Dzisiaj jest 18 maja 2024, 12:46

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 651 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34 ... 44  Następna
Autor Wiadomość
Post: 14 paź 2014, 22:36 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 04 lip 2014, 20:55
Posty: 208
Namruf pisze:
Warto przypomnieć, że jeden z głównych kreatorów tegorocznej kampanii Aniszkiewicza był w 2006 roku gorącym zwolennikiem Gronicza, może nawet współtwórcą ówczesnego programu wyborczego PO.

Ty chyba uprawiasz WIELKĄ POLITYKĘ, może ustosunkuj się lepiej do moich wpisów. Tak czytam Twoje literki i mam wrażenie że jesteś jakimś guru zbuntowanym z otoczenia pana Aniszkiewicza, bo Ty tyle wiesz co u Niego się dzieje :) tyle do powiedzenia masz.....
a bujdy opowiadasz okrutne :smt021
Wiesz myślę, że jesteś zależny, bardzo zależny.
sorry ale dzieciaki płaczą


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 paź 2014, 6:35 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 mar 2005, 7:16
Posty: 1929
Lokalizacja: Zgorzelec
Igor - Ty zależny człowieku, pewnie Gronicz Cię podkupił do pisania bzdur:)))))))

A ja się jeszcze odniosę do obietnic Aniszkiewicza i bajek na temat wysokich cen wody w Zgorzelcu.
Znalazłem ostatnio stronę:
http://www.cena-wody.pl/
Tyle Aniszkiewicz pisze o drogiej wodzie, a patrząc na te zestawienie jakoś źle nie jest - 476 miejsce na 832.
Nie wypowiadam się o jakości wody, bo nie wiemy jaka jest ta jakość w innych miastach i z jakimi problemami borykają się tamtejsze ujęcia wody.
W Bogatyni mają tańsze śmieci, ale za wodę płacą ponad 17zł. Bilans wychodzi podobny.
Bolesławiec ma tańsze śmieci, ale droższą wodę - różnica miesięczna pomiędzy Zgorzelcem a Miastem Ceramiki jest więc minimalna, albo żadna.
Dlaczego patrząc na kampanię wyborczą w tych miejscowościach nikt nie mówi nawet o obniżkach cen za opłaty? Chyba jest tam po prostu mniej populistów i ekonomicznych dyletantów...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 paź 2014, 8:37 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 04 lip 2014, 20:55
Posty: 208
Namruf pisze:
Umowa z zakładem w Lubaniu jest w moim odczuciu przykładem racjonalnej gospodarki. Mamy problem z głowy, a cena dla mieszkańców 14, lub 23 złote za śmieci miesięcznie wcale nie jest wygórowana!

Martaw33 pisze:
mnie rozbawiłeś bo nie piszesz chyba o drukowaniu obligacji dla spłacenia obligacji :)


W tym konkretnym przypadku bardziej ufam burmistrzowi ekonomiście niż Tobie i Twoim katastroficznym wizjom wymyślonym na potrzeby wyborów:)



No cóż słów mi teraz zabrakło, ok wszystko co wymyśli i zrealizuje/ nie zrealizuje Gronicz jest przez was akceptowane, wychwalane i gloryfikowane.

OK przyrównując do wątku o darmowym kredycie proponuje wam taką ścieżkę finansowej kariery :
GOBO niech weźmie kredyt na budowę domu oczywiście 0% :) następnie DOPIERO po parapetówie, niech zauważy, że go na ten dom nie stać, koszty utrzymania są wysokie. Idąc ścieżką swojego ekonomicznego guru Gronicza pójdziesz do banku po kolejny kredyt na spłatę tego pierwszego.
Tak jeszcze z 2 razy, oczywiście na bank już nie licz teraz "chwilówki" ze 2 razy dasz radę, po chwilówce jest lombard i windykacja :)

Oczywiście dom-to hala, a Gobo to Gronicz.
Z drugiej strony, jakiś dociekliwy mógłby sprawdzić gdzie Gronicz pożycza pieniądze, czy przypadkiem nie po miejskich spółkach, które mają po podwyżkach wody czy śmieci DUŻO lepszą sytuację materialną.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 paź 2014, 18:08 
Offline
gaduła
gaduła
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 lis 2005, 11:37
Posty: 307
Lokalizacja: z internetu :)
Bredzisz ponownie, ale przynajmniej śmiesznie jest :)


Warto spojrzeć na dług miasta bliżej i porównać go z innymi miastami, by samemu wydedukować, czy rzeczywiście jest aż tak strasznie jak przekorna Martaw33 głosi.

