Dzisiaj jest 18 maja 2024, 0:06

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 651 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 44  Następna
Autor Wiadomość
Post: 26 lip 2014, 21:03 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 04 lip 2014, 20:55
Posty: 208
Moderatorze popatrz proszę na nicki w tej dyskusji i niech się nam tłumaczą
Proponuje zająć się ambtniejszą twórczością, służę pomocą jażeli macie z tym problem (problem jest jednak w tym że tylko w tym temacie zachowujecie się jak dzieciaki w innych tematach na forum dyskutujecie, macie ciekawe pomysły, i jesteście całkiem twórczy )
Po ostatnie czy musi mieć sens? -------tak musi i ma :smt026


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 lip 2014, 21:14 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
Martaw33 pisze:
Po ostatnie czy musi mieć sens? -------tak musi i ma


Czyli jednak ma :)
OK :smt023


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 lip 2014, 23:05 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 mar 2005, 7:16
Posty: 1929
Lokalizacja: Zgorzelec
Yello - już jestem niestety bliżej Zgorzelca - przed chwilą lądowałem w Weeze na granicy niemiecko-holenderskiej. Do kochanego piekiełka mam już tylko 730km.

Martaw33 - nikt nie dyskredytuje człowieka - przeżyliśmy już takich bajerantów kilku i tego też przeżyjemy. Stąpamy twardo po ziemi i wiemy, że z tej mąki chleba nie będzie. Wiemy też, przynajmniej częściowo kto stoi za kampanią Aniszkiewicza - i to już zupełnie rozbija jego misterny plan w drobiazgi, bo są to osoby mocne tylko w gębie, a nie w działaniach.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 lip 2014, 23:32 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 04 lip 2014, 20:55
Posty: 208
Gobo 007 wiedza twoja objawiona :) :smt021 proszę cię zlituj się


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 lip 2014, 23:48 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 mar 2005, 7:16
Posty: 1929
Lokalizacja: Zgorzelec
Żadna objawiona - z większością ludzi o długim stażu na forum spotykaliśmy się, czy spotykamy czasem na piwie - nie są to wirtualne znajomości. "Wtajemniczeni" wiedzą więc o kogo chodzi, kto wkręcił się w kampanię i tyle. Prawdami objawionymi są może Twoje przemyślenia, bo za moimi wypowiedziami stoją konkrety i fakty. Nie o wszystkim i nie o wszystkich można pisać na forum. I tyle.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 lip 2014, 23:59 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 04 lip 2014, 20:55
Posty: 208
:) bojowniku dzisiejszej władzy ja nie jestem wtajemniczona w Waszą kampanię i dalej nie rozumiem jak można twardo stąpać po ziemi tuż po wylądowaniu na granicy niemiecko holenderskiej w powrocie z zagranicznych wojaży. Pewnie dlatego że nie jestem po piwie ale nic to. Skąd u Ciebie tyle jadu ? W gadaniu ?! :smt021


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 lip 2014, 0:20 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 mar 2005, 7:16
Posty: 1929
Lokalizacja: Zgorzelec
Marta - zapraszam na nasze spotkania - poznasz na żywo sporo ludzi z forum - są całkiem normalni, mają rodziny i nie są nerdami:)
We mnie nie ma jadu - wcale! Patrzę sobie tylko z boku na lokalną politykę i nie zawsze mi się ona podoba. Postać Aniszkiewicza jest mi znana z poprzednich lat - miał już szansę się wykazać i mu nie wyszło. Dlaczego teraz jestem taki cięty na niego? Bo po pierwsze wiem kto prowadzi jego kampanię, a po drugie jego pomysły są niemożliwe do realizacji z powodu braku poparcia aktualnych radnych (a pewnie i też przyszłych - większość z nich wejdzie ponownie). Porozmawiaj z niektórymi z nich - to nie są ludzie ze świecznika - może kilku znasz, może znajomi ich znają. Wszyscy patrzą na niego jak na ufoluda, bo to o czym mówi to populizm w czystej postaci. Każdy z nas pewnie marzy o tym, by Zgorzelec był miastem przyjaznym i dobrze się w nim mieszkało. Ja widzę powolne zmiany na lepsze, ale wciąż jest wiele do zrobienia. Wiem też, że budżet nie jest z gumy i zbyt wiele nie da się w ciągu roku z niego wyciągnąć. Teksty Aniszkiewicza o hali, Grunwaldzie, czynszach, opiece medycznej to takie puszczane szczury - facet nie przedstawia żadnych faktów, kalkulacji, źródeł finansowania. Przypomina to trochę walkę bokserską z tchórzem - w gębie silny, ale jak trzeba zadać cios, to ucieka. Myślisz, że Aniszkiewicz nie czyta tego forum? Nie wie, że próbujemy go wyciągnąć na pojedynek faktów? Wie doskonale i nie ma odwagi lub argumentów, albo udział w dyskusji odradzają mu jego "specjaliści" od kampanii.
A co do samopoczucia po przylocie - kocham latanie:) Mam za sobą jak na razie około 60, może więcej lotów i z niecierpliwością czekam na kolejne:)
Pozdrawiam!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 lip 2014, 8:18 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 04 lip 2014, 20:55
Posty: 208
"Patrzę sobie tylko z boku na lokalną politykę"
Hihihihi przecież masz tutaj posadę rzecznika dzisiejszej władzy z PO
Podpierasz się tutaj wzmiankami o budżecie nie z gumy, pojedynku faktów :) takie trelemele super więc zróbmy na forum pełną analizę budżetu miasta, oraz spôłek zależnych uwzględniając wodociągi, mpgk - wraz z wpływem podniesienia opłat pod pretekstem wprowadzonej ustawy śmieciowej. Zanalizujmy jeszcze budżet Centrum Sportowego - w celu określenia przyszłych kosztów utrzymania Pływającej hali.
BEZ SENSU tego nie można zrobić, choć próbował bodajże krytyczny do czasu kiedy przestało mu się to opłacać czyż nie?
http://przekorny.boo.pl/wp-content/uplo ... woje03.pdf
Takie macie metody oddziaływania na oponętów
Zanalizujmy jeszcze odpływ ludności że Zgorzelca, choć jak słucham gobo007 to wydaje mi się że miasto nasze jest miodem i mlekiem płynące. ( i te 60 lotów samolotem no robi wrażenie) więc dlaczego uciekają? :smt021


