Dzisiaj jest 28 mar 2024, 23:43

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
Post: 03 sty 2009, 19:07 
Offline
obserwator
obserwator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 paź 2005, 12:37
Posty: 127
Lokalizacja: Zgorzelec/Centralne
Czy ktoś z Was ma może dostęp do rozkładu jazdy linii 50? "Cudowna" i "funkcjonalna" strona PKS odsyła do e-podróżnika ale tam nie wyświetla się żaden wynik. Kartki na przystankach są oderwane i nie wiem jak w niedzielę kursuje autobus z Poniatowskiego na Reymonta Doltex.
Chętnie zobaczyłbym cały rozkład ze wszystkimi przystankami tej linii.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 03 sty 2009, 19:23 
Offline
obserwator
obserwator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 sie 2006, 11:40
Posty: 100
Lokalizacja: z pufy
Na kościuszki ładnie rozkład się trzyma;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 03 sty 2009, 21:02 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 28 sty 2006, 9:06
Posty: 87
Wczoraj napisałam w tej sprawie do PKS. Pan Prezes próbował mi wyjaśnić powody kłopotów ze stroną
"W tej sprawie jest bardzo wiele głosów podobnych do Pani maila. Zmiana jest wynikiem uregulowania prawnego , musieliśmy się do niego przystosować. Nieczytelność obecnego rozwiązania jest oczywista i już interweniują niemal wszystkie firmy transportowe w Polsce. My jako firma zastosowaliśmy się do obowiązującego prawa a nie wszystkie firmy transportowe uległy i dokonały zmian. Obecnie do 15 stycznia ma nastąpić zmiana obecnego krajowego rozkładu, również od nowego roku chcemy zamieścić dodatkowy ogólnopolski rozkład , który według nas jest dużo łatwiejszy w obsłudze i dokładniejszy, ponadto jeżeli rozkłady te nie spełnia oczekiwań klientów zamieścimy obok ustawowej możliwości korzystania z tamtych rozkładów ponownie nasz rozkład.
Dziękując za uwagi życzę Wszystkiego Dobrego w Nowym 2009 Roku .
z poważaniem Bogdan Piórek Prezes Zarządu"
Mnie to nie przekonuje, więc napisałam jeszcze raz. Nie bardzo mogę uwierzyć, że PKS w każdym mieście nie ma prawa "powiesić" swojego rozkładu jazdy na swojej stronie. To jest jakieś nieporozumienie.
I ja również życzę wszelkiej pomyślności w Nowym Roku H.I


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 04 sty 2009, 12:41 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 04 sty 2009, 9:20
Posty: 14
Lokalizacja: pks
Pani Haniu ja nie pisałem ,że nie mamy prawa zamieścić swojego rozkładu na stronie , mamy takie prawo a próbowaliśmy je realizować poprzez dołączenie do krajowego rozkładu jazdy miedzy innymi w systemie "przewoźnik" a od 15 stycznia jeszcze w systemie "krajowyrozkladjazdy"- oczywiście jesteśmy dla klientów i ich oczekiwania są dla nas podstawą. Nie czekając na rozwój informacji krajowej już od jutra uruchomimy działania dla przywrócenia starego systemu jeżeli według klientów jest on bardziej czytelny. Obecne krajowe rozkłady utrzymamy zapewne dla przygotowania się do wymogów rozporządzenia Parlamentu Europejskiego. Jest trzeba przyznać tez wiele głosów , które uwazają że te nowe formy informacji są dogodniejsze zwłaszcza w kontekście realizacji jazd z kilkoma przesiadkami.
bardzo mi przykro ,że nie byłem w stanie Pani przekonać . chętnie udzielę informacji każdemu zainteresowanemu ,jestem przekonany, sam problem jest dużo bardziej skomplikowany i oprócz funkcji informacyjnej dla pasażerów jest również systemowym rozwiązaniem dla organów kontrolnych i chyba stąd niechęć niektórych przewoźników do jego realizacji.
My ze swojej strony na rok 2009 będziemy swój rozkład jazdy rozpowszechniać również przez inne niż internet media oraz w różnych formach poligraficznych. Dostępna jest bezpłatna informacja telefoniczna / Dyżurny Ruchu DA PKS Zgorzelec i DA Bogatynia/ oraz całodobowa linia informacyjna / ta niestety już płatna/ Numery telefonów dostępne na stronie PPKS Zgorzelec / nie zamieszczam ich z szacunku dla admina/
W przypadku dalszych pytań zapraszam na priva lub maila. Wyjaśniene tego typu spraw na forum nie jest skuteczne, chociaż staram się reagować na każdy wpis.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 04 sty 2009, 16:28 
Offline
obserwator
obserwator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 paź 2005, 12:37
Posty: 127
Lokalizacja: Zgorzelec/Centralne
do B.Piorek