Najnowszy ranking jaki znalazłem jest pod linkiem:

http://samorzady.pb.pl/3867140,75427,najbardziej-zadluzone-samorzady-ranking



U nas w mieście cytując za kandydatem Tycem:

"Według opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej przygotowanej mi. in. do uchwały budżetu na 2014 r. zadłużenie Zgorzelca wynosi ponad 48 mln zł., co stanowi 44 % planowanych dochodów ogółem."


Czyli jesteśmy pośrodku stawki. Nie ma na pewno powodów do paniki i straszenia ludzi jakimś kosmicznym długiem :) W Gminie wydaje się być gorzej niż w mieście (dane za 2012, świeższych nie znalazłem dane poniżej są z artykułu ze zgorzelec.info)

"Zadłużenie „naszych” samorządów za rok 2012 jako procent dochodów budżetowych:

Gmina Wiejska Zgorzelec: 53,88% pozycja 110 | rok 2011 pozycja 523
Miasto Zgorzelec: 50,63% pozycja 49 | rok 2011 pozycja 9
Miasto Zawidów: 44,71% pozycja 161 | rok 2011 pozycja 245
Gmina i Miasto Pieńsk: 41,96% pozycja 197| rok 2011 pozycja 244
Gmina i Miasto Bogatynia: 38,46% pozycja 238| rok 2011 pozycja 469
Gmina Sulików: 35,08% pozycja 563| rok 2011 pozycja 504
Gmina i Miasto Węgliniec: 33,79% pozycja 298| rok 2011 pozycja 213
Powiat zgorzelecki: 15,64% pozycja 232| rok 2011 pozycja 231"

Nie zauważyłem żeby ktoś straszył długami w Gminie :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 paź 2014, 20:21 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 04 lip 2014, 20:55
Posty: 208
Dlaczego przekorna?

Mijasz się z prawdą powołując się na :
Namruf pisze:

U nas w mieście cytując za kandydatem Tycem:

"Według opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej przygotowanej mi. in. do uchwały budżetu na 2014 r. zadłużenie Zgorzelca wynosi ponad 48 mln zł., co stanowi 44 % planowanych dochodów ogółem."


Świetnie, masz u mnie 5 z PR politycznego i 1 z merytorycznego przygotowania, pozwól że zacytuję Twojego ekonomicznego guru Burmistrza Gronicza :
http://zgorzelec.info/index.php?k_d=27& ... g&t=news2b
tam czytamy :
"....- Cóż, trwa już kampania wyborcza i nie dziwię się moim kontrkandydatom, że szukają każdej okazji, żeby podważyć zaufanie do mnie. Przywoływane przez nich zadłużenie wynosi jednak nie 55 a 53 mln zł......" :smt068
Do tego musimy jeszcze dołożyć:
http://zgorzelec.info/index.php?k_d=27& ... g&t=news2b
tu czytamy min.
"Jak się okazuje emitowane obligacje mają posłużyć na wykup tych wcześniejszych. Burmistrz wyjaśnił też sprawę zmniejszonej wpłaty koszykarskiego Turowa do budowy hali....."

Zgadzam się jednak z Tobą rok 2011 ( również rządy Gronicza to 9 lokata w rankingu najbiedniejszych miast w Polsce per capita. Rok 2012 miejsce 49 w tym zestawieniu
niby trochę lepiej.
Szkoda kolego jednak, że nie bierzesz po uwagę wpływu na budżet budowy HALI SPORTOWEJ, przez którą miasto ruszyło z kredytami a większość kosztów została zrealizowana w 2013 i 2014 roku.
Skąd takie niedopatrzenie? ]:->


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 paź 2014, 20:32 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 04 lip 2014, 20:55
Posty: 208
Tak przy okazji zwrócę się do sympatyków PO.
To w jaki sposób załatwiliście waszego kolegę z partii p. Rudzińskiego przypomina mi zagrywki pierwszoligowych polityków PZPR. dla niewtajemniczonych :

