Dzisiaj jest 04 cze 2024, 0:49

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 234 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 16  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 07 lut 2006, 1:13 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 03 sty 2005, 0:32
Posty: 3636
Lokalizacja: Warszawska 15
:D jako prasa podaje zrodlo informacji:

http://www.bip.iap.pl/gfx/zgorzelec/fil ... arczyk.pdf

oraz tresc punktu VIII:

(...) wynagrodzenie ze stosunku pracy za 2004r. - 104 750,52 co podzielone przez 12 mcy daje: 8729,21 miesięcznie

ps. dzieki za podpowiedz :lol:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 07 lut 2006, 6:58 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 mar 2005, 17:57
Posty: 534
Cytuj:
Nie uwziąłem sie na nią, tylko na ten cały chory system lecznictwa w Polsce.

skoro tak, to w tej krucjacie możesz na mnie liczyć.
Kto z nami :?:

No to można już zrobić małe zestawienie
Burmistrz Fiedorowicz
7548,00
Dyr. ZOZ p. Barczyk
8729,21
dyr. MDK p. Baranowski
8029,20
czyli słuzba zdrowia górą :lol:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 07 lut 2006, 8:31 
Offline
obserwator
obserwator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 wrz 2005, 14:55
Posty: 164
Lokalizacja: Zgorzelec
Nie chcę mącić i poprawcie mnie jeżeli nie mam racji ale ja tutaj nie widzę dochodu za bycie radną :twisted: Czy to możliwe?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 07 lut 2006, 17:49 
Offline
obserwator
obserwator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 wrz 2005, 14:55
Posty: 164
Lokalizacja: Zgorzelec
Cytuj:
viper126pzgc

Nie pamiętam gdzie ( a szkoda) kiedyś czytałem że szpital nie ma prawa wymagać od matki opłaty za przebywanie wraz z dzieckiem podczas jego pobytu w szpitalu. Jest prawo które zezwala na przebywanie matki nieodpłatnie wraz z małym dzieckiem.
(chyba że jest to placówka niepubliczna)
Jeżeli ktoś z uczestników forum wie jaki to przepis, dobrze by było go przytoczyć. Istnieje on z całą pewnością, gdyż, jak napisałem na początku tego posta czytałem gdzieś na ten temat.



Jeżeli są wątpliwości w tej kwestii, należałoby skierować pismo do dyrekcji o podanie podstawy prawnej dotyczącej pobierania tych opłat oraz tabeli lub taryfikatora na podstawie, którego ustala sie takie stawki.
Czasami bywa tak, że dyrektorzy sami wymyślają przeróżne opłaty, które często okazują sie niezgodne z prawem, więc może i w tym wypadku mamy z czymś takim do czynienia? :?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 08 lut 2006, 7:47 
Offline
obserwator
obserwator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 wrz 2005, 14:55
Posty: 164
Lokalizacja: Zgorzelec
http://media.wp.pl/kat,38178,wid,816599 ... caid=110ab
http://www.bialystokonline.pl/artykul.php?ida=11063

do poczytania.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09 lut 2006, 12:18 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 03 sty 2005, 0:32
Posty: 3636
Lokalizacja: Warszawska 15
Joasia: usunalem temat se strony glownej bo temat zostal podjety w tym dziale dlatego tez odpowiadam na pytanie.

Poszukalem nieco w sieci i oto co znalazlem:

Ustawa z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2001 r. Nr 142, poz. 1591 z późn zm.) oraz ustawa z dnia 23 listopada 2002 r. o zmianie ustawy o samorządzie gminnym oraz zmianie niektórych
innych ustaw (Dz. U. Nr 214, poz. 1806).


pkt 7 stanowi:
Cytuj:
Art. 24h. 1. Radny, wójt, zastępca wójta, sekretarz gminy, skarbnik gminy, kierownik jednostki organizacyjnej gminy, osoba zarządzająca i członek organu zarządzającego gminną osobą prawną oraz osoba wydająca decyzje administracyjne w imieniu wójta są obowiązani do złożenia oświadczenia o swoim stanie majątkowym, zwanego dalej "oświadczeniem majątkowym". Oświadczenie majątkowe dotyczy ich majątku odrębnego oraz majątku objętego małżeńską wspólnością majątkową. Oświadczenie majątkowe zawiera informacje o:

1) zasobach pieniężnych, nieruchomościach, udziałach i akcjach w spółkach handlowych oraz o nabyciu od Skarbu Państwa, innej państwowej osoby prawnej, jednostek samorządu terytorialnego, ich związków lub od komunalnej osoby prawnej mienia, które podlegało zbyciu w drodze przetargu, a także dane o prowadzeniu działalności gospodarczej oraz dotyczące zajmowania stanowisk w spółkach handlowych,

2) dochodach osiąganych z tytułu zatrudnienia lub innej działalności zarobkowej lub zajęć, z podaniem kwot uzyskiwanych z każdego tytułu,

3) mieniu ruchomym o wartości powyżej 10.000 złotych,

4) zobowiązaniach pieniężnych o wartości powyżej 10.000 złotych, w tym zaciągniętych kredytach i pożyczkach oraz warunkach, na jakich zostały udzielone.

