Dzisiaj jest 19 maja 2024, 21:38

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 124 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 02 maja 2010, 21:47 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 31 mar 2008, 19:56
Posty: 418
Lokalizacja: Zgorzelec
Miałem to wpisać do tematu SEZON 2010-2011 PRZYGOTOWANIA I TRANSFERY, ale z nieznanych mi przyczyn jest zablokowany. Dlatego wpisuję tutaj. Jeśli zrobiłem bałagan, przepraszam, proszę o przeniesienie posta:)

Moim zdaniem zakończenia sezonu nie będzie. Zbyt skomplikowana sytuacja. Nie wygrali nic. Przegrali zbyt dużo.

Zawodnicy rozjadą się do domów już za chwilę.

Jeśli chodzi o kontrakty, to Bochno, Szymański, Bodziński, Bukowiecki, Strzelecki, Jarmakowicz - oni mają podpisane. I może nie byłoby głupio zbudować w przyszłym roku skład z nimi w rolach S5 lub solidnych zmienników. Do tego dołożyć trenera np. Turkiewicza (jako asystenta niech weźmie kogo chce). Wzmocnić ich POLAKAMI - TYLKO! określić cel sezonu jako utrzymanie lub awans do PO (zależnie od siły reszty składu). Przynajmniej w moim mniemaniu skład ten by walczył do ostatniej minuty. A i korzyść dla Zgorzelca, jak wypromowalibyśmy Bochena, Szymana lub Bodzia :)

P.S. ja widziałbym tu na przyszły rok Roszyka, Wysockiego, Wallace'a i Gray'a (ale on pewnie nie chce) ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 02 maja 2010, 21:47 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 28 lut 2008, 23:15
Posty: 88
Lokalizacja: zgorzelec
Temat transfery na 2010/2011 jakoś zablokowany! To może tu ......No to ja chciałbym panie prezesie podać swoje sw!!! Lubię koszykówkę! Uwielbiam NBA! Jestem duży! Wiem że koszykówka to to gra zespołowa! Grają tam biali i nie biali! Biega się tam za piłką i tą piłką się rzuca! Zaje fajna ta gra! Kocham tą grę! Proszę! Za 4 tysiące ojro to nawet rano wstanę i w ramach treningu po bułeczki pobiegnę! Pampersa też potrafię zmienić!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 02 maja 2010, 21:53 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 14 gru 2008, 10:35
Posty: 38
Lokalizacja: Zgorzelec
Od drużyny z takimi funduszami w lidze należało oczekiwać więcej. Za pieniędzmi winny iść wyniki. czy ktoś zna budżet siatkarzy Skry Bełchatów, którzy grają na światowym poziomie? Ktoś powyżej napisał, że winien odpowiadać dyrektor sportowy. Tylko jedno pytanko, kto go zatrudnił jak nie Pan Prezes. Ten ostatni obwinia wszystkich tylko nie siebie. Gdyby chłop miał trochę ambicji już dzisiaj podał by się do dymisji. Ale jaki Prezes taki Honor!!!!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 02 maja 2010, 21:57 
Offline
zinfoman
zinfoman

Rejestracja: 08 sty 2010, 10:27
Posty: 1762
MICHALSKI OUT :


Ostatnio zmieniony 04 maja 2010, 9:42 przez Dr. Dre, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 02 maja 2010, 22:10 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 28 lut 2008, 23:15
Posty: 88
Lokalizacja: zgorzelec
Dr. Dre ! Aleja mam wazelinkę!

[ Dodano: Nie Maj 02, 2010 11:17 pm ]
Sam prezes mi ją polecił i widzisz jak daleko ona go doprowadziła! Wy wszyscy obleśni nic nie znacie się na beznessie! Panie prezesie proszę ich nie słuchać! Oni wszyscy nie wiedzą co czynią!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 02 maja 2010, 22:25 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 lis 2006, 14:03
Posty: 684
Lokalizacja: Zgorzelec
tur16 pisze:
ja widziałbym tu na przyszły rok Roszyka, Wysockiego, Wallace'a i Gray'a (ale on pewnie nie chce)