2014-10-15 16:24:00
Niezdziwiony
TAK:100% NIE:0% GŁOSÓW:9

Odnośnie Tomka Rudzińskiego, widzę że plotka stała się faktem. Ale jaja. Na kilka dni przed rejestracją list, wyciekła informacja, że Rafał Gronicz zamierza go oszukać, podmieniając jego kandydaturę na innego Rudzińskiego, tylko że lekarza :) Podobno dlatego Tomek miał się zdecydować startować do powiatu spoza PO. Myślałem, że to bardziej blef niż prawda. Nie sądziłem, że na taki strzał w kolano pozwoli sobie Gronicz. A jednak :) Przed chwilką, przeglądając stronkę Państwowej Komisji Wyborczej znalazłem w okręgu 12, z którego miał startować Tomek, owszem Rudzińskiego, tylko że Marka Tadeusza- 76 letniego lokalnego lekarza. No panie Gronicz, gratuluję pomysłu :) Ślicznie chciał pan załatwić chłopaka.

Gratuluje przywódcy


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 paź 2014, 17:39 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 04 lip 2014, 20:55
Posty: 208
:( Panowie co to cisza wyborcza ? :lol:
argumentów na miesiąc przed wyborami zabrakło ?
Z trudem dobrnęłam do końca odpowiedzi Gronicza na pytania tych pracodawców tam czytamy. Wasze ekonomiczne guru pisze:

"....Wiem też, że inwestorzy poszukujący terenów pod inwestycje i nasi lokalni przedsiębiorcy bardzo cenią naszych urzędników za sprawną obsługę administracyjną, pomoc merytoryczną, życzliwość i elastyczne podejście do potrzeb przedsiębiorców...."
sorry ale :smt078 się chce.
Nie wiem czy sam te teksty wymyśla, czy pisarza ma kiepskiego. Inne cytaty sobie daruję. Jak za Gierka naprawdę jak za Gierka.
Sugeruję, żeby tym INWESTOROM wskazać miejsce na inwestycje obok tej fabryki dezodorantów, co w Naszej strefie ekonomicznej przy drodze na Tylice 400 osób zatrudnia. Ręce mi opadają.obłędne zakłamanie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 paź 2014, 18:52 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
Martaw33 pisze:
:( Panowie co to cisza wyborcza ? :lol:
argumentów na miesiąc przed wyborami zabrakło ?


Ogólnie to jesteśmy pod wrażeniem Twojej przemiany - od osoby której nie stać na zakup skanera i niezbyt piśmiennej na forum po taką (wybacz mi określenie) herszt-babę-forumową.
Nie wiem jak inni ale ja podziwiam szczerze :smt023

PS. Dzieci nie płaczą? :smt033


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 paź 2014, 20:22 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 04 lip 2014, 20:55
Posty: 208
YELLO_35 pisze:
Ogólnie to jesteśmy pod wrażeniem

Jacy my?
Martaw33 pisze:
(wybacz mi określenie) herszt-babę-forumową.

? dlaczego ? herszt?
Przynajmniej babę, bo się już frustracja mnie ogarniała, przez ciągłe branie mnie za kogoś innego Wasz wywiad zadziałał ? :)

Martaw33 pisze:
PS. Dzieci nie płaczą?

Na szczęście wyszły z choroby i już jest ok
dzięki za zainteresowanie :smt049

Wróćmy jednak do tematu retoryki panującego na burmistrza :

Martaw33 pisze:
:( Panowie co to cisza wyborcza ? :lol:
argumentów na miesiąc przed wyborami zabrakło ?
Z trudem dobrnęłam do końca odpowiedzi Gronicza na pytania tych pracodawców tam czytamy. Wasze ekonomiczne guru pisze:

"....Wiem też, że inwestorzy poszukujący terenów pod inwestycje i nasi lokalni przedsiębiorcy bardzo cenią naszych urzędników za sprawną obsługę administracyjną, pomoc merytoryczną, życzliwość i elastyczne podejście do potrzeb przedsiębiorców...."
sorry ale :smt078 się chce.
Nie wiem czy sam te teksty wymyśla, czy pisarza ma kiepskiego. Inne cytaty sobie daruję. Jak za Gierka naprawdę jak za Gierka.
Sugeruję, żeby tym INWESTOROM wskazać miejsce na inwestycje obok tej fabryki dezodorantów, co w Naszej strefie ekonomicznej przy drodze na Tylice 400 osób zatrudnia. Ręce mi opadają.obłędne zakłamanie.

