Dzisiaj jest 30 kwie 2024, 7:41

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 651 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37 ... 44  Następna
Autor Wiadomość
Post: 30 paź 2014, 8:57 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
neandertalski pisze:
...ciekawe czy ten pomysł u nas w kampanii ktoś podchwyci;)

Śledzę Twoje poczynania i stwierdzam, że pomysły masz całkiem niezłe :smt023
neandertalski pisze:
...może np Pan Aniszkiewicz obieca np tańszą - żeby nie powiedzieć ZA DARMO - kominikację? ;)

To już z innego wątku :smt023

Tak swoją drogą - rozpocząć kadencję od zwolnień...brzmi ciekawie :smt020


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 paź 2014, 9:54 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 05 kwie 2009, 18:40
Posty: 124
Lokalizacja: zgorzelec
Martaw33 pisze:
Namruf pisze:
Dla przeciętnego Kowalskiego co kupuje drukarkę czy telewizor za kilka stów na raty, milion wydaje się bajońską sumą. Może i na niektórych ludziach robi wrażenie kampania "Taniości i zwalniania prezesów".

Ja jednak śmiem zauważyć że 1 milion zł to ok 100.000szt ( sto tysięcy ) obiadów dla dzieci w szkołach, każdy po 10zł
Jeżeli więc w Zgorzelcu jest 5000 uczniów to mają oni darmowe wyżywienie przez 20 lat
Tyle jest wart 1 milion kolego. ]:->


jakim cudem wyszło że to będzie 20 lat nie mam pojecia.Wg moich wyliczeń ten milion starczy na 20 dni no ale Irek z Martą czynią cuda.Z Czarka zrobił atrakcyjną kobietę(bo wszystkie kobiety są atrakcyjne ;-) )to i obiady rozmnoży


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 paź 2014, 10:37 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 04 lip 2014, 20:55
Posty: 208
Fakt pomyliłam się pisałam jednocześnie w innym wątku o przegranej Gronicza w sądzie z Aniszkiewiczem. Masz racje jest pomyłka .dzięki za uważne czytanie :) wg
http://stat.gov.pl/vademecum/vademecum_ ... rzelec.pdf
w Zgorzelcu jest już tylko 975 uczniów gimnazjum i 1629 uczniów podstawówek razem tylko 2604 pociech uczących się
Koszt obiadu wg.
http://www.fakt.pl/zapisz-dziecko-na-ob ... 800,1.html
wynosi od 2,5zł do 7 zł
Na moje oko w roku szkolnym jest ok 190dni nauki ( dziwnie mało, ale tak wychodzi) resztę już łatwo policzyć.
Natomiast nie sprowokujesz mnie do kolejnej pyskówki, wiesz mam już ostrzeżenie od moderatora :(
Także odpuść sobie.
Jestem na urlopie, także darujcie sobie wycieczki w temacie godziny pisania pa


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 paź 2014, 10:52 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 04 lip 2014, 20:55
Posty: 208
neandertalski pisze:
jak się okazuje podatku od nieruchomości (w przypadku budynków mieszkalnych) mogłoby w ogóle nie być:
http://www.bolec.info/index.php?op=info ... news=12077
ciekawe czy ten pomysł u nas w kampanii ktoś podchwyci;)


Aniszkiewicz o tym bębni od dawna, choć mowa jest tylko o obniżce podatku, a nie o jego zniesieniu.
Cel jaki przyświeca temu pomysłowi jest jednak identyczny !!!!

