Dzisiaj jest 28 mar 2024, 21:13

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 20 maja 2006, 13:29 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 01 sty 2006, 23:20
Posty: 632
Lokalizacja: Slumsy :o
:))
Np. tu:
Cytuj:
" http://www.senat.gov.pl/k4/Dok/Diar/72/7204.htm
Ambasador USA poinformował, że po okręcie "Generał Kazimierz Puławski" kolejny
- "Tadeusz Kościuszko" -i cd...
3. kwartale 2001 r.; przekazane też zostaną dwa helikoptery
dla statku "Generał Kazimierz Puławski", a w dalszej perspektywie sprzęt wojskowy na
zasadach leasingu."

Tylko krowa nie zmienia poglądów. Podobno ;)
Nie chcąc zostać zaliczony do rogacizny, przyznaję Wam rację a sobie ją odbieram.
Rzeczywiście, popełniłem błąd niestaranności :) w zbieraniu inormacji, (wiele źródeł wskazuje na nazwisko Puławski) a także błąd zbytniego zadufania w prawidłość swych przeczuć.Sugerowałem sie -powszechnością_ występowania końcówki polskiego nazwiska w formie *.wski
W przytoczonej przez szczasiuka linku Wikipedii
http://pl.wikipedia.org/wiki/Genera%C5%82owie_polscy
w kategori Generałowie Polscy, posiadaczy nazwisk kończacych sie na -wski naliczyłem ok. 229.
Ktoś sumienny jak policzy, naliczy może kilka mniej -wiecej.Mogłem się pomylić.
Natomiast nazwisk z końcówką na -aski naliczyłem szt. 1 (słownie-jeden). Kazimierz Pułaski.

Tak więc, kończę niniejszym spór na temat nazwy ulicy Pułaskiego -w Zgorzelcu. W Polsce sa tez nazwy: Puławskiego. :)
Przepraszam niniejszym gumka za uszczypliwą próbę nakreślania jego prerspektyw uczęszczania do szkół :)
Tak. Musiałem TĄ lekcję historii opuścić. Może skoczyłem (w tym czasie)z procą zapolować na wrony? ;)
Ale na lekcji geografi to już byłem......
http://www.nsik.com.pl/archiwum/128/a20.html

:))

No to Panowie, ja rozluźniam piąstki, a Wy? ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 20 maja 2006, 13:44 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 21 sty 2005, 16:02
Posty: 4170
Lokalizacja: near Central Park
Jeśli koniec dyskusji o Pułaskim, to proponuję pisać na temat, jeśli nie, proponuję wątek przenieść do działu Historia.
Pragnę także przywitać nowych, bo i jakieś znane nazwiska się pojawiają :lol: coraz większy ruch się tu robi, co mnie niezmiernie cieszy, jako jednego z pierwszych uczestników tego forum. Dobrze byłoby, aby zjawisko to nie miało charakteru przejściowego, podobnie jak to jest ze sprawami przedwyborczymi i aby wszyscy, którzy to przychodzą, pomogli wspólnie coś konstruktywnego stworzyć. Amen.
metryka Pułaskiego:
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 maja 2006, 9:37 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 22 maja 2006, 9:29
Posty: 17
"...Może da się na czas (przed ostatecznym zamknięciem projektu) naprawić błąd istniejący w nazwie ulicy od tak dawna, że nawet chyba najstarsi mieszkańcy miasta nie pamietają.......
;)
Chodzi o ul Pułaskiego.
Żył i walczył za Polskę, i za Amerykę -
gen. Kazimierz Puła_W_ski...."

Generał Kazimierz Pułaski miał takie nazwisko - bez litery "w" w środku. To specyfika nazwisk. Nie zawsze są czysto logiczne.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 maja 2006, 10:04 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 01 sty 2006, 23:20
Posty: 632
Lokalizacja: Slumsy :o
recruit pisze:
"
Generał Kazimierz Pułaski miał takie nazwisko - bez litery "w" w środku. To specyfika nazwisk. Nie zawsze są czysto logiczne.

Bombas w poprzednim liście napisał:
Cytuj:
Jeśli koniec dyskusji o Pułaskim, to proponuję pisać na temat, jeśli nie, proponuję wątek przenieść do działu Historia.

A dlatego tak napisał, bo ja się przyznałem do błędu, i powinien byc koniec z tym wątkiem w tym temacie.(Brudna polityka...)
Więc proszę, nie bij "leżącego"....

PS.
Kiedy poznamy propozycje przed-wyborcze Platformy?
Była Konwencja W warszawce.
Co na naszym lokalnym rynku?
PO - ukaż się!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09 cze 2006, 21:14 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 21 sty 2005, 16:02
Posty: 4170
Lokalizacja: near Central Park
Wraca temat "Krótka historia reklamowa":
11.05.06
Obrazek
13.05.06
Obrazek
Graffstudio napisał potem:
Cytuj:
jeśli miałbym się na kogoś obrażać to przyszłość mojej firmy stanęła by pod znakiem zapytania
9.06.06
Obrazek
http://www.zinfo.hostings.pl/bombas3/sp ... _90606.jpg

powtórzę pytanie: o co tu chodzi :?: bo sytuacja jest conajmniej dziwna :cry:
chętnie posłuchałbym głosu Graffstudio na temat powrotu na tablice miejskie :wink:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 65 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..