Dzisiaj jest 29 kwie 2024, 14:59

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 04 lut 2006, 20:08 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 21 sty 2005, 16:02
Posty: 4170
Lokalizacja: near Central Park
Cytuj:
uważam że słowem należy posługiwać się precyzyjnie
z tej strony już się dałeś poznać i nie przeginaj.
O heraldyce jak sobie chcesz podyskutować, to zapraszam do działu Historia, tam spotkasz godnych siebie przeciwników, bo jak rozumiem, takich szukasz. Ja nie chcę toczyć dysputy na te tematy, bo nie po to ten wątek, jak pewnie zauważyłeś, załozyłem. Są ludzie mądrzy i tacy, którzy koniecznie za takich chcą uchodzić. Ty jesteś najpewniej z tych drugich. I w dodatku strasznie się zacietrzewiasz :lol:

Cytuj:
Bombas, nie wymyślaj wlasnych, naciąganych teorii, oczywiscie masz prawo do własnych sądow i opinii
dziękuję za przyznanie mi prawa do własnej opinii, może jeszcze pozwolisz mi pisać na forum :?: :shock: Nie ma tu żadnych teorii, jest tylko obsrany orzeł polski, którego umieszczono jako godło państwa a nie jako logo firmy drobiarskiej. Jeśli tego nie pojmujesz, to nie jestem w stanie Ci tego wytłumaczyć :?


Ostatnio zmieniony 04 lut 2006, 20:23 przez bombas3, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 04 lut 2006, 20:16 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 paź 2005, 20:03
Posty: 999
Lokalizacja: Zgorzelec
viper126pzgc pisze:
W pupie mam co Ty uważasz. Dla mnie Piastowski Orzeł zawsze będzie godłem, symbolem nierozerwalnie związanym z naszym krajem.


O, skończyły nam się argumenty, to przeszliśmy na inwektywy? Jak miło.

viper126pzgc pisze:
Kto uważa że to obesrany gołąb, jest chyba chorym, nieszczęśliwym człowiekiem, nie znającym historii kraju w którym żyje.


A gdzie ja pisałem o obesranym gołębiu? To Bombas pisał że godło "obesrały gołębie". Czytaj że dokładniej.

viper126pzgc pisze:
Orzeł, symbol, mający powiedzmy 50, 110 czy 300 lat, jest godłem które darzyli czcią i szcunkiem nasi przodkowie jest tym samym godłem i niczym innym, więc z naszej strony również należy mu oddać należyty szacunek.


Skoro jesteś tak przepełniony szacunkiem, to powinieneś gnać do prokuratury, bowiem artykuł 173 KK wyraźnie stanowi, że

Kto publicznie znieważa, niszczy, uszkadza lub usuwa godło, sztandar, chorągiew, banderę, flagę lub inny znak państwowy, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

Skoro jest to godło państwowe, to mamy znieważenie. Przygotuj się na decyzję o odmowie wszczęcia postępowania.

Na tym, pozwolisz, zakończę jakże fascynującą dyskusję z Tobą. Baw się dobrze.


Ostatnio zmieniony 04 lut 2006, 20:18 przez mrbyte, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 04 lut 2006, 20:17 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 paź 2005, 20:03
Posty: 999
Lokalizacja: Zgorzelec
bombas3 pisze:
Cytuj:
uważam że słowem należy posługiwać się precyzyjnie
z tej strony już się dałeś poznać i nie przeginaj.


Pa, Bombas. Wiesz lepiej.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09 lut 2006, 17:44 
Offline
rekrut
rekrut
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lut 2005, 11:38
Posty: 41
wiesz nie wiesz, ten dom straszy,i niewiem, czy tak powinno byc ze sie oglada na wlasciciela, żeby zrobil porzadek. Ktoś w Urzedzie miasta , moze architekt powinien dbac, żeby to miasto wyglądało lepiej niz wyglada.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 cze 2006, 11:14 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 21 sty 2005, 16:02
Posty: 4170
Lokalizacja: near Central Park
Obiekt Klubu Garnizonowego staje sie pomału osobliwością Zgorzelca przyciagającą wycieczki turystów. Może więc należałoby chociaż tablicę umyć a właściciela nakłonić do elementarnego zadbania o budynek :?:

Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11 cze 2006, 21:38 
Offline
rekrut
rekrut
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 lut 2006, 15:36
Posty: 19
Lokalizacja: stolyca
a kto jest teraz wlascicielem?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 cze 2006, 9:12 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 01 sty 2006, 23:20
Posty: 632
Lokalizacja: Slumsy :o
Coś sie mi majaczy, że ze dwa lata temu(?) widziałem ogłoszenie o przetargu na sprzedaż. I była wystawiana
cena ~2 mln.