http://www.bolec.info/index.php?op=info ... news=12077

Czyli jednak się da Panowie, bierzmy przykład i nie dajmy się omamić


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 paź 2014, 11:10 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 maja 2006, 8:52
Posty: 1887
Martaw33 pisze:
bierzmy przykład i nie dajmy się omamić

tak a propo omamienia pod artykułem na forum, ludziska chyba dosyć rozsądnie zauważyli, że:
Cytuj:
*NIE jestem platnikiem tego podatku tak jak 40% dorosłych mieszkańców tego miasta! zniesienie podatku uszczupli budżet miasta o ok 2mln zł, to rozbijanie współnoty miejskiej! NA 100 % wojewoda w trybie nadzoru uchyli tą uchwałę niezgodną z ideą i duchem ustawy o samorządzie gminnym.
Autorzy tej uchwały dobrze o tym wiedzą!*
Po wyborach powiedzą ,chcieliśmy dobrze ale POpaprańcy z Wrocławia uwalili nam uchwałę!

w tym artykule można też wyczytać, ze w Bolesławcu podatek od nie ruchomości nalicza się wg taryfy 0,73 zł/m2, jeżeli się nie mylę to u nas stawka w tej chwili wynosi 0,69 zł/m2, czyli nie tylko woda jest tańsza w Zgorzelcu niż w Bolesławcu jak już kiedyś porównywałem ale podatek ten również, stąd pomysły typu 150 mln argumentów za obniżką opłat dla mnie nie poparte są niczym konkretnym, a chętnie bym poczytał może nie 150 mln, ale chociaż 150 tych argumentów?
sprawdziłem z ciekawości stawki podatku jeszcze w Lubaniu i Bogatyni i wyszło mi, że:
Lubań - 0,72 zł/m2
Bogatynia - 0,74 zł/m2
czyli podobnie jak ceny wody w sąsiednich miastach, tak i stawka podatku gruntowego jest u nas najniższa, zaczyna mnie intrygować skąd płynie głębokie przekonanie, ze u nas powinno być jeszcze taniej?


Ostatnio zmieniony 30 paź 2014, 11:28 przez neandertalski, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 paź 2014, 11:18 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 04 lip 2014, 20:55
Posty: 208
:) Dziwni więc ci ludzie w Bolesławcu, powinni podnieś im ten podatek to by Tobie pasowało prawda:)
Ja to widzę jednak tak:
"Zwolnieniem objętych będzie około 12 tys. podatników. Obserwowany proces migracji mieszkańców do sąsiednich gmin ma charakter stały, a jego ograniczenie leży w interesie miasta Bolesławiec. Proponowana uchwała, wprowadzająca zwolnienie od podatku od nieruchomości budynków mieszkalnych lub ich części oraz gruntów pozostałych, zmierza do ograniczenia tego zjawiska i zwiększenia atrakcyjności miasta wśród potencjalnych nowych mieszkańców. Może również spowodować napływ nowych inwestorów i powstanie nowych miejsc pracy. Zwiększenie liczby mieszkańców będzie skutkować w przyszłości zwiększonymi dochodami, wynikającymi z płatności podatku dochodowego (PIT) w nowym miejscu zamieszkania, co z kolei przełoży się na poprawę jakości życia mieszkańców Gminy Miejskiej Bolesławiec. "
To do mnie przemawia


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 paź 2014, 11:36 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 maja 2006, 8:52
Posty: 1887
Martaw33 pisze:
To do mnie przemawia

a do mnie nie bardzo, bo to wg mnie dywagacje naciągnięte jak kiełbasa wyborcza, podatek od nieruchomości to nie jest szczególnie wysoka pozycja w budżecie każdej rodziny. domniemanie, zę w związku z tym ludzie zaczną się osiedlać w Bolesławcu dla mnie jest niepoważne. gdyby zlikwidowano podatek od gruntów na których prowadzi się działalność gospodarczą to może bym w ten wzrost podatku dochodowego uwierzył - jednak tego podatku nikt w Bolesławcu nie tyka :)
Martaw33 pisze:
ziwni więc ci ludzie w Bolesławcu, powinni podnieś im ten podatek to by Tobie pasowało prawda:)