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 lip 2014, 23:04 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 mar 2005, 7:16
Posty: 1929
Lokalizacja: Zgorzelec
Szkoda mi komentować tych Twoich bzdurek:(
Nie jestem z PO i nigdy nie należałem do żadnej partii, czy tym bardziej patologicznych związków zawodowych. Przeciwnikiem hali jestem i byłem od zawsze - poczytaj historyczne wątki.
Uczepiłaś się Zgorzelca. Wystaw nos poza ten grajdołek - zobacz co się dzieje w innych miastach - jakie są czynsze, stawki za wodę, śmieci. Jesteśmy gdzieś w środku stawki - więc co tu przeżywać. Doktoryzujecie się nad wodą. Ile jej zużywacie miesięcznie? Ja na przestrzeni ostatnich lat zmieniłem na energooszczędne pralkę i zmywarkę. Szanuję wodę i nie leję jej bez potrzeby. Pralka chodzi codziennie, oczywiście codziennie kąpiemy się/bierzemy prysznic - rodzina 3-osobowa. Zużycie od 3 lat na porównywalnym poziomie 4-5m3 miesięcznie. To niecałe 40-50zł. Do cen wody nie mam zastrzeżeń, a mam je do jej jakości.
Nasze miasto nie jest mlekiem i miodem płynące, ale często jestem w innych miejscach i doceniam to co tutaj mamy. Uwierz mi, że są miejsca gdzie nie dzieje się nic, inwestycji nie ma żadnych, panuje marazm, a w centrum uwagi są wojenki lokalnych polityków.

Przeżywasz odpływ ludzi, jak i nasi politycy emigrację do UK.
A ja spędziłem tam trochę czasu i poznałem sporo Anglików, którzy uciekali z Anglii do Australii i Nowej Zelandii.
Czemu ludzie uciekają? Bo mogą. Bo uświadomili sobie, że wszystko jest lepsze niż tkwienie w marazmie, bo chcą coś mieć, żyć jak ludzie. Poczytaj jakąś fajną książkę o emigracji.
Od jakiegoś czasu marzy mi się wyjazd na małą objazdówkę po USA i właśnie czytam książkę Magdaleny Rittenhouse Nowy Jork - Od Mannahatty do Ground Zero.
Opisuje właśnie w dużej mierze jak powstawało miasto - skąd pojawiali się emigranci i co wnosili. Emigracja jest i była częścią historii każdego kraju. Pierwsze pokolenie jest zwykle spalone, ale kolejne mają już łatwiej.
A jeśli mówisz o wyjazdach do innych miast - to co się dziwić? Skoro młodzi znajdują tam pracę, to co w tym złego? Pojawi się ona i u nas, to ludzie zaczną zostawać. Nie wiem tylko jaki wkład w to miałoby mieć miasto? Miałoby utworzyć kolejną strefę ekonomiczną? To właśnie największa patologia, bo na starcie pokazujemy inwestorom desperację i jedyne co ten zaoferuje lokalnym pracownikom to pensję minimalną.
Sprawa Przekornego to stare dzieje - to po pierwsze, a po drugie uważam że historyk pełniący funkcję dyrektora muzeum to dobra opcja. Możesz pluć jadem, ale popatrz na samo muzeum - ilość wystaw, zaangażowanie i Jakuby. Źle Ci na nich? To właśnie robota Przekornego.

