Dzisiaj jest 30 kwie 2024, 2:15

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 651 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32 ... 44  Następna
Autor Wiadomość
Post: 09 paź 2014, 12:56 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 05 kwie 2010, 8:36
Posty: 296
Lokalizacja: Zgorzelec
Jak dzieci :) proponuje wszystkich panów na taczki i poza miasto, a pani pozwolić pogotować w tym mieście. Może kobieca dłoń zrobi tu porządek :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 paź 2014, 20:02 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 21 sie 2009, 13:42
Posty: 71
Lokalizacja: sąsiad przekornego
Gero pisze:
YELLO_35 pisze:
YELLO, tam nie chodzilo wcale o tlumy. Zrozumialym jest, ze kolesie-przedsiebiorcy Gronicza nie przyszli, ale sala nie byla ani pelna, ani pusta.

Rozumiem tez, ze sztab Gronicza nie ma merytorycznych argumentow przeciw, wiec stara sie jak moze zdyskredytowac Aniszkiewicza. Jakby byly tlumy, to zaraz pojawilo sie nowe konto na forum i temat, ze krzywo siedzial, ze cokolwiek...


Gero ale z jedno zdjęcie byś wrzucił, tak by niedowiarkom zamknąć gęby...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 paź 2014, 22:01 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 04 lip 2014, 20:55
Posty: 208
No cóż sprawa 150 milionów milknie sprawa frekwencji na Frasyniuku też się znudziła nota bene pozostają tylko długi. Zastanówmy się nad ich wielkością była wersja
a) 53,5 mln
b) 55mln
c) 60 mln
+ oczywiście te kolejne 4 miliony zadłużenia, które burmistrz za pomocą rady miejskiej zaciągnął na ostatniej sesji. Wybory są tuż tuż pomyślcie jak źle jest z finansami Zgorzelca, jeżeli Burmistrz zaciąga kolejny kredyt nawet teraz, :smt021 przed wyborami narażając się na gromy ?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 paź 2014, 8:03 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo

Rejestracja: 20 lip 2006, 9:05
Posty: 1247
Lokalizacja: Zgorzerlitz
sławek pisze:
Gero ale

...mogles mnie wczoraj przy browarze o relacje zapytac zamiast tu na forum :P
Dla mnie atrakcja byl Frasyniuk, a nie obecni na sali. Zreszta na sali zauwazylem kilka osob, ktore kojarze z obecna wladza. Nie chcialbym im robic problemow.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 paź 2014, 15:04 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 04 lip 2014, 20:55
Posty: 208
Chciałam się pochwalić i tak jak władze miasta z burmistrzem na czele POZYSKAŁAM ŚRODKI ZEWNĘTRZNE ( kupiłam na raty ) drukarkę ze skanerem. :)
Problem jest tylko taki że mnie stać na spłatę tych 480zł,( wiecie że raty 0% kosztują 19% ?) a czy miasto stać na :
sławek pisze:
Re: Brednie Aniszkiewicza Odpowiedz z cytatem
Zastanówmy się nad ich wielkością była wersja
a) 53,5 mln
b) 55mln
c) 60 mln
+ oczywiście te kolejne 4 miliony zadłużenia, które burmistrz za pomocą rady miejskiej zaciągnął na ostatniej sesji. Wybory są tuż tuż pomyślcie jak źle jest z finansami Zgorzelca, jeżeli Burmistrz zaciąga kolejny kredyt nawet teraz, :smt021 przed wyborami narażając się na gromy ?

Kolejny problem jest taki: jak ja nie spłacę tej drukarki, wy drodzy forumowicze :) za to nie zapłacicie, jak miasto będzie bankrutem to podatki w górę, śmieci w górę, woda w górę dodatkowe zajęcia w szkole - brak, remonty brak, dofinansowania brak, dodatki mieszkaniowe brak, itd itp .....lista długa :(


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 paź 2014, 1:40 
Offline
rekrut
rekrut
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 lip 2014, 8:20
Posty: 24
O nie moja droga! Nic nie w górę! Przecież my wybierzemy Aniszkiewicza, a on obniży lokalne podatki, opłaty za wodę, wywóz śmieci... A jak nie obniży, to się poda do dymisji - przecież powiedział. A że lubi rządzić, to obniży, bo przecież nie zrezygnuje. Więc Marta nie strasz, trudno, mamy jako miasto trochę długu, ale Ireneusz Aniszkiewicz poradzi! Nic to, najwyżej bankom nie będzie spłacał. W końcu w jego otoczeniu są tacy, którzy mają w tym dość duże doświadczenie. Niech się banki cmokną w pompon :) IREK, IREK, IREK!!! :smt044