Hmm.... sam nie wiem, co się mi majaczyło... ;)

Edit:
poprawa ( po wyjaśnieniu bombasa3).
Z niego wynika, że nie był to przetarg ogłaszany przez AMW.


Ostatnio zmieniony 12 cze 2006, 12:43 przez z_drw, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 cze 2006, 10:32 
Offline
rekrut
rekrut
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 lut 2006, 15:36
Posty: 19
Lokalizacja: stolyca
a takie fajne miejsce na biblioteke miejska by bylo z tego..


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 cze 2006, 11:05 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 21 sty 2005, 16:02
Posty: 4170
Lokalizacja: near Central Park
Cytuj:
a kto jest teraz wlascicielem?

Pani Głowacka, właścicielka również pałacu radomierzyckiego oraz firmy "Gerda" (tej od zamków, ale do drzwi :) ), która z racji podeszłego wieku (a moze i swoich "doradców" :wink: ), nie jest w stanie racjonalnie zarządzać swoim majątkiem :(
Miasto sprzedało kilka, czy kilkanaście lat temu ten obiekt :? , są opinie, że właścicielka (a może owi "doradcy") czeka, aż się to rozleci, aby zbudować tam kolejną stację benzynową :shock:, faktem jest, że się tam od lat nic nie dzieje.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 cze 2006, 21:12 
Offline
rekrut
rekrut
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 lut 2006, 15:36
Posty: 19
Lokalizacja: stolyca
smutne to, ale bardzo prawdopodobne. swoja droga, kazdy moze robic ze swoja wlasnoscia to co chce. a budynek ten nie jest zabytkiem i nic go nie chroni.
typowa inwestycja - kupujemy by poczekac kilka, kilkanascie lat i potem sprzedac z duzym zyskiem.
nie zdziwie sie, gdy po uplywie okresu ochronnego dot. zakupu nieruchomosci przez cudzoziemcow w RP, kupi sobie go jakis niemiecki emeryt i urzadzi restauracje czy hotel.
taki maly precedens, a naprzeciwko placu po przekatnej stoi juz cos wiekszego..


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 cze 2006, 22:33 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 sie 2005, 12:18
Posty: 1387
Lokalizacja: z mieszkania obok
Bombas zapewne chciał zwrócić uwagę na coraz bardziej opłakany stan budynku. Tylko ta teoria orłem jest naciągana i na siłę podciągamy tablicę pod symbolikę narodową. Tym sposobrm powinniśmy wszystkie słupy graniczne ogrodzić siatką by psy i nam na barwy narodowe nie sikały. Niegdyś T.Love śpiewał "nie deptać flagi i nie pluć na godło" i Byte z całą pewnością podpisze się pod tym stwierdzeniem. Słusznie jednak zauważył iż nie należy poopadać w przesadę lub też naciągać faktów w celu uzyskania lepszego efektu propagandowego. Budynek straszy to jest fakt niezaprzeczalny. Moim zdaniem jednak problem nie tkwi w obsranej tablicy tylko w fatalnym i ciągle się pogarszającym stanie technicznym, który grozi katastrofą budowlaną. Jeśli Gerda nic nie zrobi w końcu jakaś dachówka komuś na głowę spadnie. Budynek ma właściciela, którego trudno do czegokolwiek zmusić ale problem z wyegzekwowaniem czegokolwiek nie dotyczy tylko tego budynku. Wystarczy podejść na ulicę Staszica. Mam wrażenie, że niektóre balkony trzymają się na słowo honoru i jak zmusić mieszkańców do tego by coś z tym zrobili ? Jeśli szukamy instytucji która może cos zmienić to tylko jest nim powiatowy inspektor nadzoru budowlanego. A z tego co wiem, nie jest nim były wojskowy. Oczywiście można się zastanowić czy burmistrz może coś zdziałać. Może - jak inni napisać pismo. A czy inspektor podejmie jakieś działania to już od niego zależy.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 250 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..