rozumiem, że wyszukiwarka na stronie e-podróżnika jest dobra dla kursów dalekobieżnych ale ciężko tam znaleźć informację o kursach lokalnych miejskich linii. Co do informacji telefonicznej - po co mam nękać co drugi dzień panią telefonistkę, skoro spojrzenie do internetu na stronę PPKSu nic mnie nie kosztuje. U mojego operatora telefonii komórkowej nie mogę wykonywać darmowych połączeń, a cena 2 zł + VAT mnie zniechęca. Wiem, że firma ponosi koszty transferu danych z serwera przy każdym wejściu na stronę ale to są koszty prowadzenia działalności gospodarczej. A poza tym mam pewność (lub przynajmniej dużą nadzieję), że informacje na stronie są aktualne, a z rozkładem wyciętym z gazety już takiej pewności nie mam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 04 sty 2009, 17:08 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 04 sty 2009, 9:20
Posty: 14
Lokalizacja: pks
Zgadzam się i już podjąłem działania rozkład 50 i Linii P do Goerlitz będzie w pierwszej kolejności ponownie na stronie . Sprawdziłem - i na "podrózniku" żeby znaleźć połaczenie na linii 50 trzeba dwa razy wpisać Zgorzelec wcisnąć szukaj a następnie rozwinąć i wybrać odpowiednie przystanki w Zgorzelcu. Jest to przyznaje uciążliwe i przywracamy nasze dotychczasowe rozwiązanie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 05 sty 2009, 11:54 
Offline
obserwator
obserwator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 paź 2005, 12:37
Posty: 127
Lokalizacja: Zgorzelec/Centralne
Cytuj:
Sprawdziłem - i na "podrózniku" żeby znaleźć połaczenie na linii 50 trzeba dwa razy wpisać Zgorzelec wcisnąć szukaj a następnie rozwinąć i wybrać odpowiednie przystanki w Zgorzelcu.


Oto co otrzymuje na stronie e-podroznika

Obrazek

Obrazek


Nie znaleziono polaczen spelniajacych podane kryteria.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 05 sty 2009, 14:17 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 28 sty 2006, 9:06
Posty: 87
Pozwoliłam sobie zacytować list P. Prezesa, ponieważ uważałam, że dobrze będzie, jeżeli mieszkańcy dowiedzą się o Państwa działaniach, że PKS reaguje na uwagi klientów, co doceniam.
Od czasu do czasu korzystam z usług tej firmy i jestem z tego zadowolona.
Kiedyś sprawdzałam sobie na stronie PKS wszystkie odjazdy ze Zgorzelca i to była wygoda. Czasami też dzwonię i otrzymuję informację. Jednak z tym e-podróżnikiem to jakieś nieporozumienie. Próbowałam znaleźć połączenia ze Zgorzelca na dugi koniec Polski, to oczywiście się nie udało. Na szczęście Kraków miał tak skonstruowany rozkład jazdy, że bez problemu udało mi sie wszystko, co mnie interesowało, ustalić.
Dlatego tą drogą raz jeszcze dziękuję Panu Prezesowi za odpowiedź i wierzę, że szybko mieszkańcy będą mieli rozkład autobusów ze Zgorzelca na Waszej stronie, w tym również i miejskiej 50.
Pozdrawiam serdecznie Hanna I.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 05 sty 2009, 17:20 
Offline
obserwator
obserwator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 paź 2005, 12:37
Posty: 127
Lokalizacja: Zgorzelec/Centralne
Juz wiem dlaczego nie wyszukalo mi polaczen. Na liscie wyboru sa pozycje Z-LEC, ul. Poniatowskiego i ZGORZELEC, ul. Poniatowskiego. Wyszukuje tylko jesli wybierze sie ZGORZELEC + nazwa ulicy. Ale skad ja, biedny slonik, mam to wiedziec? ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 05 sty 2009, 17:22 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 04 sty 2009, 9:20
Posty: 14
Lokalizacja: pks
Nie męcz się Słoniu jutro podam termin wprowadzenia starego rozkładu i bedzie znowu spoko


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 06 sty 2009, 14:14 
Offline
obserwator
obserwator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 lis 2006, 9:49
Posty: 270
Lokalizacja: Zgorzelec, PN
Przy okazji, można by odświeżyć tę stronkę naszego PKSu, bo - cóż tu mówić - lipa.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 06 sty 2009, 20:28 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 04 sty 2009, 9:20
Posty: 14
Lokalizacja: pks
Rozkład już na stronce UWAGA uaktualnienie godzin nastąpi w dniu jutrzejszym.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 07 sty 2009, 12:18 
Offline
gaduła
gaduła
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 lis 2005, 11:37
Posty: 307
Lokalizacja: z internetu :)
przydałoby się zaktualizować nazwy ulic w waszym rozkładzie, Armii Krajowej u was wciąż nazywa się boh. ZWM................. i prosiłbym o wytłumaczenie czemu dziś nie wyjechała pierwsza "50"...troche ludzi zmarzło rano czekając na autobus, który NIE PRZYJECHAŁ!!!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 07 sty 2009, 18:20 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo

Rejestracja: 06 kwie 2006, 22:37
Posty: 1428
Lokalizacja: Zgorzelec-Ujazd
NAMRUF jako FURMAN pwinieneś wiedziec czemu w czasie kiedy jest minus 24 stopnie autobus się spóźnia. zmnam takie firmy w powiecie , które wogóle komunikacji w takich warunkach nie prowadziły


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 07 sty 2009, 22:45 
Offline
gaduła
gaduła
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 lis 2005, 11:37
Posty: 307
Lokalizacja: z internetu :)
bog180 pisze:
NAMRUF jako FURMAN pwinieneś wiedziec czemu w czasie kiedy jest minus 24 stopnie autobus się spóźnia. zmnam takie firmy w powiecie , które wogóle komunikacji w takich warunkach nie prowadziły


nie się spóźnia, tylko nie wyjeżdża w trasę. Szanujące klienta firmy prowadziły komunikację i jeździły planowo, kwestia chęci...a to że mój nick od tyłu to furman, to czysty przypadek, a gdyby nawet to konie dają rade w taki mróz i spisałyby się lepiej niż PKS :) a co z tym boh. ZWM? :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 87 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..