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 paź 2014, 10:26 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 03 paź 2012, 9:54
Posty: 99
Martaw33 dosyć dobrze, obrazowo to wytłumaczyłaś, bo nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego jakie skutki może przynieść nadmierne zadłużanie miasta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 paź 2014, 13:20 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 mar 2005, 7:16
Posty: 1929
Lokalizacja: Zgorzelec
To dałaś się naciągnąć pewnie na "obowiązkowe" ubezpieczenie.
Kupowałem kiedyś kilkukrotnie sprzęt foto na raty w salonie jednej z sieci i płaciłem rzeczywiście raty 0%.
Kwota była podzielona na 10 równych części i nie zapłaciłem nawet grosza więcej. Oczywiście wpierano mi, że ubezpieczenie jest obowiązkowe. Zapytałem, czy dostanę na piśmie odmowę sporządzenia umowy i nagle się okazało, że nie trzeba ładować się w ubezpieczenie.
pp


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 paź 2014, 16:57 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo

Rejestracja: 20 lip 2006, 9:05
Posty: 1247
Lokalizacja: Zgorzerlitz
gobo007 pisze:
i płaciłem rzeczywiście raty 0%

Naiwność dziecka (?)... za 0 czyli za darmo to jest jedynie kradzione - tak na marginesie poza tematem Aniszkiewicza. Zapłaciłeś za to i nawet o tym nie wiesz.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 paź 2014, 20:17 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 mar 2005, 7:16
Posty: 1929
Lokalizacja: Zgorzelec
Bzdura Gerard.
Kupowałem obiektyw w sieci Euro Rtv AGD w Bolesławcu.
Sprawdziłem cenę na Allegro, w sklepach internetowych i tam. Była wszędzie prawie identyczna. Wahania były rzędu 10-20zł.
Cena została rozbita na 10 równych rat i tyle zapłaciłem. Ani złotówki więcej.
Tutaj jest jakiś link, akurat do promocji 30 rat:
http://www.euro.com.pl/cms/raty-30.bhtml

I masz tam od razu przykład:
Reprezentatywny przykład dla zakupionych towarów i usług o wartości 2 000 zł: całkowita kwota kredytu 2 000 zł, okres kredytowania
30 miesięcy, wysokość raty 67 zł, całkowity koszt kredytu 0 zł, rzeczywista roczna stopa oprocentowania 0%.

Więc nie wpieraj mi czegoś, co nie jest prawdą. O swoje finanse potrafię dbać.
pp


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 paź 2014, 20:46 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 04 lip 2014, 20:55
Posty: 208
Zgadzam się GERO nie ma nic za darmo, a tym bardziej banki za darmo nie pracują. Nazywa się to prowizja, oprocentowanie,ubezpieczenie, koszty manipulacyjne i co tam jeszcze bankowcy wymyślą. Zasada jest jedna nie ma darmowego lanczu, i nie ma darmowego kredytu na to trzeba zarobić. Odnosi się to zarówno do mnie i drukarki :) jak i budżetu miasta. Zauważcie rzeczywiste realnie dochody miasta maleją, a zadłużenie rośnie i koszt jego obsługi też. Kredyty idą w inwestycje jednak one w żaden sposób nie wpływają na obniżenie tego deficytu wręcz przeciwnie na jego powiększenie.
Prowadzi to do spłaty jednych kredytów kolejnymi o wyższym koszcie obsługi i pętla kredytowa gotowa.
MNIE by w takiej sytuacji pomogła rodzina :) a miastu ? nie będzie miało wyjścia obniży koszty (likwidacja szkół, przedszkoli, ograniczy wydatki na kulturę, remonty, zniesie dopłaty dla mieszkańców dodatki mieszkaniowe, socjal, MOPS następnie remonty........ itp itd. Na końcu tej drogi o ile władza bądź jej polityka się nie zmieni stoi organ egzekucyjny syndyk komornik.
Nie ma nic za darmo PGE ma drużynę koszykarską zarabia na niej w sposób wymierny bądź wizerunkowy
Miasto finansuje budowę hali sportowej, która w przyszłości będzie tylko kosztem, czy też piękne oświetlenie parku SUPER, ale tak zachowuje się gospodarz, który ma środki z nadwyżki finansowej, a nie z KREDYTU!!!
To było słowo na Niedzielę :) :smt068



Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 paź 2014, 0:00 
Offline
rekrut
rekrut
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 lip 2014, 8:20
Posty: 24
I żeby niczego nie było!!!
/Ireneusz Kononowicz/
To było słowo na poniedziałek :smt003


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 paź 2014, 7:52 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo

Rejestracja: 20 lip 2006, 9:05
Posty: 1247
Lokalizacja: Zgorzerlitz
gobo007 pisze:
Bzdura Gerard

Gobo jeszcze raz Ci mowie: nic nie ma za darmo! To ze cena byla taka sama nic nie znaczy. Sklep mogl czesc marzy oddac bankowi, wiec te oficjalne wyliczenia mozesz schowac w kieszen.

