Dzisiaj jest 13 maja 2024, 8:29

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 55 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 12 paź 2006, 7:24 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 11 paź 2006, 18:42
Posty: 106
Lokalizacja: Zgorzelec
Panie Michale
Czytając głosy na forum dochodzę do wniosku, że jednak musi Pan
jeszcze mocno popracować, żeby możnabyło Panu zaufać.
Może jeśli Pan się wykaże to na przyszłą kadencję będzie jakaś szansa :!:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13 paź 2006, 14:11 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 21 sty 2005, 16:02
Posty: 4170
Lokalizacja: near Central Park
staram się :), szanse zawsze są, mniejsze, czy większe, tak dla kandydatów, jak i dla miasta. Każdy ma również prawo do osądzania pretendentów wg własnego uznania. Problem, że uznanie to nie zawsze budowane jest na zasadach obiektywnych i nie zawsze na pełnym dostępie do informacji nt danej osoby. Mój wkład w zmianę oblicza Zgorzelca był najbardziej widoczny w okresie mojej działalności społecznej w Eurooperze. Nie wymieniam kolejnych przedsięwzięć podjętych i skutecznie zakończonych, tak pod moim kierunkiem, jak i z moim udziałem. Wywołuje to bowiem wilka z lasu. Jeśli więc, ktos ma na mnie oddać swój głos, to z pewnością wcześniej spróbuje zorientować się kim jestem, co dotąd zrobiłem i co mam jeszcze zamiar zrobić. To powinno pomóc w decyzji. Nie chcę nikogo na siłę przekonywać, że jestem najlepszym z możliwych kandydatów, jest ich całkiem sporo. Natomiast wiem z całym przekonaniem, że mogę coś w tym mieście zmienić, chcę to zrobić, mam trochę doświadczenia w pracy z ludźmi i znam Zgorzelec 'od podszewki', bowiem mieszkam w tym mieście od urodzenia.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 16 paź 2006, 10:02 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 15 kwie 2005, 14:46
Posty: 689
Lokalizacja: Zgorzelec - Ujazd
Bombas w odróżnieniu od Mafiozo uważam, że jesteś dobrym kandydatem. Pracowałeś na rzecz Euroopery dlatego bo chciałeś wnieść swój wkład na rzecz naszego miasta. W odróżnieniu od tych, którzy tylko siedzą i marudzą próbowałeś coś zmienić, wpłynąć na naszą smutną rzeczywistość. Co do pytań neandertalskiego dotyczące linii 20L Proponuje żebyś poszedł do biura, w którym wydawane są bilety i poproś panią żeby zmieniła Ci bilet z 20 na 20L. Skoro wsiadasz do autobusu na Łużyckiej bądź Warszawskiej pani powie Ci, że nie ma różnicy i że nie ma potrzeby gdyż L i 20 na tym etapie jeździ tak samo. Byłem, bo sam chciałem mieć bilet na 20L Niezorientowanym należy wytłumaczyć dlaczego 20L jest tak popularne. Ponieważ na tej linii jeździ autobus III klasy lepszy od innych trupów przewożących pracowników na linii nr 20. Jeżdżąc 20 na pierwszą zmianę, szczególnie w okresie jesienno - zimowym możesz spodziewać się kriokomory, kapiącej wody, wilgoci oraz uczucia, że autobus przekracza II prędkość kosmiczną i przygotowuje się do odlotu - szczególnie na odcinku rondo koło Radomierzyc - Elektorwnia. Każdy z pracowników płaci za bilet tyle samo i każdy chce jechać w przyzwoitych warunkach. Neandertalski, zamiast bawić się w kanara zastanów się jak wpłynąć na przewoźnika żeby zmienił jeżdżące trumny na linii 20 na coś lepszego.
Mafiozo, jako kandydat na radnego mógłbym obiecać Ci co tylko zechcesz ale wówczas nie różniłbym się od tych, na których teraz narzekamy. Dla mnie Bombas udowodnił, że chce coś robić, Tobie jak widzę trzeba więcej kiełbasy wyborczej. Czepiasz się zarówno mnie jak i jego, że w swoich programach piszemy, że będziemy się starać wpłynąć na poprawę życia w mieście. My po prostu piszemy prawdę. Mógłbym w swoim programie napisać, że "zrobię, zmienię, uporządkuje..." Odnosząc się do polityki krajowej - pewien za bardzo opalony polityk obiecywał, że jak wejdzie do rządu to "zrobi, zmieni, uporządkuje" Wszedł do rządu i to co zastał nie przyczyniło się do realizacji jego wyborczych zapewnień. Ja też nie obiecuje, że na pewno zmienię bo obiecywanie zmian na tym etapie to jak kupowanie kota w worku. Bazuje na swoim potencjale, woli przyczynienia się do zmian oraz na swoich dotychczasowych osiągnięciach. Działam w podobnym środowisku co Bombas i wiem ile trzeba pracy by zrealizować cokolwiek. Pewnie nie słyszałeś o mnie nic albo mało - dotychczas nie zabiegałem o popularność, bardziej skupiałem się na tym co robię. Do rady kandyduje ponieważ chce mieć wpływ na losy miasta. Dość mam słuchania narzekań i zwalania winy za stan obecny na kogoś innego. Liczę, że zostanę radnym i za 4 lata będziesz mógł mnie rozliczać ze wszystkiego co zrobiłem. Ale żeby to nastąpiło musisz wpierw dać szansę zarówno mi jak i Bombasowi. Pozostawiając radę w obecnym składzie nie mamy co liczyć na istotne zmiany. W radzie trzeba ludzi świeżych o nieco innym spojrzeniu na to co się dzieje w mieście. Ja patrzę jak pokolenie niewidzące perspektyw na normalne życie w Polsce. Z tą różnicą, że nie liczę że wszystko zmieni się samo - chcę przyczyniać się do tych zmian. Ostatnio usłyszałem od koleżanki, która niebawem opuści nasz kraj, że wróci do Polski ale dopiero jak tacy jak ja zmienią tu parę rzeczy. Chcę żeby ona wróciła i sądzę, że do tego również mogą przyczynić się takie osoby jak Bombas. Może w tej chwili robię mu reklamę i przez to tracę swoją szanse na wejście do rady a może dzięki temu będziemy mieli szansę współpracować jako radni. Wolę jednego Bombasa, który nie obiecuje złotych gór niż 10 wyrachowanych populistów, niemających nawet odwagi przyłączyć się do forum i wystawić się na atak wyborców.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 16 paź 2006, 17:37 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 21 sty 2005, 16:02
Posty: 4170
Lokalizacja: near Central Park
Cytuj:
robię mu reklamę i przez to tracę swoją szanse na wejście do rady
z całą pewnością nie tracisz, ani nie osłabiasz swoich szans pisząc tu w ten sposób. Moim zdaniem każdy, kto chce coś zrobić pozytywnego i potrafi o tym rozsądnie mówić, zwiększa swoje szanse :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 16 paź 2006, 23:27 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 21 sty 2005, 16:02
Posty: 4170
Lokalizacja: near Central Park
:D :arrow: Przyjazne, atrakcyjne, gospodarne miasto:
http://www.wybory.zgorzelec.info/index. ... 273&id=649

Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 29 paź 2006, 21:09 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo

Rejestracja: 06 kwie 2006, 22:37
Posty: 1428
Lokalizacja: Zgorzelec-Ujazd
słuchaj Neandertalczyk jak cię bulwersuje dojazd do pracy to zapisz się do zwiazków zawodowych, bo myśle ze Rada miasta i my mieszkańcy nie będziemy się zrzucali na dojazdy do pracy rozpieszczonych pracoweników kombinatu. Czy ktos się pyta pań z reala czy carefura czym i jak dojeżdżają do pracy z ruszowa czy Węglińca a tobie trzeba by sypiaklny do turowa.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 30 paź 2006, 8:30 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 21 sty 2005, 16:02
Posty: 4170
Lokalizacja: near Central Park
Bardzo proszę o dyskutowanie tematów nie związanych z kampanią wyborczą - gdzie indziej. Mile widziana dyskusja i pytania dotyczące mojego kandydowania do Rady Miasta. Taka wymiana myśli może mieć w przyszłości wpływ /choć nie musi, uczciwie mówiąc :wink: / na to, jak się nam w Zgorzelcu będzie mieszkać, żyć i dyskutować :)
Tematy inne proszę umieszczać w innych wątkach. Z góry dziękuję.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 31 paź 2006, 2:42 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 05 cze 2006, 10:13
Posty: 834
Lokalizacja: Zgorzelec
bombas3
z mojego doświadczenia wynika, że na sesjach zwłaszcza podczas ostatnich punktów porządku obrad: sprawy różne bądź zapyta i wnioski mówi się nie tylko o takich sprawach jak dojazdy. Trzeba nieraz zachowywać anielską cierpliwość, ale co robić? Takie życie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 31 paź 2006, 10:03 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo

