Dzisiaj jest 28 mar 2024, 18:19

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
Post: 01 lut 2006, 21:50 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 21 sty 2005, 16:02
Posty: 4170
Lokalizacja: near Central Park
Czy nikomu w Zgorzelcu, a już w szczególności byłym oficerom, nie przeszkadza obsrane przez gołębie polskie godło państwowe :?:

Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 02 lut 2006, 0:08 
Offline
rekrut
rekrut
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 sty 2005, 17:16
Posty: 80
Lokalizacja: Leeds
Dziwne , że ta tablica w ogóle jeszcze wisi biorąc pod uwagę ceny skupu złomu i całą rzeszę "kolekcjonerów". A taki piękny lokal był...

p.s. byli oficerowie nie mają czasu na takie sprawy ponieważ pilnują teraz na parkingach strzeżonych


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 02 lut 2006, 20:41 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 25 lis 2005, 14:32
Posty: 16
A gdzie tu jest "polskie godło państwowe"?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 03 lut 2006, 15:18 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 21 sty 2005, 16:02
Posty: 4170
Lokalizacja: near Central Park
teraz widzisz :?: :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 03 lut 2006, 16:58 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 paź 2005, 20:03
Posty: 999
Lokalizacja: Zgorzelec
bombas3 pisze:
teraz widzisz :?: :)


Art. 28, pkt 1 Konstytucji RP:

Godłem Rzeczypospolitej Polskiej jest wizerunek orła białego w koronie w czerwonym polu.

To nie jest godło. To jest jakiś orzeł na tarczy.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 03 lut 2006, 20:34 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 sty 2005, 11:16
Posty: 2382
Lokalizacja: Zgorzelec
Na moje oko jest to Orzeł Piastowski, a całość stanowi nic innego jak herb Zgorzelca.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 03 lut 2006, 21:45 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 24 wrz 2005, 21:59
Posty: 121
Hmmm, może tylko na to sobie zaslużyliśny według golębi ...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 04 lut 2006, 18:20 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 21 sty 2005, 16:02
Posty: 4170
Lokalizacja: near Central Park
Dla mnie jest to orzeł, czy biały, to kwestia drugorzędna (powiedziałbym, że niejednorodnie biały :lol: ) tak, czy inaczej symbolizuje godło narodowe. W różnych miejscach, w różnych postaciach, różnie był i jest przedstawiany, niemniej, jest to godło narodowe i Wojsko Polskie raczej by sobie kuropatwy na tablicy nie zamieszczało, nie?
Czepianie się spraw oczywistych to cecha malkontentów.

malkontent człowiek niezadowolony ze wszystkiego, we wszystkim doszukujący się wad, niedostatków, ujemnych stron. :lol:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 04 lut 2006, 18:36 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 paź 2005, 20:03
Posty: 999
Lokalizacja: Zgorzelec
bombas3 pisze:
Dla mnie jest to orzeł, czy biały, to kwestia drugorzędna (powiedziałbym, że niejednorodnie biały :lol: ) tak, czy inaczej symbolizuje godło narodowe. W różnych miejscach, w różnych postaciach, różnie był i jest przedstawiany, niemniej, jest to godło narodowe i Wojsko Polskie raczej by sobie kuropatwy na tablicy nie zamieszczało, nie?
Czepianie się spraw oczywistych to cecha malkontentów.


W sposób oczywisty opisano pojęcie godła narodowego w Konstytucji. Nie wymyślaj własnych definicji albo posługuj się innym określeniem.