2. Osoba składająca oświadczenie majątkowe określa w nim przynależność poszczególnych składników majątkowych, dochodów i zobowiązań do majątku odrębnego i majątku objętego małżeńską wspólnością majątkową.

3. Oświadczenie majątkowe wraz z kopią swojego zeznania o wysokości osiągniętego dochodu w roku podatkowym (PIT) za rok poprzedni i jego korektą składają w dwóch egzemplarzach:

1) radny - przewodniczącemu rady gminy,

2) wójt, przewodniczący rady gminy - wojewodzie,

3) zastępca wójta, sekretarz gminy, skarbnik gminy, kierownik jednostki organizacyjnej gminy, osoba zarządzająca i członek organu zarządzającego gminną osobą prawną oraz osoba wydająca decyzje administracyjne w imieniu wójta - wójtowi.


a dalej
Cytuj:
Art. 24l. Podanie nieprawdy lub zatajenie prawdy w oświadczeniu majątkowym, oświadczeniach, o których mowa w art. 24j ust. 1, albo informacji, o której mowa w art. 24j ust. 2, powoduje odpowiedzialność na podstawie art. 233 § 1 Kodeksu karnego.


a owy art 233 par 1 kk stanowi iż
Cytuj:
Art. 233. § 1. Kto, składając zeznanie mające służyć za dowód w postępowaniu sądowym lub w innym postępowaniu prowadzonym na podstawie ustawy, zeznaje nieprawdę lub zataja prawdę, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.


z tego wynika, iż jezeli zaistnialo podejrzenie iz oswiadczenie P. Barczyk jest nieprawdziwe, nalezy o tym powiadomic (zgodnie z art 24h pkt3 ust 1) przewodniczącego rady gminy

cala ustawe znajdziecie pod tym adresem: http://www.republika.pl/oswiata_ozarowice/sam_gmin.html


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09 lut 2006, 12:48 
Offline
obserwator
obserwator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 wrz 2005, 14:55
Posty: 164
Lokalizacja: Zgorzelec
Dobrze Adminie że tamten wąrek usunąłeś i fajnie że wyszperałeś tą ustawę.I mamy temat.Ciekawa jestem co z tego wyniknie?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09 lut 2006, 17:31 
Offline
rekrut
rekrut
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lut 2005, 11:38
Posty: 41
Cytuj:
I mamy temat.Ciekawa jestem co z tego wyniknie?
a co może wyniknac? Juz raz pani dyrektor straszyla admina ,mozna wiec licxyc naciag dalszy :lol:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 mar 2006, 21:39 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 16 mar 2006, 18:07
Posty: 5
Witam wszystkich,
nie chcę ganić czy chwalić władz zgorzeleckiego szpitala. Mam wrażenie że problem jest o wiele bardziej skomplikowany.
Ciekawe jak wiele osób zna model finansowania placówek służby zdrowia czyli ustaw powołujących NFZ-y (czy poprzednio KCh) czy sposób wyceny procedur medycznych (tzw. "produktów") i sposób ich kontraktowania ? To jest dopiero paranoja :| Tym gorsza że powoduje (na zasadzie reakcji) różne, czasem bardzo kontrowersyjne, sposoby reperowania budżetów placówek służby zdrowia - dotyczy to zarówno placówek publicznych jak i prywatnych.
Zaznaczam że nie chcę nikogo bronić a chciałbym sprowokować głębszą refleksję nad kolejnymi reformami polskiej służby zdrowia. Ciekaw jestem co Wy na to ? Dalej będziemy głosować na populistów obiecujących złote góry ?

Nie chciałbym wygłaszać opinii na temat lekarzy (ogólnie) by nie być posądzonym o niechęć i uprzedzenia :D


BTW. Czy ktoś wie jak wyglądają oddziały NFZ-u na Dolnym Śląsku ?
Mam na myśli oddziały w Legnicy, Jeleniej Górze i we Wrocławiu :)
Piękniejsze niż zgorzelecki szpital :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 18 mar 2006, 9:48 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 18 mar 2006, 9:38
Posty: 3
A czy pani Barczyk wyjaśniła zatajenie zarobków w swoim oświadczeniu czy jej się to upiekło?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 31 mar 2006, 21:36 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 04 gru 2005, 11:41
Posty: 1
zgorzelecki szpital zostawia wiele do zyczenia,rodzilam w lutym z przyczyn"technicznych"mialam cesarke i po porodzie bardzo sie rozczarowalam podejsciem wiekszosci pigul ,po prostu skandal zero opieki,zostawili mnie sama sobie przez caly dzien nawet zadna nie przyszla zapytac czy nie potrzebuje isc do toalety,ja sama nie mialam sily wstac z lozka zreszta kto by mial po tak ciezkim porodzie.po srodkach przeciwbolowych dwie godziny kombinowalam zeby sie podniesc i udalo mi sie tylko dlatego ze zmotywowal mnie placz mojego dziecka. :( po ktore sama sobie poszlam i przynioslam na sale,to jest szok jak zaslablam w lazience to przyszla salowa bo piguly byly zajete wpieprzaniem ciastek :shock: rada dla mlodych przyszlych matek:NIE RODZIC W ZGORZELCU.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 maja 2006, 8:24 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 sie 2005, 10:11
Posty: 1840
Lokalizacja: Zgorzelec
Pora odgrzać trochę temat!