Grey'a i Roszyka to raczej bym nie chciał widzieć w Turowie na nastepny sezon.. Krzyś stracił praktycznie to co miał najlepsze-już nie sprawdza sie tak w obronie jak wcześniej a i celownik mu sie rozregulował z dystansu.. na miejsce Grey'a to trzeba jakiegos pewniaka do rzutu a nie kogos kto rzuca po 10 trójek na mecz z czego 1 celna, no chyba ze gramy z jakimś Zniczem to odpali wiecej... Wysocki mogłby zostać, jako jeden z nielicznych zostawiał serce na parkiecie a Wallace jeśli już to tylko na ławke jako zmiennik dla kogoś silniejszego.. niestety ale w meczach z Anwilem czy Asseco widać było wyraźnie z której półki to zawodnicy razem z johnsonem.. a w Eurocup to wogole by nieistnieli. jedyny człowiek do którego jestem przekonany to Wright. jakbysmy go mieli w sezonie z Kelatim i Loganem w składzie to Mistrz byłby w Zgorzelcu, bo własnie pod koszem brakowało nam kogos takiego(nie umniejszająć znaczeniu w składzie Drobnjaka). niewiem kogo bym widział w Turowie ale napewno nie chce tu Michalskiego i spółki.. odpolitycznić cały zarząd!! a drużyne dać w ręce trenera a nie prezesa..


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 02 maja 2010, 23:43 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 paź 2006, 15:29
Posty: 1762
Lokalizacja: Zgorzelec
Przytaczany już tu wpis z bloga red. Radzkiego:
Cytuj:
niedziela, 02 maja 2010, anfernee

Erupcja na konferencji - to się nie zdarza zbyt często

PGE Turów Zgorzelec zawiódł swoich fanów kończąc sezon zasadniczy w ćwierćfinałach play-off.

O ile wczorajszy, trzeci mecz był tym czego zawsze oczekuję od spotkań PO - walką, zaciętymi pojedynkami i wulkanem emocji, tak czwarte spotkanie pomiędzy Turowem, a Treflem jakby ostudziło wszystkich dookoła. Nazwijcie mnie szalonym, ale nie lubię mdłych spotkań, w których gracze biegają od kosza do kosza, a walka kończy się na przeciskaniu się na szczycie zasłon.

Ognia doczekałem się chwilę po zakończeniu meczu. Mała erupcja wulkanu nastąpiła na konferencji prasowej po meczu. Spytany o przyszłość z Turowem Andrej Urlep odpowiedział:

Z tą drużyną, czy tutaj?

Urlep wymownie dał do zrozumienia, że jeśli miałby zostać, to nie chce trenować tych graczy.

Podobna wypowiedź padła z ust Konrada Wysockiego.

Lubię takie miejsca, kibice są fajni, lubię jak żywo reagują i spędziłem tu ciekawe kilka miesięcy, ale ten skład raczej nie powinien się utrzymać.

Kilka dni temu niezadowolony z sytuacji był także Justin Gray. Wracając z Sopotu na Twitterze napisał kilka cierpkich słów - jak mniemam dotyczących właśnie sytuacji w Zgorzelcu.

Dobitnie świadczy to o tym, że składany za potężne pieniądze (mówi się o 8 milionach złotych) zespół był tragedią. Dawno nie słyszałem tak kategorycznych wypowiedzi kilka minut po zakończeniu sezonu. W Turowie mocno skruszony został filar, jaki jest zbudowany wokół mitu pod tytułem Andrej Urlep. W Polsce pracują lepsi od niego trenerzy, o których mówi się dużo mniej - choćby taki Muiznieks czy Bogicević.

Trochę z innej strony, ale oliwy do ognia dolewa wypowiedź Urlepa i władz klubu krytykująca brak rozgrywającego w Turowie. Panowie chcą winę za ten fakt przerzucić na Saso Obradovića, ale Obradovića w Turowie już od dawna nie ma, a odpowiedzialność za zakontraktowanie porządnego, mającego papiery na granie w zespole chcącym coś wygrać, spoczywała na barkach Jana Michalskiego, Waldemara Łuczaka i Andreja Urlepa.

Brawa, ogromne brawa należą się za otworzenie oczu w tak odpowiednim czasie. Nikt przecież przez prawie cały sezon nie mówił o takich lukach, nikt nie wciskał wam na siłę teorii o potrzebie zakontraktowania kogoś, kto jest w stanie wykreować pozycje dla partnerów Jeśli ktoś ponosi winę, za taki stan rzeczy, za to że Loyd się nie sprawdził, a Glavas jest tragedią, to jest to tylko i wyłącznie wymieniona kilka zdań wyżej trójka mająca cokolwiek do powiedzenia w sprawie transferów. Jeśli mylę się w kwestii obowiązków jakie powinni sprawować prezes, dyrektor sportowy i trener, to serdecznie przepraszam.

