Dzisiaj jest 28 mar 2024, 20:15

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
Post: 01 kwie 2006, 14:35 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 20 paź 2005, 15:42
Posty: 11
Witam. W Ko¼licach s± 3 bunkry i jeden z nich by³ opisany w ksi±¿ce "Lampy ¶mierci" i ja mam ich zdjêcia. Kto chce s± na www.mateuszhendzel.cba.pl/fotki.zip, albo moge wys³aæ mailem. tO BARDZO CIEKawe, bo po co bunkry na terenie, na którym prawie nie by³o ¿adnych dzia³añ wojennych?? Piszcie. Podoba³ siê barak? Chcecie zdjêcia z pomieszczeñ???


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01 kwie 2006, 17:48 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 sty 2005, 20:10
Posty: 1379
Lokalizacja: Zgorzelec
nie chce mi sie to otworzyć...
nie wiem czy chodzi ci o ten bunkierek pod lasem (on był chyba opisany przez Rostkowskiego) - to jest tzw. zewnetrzne stanowisko wartownicze ( jak mi to opisał znawca tematu) i zwiazane było z istniejacym w tym rejonie poligonem wehrmahtu. żadna tajemnica. cały ten teren poryty jest okopami i stanowiskami ogniowymi. tak na dobrą sprawę to trudno to coś nawet bunkrem nazwać.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 kwie 2006, 13:09 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 03 kwie 2006, 12:44
Posty: 4
to nie jest tylko jeden bunkierek ale trzy. Kiedyś było ich cztery, ten czwarty został wyburzony. Oczywiście mogły one pilnować stalagu. ale skąd można wiedzieć na pewno czy tak było. Jeśli ktoś chce zdjęcia tych bunkrów to mogę wysłać mailem, możecie też pisać magik_cht@interia.pl . Bardzo ciekawi mnie ta sprawa i jak będzie okazja przebadam cały okoliczny teren. A te krzaki na śroku pola, po prawej stronie jak się jedzie do Koźlic, które są na zdjęciu w książce "Lampy śmierci" - ukryty jest tam jeden z bunkrów.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 kwie 2006, 13:44 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 03 kwie 2006, 12:44
Posty: 4
landskron_pl pisze:
Witam. W Koźlicach są 3 bunkry i jeden z nich był opisany w książce "Lampy śmierci" i ja mam ich zdjęcia. Kto chce są na www.mateuszhendzel.cba.pl/fotki.zip, albo moge wysłać mailem. tO BARDZO CIEKawe, bo po co bunkry na terenie, na którym prawie nie było żadnych działań wojennych?? Piszcie. Podobał się barak? Chcecie zdjęcia z pomieszczeń???

ta stronka jest jakaś lewa - poprostu nie istnieje a z tymi barakami o co chodzi??? chcę więcej zdjęć z tego miejsca


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 20 kwie 2006, 16:20 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 21 sty 2005, 16:02
Posty: 4170
Lokalizacja: near Central Park
Pisze tu bo na TS jakoś niewiele osób zagląda, tak się wydaje. Dziś czwartek, tradycyjnie o 19 Best. Czy ktoś przyjdzie :?: jak już się wybieracie, to b. proszę o punktualność, bo spóźnianie się o 30 minut jest niepoważne :cry:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 03 sie 2010, 13:57 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 27 lip 2010, 12:44
Posty: 19
Lokalizacja: Zgorzelec
Zeby obalic niektóre mity,na temat bunkrów w rejonie Kozlic-nalezy dopisac,ze w rejonie naszego miasta znajdywały sie baterie artylerii przeciwlotniczej-tzw.baterie obrony terytoliarnej rzeszy.W naszej bezposredniej okolicy znajdywały sie:jedna bateria w okolicy ul.Rejmonta,wraz z centrum dowodzenia,nastepna w Kozlicach-przy interesujacych nas bunkrach,które nie sa niczym innym jak schronami na materiały wybuchowe-wykorzystywane pozniej na skład amunicyjny dla tej własnie baterii-nastepna bateria w rejonie kunowa,i ostatnia o której wiem -w rejonie krzewiny-były to baterie stacjonarne .Np na fotografii tej baterii z rejonu kozlic-widac stojace tam dziala 88 mm,oraz działka 20 mm.To tyle w temacie tajemniczych bunkrów.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 lut 2014, 11:14 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 26 lut 2014, 11:12
Posty: 1
Chciałam tylko powiedzieć coś o tzw. Sztolniach w Zgorzelcu . Znajdują się one przed Nysą Łużycką pierwszy jest zamurowany , a drugi w połowie zasypany :( Moje podwórko jest powojenne i też znajduje się dziwny bunkier do którego można wejść po przesunięciu płyty . Mojej siostry kolega kiedy był mały tam wszedł i ponoć znajduje się tam stara szafa w której są dokumenty . Obok tego bunkru znajduje się stara powojenna klatka w której piwnicy znajdują się pancerne drzwi :) Może ktoś zajął by się tym bunkrem ? Znajduje on się na podwórku przy ul. Bohaterów Getta :)
Mam nadzieję , że pomogłam :) :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 lut 2014, 12:03 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 mar 2011, 10:59
Posty: 3406
Lokalizacja: Zgorzelec
W którym miejscu jest ten niby bunkier? Może jakieś foto wrzucisz?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 lut 2014, 12:12 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 sty 2005, 11:16
Posty: 2382
Lokalizacja: Zgorzelec
Bunkry są dwa. Dobrze zamaskowane. Praktycznie niewidoczne. Mogę zaprowadzić.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 mar 2014, 10:56 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 08 cze 2010, 20:19
Posty: 43
Lokalizacja: zgorzelec
Roksa123 ten temat był opisywany przeze mnie kiedyś nawet z viperem mieliśmy ugadać sie na spotkanie ale spełzło na niczym ,ale wracając do tematu płyty nie da rady przesunąć bo WOP ją zaspawał wewnątrz wprowadzająć pośrodku stalowy pręt,drzwi pancerne o których piszesz są wejściem do tego schronu ale trzeba się naprosić sporo by udostępnili w środku to co pamiętam była szafa ale pusta bez dokumentów,stare krzesło i tel. na korbke dalej było rozwidlenie jedna strona prowadziła niby pod granice a druga była zakratowana i zalana wodą napewno dokumenty w takim miejscu by nikt nie pozostawił tym bardziej że często chodzili tam żołnierze i ganiali nas z tamtąd.pozdrawiam forumowiczów.ps.sory za rozpisanie sie ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..