W ostatni weekend nieszczęśliwie zostałem zmuszony do skorzystania z usług tej placówki.

Z chorym dzieckiem wysoka gorączka, której nie mogliśmy zbić, zjawiliśmy się na pogotowiu. Pani w informacji już na wstepie po pytaniu o badanie dziecka przez pediatrę poinformowała nas, że i owszem ale tylko po zakupieniu cegiełki za 30 PLN. Udaliśmy się jednak po poradę do lekarza pogotowia (nie tak łatwo wydrzeć ode mnie grosz :twisted: ), jak słusznie przewidywałem okazało się, że lekarz pogotowia po zbadaniu dziecka i tak wysłał nas na konsultację na oddział do pediatry - o dziwo bez ŻADNYCH CEGIEŁEK ZUPEŁNIE GRATIS!

Ludzie pytam czy te 30 zł za cegiełkę to jest pobierane za to że lekarz ruszy tyłek z góry na pogotowie by obejżeć pacjenta, bo jeśli tak to powinien szpital udzielać informacji: 30 zł lekarz zejdzie, gratis - to musicie sami do niego podejśc. PARANOJA!!!!

Pytam publicznie na forum naszego miasta zwierzchnika tej placówki na jakiej podstawie prawnej żąda się od pacjenta pogotowia opłat za zbadanie przez lekarza??? Jeżeli nie ma na to logicznego i prawnego uzasadnienia uważam to za zwykłe ZŁODZIEJSTWO!!!

Daję szansę Pani Dyrektor na publiczne wyjaśnienie na tym forum dlaczego i na jakiej podstawie pobierane są te opłaty???

Czekam tydzień na odpowiedź (pewnie się nie doczekam) ale rozważam bardzo poważnie zbadanie tej sprawy w NFZ!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 maja 2006, 15:34 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 03 sty 2005, 0:32
Posty: 3636
Lokalizacja: Warszawska 15
Cześć właśnie piszę oficjalne pismo w Twojej sprawie. Rozmawiałem dzisiaj z osobą, która może odpowiedzieć na te zarzuty, dlatego też myślę, że odpowiedź otrzymasz jeszce w tym tygodniu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 23 maja 2006, 6:36 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 sie 2005, 10:11
Posty: 1840
Lokalizacja: Zgorzelec
No.. pożyjemy, zobaczymy :wink:

To nie są zarzuty, kolegi żona, jak poszła do ortopedy z dzieckiem to miała podobną sytuację wyciągania pieniędzy z kieszeni pacjenta: zarejstrujemy panią, i proszę do kolejki nawet do trzech tygodni, no chyba, że wykupi pani cegiełkę za 30 zł to zostanie pani za chwilę wezwana z dzieckiem.

I co? VIP-ostwo i nie równe traktowanie pacjenta! Ten biedak bez trzech dych musi czekać w kolejce, bo jak kogoś stać to wciśnie się za trzy dychy i ma w nosie! Stąd się biorą tak długie terminy oczekiwania w kolejce dla pacjentów bez cegiełek, bo przyjmowani są tamci! Jest to nierówne traktowanie pacjentów i nie zgodne z konstytucją, która zapewnia wszystkim jednakowy dostęp do bezpłatnej służby zdrowia, a z tego co się orientuję to szpital nasz chyba do prywatnych jeszcze nie należy!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 31 maja 2006, 10:10 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 15 maja 2006, 12:01
Posty: 6
Nie chodzi tu o finansowanie czy inne rzeczy związane z pieniędzmi. Lekarze po to zostają lekarzami, żeby pomagać ludziom, nie naszą jest winą, że na służbę zdrowia pieniędzy nie ma, ale my na tym cierpimy.
A zgorzelecki, czy nie zgorzelecki szpital... opieka jest wszędzie taka sama.
Ostatnio miałam jednak do czynienia z pogotowiem. Tam to dopiero "kompetentni" ludzie pracują. Jak mojemu mężowi pękł wrzód na żołądku, to powiedział Pan doktor, że to jest nerwoból, po czym dał mu zastrzyk i pojechał.... Gdybym go nie zawiozła o 2.00 w nocy do szpitala to chłop by się wykończył.
Ale powiedzcie jaki my mamy na to wpływ :?:
:arrow: chyba żaden... bo jesteśmy zdani na niekompetentnych ludzi


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 234 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 16  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 37 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..