Ciężko przytaczać wszystko co pada z ust związanych z klubem ze Zgorzelca, bo jest w tym sporo bełkotu i próby wytłumaczenia siebie w obliczu zmarnowanego sezonu.

Na zakończenie kawałek retospeksji sprzed kilku ładnych miesięcy. Dokładnie z okresu, kiedy kontrakt z Turowem podpisał Andrej Urlep i zamienił na stanowisku szkoleniowca Saso Obradovića. Zgorzelczanie nabrali wtedy troszkę wiatru w żagle, a Urlep rzucił:

Jak się wie co się robi, to są tego efekty.

Efekty jednego z najbogatszych klubów w PLK jakie są każdy widzi.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 03 maja 2010, 4:37 
Offline
obserwator
obserwator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 kwie 2009, 20:04
Posty: 123
Lokalizacja: Zgorzelec
http://www.youtube.com/watch?v=xhz-N5IxNok

Coś na otarcie łez :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 03 maja 2010, 7:24 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 14 gru 2008, 10:35
Posty: 38
Lokalizacja: Zgorzelec
A tak może z pobocza, dlaczego nasze dziewczyny tańczyły ostatnio w jakiś obcych barwach: czerwono-czarnych i biało-niebieskich takich jak Anwill. Ja nigdy nie widziałam np. dziewczyn z Sopotu tańczących w ubrankach innych niż żółto-czarne?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 03 maja 2010, 8:30 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 lut 2010, 8:17
Posty: 561
Lokalizacja: mam wiedzieć
Fanka pisze:
A tak może z pobocza, dlaczego nasze dziewczyny tańczyły ostatnio w jakiś obcych barwach: czerwono-czarnych i biało-niebieskich takich jak Anwill. Ja nigdy nie widziałam np. dziewczyn z Sopotu tańczących w ubrankach innych niż żółto-czarne?


A to teraz jest naprawdę największy problem !!!!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 03 maja 2010, 8:41 
Offline
obserwator
obserwator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 kwie 2009, 20:04
Posty: 123
Lokalizacja: Zgorzelec
Mają kolory ubranek w zależności od sponsora :)

Ale to w tym momencie już nie ważne. ;(


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 03 maja 2010, 8:45 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 lut 2010, 8:17
Posty: 561
Lokalizacja: mam wiedzieć
Cytuj:
Michalski dziękujemy za sezon 2009 - 2010 mam nadzieje że juz nigdy nie będziesz zarzadzał klubem sportowym.


Że nie będziesz już niczym zarządzał !!!

[ Dodano: Pon Maj 03, 2010 9:51 am ]
Tomczan pisze:
gdy potem pociekły łzy goryczy


Ale tu nawet nie ma po czym i za czym płakać. Do pewnego momentu i ja wierzyłem że coś sie jeszcze może udać. Ale w odpowiednim momencie przejrzałem na oczy !!! Więc płakać można by było w innych okolicznościach , a po takiej serii hmmmmmmmm szkoda nawet i łez !!!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 03 maja 2010, 9:03 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 28 lut 2008, 23:15
Posty: 88
Lokalizacja: zgorzelec
Nic się nie znacie na koszykówce a na prowadzeniu spółki to nie macie pojęcia! Janek wszystko przecież wytłumaczył na spotkaniu przed planowanym a stłumionym protestem! On wie co robi i dajmy mu jeszcze szansę! On wypromuje nasze miasto, PGE i ku..a czego on nie wypromuje! Nie ma lepszego nad prezesa naszego! Łubu dubu, łubu dubu niech nam żyje prezes naszego klubu! To ja Lucek nr 17 panie prezesie! Potrafię też parzyć kawę!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 03 maja 2010, 10:18 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 25 lis 2009, 18:35
Posty: 62
Lokalizacja: Zgorzelec
Cytuj:
Wicemistrz za burtą
2010-05-02

PGE Turów Zgorzelec przegrał trzeci pojedynek z Treflem Sopot i tym samym nie awansował do strefy medalowej tegorocznego sezonu. -Wynik w tym sezonie jest także moją porażką - mówił na pomeczowej konferencji trener Andrej Urlep

Niedzielne spotkanie dla PGE Turowa nie rozpoczęło się dobrze, bo zaledwie 5 minutach gry, podstawowy gracz zgorzelczan - Justin Gray miał już na swoim koncie aż 3 przewinienia.