może i "ziwni" ja tego nie powiedziałem, porównując stawki podatków i opłat w sąsiednich miastach staram się sobie przedstawić i zrozumieć rzeczywistość a nie ją zaklinać :/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 paź 2014, 12:05 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 30 paź 2014, 11:46
Posty: 10
Czytam ten temat do dłuższego czasu Włączam się do rozmowy ponieważ oszczędności związane z konsolidacją w PGE odczuwam na własnej skórze. Może to fajnie wygląda na papierze ale tak naprawdę to oszczędza się na ludziach. Pal licho rady nadzorcze ale niech kandydat na burmistrza obieca że po połączeniu spółek pracę nie stracą sprzątaczki, kierowcy, pracownicy fizyczni. Osobiście uważam że to oni najbardziej odczują te oszczędności. Albo się ich zwolni albo dorzuci dwa albo trzy razy więcej pracy. Taka sprzątaczka która ma posprzątać biura w wodociągach po konsolidacji obskoczy jeszcze biura na hali i mpgk. A jak jej się nie będzie podobało to pa. Chętnych nie brakuje bo jest bezrobocie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 paź 2014, 12:17 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 04 lip 2014, 20:55
Posty: 208
Martaw33 pisze:
gdyby zlikwidowano podatek od gruntów na których prowadzi się działalność gospodarczą to może bym w ten wzrost podatku dochodowego uwierzył - jednak tego podatku nikt w Bolesławcu nie tyka :)

Aniszkiewicz nie mówi o likwidacji podatków !!!! Mówi o ich obniżeniu. podałam link z Bolesławca, aby pokazać, że można !!!!
Kiełbasa wyborcza:) u Aniszkiewicza są krówki wyborcze :oops: ponoć od nich się nie tyje :):):) ale w to nie wierzę :) :smt026


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 paź 2014, 12:39 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 29 paź 2014, 21:38
Posty: 28
Cytuj:
Jeśli chodzi o zarobki Szefa nowej połączonej Spółki to nawet pensja 20 tysięcy miesięcznie (co da 240 tys. rocznie) pozwoliłoby na oszczędzenie kilkuset tysięcy po redukcji Rad Nadzorczych.


20 000 tysięcy wypłaty na rękę to 3922.16 na ZUSu, 2221.73 - składki na ubezpieczenie, 2221.73- zaliczka na podatek - łączenie 28608 zł, co w ciągu 12 miesięcy daje 343 296 zł I to są ralne koszty ponoszone przez przedsiębiorstwo z tytułu zatrudnienienia takiego prezesa... A nie zapomnij, że ktoś obiecał że po wyrzuceniu prezesów da po 100 zł podwyżki pracownikom. Po zliczeniu tego do kupy (pensja nowego przesa plus podwyżki pracowników ) to chyba ten Twój milion wyparował a nawet to będzie więcej:)

Cytuj:
Straszysz ludzi, że stracą pracę, a nawet nie wiesz czy tak będzie. Czy za pensje Rad Nadzorczych, Prezesów, Wiceprezesów, Członków Zarządu i kilku Głównych Księgowych mamy płacić wszyscy w postaci wyższych cen za wodę, ścieki, ciepło, śmieci itp. Przyznasz, że jakoś firmy muszą na to wszystko zarobić. Nie zgadzam się na to i będę protestował przeciwko takiemu rozumowaniu i postępowaniu.Te wszystkie firmy są nasze. Jeśli tworzy się w nich sztuczne etaty dla 'swoich' i jest w nich przerost zatrudnienia to musi się to bezwzględnie zmienić !!!


Nikogo nie straszę. Takie są po prostu fakty. Naturalna kolej rzeczy. Jeśli mówisz A (połączysz spółki), to musisz powiedzieć B czyli zrestrukturyzować zatrudnienie by zoptymalizować koszty. Jeśli tego nie robisz tzn. że to tylko wyborcza paplanina i szykowanie grubo opłąconego stołka dla jakiegoś znajomka.