Rejestracja: 06 kwie 2006, 22:37
Posty: 1428
Lokalizacja: Zgorzelec-Ujazd
A jak zapatrujesz zię na takie przedsięwzięcia w mieście jak pseudo dworce autobusowe. Konarskiego, E.Plater, Armii Krajowej no i masz chyba też za oknem na przejściu za kinem .
W ogóle miasto ma pecha do dworców ten teren wokól Zgorzelec Misato i budynek wystarczyłyby na wszystkie. Konarskiego jest juz teraz najbrudniejszym miejscem w centrum a i u ciebie za płotem nasycenie ziemi olejem silnikowym jest coraz intensywniejsze.
Nawiasem mówiąc przy remoncie chodnika ul.E. Plater i budowie wzorcowego podwórka wybudowano zatoczke dla busów , czy jak ja będę chciał otworzyc jakis interes to mi tez miasto wybuduje placyk?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 31 paź 2006, 12:21 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 21 sty 2005, 16:02
Posty: 4170
Lokalizacja: near Central Park
Na rozwój komunikacji publicznej zapatruję się jak najbardziej pozytywnie. Pod pewnymi względami jednak. Przede wszystkim nie powinna i nie może to być partyzantka, nie uwzględniająca pozostałych elementów architektury miejskiej. Po drugie nie może być nieskoordynowana z planami rozwoju miasta /a o ile wiem: nie jest/. Po trzecie w końcu, musi uwzględniać potrzeby i spokój ludzi - nie tylko pasażerów tych linni busowych.
Wiem, że planowana jest zmiana organizacji komunikacji w Goerlitz i w Zgorzelcu, skoordynowanie jej i usprawnienie /trafiła do mnie ankieta w tej sprawie/, może więc coś się tu zacznie zmieniać, bo z pewnością taka potrzeba istnieje.
Co do usytuowania przystanków,
Cytuj:
W ogóle miasto ma pecha do dworców ten teren wokól Zgorzelec Misato i budynek wystarczyłyby na wszystkie. Konarskiego jest juz teraz najbrudniejszym miejscem w centrum a i u ciebie za płotem nasycenie ziemi olejem silnikowym jest coraz intensywniejsze.

to uważam, że najlepszym miejscem byłby teren za dworcem autobusowym /powojskowy/, ale nikt nie pomyślał dotąd, aby zrobić tam porządne dojazdy /może poza jedną osobą: Adrianem Pankiem, który jest jedynym użytkownikiem tej porządnej a nawet odśnieżanej w pierwszej kolejności drogi :? /. Także lokalizacja obecnego dworca autobusowego PKS nie jest szczęśliwa /zatory komunikacyjne, które się tworzą w godzinach większego ruchu przy wyjeździe każdego autobusu/, tu również jestem zdecydowanym zwolennikiem przeniesienia go na plac przed dworcem Zgorzelec-Miasto /a nie przenoszeniu tam biblioteki, co jest pomysłem chorym/.
I jeszcze sprawa wycieków oleju z nieszczelnych misek olejowych. Pamiętam mój pobyt w Hesji w Niemczech Zachodnich w roku 1989 i bardzo rygorystyczne karanie kierowców za te rzeczy. U nas natomiast już na nowych chodnikach ( :!: ) rewitalizowanego Przedmieścia Nyskiego wykwitły duże plamy. Nie mówiąc o innych miejscach, które wyglądają jak kanał warsztatu samochodowego. Nikt w mieście nie kojarzy tego z ochroną środowiska, niestety.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 31 paź 2006, 18:31 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 06 paź 2006, 12:01
Posty: 251
bombas3 pisze:
:D :arrow: Przyjazne, atrakcyjne, gospodarne miasto:
http://www.wybory.zgorzelec.info/index. ... 273&id=649

Obrazek

Chcesz powiedzieć- busz_meni z buszu ?
W buszu działa też i PRAWO BUSZU......
Czemu sie dziwic nie mozna, wracając mysla do Zgorzelca,czyż nie?
;)?


Ostatnio zmieniony 31 paź 2006, 19:08 przez złośliwy, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 31 paź 2006, 19:00 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 21 sty 2005, 16:02
Posty: 4170
Lokalizacja: near Central Park
Nie :) , tylko pomyślałem że nie każdy zna taki widok Zgorzelca, więc może dobrze go pokazać tym, którzy mniej spacerują :wink:
Tak dla informacji, po lewej stronie od rzeki to nasz Park Ujazdowski, park, który mógłby wyglądać z dołu, tak jak i z góry, tzn tak pięknie. Może wtedy więcej ludzi chętniej spacerowałoby po nim, pożyczało łódki i pływało po Nysie /skoro jest to możliwe po stronie niemieckiej, dlaczego nie mogłoby być i po naszej :?: /
W latach 2007 - 2013 można będzie skorzystać z pieniędzy unijnych także na taki cel. Jeśli powstanie rozsądny projekt, rewitalizacja zgorzeleckich parków jest jak najbardziej możliwa. Ale, jak pokazuje praktyka, większą sztuką jest u nas utrzymanie potem, tego co się zrobiło, aby nie popadło ponownie w ruinę. Myślę, że rozwiązaniem najrozsądniejszym byłoby oddać to potem komuś w dzierżawę i pilnować, jak gospodaruje.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01 lis 2006, 9:38 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 lip 2006, 14:02
Posty: 675
Lokalizacja: Zgorzelec
Przesiedziałem z Michałem kilka godzin przy zwanych przeze mnie "obiadach czwartkowych" w Beście i powiem wam, że jest to jedna z nielicznych osób żywo interesująca się historią, kulturą i dniem codziennym naszego miasta.
Dlatego masz poparcie mojej rodziny
Pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01 lis 2006, 14:29 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 21 sty 2005, 16:02
Posty: 4170
Lokalizacja: near Central Park
Dziękuję, a co z dzisiejszym obiadem :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01 lis 2006, 14:59 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 18 mar 2005, 13:51
Posty: 136
Lokalizacja: Zgorzelec
Dzisiaj jest środa.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 55 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 38 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..