Dzisiaj jest 09 maja 2024, 11:15

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
Post: 08 wrz 2011, 22:15 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 28 sie 2007, 16:31
Posty: 26
Lokalizacja: ZGORZELEC CITY
Witam

Lubię chodzić po górach, ale powoli jestem już nasycony łażeniem. Ostatnio zainteresowała mnie kwestia wspinaczki. Czy ktoś z Was uprawia może taką dyscyplinę? Czy w okolicy można gdzieś się wspinać (sztuczne ścianki), są jacyś instruktorzy, którzy mogliby nauczyć fachu? Z tego co wiem, można zapisać się na kursy w Jeleniej Górze. Jak dla mnie kłopotliwe jest to, że trwają kilka dni - problem z tak długim wolnym. Wolałbym gdzieś uderzyć na cały dzień i poznać tajniki - i ocenić czy ładować kasę w sprzęt i kursy, czy jestem do tego "stworzony".

Pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 08 wrz 2011, 22:42 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 lis 2006, 18:21
Posty: 1867
Lokalizacja: --
zawsze mi się marzyło, żeby z tego silosa nad staromiejską zrobić sztuczną ściankę wspinaczkową... :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09 wrz 2011, 6:39 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 sty 2008, 18:21
Posty: 1551
Lokalizacja: Zgorzelec
pvh12 pisze:
Czy w okolicy można gdzieś się wspinać (sztuczne ścianki), są jacyś instruktorzy, którzy mogliby nauczyć fachu?


Ja jezdzilem do Liberca na sztuczna scianke do jakiejs szkoly wyzszej ale ponoc tez jest w Babylonie.

Z tej "szkolnej" scianki bylem bardzo zadowolony mimo iz nigdy nie udalo mi sie wejsc najtrudniejsza sciezka.
Scianka ma okolo 10-12m wysokosci i dobre kilkanascie roznych sciezek na gore.
Z tego co pamietam sa instruktorzy.


Aaaaaa. Ludki sie wspinaja jeszcze na naturalnej scianie przy tzw. kolorowych jeziorkach w Niemczech - TUTAJ MAPKA



tadam pisze:
zawsze mi się marzyło, żeby z tego silosa nad staromiejską zrobić sztuczną ściankę wspinaczkową... :)


Ze trzy sciezki w gore by sie zmiescily o roznym stopniu trudnosci. Moze nawet 4 :)


Ostatnio zmieniony 09 wrz 2011, 6:44 przez yARO_81, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09 wrz 2011, 15:43 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 lis 2006, 18:21
Posty: 1867
Lokalizacja: --
yARO_81 pisze:
Ze trzy sciezki w gore by sie zmiescily ...

jeszcze jak Ty mi powiesz że "się nie da" to rzucę się do Nysy ;) :D

obiekt jest idealny na sztuczną ściankę. Nie wiem jak wygląda wewnątrz, ale podejrzewam, że jest pusty więc kilka tras by weszło. Jedną zewnętrzną ścianie też można obić (jakimiś stylowymi, secesyjnymi chwytami :D w razie gdyby konserwator od zabytków powiedział, że się nie da).


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09 wrz 2011, 17:27 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 maja 2006, 11:21
Posty: 1716
Lokalizacja: zza rogu...
Tadam, z tego co wiem, to ów obiekt budowlany Twoich wspinaczkowych marzeń jest własnością prywatną. Wewnątrz znajdują się spiralne schody wiodące na dach (byłem, to wiem) i kilka niezagospodarowanych, drewnianych pięter/poziomów, na których dostrzegłem liczne gołębie truchełka. Całość od środka średnio wzbudza zaufanie, ale... nie ma rzeczy niemożliwych. No chyba że dla Arcima i Neo... 8)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 wrz 2011, 18:33 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
Cytuj:
Tadam, z tego co wiem, to ów obiekt budowlany Twoich wspinaczkowych marzeń jest własnością prywatną. Wewnątrz znajdują się spiralne schody wiodące na dach (byłem, to wiem) i kilka niezagospodarowanych, drewnianych pięter/poziomów, na których dostrzegłem liczne gołębie truchełka.


