Dzisiaj jest 29 mar 2024, 0:36

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 49 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 03 maja 2009, 19:41 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 04 kwie 2009, 23:57
Posty: 30
Lokalizacja: Wrocław/Zgorzelec
No to super :lol:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 maja 2009, 11:50 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 paź 2006, 15:00
Posty: 1013
Lokalizacja: STĄD
Dowiedziałem się właśnie, że aktualnym administratorem naszego cmentarza komunalnego jest MPGK a prezesem MPGK jest pan Krzysztof Lubiński z Lubania (architekt też podobno dojeżdża z Lubania).


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13 maja 2009, 4:50 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 13 paź 2008, 6:23
Posty: 543
Lokalizacja: Zgorzelec
Chuck Norris jr pisze:
Dowiedziałem się właśnie, że aktualnym administratorem naszego cmentarza komunalnego jest MPGK a prezesem MPGK jest pan Krzysztof Lubiński z Lubania (architekt też podobno dojeżdża z Lubania).


Poczytaj Wojewódzką.
Dowiesz się, że dyrektor przystąpił do realizacji obietnic o elektronizacji cmentarza.
Ma czas do końca roku, zgodnie ze specyfikacją zamówień publicznych.
Miał na to pieniądze, dlatego wygrał przetarg.
Oczywiście z założeń przetargowych skrupulatnie rozliczymy MPGK.

Odwodnienie cmentarza.
Wypowiedź w Wojewódzkiej jest zbyt ogólna i nie wiem, czy redaktor nie miał wiedzy o zagadnieniu, czy dyrektor wypowiadał się o czymś, czego nie poznał.
Podobno jest arhitektem, więc o hydrogeologii powinien mieć pojęcie.

Jestem przekonany, że wzorem Orlika zgorzeleckiego w kosztach wykonania zadań, jak zwykle pobiją rekord Polski.
Przecież w Zgorzelcu miasto robi wszystko najdrożej pod patronatem miasta.

Ciekawe, czy w swoich prywatnych firmach też byliby tacy rozrzutni?
Sądzę, że nie potrafiliby prowadzić własnej działalności przy takiej ekonomii.


P
G

stąd moja sugestia, że


Ostatnio zmieniony 13 maja 2009, 4:51 przez Grzegorz, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 25 paź 2009, 17:33 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 paź 2006, 15:00
Posty: 1013
Lokalizacja: STĄD
14 maja 2009 7:05:

Cytuj:
przystąpił do realizacji obietnic o elektronizacji cmentarza
a co będzie elektroniczne? bo brzmi to intrygująco i niepokojąco zarazem.
Cytuj:
Poczytaj Wojewódzką
Nie czytuję Wojewódzkiej.
Cytuj:
Podobno jest arhitektem
architektem


-----------------------------


I co z tą elektronizacją cmentarza?
czy ktoś coś wie?
Co z obiecywaną ewidencją mogił, tak, aby bez problemów mogli je odszukać ludzie okazjonalnie przyjeżdżający do Zgorzelca na Święto Zmarłych?
Coś takiego miało być umieszczone na stronach UM.

Ktoś się tym zajmował (zajmuje)?
Może kilka słów w temacie, tydzień przed tegorocznym Świętem Zmarłych?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 27 paź 2009, 10:25 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 21 kwie 2009, 22:03
Posty: 4
Lokalizacja: Zgorzelec
mała ciekawostka odnośnie tego zadania MPGK. Elektronizacja cmentarza byłaby już gotowa tawno temu, gdyby nie nagła zmiana osoby prowadzącej firmę. Zaraz po wygraniu przetargu na obsługę cmentarza komunalnego w Zgc-u rozpoczęły się parce nad tym przedsięwzięciem. Szukano najtańszego sposobu. W sierpniu 2008 roku program nad którym pracował zgorzelecki informatyk był ramowo gotowy. Dopracować trzeba było jedyni szczegóły obsługi przez internautów i przeszkolić zespół w firmie, który zająłby się wprowadzaniem danych z ksiąg cmentarza do programu.
Miał on działać w następujący sposób:
Urzytkownik wchodził do internetu na ogólnodostępną stronę cmentarza komunalnego w zgorzelcu, tam mógłby dowiedzieć się o informacjach zarządu cmentarza jakie ma on do przekazania odwiedzającym oraz osobom które dzierżawią miejsca pod groby swoich zmarłych. głównym aspektem strony byłaby elektroniczna wyszukiwarka, pozwalająca po wstukaniu jednego z wymaganych parametrów ( imienia, nazwiska, daty zgonu, daty ur., nr grobu) na odnalezienie miejsca w którym szukana zmarł osoba leży. Program podświetlał by na mapce cmentarza dokładne miejsce. Mapkę można byłby wydrukować.
Program ten miał też ułatwić sprawę administracyjną dla osób zarządzających cmentarzem. Obliczał opłaty, drukował faktury itp.
Co ciekawsze, umowa została podpisana z informatykiem i opiewała na około 3500-4000 złotych!!
Wprowadzanie danych do programu zostało rozpoczęte. Była to mozolna i monotonna a zarazem bardzo czasochłonna praca spowodowana dużo ilością danych oraz ich nieczytelnością z powodu "zębu czasu".