A co do sensowności analiz - nie mówiliśmy o analizach spółek miejskich - chcesz takie, to zakładaj sobie wątek.
Piszemy o nierealnych obietnicach Twojego guru Aniszkiewicza, a te akurat są w miarę proste do wyliczenia.
Pozdrawiam już ze Zgorzelca - nie mam siły już dziś pisać, bo dziś za kółkiem zrobiłem 1000km i przez ostatnie 200 walczyłem z ulewami i burzami.
Piotr


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 lip 2014, 23:42 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 04 lip 2014, 20:55
Posty: 208
Czyli u ciebie po staremu
Obrazić
Popisać bez ładu i składu na 400 znaków by czytać się nie chciało
Podać głupią teorię na koniec i
Zmienić temat na postronny
Jeżeli jednak chodzi o lekturę proponuje rok 1984 niech będzie dla ciebie alagorią to rzeczywistości dnia codziennego w Zgorzelcu
Szkoda też Piotrek że nie masz odwagi do nawiązania prawdziwej dyskusji i odpowiedzi na moje pytania i sugestie nie dajesz się wciągnąć w dyskusje ja o jednym a ty boczkiem boczkiem, a wracając do lekarzy w szkołach to punkt ten znalazłam w programie Platformy OBywatelskiej w 2006r.Wybory Samorządowe oczywiście. Podać link ?
Bez plucia jadem ( skąd ty te teksty bierzesz?) Z propagandy sukcesu i obejściem w jednym zdaniu tematu Krytyczneg
o, któremu stanowisko dyrektorskie buzie zatkało masz u mnie ---mierny
JEST zgadzamy się w jednym : jakość wody w Zgorzelcu tzn tego za przeproszeniem syfu co święta i upały i często nie wiadomo dlaczego. POGADAJMY więc o tym :smt027
Pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 lip 2014, 0:09 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 mar 2005, 7:16
Posty: 1929
Lokalizacja: Zgorzelec
Marta,
Bardzo wątpię, czy rzeczywiście jesteś Martą, a nie np. Czarkiem:)
Temat przerabialiśmy na spotkaniach wielokrotnie - dla niektórych polityka to cel i środek.
Ja jestem tylko obserwatorem i nie biorę w niej udziału.
Nie pomagam nikomu, nie angażuję się w kampanie.
Patrzę na wszystko egoistycznie - przez pryzmat mojego życia i oczekiwań.
Nie znam powiązań lokalnych polityków z biznesem, nie ufam żadnemu radnemu i nie uwierzę też w żadne słowo Aniszkiewicza.
Piotr


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 lip 2014, 6:41 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 04 lip 2014, 20:55
Posty: 208
Czarkiem ?
Dyskusje w tym temacie rozpoczełam od chwili jak próbowałeś zdyskredytować pomysł na lekarzy w szkołach. Politykę miałam bardzo na boku jednak zmusiłeś mnie do zainteresowania się tym tematem. Jeszcze miesiąc temu byłam jak dziecko we mgle, teraz jednak z przerażeniem patrzę na depotyzm panujący w moim mieście.Czym bardziej drąże jakiś temat tym gorsze wnioski mi się nasuwają..Nie odpowiadasz dalej na pytania.Nie wierzysz też dzisiejszemu burmistrzowi Groniczowi, Baranowskiemu i innym z tego układu Platformy Obywatelskiej, dlaczego jednak ich nie piętujesz, nie wyszydzasz i pomyjami nie oblewasz ? Boisz się?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 lip 2014, 7:11 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo

Rejestracja: 06 kwie 2006, 22:37
Posty: 1428
Lokalizacja: Zgorzelec-Ujazd
KOleżanko lub kolego nie można wierzyć w taką odnowe i dać wiare takiemu krytykanctwu byłego viceburmistrza . On już próbował i wie ,że to co mówi to slogany i czcze obietnice realia są zupełnie inne i o ile mogę jeszcze uwierzyć w naiwnośc Czarka czy jego kolegi to ANiszkiewicz już sam przekonał się na własnej skórze że zarządzanie jest mocno ograniczane i musi sobie z tego zdawać sprawę i być świadomy dlatego taki populizm w jego ustach to czyste frazesy. Obecna Władza również nie kieruje się złymi zamiarami ale jej możliwości są mocno ograniczane przez różne prawne ,osobowe czy finansowe normy.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 lip 2014, 7:24 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
Ja tylko w kwestii formalnej panie gobo007 tłumaczący się żeś nie wielbłąd ;)

gobo007 pisze:
Sprawa Przekornego to stare dzieje...


Chodziło Ci o Krytycznego. Faktycznie znawcy tematu mogą te nicki mylić bo sporo spraw ich swego czasu łączyło - a potem dzieliło :smt028


Martaw33 pisze:
JEST zgadzamy się w jednym : jakość wody w Zgorzelcu ... POGADAJMY więc o tym


Proszę to jednak czynić we właściwym wątku :smt027

Martaw33 pisze:
Boisz się?


Lubię tę PiS-owską retorykę. Boisz się. Niewinni nie mają się czego obawiać. itp. itd.
Oddalam się - piszcie sobie dalej :smt033


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 sie 2014, 11:07 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 04 lip 2014, 20:55
Posty: 208
:smt026 Gobo jest nowa gazetka Aniszkiewicza i nowy stary śmierdzący temat na głównej o fekaliach przy Domu Samotnej Matki
Może raz popatrz obiektywnie i poprzyj zwykłych ludzi :smt049


Ostatnio zmieniony 02 sie 2014, 11:17 przez Martaw33, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 651 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 44  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Google [Bot] i 38 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..