- Wczoraj Justin Gray poprowadził nas do zwycięstwa, a dziś graliśmy praktycznie bez "jedynki" do czwartej kwarty. W takich momentach naprawdę bardzo trudno gra się w koszykówkę - mówił szkoleniowiec PGE Turowa - Andrej Urlep.

Kiedy Gray pojawił się na parkiecie musiał grać zachowawczo i asekuracyjnie. Obrona Trefla nie pozwoliła mu rozwinąć ofensywnych umiejętności i tak o to w całym spotkaniu oddał tylko jeden rzut za dwa i pięć niecelnych za trzy. Jego 11 punktowy dorobek pochodzi praktycznie tylko z celnie egzekwowanych rzutów wolnych.

Czwarty, ćwierćfinałowy pojedynek PGE Turowa i Trefla Sopot był bardzo wyrównany. Kibice mogli oglądać zaciętą walkę po obu stronach boiska, a także dobrą i szczelną defensywę. Na początku trzeciej kwarty Trefl osiągnął 10-punktowe prowadzenie. Sopoccy zawodnicy przeprowadzali proste i skuteczne akcje w ofensywie, których gracze Urlepa nie potrafili zatrzymać. PGE Turów odrobił jednak kilku punktową stratę i na minutę do końca meczu, przegrywał tylko różnicą 3 punktów. W ostatnich, decydujących sekundach meczu, Gintaras Kadziulis czterokrotnie trafił z linii rzutów wolnych i awans Trefla do półfinału ligi stał się faktem.

- Trefl zagrał dzisiaj lepiej i w decydujących momentach był od nas skuteczniejszy. Przede wszystkim świetnie wykonywali rzuty wolne (16/16). Taki wynik przytrafił im się chyba pierwszy raz w tym sezonie - mówił po meczu Konrad Wysocki - zawodnik PGE Turowa.

W drużynie Trefla najskuteczniejsi byli Gintaras Kadziulis i Lawrence Kinnard- obaj 19 pkt., a w PGE Turowie jak zwykle Michael Wright autor 18 punktów.

Tegoroczny sezon, który od początku nie układał się po myśli zgorzelczan, zakończył się dla nich wraz z trzecią, ćwierćfinałową porażką. Żadne z przedsezonowych założeń nie zostało zrealizowane. Zgorzelecka drużyna w krajowej lidze nie zakwalifikowała się do strefy medalowej, a w europejskich pucharach zdołała wygrać zaledwie jedno spotkanie. W listopadzie 2009r. na stanowisku trenera doszło do zmiany : Sasę Obradovicia zastąpił Andrej Urlep. Pod wodzą Słoweńca do zespołu ściągnięto kilku zawodników, lecz gra drużyny nadal nie uległa poprawie.

- Wszystko zaczyna się od budowy drużyny. W Turowie nie było to poukładane od początku sezonu, dlatego też zmienił się trener. Gdy dochodzi do takiej zmiany w trakcie sezonu, oznacza to że w drużynie nie dzieje się najlepiej. Myślałem, że uda się tutaj zrobić dużo więcej i na pewno wynik w tym sezonie jest także moją porażką - podsumował trener Andrej Urlep.

Pozostaje więc pytanie: co dalej z zgorzeleckim klubem? Na pewno zarząd PGE Turowa budując skład na następny sezon będzie musiał wyeliminować błędy z tegorocznych rozgrywek. W tym sezonie w zgorzeleckiej drużynie doszło aż do 14 zmian, a klub za licencję dla obcokrajowców musiał zapłacić 10 tysięcy złotych. Niewątpliwie jedną z najważniejszych decyzji, będzie zatrudnienie nowego trenera. Andrej Urlep, który zastał drużynę w rozsypce, nie potrafił jej odbudować i na pewno jego szanse na pozostanie w Zgorzelcu znacznie zmalały.

-Zobaczymy co będzie dalej. Zawsze muszą być dwie osoby do zgody. Bezsensu teraz rozmawiać o przyszłości, ponieważ jest to tylko "gdybanie", a z tego nigdy nic nie wychodzi - mówi Słoweniec.

