Dzisiaj jest 04 cze 2024, 9:05

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 29 sie 2005, 21:38 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 sie 2005, 12:18
Posty: 1387
Lokalizacja: z mieszkania obok
To ja będe odkrywczy...na bezrybiu i rak ryba, więc się ludzie cieszą...dochodzimy do paranoicznej sytuacji ze plują nam w twarz a wszyscy głośno krzyczą jaki piękny deszcz....ja też rozmawiałem z znajomymi i wszyscy psioczyli i porównywali z imprezą niemiecką...a ponieważ Zgorzelec to małe miasto, to panie Aleksandrze cześć znajomych mamy wspólnych zapewne...więc albo mieszkańcy cierpią na zbiorową sfizochrenię...albo mieszkamy w różnych miastach. Jakub Bohme w grobie się przewraca, że jego imieniem ochrzczono tą hałturę...

PS. A proszę mi pokazać choć jedną osobę która na widok aparatu nie usmiecha się mimowolnie...szczególnie mając w podświadomości...o cholera cały świat będzie mnie oglądał...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 29 sie 2005, 22:33 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 03 sty 2005, 0:32
Posty: 3636
Lokalizacja: Warszawska 15
Niestety nie znam psychiki osob ktore fotografowalem i zapewnie taka sama wiedza Pan dysponuje, jednak ja to odbieram nastepujaco. Zycie jest takie jakimi ludzmi sie otacza. Jezeli wszyscy narzekaja, to i my bedziemy caly czas narzekac, w innym przypadku poprostu czerpiemy szczescie z kazdej chwili ktora przezywamy. W moim przypadku wszystko jest takie jakie sobie wytlumacze ze jest. Gdybym chodzil z caly czas rozgoryczony juz podaczas imprezy, to nikt by nie chcial zdjecia, a tym bardziej ja sam pewnie nie chodzil bym z aparatem i powiedzial bym ze piernicze i nie robie zdjec bo cala impreza jest do niczego. Nie tedy droga. Moze i to moj blad ale ja caly czas nie moge usiedziec na miejscu tyle mam entuzjazmu. Chce zeby zgorzelec.info bylo coraz lepsze. Ma to swoich zwolennikow i przeciwnikow. Slucham jednych i drugich ale nie wpadam w depresje slyszac negatywa pod katem mojej pracy tylko staram sie to naprawic a jezeli takiej mozliwosci nie ma to mowie "trudno" i roie swoje dalej. To dlatego sa osoby, ktore nas odwiedzaja i nie.

Tak samo z jakubami, to ze organizacja byla taka a nie inna wcale nie wprowadzila mnie w stan ogolnej agresji. dostosowalem sie do sytuacji i cieszylem takimi rzeczymi, ktore mi sprawialy przyjemnosc, a swoja osoba i usmiechem wprowadzalem w dobry nastroj innych.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 29 sie 2005, 22:58 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 sie 2005, 12:18
Posty: 1387
Lokalizacja: z mieszkania obok
heh i wyszło szydło z worka... to tracą na znaczeniu wszystkie deklaracje o chęci zmian, niezależności w końcu w każdej sytuacji można : dostosować się do sytuacji i cieszyć takimi rzeczymi, które sprawiaja przyjemność...a krytyczne myślenie w kąt, gratuluje. Nastepnym razem jak urzędnik rzuci Panu panu w słuchawkę "halo" (http://forum.zgorzelec.info/viewtopic.php?t=505) to niech Pan pomyśli w jakim pięknym wystudiowanym długim treningiem stylu to zrobił, a następnie dostosuję się do sytuacji i cieszy się tą rozmową...w końcu udało się do niego dodzwonić taka...mała rzecz a cieszy, przecież.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 29 sie 2005, 23:37 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 03 sty 2005, 0:32
Posty: 3636
Lokalizacja: Warszawska 15
hmm... blad... zbyt do serca bierze Pan swoj nick. Szkoda bo przez to, ze za wszelka cene probuje byc Pan krytyczny, zatraca Pan prawidlowe spojrzenie na dany temat.

Moze wyjasnie moja teze:

sprawa jakubow - postawiony w sytuacji potrafie sie dostosowac i cieszyc tym co jest, bo nie mam w danej chwili wplywu na to co sie dzieje. Tak to jest w mysl zasady "let it flow" czyli cos na zasadzie akceptacji sytuacji w ktorej sie znalazlo.

sprawa "halo" - rzecz na ktora moge miec bezposredni wplyw, zatem nastepuje reakcja