Zgadza się - ręce prywatne.
W środku mało sympatycznie :|

przekorny pisze:
Całość od środka średnio wzbudza zaufanie, ale... nie ma rzeczy niemożliwych. No chyba że dla Arcima i Neo...


Przekonaj nas wszystkich i weź sprawę w swoje ręce. Pokaż wszystkim , że można :roll:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 wrz 2011, 20:21 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 maja 2006, 11:21
Posty: 1716
Lokalizacja: zza rogu...
YELLO_35 pisze:
Przekonaj nas wszystkich i weź sprawę w swoje ręce. Pokaż wszystkim , że można :roll:


A dlaczego ja mam cokolwiek pokazywać/przekonywać/udowadniać, a nie np. Ty?? Ani nie jestem zainteresowany wspinaczkami, ani mi płacą za to, żeby krzewił tego rodzaju rekreacyjno-sportowe pasje. Informuję jedynie Tadama jak sprawa wygląda z obiektem... to wszystko.

Czy moje wyjaśnienie jest dla Ciebie zrozumiałe, czy muszę postarać się wyjaśnić Tobie w jeszcze prostszy sposób, dlaczego odezwałem się w tym temacie??? :grin:


Ostatnio zmieniony 10 wrz 2011, 20:21 przez przekorny, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 wrz 2011, 22:26 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
Wyjaśnij jedynie postronnym czytelnikom dlaczego tak (nieudolnie) starasz się dopiec niektórym ludziom... :-?
Bo ja akurat wiem... :roll:
Brak mi Twojej "przekorności" żeby o tym tutaj pisać :|

przekorny pisze:
Czy moje wyjaśnienie jest dla Ciebie zrozumiałe...


Jeśli to w czymś Ci pomoże to rozwijaj te światłe myśli ]:->


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11 wrz 2011, 1:19 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 maja 2006, 11:21
Posty: 1716
Lokalizacja: zza rogu...
YELLO_35 pisze:
Wyjaśnij jedynie postronnym czytelnikom dlaczego tak (nieudolnie) starasz się dopiec niektórym ludziom... :-?


Skoro chcesz, ok., już wyjaśniam. Postronni - ja jedynie odpowiadam złośliwemu (nieudolnie) moderatorowi na jego zaczepki,... :roll:

A poważniej rzecz ujmując (to dalej do postronnych, nie do Ciebie, bo i tak pewnie tego nie zrozumiesz), wkurza mnie społeczna, milcząca akceptacja pewnych negatywnych postaw i zachowań. Fakt, że dopuszcza się tego ten czy ów kolega, którego "darzymy sympatią", nie może stanowić powodu do pełnego usprawiedliwiana jego poczynań. Nasze polskie piekiełko jest napędzane właśnie poprzez niedostrzeganie faktu deptania pewnych ponadczasowych wartości. Uczciwość, honor i wzajemne poszanowanie zdewaluowaliśmy my sami... W imię poklepywania po pleckach i oczekiwanych profitów, w takiej czy innej formie... To, co kiedyś byłoby napiętnowane - dzisiaj stanowi normę,... a granica dopuszczająca negatywne zachowania wciąż zdaje się przesuwać...


YELLO_35 pisze:
Bo ja akurat wiem... :roll:


Wątpię... :lol:

YELLO_35 pisze:
Brak mi Twojej "przekorności" żeby o tym tutaj pisać :|


W sposób niemal doskonały nadrabiasz to złośliwością - ale jak już wcześniej gdzieś tam wspomniałeś,... taki już jesteś... A ponieważ taki jesteś i zdaje się, że inaczej nie potrafisz - ja będę starał się dyskutować na Twoim poziomie... :P