:smt021


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 paź 2014, 20:35 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
Martaw33 pisze:
Jacy my?


Nie udawaj, że nie wiesz...
:smt033

Martaw33 pisze:
...branie mnie za kogoś innego Wasz wywiad zadziałał ?


Jaki nasz? ;) :smt033

Martaw33 pisze:
Wróćmy jednak do tematu


Słuszna uwaga :smt023


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 paź 2014, 7:57 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 02 wrz 2009, 20:22
Posty: 155
Lokalizacja: jestem?
Martaw33 pisze:
Myślałem, że to bardziej blef niż prawda.


"Myślałem" jednak baba herszt, bo już mówi jak facet :smt044


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 paź 2014, 8:59 
Offline
gaduła
gaduła
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 wrz 2008, 9:03
Posty: 379
Lokalizacja: Zgorzelec
ktoś pisze:
"Myślałem" jednak baba herszt, bo już mówi jak facet :smt044


No to mamy własną Annę Grodzką.... tylko, że w drugą stronę ... :-> czekam jeszcze kto zagra Biedronia w tej szopce..... nic tylko się upić, "bo jedno co warto, upić się warto" :smt030


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 paź 2014, 14:57 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 04 lip 2014, 20:55
Posty: 208
Panowie zwrócę się tutaj do kolegi fisban i ktoś. Czytanie ze zrozumieniem nie należy do Waszych mocnych stron. Widząc popleczników i część osób, którymi otacza się nasz burmistrz nie dziwię się.
Jako, że po raz kolejny chcecie mnie obrazić, wytłumaczę Wam MATOŁKI:
cytat na który się powołujecie jest cytatem z komentarzy o forum poniżej wkleję go ponownie przeczytajcie przemyślcie. Kolejny raz jak chcecie pomóc swoim mocodawcą, dajcie swój tekst niech sprawdzi go ktoś mądrzejszy wstyd Panowie, wstyd WŁADZY RAZ ZDOBYTEJ NIE ODDAMY NIGDY?

Martaw33 pisze:
Tak przy okazji zwrócę się do sympatyków PO.
To w jaki sposób załatwiliście waszego kolegę z partii p. Rudzińskiego przypomina mi zagrywki pierwszoligowych polityków PZPR. dla niewtajemniczonych :

2014-10-15 16:24:00
Niezdziwiony
TAK:100% NIE:0% GŁOSÓW:9

Odnośnie Tomka Rudzińskiego, widzę że plotka stała się faktem. Ale jaja. Na kilka dni przed rejestracją list, wyciekła informacja, że Rafał Gronicz zamierza go oszukać, podmieniając jego kandydaturę na innego Rudzińskiego, tylko że lekarza :) Podobno dlatego Tomek miał się zdecydować startować do powiatu spoza PO. Myślałem, że to bardziej blef niż prawda. Nie sądziłem, że na taki strzał w kolano pozwoli sobie Gronicz. A jednak :) Przed chwilką, przeglądając stronkę Państwowej Komisji Wyborczej znalazłem w okręgu 12, z którego miał startować Tomek, owszem Rudzińskiego, tylko że Marka Tadeusza- 76 letniego lokalnego lekarza. No panie Gronicz, gratuluję pomysłu :) Ślicznie chciał pan załatwić chłopaka.

Gratuluje przywódcy

:smt068 :smt068 :smt068 :smt068 :smt068 :smt068 :smt027


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 paź 2014, 18:54 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
Cytuj:
...wytłumaczę Wam MATOŁKI:


Zastanawiam się kto tu jest matołkiem - czy aby nie osoba która nieudolnie cytuje :smt075

Powyższy zapis oznacza cytat - nie wskazując na autora. Korzystaj z tego w takich jak powyższy przypadkach :smt021

Tylko czytający wnikliwie Twoje posty nie dał się na to nabrać. I jak widzisz zbyt wielu czytelników nie masz ;) Tym bardziej postarałbym się wskazywać skąd czerpię cytaty...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 paź 2014, 20:12 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 lis 2006, 0:38
Posty: 657
Lokalizacja: tu i tam
Martaw33 pisze:
Kolejny raz jak chcecie pomóc swoim mocodawcą, dajcie swój tekst niech sprawdzi go ktoś mądrzejszy

No właśnie...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 651 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34 ... 44  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..