Musze cos jeszcze tlumaczyc ? Czy znowu doszuka sie Pan jakichs "sprzecznosci" w moim mysleniu ?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 29 sie 2005, 23:38 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 sie 2005, 22:46
Posty: 1694
Lokalizacja: Kraina Baśni
No to może i ja wypowiem się na temat tegorocznych "Jakubów".
Moim zdaniem impreza miała wiele niedociągnięć.Mogłaby być lepiej zorganizowana.W roku ubiegłym było lepiej i przede wszystkim więcej ludzi.Ale nie było tak najgorzej nie przesadzajmy.Ważne że coś się dzieje w tym naszym nudnym mieście.I tak wiadomo że większość mieszkańców naszego miasta przyszło tylko dlatego ze było można legalnie napić sią alkoholu,no szczególnie młodzież.Wiem to doskonale bo przez trzy dni obserwowałam to z okna.I tu bardzo niezadowolona jestem z reakcji naszej policji i straży miejskiej a także ochroniarzy agencji"MASADA".Bo żeby 12 i 13-sto latkowie pili tyle alkoholu a potem urządzali walki uliczne a wszystko pod okiem wyżej wymienionych jednostek to drodzy państwo coś tu jest nie tak.Albo jak to jest ze droga zamknięta a samochody jeżdzą sobie to w jedną strone to w drugą i o mały włos na moich oczach nie zostało potrącone dziecko.Więcej zagrożeń było podczas tej imprezy niż zabawy.Ale mam nadzieje że organizatorzy nauczą się wreszcie naprawiać swoje błedy i dązyć do coraz lepszej organizacji.Mam nadzieje że w pszyszłym roku będe mogła wyrazić się dużo bardziej pozytywnie.Pozdrawiam wszystkich:)

P.S. DZIĘKUJE ZA FOTKE :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 30 sie 2005, 12:05 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 mar 2005, 17:57
Posty: 534
Nie podobało mi się na tegorocznych polskich Jakubach z następujących powodów:
* trzykrotnie już były obchodzone i poziom ich nie zwyżkuje a raczej spada. Ludzie natomiast się do tego niskiego poziomu zaczynają przyzwyczajać i po trzech latach już im się zaczyna podobać, szczególnie po kilku piwach.
* pierwszy rok oficjalnie Most Staromiejski połączył Altstadtfest i Jakuby, co pozwoliło na obserwacje porównawcze. Po lewej stronie Nysy było wesoło, barwnie, historycznie, były miłe zapachy i miła, adekwatna do charakteru imprezy muzyka. Była radość i dobry nastrój. Po prawej stronie zmęczone twarze, na których wypity alkohol działał odwrotnie niż po stronie lewej. Stoiska, głównie ze starociami wyłożone bezpośrednio na ziemi, na starych, brudnych dywanikach, samochody obok stoisk, niektóre przykryte jakimiś szmatami i wrażenie, że chodzi wyłącznie o zysk, nikt nad tym nie panował, nie było głównego reżysera.
* w sobotę koło północy kilku agresywnych Polaków próbowało dobrać się do skóry Niemcom i przedrzeć przez kordon pograniczników, którzy tylko pilnowali, aby się im to nie udało. Nie było komu wyprowadzić krewkich młodzieńców na bok. Podobno w niedzielę było jeszcze gorzej.
* Brakowało, tak jak i w latach poprzednich koncepcji imprezy, nie wspominając już powiązania z jej patronem Jakubem. Dom Boehmego niczym się nie wyróżniał, może tylko odsłoniętą wyblakłą elewacją.
Mógłbym dalej tą wyliczankę kontynuować, narażając się na epitet narzekacza i upierdliwca. Wielu niezadowolonym tak się właśnie zamyka usta, ucinając słuszną krytykę. A bez krytyki trudno coś zmienić na lepsze. I niekoniecznie krytykujący i krytyczni muszą się znać na organizowaniu Jakubów, wystarczy że wiedzą, jak być nie powinno. A mówienie: dlaczego się ktoś inny za to nie weźmie :?: , odsyłam do wcześniejszych postów dotyczących dopuszczania konkurencji.