YELLO_35 pisze:
Jeśli to w czymś Ci pomoże to rozwijaj te światłe myśli ]:->


Cóż, tego się obawiałem - znowu nie zrozumiałeś dość prostego przekazu... Ale ponieważ moja wypowiedź dot. tematu wątku skierowana był do tadam'a, Ty akurat nie musisz wszystkiego rozumieć, zgodzisz się ze mną??? :(
Mam nadzieję jednak, że ten akurat przekaz będziesz w stanie zrozumieć -----> wróćmy do tematu dyskusji. ;-)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11 wrz 2011, 9:40 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 sty 2008, 18:21
Posty: 1551
Lokalizacja: Zgorzelec
I znow sie zaczyna pieprzenie o pupie Maryny. Czy doczekam dnia kiedy na forum nie bedzie w jakims watku wylewania jadu przez przekornego?

Watek traktuje o wspinaczce i o tym chce poczytac!!

Arek blagam nie karm trolla :smt096

Czarek zlituj sie i zostaw jad na bloga i wypowiadaj sie na temat :smt058

[ Dodano: Nie Wrz 11, 2011 10:44 am ]
tadam pisze:
jeszcze jak Ty mi powiesz że "się nie da" to rzucę się do Nysy ;) :D


Ale ja nie mowie, ze sie nie da. Bardzo bym chcial zeby Zgorzelec sie rozwijal w szczegolnosci pod wzgledem atrakcji dla mieszkancow.

W sumie to nie wiem skad taka Twoja opinia o moim wpisie :/


Ostatnio zmieniony 11 wrz 2011, 9:42 przez yARO_81, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11 wrz 2011, 10:06 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 maja 2006, 11:21
Posty: 1716
Lokalizacja: zza rogu...
Jarku, skoro uważasz, że to ja trolluję i zaczepiam Arka,... a nie odwrotnie - daj mi ignora. Ja naprawdę nie miałbym nic przeciwko temu. ;-)

Wieża jest własnością właścicielki Piwnicy Staromiejskiej i wszelkie rozmowy nt. możliwości wybudowania ścianki wspinaczkowej trzeba prowadzić z nią...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11 wrz 2011, 19:55 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 sty 2008, 18:21
Posty: 1551
Lokalizacja: Zgorzelec
Nie dam Ci ignora bo fajne rzeczy tez piszesz. Tylko zdecydowanie za czesto tez nie w temacie :/
Arek widze przejal tez troche role Arcima ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 wrz 2011, 9:37 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 lis 2006, 18:21
Posty: 1867
Lokalizacja: --
a wracając do wspomnianego obiektu, to do urządzenia ścianki wspinaczkowej potrzebne są tylko ściany zewnętrzne, a te wyglądają na solidne. Wnętrze wyburzyć - jeśli jest drewniane to tym łatwiej a po wewnętrznej stronie ścian trzeba powkręcać tysiunc pińcet chwytów i... gotowe.

zresztą to nie jest jakiś nowatorski pomysł, stare silosy często są przerabiane na sztuczne ścianki. Na zdjęciu niżej ścianka w Monachium (widok od spodu):
Obrazek

[ Dodano: Pon Wrz 12, 2011 10:39 am ]
yARO_81 pisze:
W sumie to nie wiem skad taka Twoja opinia o moim wpisie :/

:oops: bije się w pierś. Odebrałem to jako "łeeee tylko 3 - 4 ścieżki... a w Libercu mają piętnaście" :oops: :oops:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 wrz 2011, 19:15 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 28 mar 2006, 18:00
Posty: 106
Koenigsheim! mamy 12 km od Zg cudowne granitowe ścianki! Obite!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 wrz 2011, 19:58 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 sty 2008, 18:21
Posty: 1551
Lokalizacja: Zgorzelec
yARO_81 pisze:
Aaaaaa. Ludki sie wspinaja jeszcze na naturalnej scianie przy tzw. kolorowych jeziorkach w Niemczech - TUTAJ MAPKA


Szwagier pisze:
Koenigsheim! mamy 12 km od Zg cudowne granitowe ścianki! Obite!


Pisalem juz Grzesiu na poczatku o Koenigsheim/Kolorowych Jeziorkach ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..