Dzisiaj jest 27 kwie 2024, 17:22

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 11 lis 2006, 19:36 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 sie 2005, 12:18
Posty: 1387
Lokalizacja: z mieszkania obok
przekorny pisze:
krytyczny:

Cytuj:
Wstąpienie do partii nazywasz zaangażowaniem ?


Dokładnie. Wcześniej również ograniczałem się, tak jak Ty, do mało konstruktywnej krytyki i ogólnego niezadowolenia ze wszystkiego i wszystkich. W końcu powiedziałem sobie dość, czas wspomóc ludzi pragnących zmienić coś w naszym mieście, zmienić w sensie pozytywnym, oczywiście. Może i Ty w końcu kiedyś do tego wniosku dojdziesz, przestaniesz marudzić i kręcić nosem a swoją wiedzę teorytyczną wykorzystasz w praktyce a nie jak do tej pory tylko po to, żeby tutaj zabłysnąć. Czas już może na odpowiedź do której "tablicy" zechcesz podejść :?: :roll:
Oczywiście rozumiem, że utracisz tym samym bezpieczne stanowisko osoby "bezstronnej" i sam zaczniesz podlegać krytyce tego i owego, ale może warto, kolego "oportunisto"??? 8)



Po pierwsze trzeba z którąś partią się a przede wszystkim jej programem identyfikować. Na pewno nie nie jest nią ...cisza wyborcza... Po drugie patrząc na niektórych twoich znaczących partyjnych kolegów mam wrażenie, że nie kierowali się niczym innym jak zwykłym koniunkturalizmem. Nie specjalnie mi się uśmiecha "coś zmieniać" w takim towarzystwie, bo są to zmiany pozorne.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11 lis 2006, 20:40 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 maja 2006, 11:21
Posty: 1716
Lokalizacja: zza rogu...
Cytuj:
Po pierwsze trzeba z którąś partią się a przede wszystkim jej programem identyfikować.


Nie grymaś tylko wybierz taką z którą jest Ci najbardziej "po drodze". Albo załóż calkiem nową, świeżutką. I nie musi być to przecież partia o charakterze masowym lecz kadrowa. Zbierzesz wokół siebie ludzi o nieskazitelnej przeszłości, czystych sercach i,...do roboty. Gwarantuję Ci, że w niedługim czasie znajdzie się jakiś "krytyczny" który na Tobie i Twoich kolegach nie zostawi suchej nitki. Wiesz równie dobrze jak ja, że niezwykle łatwo jest manipulować słowem i opinią publiczą. :twisted:

Cytuj:
Po drugie patrząc na niektórych twoich znaczących partyjnych kolegów mam wrażenie, że nie kierowali się niczym innym jak zwykłym koniunkturalizmem.


A to jest tego żywym przykładem.Takie stwierdzenie nie poparte jednocześnie danymi personalnymi pozostaje dla uważnego obserwatora czystą złośliwością bez większego znaczenia, lecz dla szerokiego ogółu być może sygnałem, że wewnątrz partii X lub Y nie dzieje się dobrze a w jej wnętrzu znajdują ostoję, delikatnie mówiąc, karierowicze. Czysta socjotechnika, choć nie najwyższych lotów, kolego :!:
Pozdrawiam ... :?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 lis 2006, 0:31 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 21 sty 2005, 16:02
Posty: 4170
Lokalizacja: near Central Park
Cytuj:
Po pierwsze trzeba z którąś partią się a przede wszystkim jej programem identyfikować
niekoniecznie. Wiele jest osób w mieście, które pójdą głosować 'przeciw' a nie 'za'.
Dlatego, że się właśnie 'nie identyfikują' z żadną. Program, owszem, ale ile z tych partii przedstawiło spójny, przejrzysty i do zaakceptowania program dla Zgorzelca :?:
Reasumując: partie polityczne ogólnokrajowe i ich programy nie za bardzo przekładają się na rzeczywistość zgorzelecką. Na miasto ze specyfiką tak odmienną od większości miast polskich, że potrzebującą czegoś adekwatnego dla tej właśnie specyfiki.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 lis 2006, 1:26 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 18 mar 2005, 13:51
Posty: 136
Lokalizacja: Zgorzelec
Generalnie rzecz biorąc wielka polityka niewiele ma wspólnego z naszymi lokalnymi sprawami. i nie próbuję tua gitować. Jest to stwierdzenie bardziej ogólne. Generalnie jeśli chodzi o sprawy lokalne najbardziej się liczą ludzie,


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 lis 2006, 12:06 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 sie 2005, 12:18
Posty: 1387
Lokalizacja: z mieszkania obok
przekorny pisze:
Nie grymaś tylko wybierz taką z którą jest Ci najbardziej "po drodze". Albo załóż calkiem nową, świeżutką. I nie musi być to przecież partia o charakterze masowym lecz kadrowa. Zbierzesz wokół siebie ludzi o nieskazitelnej przeszłości, czystych sercach i,...do roboty. Gwarantuję Ci, że w niedługim czasie znajdzie się jakiś "krytyczny" który na Tobie i Twoich kolegach nie zostawi suchej nitki. Wiesz równie dobrze jak ja, że niezwykle łatwo jest manipulować słowem i opinią publiczą. :twisted:



Nie czytasz mnie uważnie. Po pierwsza partie a szczególnie partie władzy przyciągają całe spektrum ludzi od ideowców po karierowiczów. Zdaję sobie doskonale sprawę a proces zgarniania przez partię takich osób jest to nieuniknięcia. Doświadczyły tego i poprzednie ekipy rządzące i doświadczą obecne i przyszłe.
Po drugie chodziło mi o identyfikację z programem, celami partii a nie z ludźmi którzy w tej partii są.

przekorny pisze:
A to jest tego żywym przykładem.Takie stwierdzenie nie poparte jednocześnie danymi personalnymi pozostaje dla uważnego obserwatora czystą złośliwością bez większego znaczenia, lecz dla szerokiego ogółu być może sygnałem, że wewnątrz partii X lub Y nie dzieje się dobrze a w jej wnętrzu znajdują ostoję, delikatnie mówiąc, karierowicze. Czysta socjotechnika, choć nie najwyższych lotów, kolego :!:
Pozdrawiam ... :?


Cóż... mógłbym powiedzieć, że kto jaką bronią wojuje od takiej ginie. Sugerowałeś na tym forum różne rzeczy w tym i o mnie. Wtedy nie postrzegałeś tego jako "socjotechniki" i złośliwości, teraz nagle Ci zaczyna przeszkadzać...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13 lis 2006, 12:51 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 maja 2006, 8:52
Posty: 1887
przekorny pisze:

A to jest tego żywym przykładem.Takie stwierdzenie nie poparte jednocześnie danymi personalnymi pozostaje dla uważnego obserwatora czystą złośliwością bez większego znaczenia, lecz dla szerokiego ogółu być może sygnałem, że wewnątrz partii X lub Y nie dzieje się dobrze a w jej wnętrzu znajdują ostoję, delikatnie mówiąc, karierowicze. Czysta socjotechnika, choć nie najwyższych lotów, kolego :!:


ciekawe teorie głosisz, mi akurat zarzucaleś podkulturę, złośliwość, butę i chęć odwetu gdy podałem Ci właśnie personalnie przykład z życia w którym sam brałem udział, natomiast gdy ktoś inny nie personifikuje ale uogólnia Ty od razu startujesz do niego z niewysokich lotów socjotechniką.
Ty naprawdę jesteś przekorny, kali przekorny :-)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13 lis 2006, 13:05 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 maja 2006, 11:21
Posty: 1716
Lokalizacja: zza rogu...
Cytuj:
ciekawe teorie głosisz, mi akurat zarzucaleś podkulturę, złośliwość, butę i chęć odwetu


Takie odniosłem wrażenie i taki obraz Ciebie mam do teraz. Natomiast krytyczny to "przypadek" wyjątkowy....
Znamy się osobiście, lubię go i szanuję i dlatego wymagam więcej niż np. od Ciebie. Czy wyraziłem się jasno :?: :roll:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13 lis 2006, 13:07 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 21 sty 2005, 16:02
Posty: 4170
Lokalizacja: near Central Park
Cytuj:
partie a szczególnie partie władzy przyciągają całe spektrum ludzi od ideowców po karierowiczów

tak się rzeczywiście dzieje, że oprócz tych, którzy wzbudzaja zaufanie, są także inne osoby.
Ale: szukanie komfortu komentowania, bezstronności i nieangażowania się to coś zupełnie innego niż wejście w środek maszyny. Wtedy bowiem jest i ryzyko i trzeba zacząć coś rzeczywiście robić, a nie kibicować z dystansu, o to jak rozumiem chodzi przekornemu i z tym się zgadzam. Nie każdego jednak stać na decyzję czynnego zaangażowania się w zmiany, bo mógłby wypaść z bezpiecznego fotela i wpaść np. w złe towarzystwo.
Czy w partii, czy gdzie indziej, zawsze takie ryzyko istnieje, a pozycja komfortowej izolacji jest wygodna.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13 lis 2006, 13:27 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 maja 2006, 8:52
Posty: 1887
przekorny pisze:
Cytuj:
ciekawe teorie głosisz, mi akurat zarzucaleś podkulturę, złośliwość, butę i chęć odwetu