A jeszcze:
Cytuj:
Bo żeby 12 i 13-sto latkowie pili tyle alkoholu a potem urządzali walki uliczne a wszystko pod okiem wyżej wymienionych jednostek to drodzy państwo coś tu jest nie tak
to już jest kryminał. Niech sprzedawca w sklepie spróbuje coś takiego zrobić, to już po pozwoleniu na sprzedaż alkoholu.
Podobało mi się stoisko Domu Poieki Społecznej Jutrzenka przy wylocie ul. Szkolnej. Przygotowane wcześniej z jakąś myślą przewodnią i koncepcją. Niewielkimi środkami ale jednak można.
I nie rozumiem dlaczego Euroopera bierze się za informację turystyczną a nie za Jakuby właśnie :?:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 30 sie 2005, 17:43 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 sie 2005, 22:46
Posty: 1694
Lokalizacja: Kraina Baśni
To fakt w niedziele było jeszcze gorzej!!!Policjant bijący się z młodzieżą i biedny wystraszony pies policyjny!!! Prawie z każdego kapała krew co do dziś dnia zostało na moich spodniach. I co przyjechał radiowóz jednego awanturnika zabrali a reszta???No cuż wyzwiska pod aderem policji,rzucanie plastikowymi kulkami i plucie na policjanta.Ktos powinien zrobić coś z tą młodzieżą!!!Ale jak oni czują się bezkarni bo policjanci boją się interweniować to jak my mieszkańcy mamy sie nie bać wychodzić z domów po zmroku???A na Jakubach nie odczułam zbytnio bezpieczeństwa bo i tak żadna ze służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo nie reagowała na to co działo się w pobliżu!!!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 30 sie 2005, 20:12 
Offline
rekrut
rekrut
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lut 2005, 11:38
Posty: 41
jak tak dalej pójdzie, to już wkrótce będziemy mieli chłopaków z siekierkami w dłoniach i wtedy żaden Niemiec, ani policjant nie podskoczy :!: :shock:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 30 sie 2005, 21:25 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 sie 2005, 22:46
Posty: 1694
Lokalizacja: Kraina Baśni
no właśnie a potem dziwimy się że Niemcy narzekają na nas albo nazywają ulice w naszym mieście Banditenstrasse!!!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 30 sie 2005, 22:39 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 sie 2005, 12:18
Posty: 1387
Lokalizacja: z mieszkania obok
tia..jak to było ...kilka niedociągnięć zdaje się... ręce opadają... ale jakoś dotrwam do 10 września...co prawda Świeto Grzybów mało emocjonujące ale za to koncert Kultu to już co innego...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 31 sie 2005, 2:07 
Offline
obserwator
obserwator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 kwie 2005, 0:14
Posty: 161
Lokalizacja: Zgorzelec
PO imprezie.. Bylem - sie wypowiem. Wiec... wg. mnie bylo tak sobie...
Bardzo duzo straganow.. na ktorych bylo duzo niepotrzebnawych rzeczy :P Nie zauwazylem zadnych bujek.. zadnych zamieszek zato widzialem 2 awanturnikow z ktorymi nie mogla sobie poradzic straz miejska :P musieli wezwac policje ;] Grile.. wszystko swietnie pachnialo - wszystkiego sprobowalem ;] Ceny troche wysokie.. ale smacznie bylo :] Karuzele i inne atrakce.. co prawda dzieci frajde mialy ale mi to nie pasowalo. Zaczepiony kilka razy zostalem, kilka osob poznalem. Nie bylo zle :] Jak w piatek i sobote malo kogo znajomego spotkalem tak w niedziele co piec minut na kogos wpadalem. Wiecej imprez w Zgorzelcu prosze :P

aleksander pisze:
Grupa polskich artystów zakomunikowała, że za rok tak jak nasi sąsiedzi, będą przebrani w średniowieczne stroje.


I o to chodzi :) Wg mnie KAZDY na tej imprezie powinien byc tak ubrany - nadaloby to imprezie bardzo ciekawego klimatu :] Taka odskocznia od terazniejszosci... Ale oczywicie duza czesc osob jest pewnie zbyt ...eee...powazna? zeby sie przebrac ;/ Co prawda tez bylby problem z dostaniem takich strojow.. Wypozyczalnia dla 10 00 osob? cos ciezko.. Nawet koszt produkcji takiego wdzianka jest pewnie drogi.. i nie kazdego stac.. Ale mamy jeszcze o ile sie nie myle okragly rok :] Gdyby miasto mialo troche wiecej pieniedzy.. wiecej sponsowow.. zeby wszystko zrobic z dtewna, scenak, barierki przey scenie.. Pomarzyc mozna :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 31 sie 2005, 12:01 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 mar 2005, 17:57
Posty: 534
No to apeluję do pracowni krawieckich w mieście: przestawcie się częściowo na średniowiecze, może na początek coś niedrogiego z tańszych materiałw, żeby zobaczyć, jak to zejdzie. Jest trochę czasu, wzory już pewne są, więc: do roboty, kosić kasę :lol:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01 wrz 2005, 20:48 
Offline
rekrut
rekrut
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lut 2005, 11:38
Posty: 41
Cytuj:
Do bójki doszło w poniedziałek kilka minut po północy. Grupa pijanych nastolatków zaatakowała przechodzącego przez most mężczyznę. Interweniowali policjant i strażnicy graniczni, i to przeciwko nim zwróciła się agresja małolatów.

Rzucano kamieniami i butelkami, policjant trafiony kamieniami został przewrócony na ziemię i skopany. Na odsiecz przybyły posiłki straży granicznej. Zatrzymano kilku uczestników zadymy. Mają po 16 lat.

Czy sesja zdjęciowa zgorzelec.info objęła także to zdarzenie :?: chętnie bym zobaczył, jak to wyglądało.
I jeszcze jedno - powinny być opublikowane nazwiska zgorzeleckich zadymiarzy, żebym wiedział za kogo sie mam wstydzić


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01 wrz 2005, 21:47 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 sie 2005, 22:46
Posty: 1694
Lokalizacja: Kraina Baśni
Nazwisk Ci nie podam ale powiem żebyś lepiej po zmroku nie chodził w okolicach Mostu Staromiejskiego bo to właśnie byli mieszkańcy tych okolic!!!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..