Cytuj:
Rozumiem, że według Ciebie Wójt Gminy Zgorzelec jako mniejszościowy udziałowiec PWiK (25,31% udziałów) ma większe prawa niż posiadacz (74,69%udziałów) Burmistrz Miasta Zgorzelec? A może ma prawo veta? Nie rośmieszaj mnie


Czyli krótko mówiąc proponujesz olać prawa wspólnika i zagarnąć spółkę ? Tak? Może więc nowy prezes będzie płacił z swojej kieszeni za ciągnące się latami procesy w sądach gospodarczych ? Bo Wójt Gminy Zgorzelec będzie miał obowiązek bronić praw gminy jako właściciela części udziałów. A czy panowie prywatni przedsiębiocy współudziałowcy TBS-u to wiedzą jaki im los jest szykowany ?

Cytuj:
Chłopie jak widać na Zarządzaniu to Ty się nie znasz. Menager ma za zadanie Zarządzać Spółką, a od kierowania poszczególnymi Działami ma Kierowników czy Dyrektorów. W naszej okolicy jest kilka porządnych i konkretnych osób mogących stanąć do konkursu na Prezesa nowej Spółki


Manager na za zadanie zarządzać spółką. Czyli co dokładnie ma robić ? A wiem..zarządzać...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 paź 2014, 12:45 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
Martaw33 pisze:
Aniszkiewicz nie mówi o likwidacji podatków...


No racja - on mówi o zwolnieniach... :oops:
:smt021


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 paź 2014, 13:04 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 04 lip 2014, 20:55
Posty: 208
tak YELLO_35 PREZESÓW I RAD NADZORCZYCH!!!
Może odpowiesz mi moderatorze w tym wątku:
Czyli zaraz YELLO_35 chcesz mi wmówić, że redakcje dzienników zgorzelec.info, zinfo.pl stwierdziły że przegrana Gronicza w sądzie z Aniszkiewiczem to nie jest news ????

To jest niesamowite LUDZIE!! Aniszkiewicz jest zmuszony w w swoim płatnym miejscu reklamowym informować mieszkańców Zgorzelca o fakcie wygrania z Groniczem w sądzie !!!!!! podczas kampanii wyborczej. :smt021

Nie wiem jak Was, ale krew mnie zalewa, robi się jak za komuny
Sami przeczytajcie link do art. reklamowego
http://zgorzelec.info/index.php?k_d=765&id=15703

SZOK


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 paź 2014, 13:15 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 30 paź 2014, 11:46
Posty: 10
Martaw33 pisze:
tak YELLO_35 PREZESÓW I RAD NADZORCZYCH!!!

a co ze zwykłymi ludzmi, którzy pracują np. w księgowości? Ile osób zwolni super prezes?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 paź 2014, 13:20 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
Martaw33 pisze:
Może odpowiesz mi moderatorze w tym wątku:


Nie mogę, bo nie wiem w którym - coś powtarzasz się zbyt mocno. Udziela Ci się nerwówka obozu IA i coś za dużo chcesz nam przekazać.

btw - dzieci rozumiem zdrowe? Bo Ty widzę w doskonałej formie :smt023
Nie marnuj czasu na kompa - idź na spacer albo coś ;)
Ja właśnie idę...

Martaw33 pisze:
To jest niesamowite LUDZIE!!


Ściągnij media - to jest hicior :smt020


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 paź 2014, 14:00 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 04 lip 2014, 20:55
Posty: 208
Nerwówka, to musi być u Was i wcale się nie dziwię. Ciekawe co by było gdyby Gronicz wygrał sprawę w sądzie? :smt021
YELLO_35 pisze:
btw - dzieci rozumiem zdrowe? Bo Ty widzę w doskonałej formie

Do tej chwili starałeś się moderatorze zachowywać "obiektywizm" teraz widzę idziecie po całości


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 651 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37 ... 44  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 37 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..