Reasumując. Program miał być już dawno, umowa podpisana na pieniądze aż "śmiesznie" małe, dane częsciowo wprowadzone, a tu nagle zmiana prezesa i i wszystko do kosza, bez najmniejszej nawet uwagi na ogrom pracy włożoy w ten projekt. Za to teraz bedziemy mieli programik pewnie trochę lepszy, bo za 75 000zł, któtre z powodzeniem można by zainwestować gdzie indziej.

Pozostawiam tę sprawę do przemyśleń i pozdrawiam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 27 paź 2009, 10:57 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 23 sie 2009, 20:33
Posty: 134
Lokalizacja: Zgorzelec
napoleon2010 pisze:
Za to teraz bedziemy mieli programik pewnie trochę lepszy, bo za 75 000zł, któtre z powodzeniem można by zainwestować gdzie indziej.

Ooo a co ten program będzie robił ?? Sprząta grobowce, zapala świeczki i podlewa chryzantemy ??
Bo pierwszy lepszy program do zarządzania cmentarzem, który spełnia opisane wyżej funkcje, ba ... posiada ich o wiele więcej http://www.systkom.pl/ kosztuje od 2 000 PLN, a takich programów jest sporo, na tyle dużo, że można zawsze coś wybrać i nawet nie trzeba by robić przetargu ;-)
Kurcze ... 75 000 :smt021
:smt023


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 27 paź 2009, 13:19 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 paź 2006, 15:00
Posty: 1013
Lokalizacja: STĄD
No i mam się zadowolić taką informacją? że ktoś coś zaczął, kontynuował, potem to trafiło do kosza? a teraz znów ktoś próbuje rozpętać kolejną aferę, tym razem cmentarną?
Pamiętam, jak pomysłodawca takiego rozwiązania dwa czy trzy lata temu przedstawiał je RG i wyglądało, że wszystko jest na dobrej drodze a tymczasem, jak widać, sprawa się rypła..
Apeluję o powrót do tego kłopotliwego tematu w imieniu tych wszystkich, którzy co rok, po ciemku, wędrują cmentarnymi alejkami w poszukiwaniu mogił swoich bliskich i znajomych


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 27 paź 2009, 13:41 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 21 kwie 2009, 22:03
Posty: 4
Lokalizacja: Zgorzelec
O to co będzie robił nowy program trzeba zapytać właściciela spółki MPGK albo poczekać na to aż zostanie udostępniony dla ludzi.
Myślę że nie ma sensu wracać do tematu tego pierwszego programy ani aktualnego, bo to i tak nic nie da i żadna władza nie zróci na to najmniejszej uwagi. Zostaje nam grzecznie czekać aż wydane zostaną nasze podatkowe pieniądze i oby do końca roku pojawił się jakikolwiek program żebyśmy w ten jeden w roku dzień na cmentarzu spokojnie poszli odwiedzić bliskich, a nie bać się że w tłumie zdezorientowanych ludzi nie znajdziemy grobu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 28 paź 2009, 8:56 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 paź 2006, 15:00
Posty: 1013
Lokalizacja: STĄD
pisząc:
Cytuj:
Apeluję o powrót do tego kłopotliwego tematu
nie miałem na myśli żadnego konkretnego sposobu (programu) rozwiązania sprawy, tylko do samej sprawy.
Uciążliwej i kłopotliwej dla nas wielu.