Po raz pierwszy słyszę, że coś może "symbolizować godło narodowe". Godłem coś jest albo nie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 04 lut 2006, 18:39 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 sty 2005, 11:16
Posty: 2382
Lokalizacja: Zgorzelec
Orzeł Piastowski, nie zawsze biały, był od wieków godłem naszego państwa.
Jego wuzerunek wciąż ewoluował. Zgodzę się z Bombasem że to na tarczy herbowej, przedmiotowej tablicy, to z pewnością nic innego, jak polskie godło państwowe.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 04 lut 2006, 18:47 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 21 sty 2005, 16:02
Posty: 4170
Lokalizacja: near Central Park
A pamiętasz godło bez złotej korony :?: czy już dziś nie jest godłem w znaczeniu symbolu :?: , czy orzeł piastowski, kiedy to jeszcze konstytucja nie istniała, nie był godłem narodowym i dziś mu się tego także nie odbiera :?: Czego ty się człowieku czepiasz, znowu jesteś po nocce :?: :lol:
A wracając do meritum, mnie jest wstyd, gdy takie rzeczy widzę w moim mieście, czy to własność prywatna, czy też nie. Rzeczywiście, lepiej już by było, żeby złomiarze to zdjęli i sprzedali na skupie, cóż oni jednak tego forum raczej nie czytają, a może masz mrbyte jakich znajomych :?:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 04 lut 2006, 18:49 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 paź 2005, 20:03
Posty: 999
Lokalizacja: Zgorzelec
viper126pzgc pisze:
Orzeł Piastowski, nie zawsze biały, był od wieków godłem naszego państwa.
Jego wuzerunek wciąż ewoluował. Zgodzę się z Bombasem że to na tarczy herbowej, przedmiotowej tablicy, to z pewnością nic innego, jak polskie godło państwowe.


Szkoda tylko, że Konstytucja się z Tobą nie zgadza. Nie zgadza się również Wikipedia, która zuważa, że:

Godło w heraldyce jest zasadniczym elementem graficznym obecnym na tarczy herbu

a zaraz potem

Niektóre osoby prawne (np. krainy, miasta, uniwersytety, zakony) również używały godeł w postaci heraldycznej.

To wystarczy, czy nadal będziecie uważać, żę gołębie uwalały godło państwowe?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 04 lut 2006, 18:52 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 paź 2005, 20:03
Posty: 999
Lokalizacja: Zgorzelec
bombas3 pisze:
A pamiętasz godło bez złotej korony :?: czy już dziś nie jest godłem w znaczeniu symbolu :?: , czy orzeł piastowski, kiedy to jeszcze konstytucja nie istniała, nie był godłem narodowym i dziś mu się tego także nie odbiera :?: Czego ty się człowieku czepiasz, znowu jesteś po nocce :?: :lol:


Czepiam się? Nie, uważam że słowem należy posługiwać się precyzyjnie. Godło państwowe jest precyzyjnie zdefiniowane w konstytucji. Koniec dyskusji. Piszesz o obesranym "godle państwowym". Teraz. Dzisiaj. Nie kilkaset lat temu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 04 lut 2006, 20:01 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 sty 2005, 11:16
Posty: 2382
Lokalizacja: Zgorzelec
W pupie mam co Ty uważasz. Dla mnie Piastowski Orzeł zawsze będzie godłem, symbolem nierozerwalnie związanym z naszym krajem.
Kto uważa że to obesrany gołąb, jest chyba chorym, nieszczęśliwym człowiekiem, nie znającym historii kraju w którym żyje.
Konstytucja mówi jak ma wyglądać godło dziś, wizerunek który ma w świecie być kojarzony z naszym krajem.
Orzeł, symbol, mający powiedzmy 50, 110 czy 300 lat, jest godłem które darzyli czcią i szcunkiem nasi przodkowie jest tym samym godłem i niczym innym, więc z naszej strony również należy mu oddać należyty szacunek.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 04 lut 2006, 20:03 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 25 lis 2005, 14:32
Posty: 16
Brawo mrbyte!
Słowem nalezy posługiwać się precyzyjnie, po to są rozmaite słowa i pojęcia aby opisywac rzeczywistość. Gdyby było tak jak chce Bombas, to po co określać w Konstytucji co jest godłem? kazdy uwazałby to co chce. przecież wiele państ uzywa wizerunku orła w swoich godłach i właśnie SPRECYZOWANE róznice stanowią o konkretnej przynalezności. Orła piastowskiego tez nie było jednego, rózniły sie na przesttrzeni wieków jak i względem rozmaitych ksiąząt piastowskich. Dla Bombasa orzeł symbolizuje godło narodowe ( ciekawy wywód myslowy!), mniemam z jego wypowiedzi, że polskie godło, co jednak zrobić z czarnym orłem carskim!? lub innymi orłami w "słuzbie" Polsce nieprzyjaznej?
Bombas, nie wymyślaj wlasnych, naciąganych teorii, oczywiscie masz prawo do własnych sądow i opinii, jednak ktoś kto twierdzi, że Ziemia jest srodkiem wszechświata, jest trochę śmieszny.
Przecież to na tej tablicy to herb (godło?) Zgorzelca! podobno były kiedys jakieś zastrzeżenia do tego własnie orła


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 55 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..