PGE Turów potrzebuje trenera sprawdzonego, który sam bez nacisku zarządu będzie mógł kompletować skład. Dobrym rozwiązaniem wydawałoby się zaproponowanie pracy byłemu trenerowi i twórcy największych sukcesów zgorzeleckiej drużyny - Saso Filipovskiemu. Obecnie nigdzie nie pracuje, lecz nie wiadomo czy po nagłym i niemiłym rozstaniu ze zgorzeleckim klubem chciałby do niego wrócić. Jego bliski przyjaciel i współpracownik -Boban Mitev niezbyt przychylnie wypowiadał się o pracy i działaniach prezesa klubu-Jana Michalskiego. Może to być kolejny argument, prowadzący do nie przyjęcia ewentualnej propozycji pracy ze strony klubu.

- W PGE Turowie miałem profesjonalne relacje z wszystkimi prezesami. To co widzisz, zależy od tego jak na to patrzysz, więc zawsze może być lepiej, ale także gorzej.
Czasami ludzie mówią złe i niepotrzebne rzeczy w emocjach, które targają nimi w tym akurat momencie. Wcale nie oznacza to, że w ten właśnie sposób myślą. Przysłowie mówi, że nie wszystko złote co się świeci - działa to jednak w obie strony. - mówił w wywiadzie dla dziennika www.zgorzelec.info Saso Filipovski

Jak widać na przykładzie tegorocznego wyniku w lidze PGE Turowa, to nie pieniądze grają na parkiecie. Zespoły takie jak np. Trefl Sopot, czy Polpharma Starogard Gdański, które miały znacznie mniejszy budżet niż PGE Turów, znalazły się w półfinale ligi. Skład zgorzeleckiej drużyny nie dość, że przeszedł wiele zawirowań, to w dodatku nie był dobrany pod względem charakteru. Zawodnikom bardzo często zarzucało się brak zaangażowania, walki i determinacji.

Obecny sezon PGE Turów może potraktować jak kubeł zimnej wody, wylany po trzech latach sukcesów. To zapewne spowoduje, że w następnym sezonie dojdzie do wielu zmian, które być może dotkną także zarządu klubu.


http://www.zgorzelec.info/index.php?k_d ... g&t=news2b


Ostatnio zmieniony 03 maja 2010, 10:20 przez Bartus96, łącznie zmieniany 2 razy

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 03 maja 2010, 11:18 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 paź 2009, 12:36
Posty: 790
Lokalizacja: Zgorzelec
tur16 pisze:
Jeśli chodzi o kontrakty, to Bochno, Szymański, Bodziński, Bukowiecki, Strzelecki, Jarmakowicz - oni mają podpisane. I może nie byłoby głupio zbudować w przyszłym roku skład z nimi w rolach S5 lub solidnych zmienników. Do tego dołożyć trenera np. Turkiewicza (jako asystenta niech weźmie kogo chce). Wzmocnić ich POLAKAMI - TYLKO! określić cel sezonu jako utrzymanie lub awans do PO (zależnie od siły reszty składu). Przynajmniej w moim mniemaniu skład ten by walczył do ostatniej minuty. A i korzyść dla Zgorzelca, jak wypromowalibyśmy Bochena, Szymana lub Bodzia :)

P.S. ja widziałbym tu na przyszły rok Roszyka, Wysockiego, Wallace'a i Gray'a (ale on pewnie nie chce) ;)


Z tej młodzieży w Turowie widział bym Szymańskiego Bochno i Jarmakowicza. Kogoś z Polonii 2011. Berisha, Śnieg. Wątpię że chce im się grać znowu w 1 lidze. Może Stelmach. Co do obcokrajowców to najlepszym rozwiązaniem było by ściągnięcie sprawdzonych grajków takich jak np. Ch. Daniels. Ze składu z tego sezonu chyba tylko Wysocki i Wallace.
Na stanowisko trenera Mladen Starcević lub Sebastian Machowski.

PG- Hamilton (taki tylko przykład, człowiek Machowskiego dla tego go wymieniam)-Śnieg-Szymański
SG-Berisha- Bochno
SF-Wysocki- może coś typu Petrović
PF-Daniels-Stelmach-Jarmakowicz
C- Turek - Rindin

Ten skład podałem całkowicie przypadkowo. Młodzież i kilku doświadczonych grajków, ale przede wszystkim walczaki. Zespół walczący o PO, ale przynajmniej lepiej się coś takiego ogląda niż to co było teraz.


Ostatnio zmieniony 03 maja 2010, 11:27 przez Hakunamakatek, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 124 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..