No ale jak chcesz w to wierzyc to ja Ci nie zabronie, tylko nie wpajaj bzdur, ze banki daja cos za free.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 paź 2014, 17:54 
Offline
gaduła
gaduła
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 lis 2005, 11:37
Posty: 307
Lokalizacja: z internetu :)
Wracając do tematu bredni.


Przekorna Martow33, skoro o długach wspomniałaś, może warto się zastanowić nad pewną kwestią.

Miasto ma długi bo zaciągnęło kredyty na inwestycje i musi je spłacać regularnie, to niezaprzeczalny fakt.

Co ma zamiar z tymi długami zrobić Aniszkiewicz jeśli zostanie burmistrzem?

Prawdopodobnie miasto będzie je spłacało dalej, bo nikt tych długów miastu nie podaruje. Jeśli Aniszkiewicz obniży podatki i opłaty jak zapowiada, miasto de facto zubożeje. Komu utnie budżet, albo z jakich inwestycji zrezygnuje żeby wyrównać stan miejskiej kasy? Pomysłów na zwiększenie dochodów miasta nie uświadczysz od żadnego z kandydatów Obietnica "obniżenia kosztów funkcjonowania spółek miejskich" jest tylko frazesem, dopóki kandydat nie odpowie jak ma zamiar te koszty obniżyć (no i jednocześnie chce obniżyć cenę "towaru" który miejska spółka nam sprzedaje - woda, ciepło, odbieranie śmieci).

Jakby nie patrzeć, wybór Aniszkiewicza i "specjalistów" którzy za nim stoją i wymyślają pomysły na rządzenie i nową ekonomię, grozi poważną destabilizacją finansów miasta :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 paź 2014, 22:20 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 04 lip 2014, 20:55
Posty: 208
:grin: dziecinna dedukcja
Zgadzam się z Tobą Aniszkiewicz będzie spłacał długi po Groniczu :(
Pozostawienie Gronicza u władzy daje nam gwarancję kolejnych nieprzemyślanych i nietrafionych decyzji inwestycyjnych i dalsze zadłużanie miasta, zarobi na to np. poprzez sprzedaż ciepłowni tu już robił/robi przymiarki.

Namruf pisze:
eśli Aniszkiewicz obniży podatki i opłaty jak zapowiada, miasto de facto zubożeje.

Miasto czyli kto? Mieszkacy? Czyli jeżeli Gronicz wybuduje za przeproszeniem lotnisko, to za wodę będziemy płacić 80zł/m3, a za śmieci 110zł/osoby wtedy moje miasto zubożeje czy bogate będzie ?

Gero pisze:
Obietnica "obniżenia kosztów funkcjonowania spółek miejskich" jest tylko frazesem,

Frazesem to jest darmowy internet. Wożenie śmieci do Lubania, natomiast to już w mojej ocenie niegospodarność. Rozumiem, pięknie oświetlonym parkiem łatwiej się pochwalić niż racjonalną gospodarką w tym przypadku śmieciami.
]DOBREGO GOSPODARZA POZNAJEMY PO TYM, CZY WYDAJE PIENIĄDZE MĄDRZE, CZY POD PUBLIKĘ.
Gero pisze:
......wymyślają pomysły na rządzenie i nową ekonomię, grozi poważną destabilizacją finansów miasta

Tu mnie rozbawiłeś bo nie piszesz chyba o drukowaniu obligacji dla spłacenia obligacji :)

Przyrównując dla prostoty do budżetu domowego
Jak byś się czuł gdyby w dzieciństwie Twój ojciec zamiast inwestować w swoją rodzinę, brałby kredyt i topił kasę w przydomowym ogródku, posesji - by ładnie było, by pomnik sobie wybudować?
Na ostatnie nie odpowiadaj bo zaraz wyskoczysz,że to wycieczka osobista, a to tylko najprostszy przykład. :smt026
Dobranoc :smt015


Ostatnio zmieniony 13 paź 2014, 22:43 przez Martaw33, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 651 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32 ... 44  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 33 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..