A co do sposobu jej rozwiązania, to cieszyłbym się z wyjaśnienia dlaczego mamy
Cytuj:
grzecznie czekać
a nie np naciskać gdzie trzeba, aby w końcu powatało to, co powinno powstać.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 29 paź 2009, 10:43 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 21 kwie 2009, 22:03
Posty: 4
Lokalizacja: Zgorzelec
Moim zdaniem jak program będzie kosztował taką kasę to nie ma się czym martwić. Skoro firma tyle sobie zażyczyła za wykonanie to powinna pomyśleć o wszystkim. Zakładam się że program ten nie będzie się różnił prawie niczym od tego wcześniej zrobionego za sumę 20 razy mniejszą.
Nie mam nic więcej do dodania w tej sprawie. Życzę spokoju w tym ważnym zbliżającym się święcie i cierpliwości w szukaniu swoich bliskich na naszym cmentarzu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 29 paź 2009, 22:01 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 paź 2006, 15:00
Posty: 1013
Lokalizacja: STĄD
Cytuj:
cierpliwości w szukaniu swoich bliskich na naszym cmentarzu
cierpliwość pewnie się przyda :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 30 paź 2009, 6:38 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 13 paź 2008, 6:23
Posty: 543
Lokalizacja: Zgorzelec
Chuck Norris jr pisze:
cierpliwość pewnie się przyda

Niedługo będzie kolejny przetarg na administrowanie cmentarza zgorzeleckiego.
Ostatnio jednym z koniecznych warunków niezbędnych do tego aby wniosek na administrowanie był pozytywnie rozpatrzony było wykonywanie przez wnioskodawcę działąlności z zakresu gospodarki odpadami.

Sądzę, że teraz jednym z warunków będzie uprawnienie administratora do lotów kosmicznych.

Całe szczęście nie mam już kagańca w tej dziedzinie.
Nikt mi nie może zakazać pisać, mówić w tej dziedzinie, więc przyjrzę się końcówce okresu administrowania obecnego administratora cmentarza i sprawdzę poprawność przetargu na kolejny okres, choć znawcy tematu w urzędzie mają ochotę już przetargów nie robić.
Wiem dlaczego.
opowiem kiedyś. Temat Cmentarza w Zgorzelcu jest mi znany.


P
G


już niedługo ...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 30 paź 2009, 22:26 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 paź 2006, 15:00
Posty: 1013
Lokalizacja: STĄD
Cytuj:
Temat Cmentarza w Zgorzelcu jest mi znany
cmentarz wiecznie żywy :grin:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01 lis 2009, 15:03 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 maja 2006, 11:21
Posty: 1716
Lokalizacja: zza rogu...
W debacie burmistrza z mieszkańcami miasta w dniu 26.04.2008r., o której wspomniałem w temacie "Rada Miasta Zgorzelec" a którą to poprowadziła Młodzież Demokratyczna, ongiś przybudówka PO - burmistrz pochwalił się również działaniami zmierzającymi do uporządkowania (w szerokim znaczeniu tego słowa) cmentarza komunalnego.

Cytuj:
VII. Zadbanie o cmentarz komunalny w Zgorzelcu, który wymaga renowacji, nowych
terenów, a w chwili obecnej także uporządkowania
• Wygasła umowa z dotychczasowym zarządcą, został wybrany nowy
• Trwa renowacja cmentarza żołnierzy II Armii WP
• Robimy ewidencję komputerowo-informatyczną pochówków i grobów
• Przeznaczyłem środki finansowe na modernizację drogi i chodników przy ul. II Armii WP na odcinku od przejazdu kolejowego do cmentarza
• Remont Nad Kolejką Górską która stanowi dojście do cmentarza


Jak widzę, ewidencja komputerowa mogił wciąż jeszcze znajduje się w sferze zamierzeń... :(


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01 lis 2009, 20:06 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 sie 2005, 10:11
Posty: 1840
Lokalizacja: Zgorzelec
...


Ostatnio zmieniony 23 lis 2012, 7:54 przez turek, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 49 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 79 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..