Takie odniosłem wrażenie i taki obraz Ciebie mam do teraz. Natomiast krytyczny to "przypadek" wyjątkowy....
Znamy się osobiście, lubię go i szanuję i dlatego wymagam więcej niż np. od Ciebie. Czy wyraziłem się jasno :?: :roll:


nie czuję się dostarczycielem Twoich wrażeń, po prostu oburzasz się gdy padają personalia i oburzasz się gdy personaliów brak - jeżeli tylko rani to Twoje samopoczucie kalego i dla mnie tyle wynika z Twoich opowieści i żeby nie było wątpliwości - nie wyraziłeś się jasno.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13 lis 2006, 13:50 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 06 lip 2006, 12:24
Posty: 489
Lokalizacja: Zgorzelec
przekorny jak typowy pisowiec odwraca kota ogonem. To taka juz wlasciwosc tych osobnikow.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13 lis 2006, 13:53 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 maja 2006, 8:52
Posty: 1887
bombas3 pisze:
Cytuj:
partie a szczególnie partie władzy przyciągają całe spektrum ludzi od ideowców po karierowiczów

tak się rzeczywiście dzieje, że oprócz tych, którzy wzbudzaja zaufanie, są także inne osoby.
Ale: szukanie komfortu komentowania, bezstronności i nieangażowania się to coś zupełnie innego niż wejście w środek maszyny. Wtedy bowiem jest i ryzyko i trzeba zacząć coś rzeczywiście robić, a nie kibicować z dystansu, o to jak rozumiem chodzi przekornemu i z tym się zgadzam. Nie każdego jednak stać na decyzję czynnego zaangażowania się w zmiany, bo mógłby wypaść z bezpiecznego fotela i wpaść np. w złe towarzystwo.
Czy w partii, czy gdzie indziej, zawsze takie ryzyko istnieje, a pozycja komfortowej izolacji jest wygodna.


zgadzam się z tym co piszesz, tylko dlaczego prawda dotycząca tego, ze "działanie" wymaga od uczestnika również tarzania się w gównie, nie jest pierwszą rzeczą o jakiej dowiaduje się czlowiek namawiany do działania? dlaczego w kampaniach nikt nie powie tego otwarcie, że to jest walka i wymaga często działań "niekonwencjonalnych"? dlaczego z podobnych działań czyni sie zarzuty konkurencji a samemu się udaje świętego?
nie nie jestem naiwny, nawet powiem więcej ważne jest aby władza była przede wszystkim skuteczna i to oznacza często mocne naginanie tego co się gadało, niewygodne kompromisy i sytuacje jak rodem np. z obecnej koalicji rządzącej, wszystko właśnie po to aby coś osiągnąć - aby być skutecznym.
tylko zacznijmy może o tym mówić otwarcie a nie bajki ludziom w kółko opowiadać. ja nie wiem czy istnieje szara sieć czy inny układ, nie wiem. ale wiem jedno, że układ może pokonać tylko inny układ, w domyśle silniejszy i układ silniejszy wcale po zwycięstwie nie ulegnie samorozwiązaniu, dlaczego o tym się nie odważy nikt powiedzieć? układ pokona układ a nie gromada uczciwych i naiwnych.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13 lis 2006, 14:06 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 maja 2006, 11:21
Posty: 1716
Lokalizacja: zza rogu...
neandertalski, szczerze mówiąc nie liczyłem na to, że zrozumiesz co mam na myśli. Jaśniej nie chcę i nie mogę, choćby ze względu na to, żeby utrzymać tutaj jako taki poziom kultury.
Miałem nadzieję jedynie, że dojdzie do Ciebie, że nie widzę w Tobie, po tych żałosnych, wcześniejszych postach dot. bombasa, odpowiedniego (nazwijmy to delikatnie) partnera do dyskusji dla siebie. Nie wybrałbym się z Tobą nawet na ryby z obawy, że w następnym numerze jakiegoś brukowca ujrzę dokładną relację z tego, jakich to "nieczystych numerów" używam do ich złowienia. :lol: :lol:

xionc sądzę, że do "pisowców" jest mi tak daleko jak Tobie a Twoja uwaga świadczy jedynie o nieuważnym czytaniu wcześniejszych postów i nieznajomości tematu dyskusji. :twisted:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13 lis 2006, 14:16 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 maja 2006, 8:52
Posty: 1887
przekorny Twoja skromność, kultura i dobre ułożenie, bardzo mnie onieśmielają i mogę tylko ubolewać, że poziomem Ci nie dostaję...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13 lis 2006, 14:24 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 19 maja 2006, 8:07
Posty: 799
hh


Ostatnio zmieniony 31 sty 2012, 1:19 przez mieszczuch, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13 lis 2006, 14:37 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 maja 2006, 11:21
Posty: 1716
Lokalizacja: zza rogu...
Cytuj:
A jeżeli ktokolwiek z "nowego układu" odważy się go przemycić w jakikolwiek sposób to zapiszę się ponownie do PO a może i PiS-u równocześnie i będę przychodził na zebrania w od miesiąca niepranych skarpetach - dla wyrównania atmosfery.



Zastanawiam się czy to Twoje oświadczenie nie da się przypadkiem "podciągnąć" pod paragraf dot. gróźb karalnych?? :evil: :lol: :lol: :lol: :lol:
Swoją drogą pomysł powrotu do PO wydaje mi się osobiście świetnym pomysłem :!:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 260 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..