Dzisiaj jest 28 mar 2024, 15:35

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
Post: 12 lis 2006, 4:07 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 03 kwie 2006, 17:23
Posty: 453
Lokalizacja: Zgolek -> Ujazd
Wczoraj, tj. 11.11.2006r. ok. godz. 20:45 na ul. Łużyckiej, obok Lewiatana samochód potrącił psa, no i oczywiście uciekł. Niby nic szczególnego w naszym kraju, ale najlepsze jest to że nasza wspaniała Straż Miejska, a raczej jeden osobnik jadący przepięknym, widać było że świeżo wypucowanym białym samochodzikiem z pomarańczorym pasem na drzwich, zaprezentował w przepięknym stylu umiejętności prowadzenia pojazdów czterokołowych z napędem spalonowych, a dokładniej chodzi o manewr wymijania. Niestety w tym przypadku wymijanym nie był inny samochód, rowerzysta czy nawet pieszy, lecz konające na środku ulicy zwierzę :!: :!: :!: :evil:

Ja mam takie pytako:
W jakim celu utrzymywana jest w naszym mieście Straż Miejska, skoro nawet w takich przypadkach oni nic nie robią :? :?: :?: :?:

Zapewne ten post szybko zniknie, bo jakaś tęga głowa zgłosi do Admina, że takie coś nie miało prawa się zdażyc :lol: ...a jednak :? :cry:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 lis 2006, 4:37 
Offline
rekrut
rekrut
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 paź 2006, 21:05
Posty: 22
Lokalizacja: Zgorzelec
Moze to nie do konca dotyczy strazy miejskiej ale pasuje do w/w postu...

Ostatnio bedac w pracy, pod wieczor ok. 19 spostrzeglem na przeciwko swojej firmy starszego mezczyzne lapiacego sie za serce... po chwili upadl na ziemie jeczac z bolu ;/ odrazu wybieglem w celu ratunku i zawolania pomocy. Gdy pewna kobieta przyszla do pomocy ja zaczalem wzywaz pogotowie.... bedac w posiadaniu komorki wykrecilem szybko 112.... ZA PIERWSZA PROBA NIKT NIE ODEBRAL!! A BYLO TO NAPEWNO PONAD 8 SYGNALOW!!

-ZA DRUGIM RAZEM ODEBRANO I USLYSZALEM: "komenda policji w Zgorzelcu" (czy jak tam oni sie nazywaja:| )

-Szybko mowie niebieskiemu gdzie i co sie stalo (a bylo to 90-100m od komendy!!!)

taka byla odpowiedz:

DODZWONIL SIE PAN NA POLICJE A NIE NA POGOTOWIE, PROSZE SOBIE ZADZWONIC NA 999

JAK TO USLYSZALEM TO MNIE ZDZIWILO I WKUR*** !!!! MOWIE MU ZE TO PRZECIEZ NR 112 CZYLI POLACZENIE ALARMOWE DO WSZYSTKICH PRZYPADKOW A ON NA TO ZE ONI NIE MAJA NIC DO TEGO I ZEBYM DZWONIL SOBIE GDZIE INDZIEJ!!!!!

gdyby nie to ze nie bylo czasu z checia powiedzialbym co mysle o takim ludzkim strozu prawa... nawet nie musial byc ludzki a chociaz wypelniac swoje obowiazki bo raczej powinien on wezwac z powyzszym karetke albo ewentualnie przekierowac na inna linie ?

Zalosne...

dobrze ze chociaz pod 999 zareagowali odrazu i szybko przyjechali

Ps. jakby co to jestem chetny do zlozenia skargi :) ciekawe co by nasz boski telefonista zrobil gdyby owy wypadek mial nieszczesliwe zakonczenie...

I JA MAM ICH SZANOWAC?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 lis 2006, 11:39 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 27 lut 2005, 23:01
Posty: 239
Lokalizacja: Zgorzelec
witam.co do tego numeru 112 to tak się składa,że w Naszym kraju jak wszędzie i z tym numerem jest niezły "nieład".Połączenia z komórki na 112 docierają na 997 a połączenia ze 112 stacjonarnych na 998.Czyli jak widać nie mamy na dzień dzisiejszy ujednolicenia puktu alarmowego czyli europejskie 112.Więc Pan który odebrał zachował się trochę dziwnie ponieważ mógłby przyjąć zgłoszenie i przekazać na 999.Taki ma obowiązek.Zresztą w Naszym kraju przy tym bałaganie z tel.alarmowymi dyspozytorzy mają za zadanie przekazywać sobie na wzajem informacje dotyczące zgłoszeń.O ile jest to możliwe i przyjmie się dość wystarczające informacje i o ile sama soba zgłaszająca zechce poinformować dyżurnego dość wyczerpująco o zdarzeniu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 lis 2006, 12:25 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 03 sty 2005, 0:32
Posty: 3636
Lokalizacja: Warszawska 15
z tego co wiem to 112 jest nagrywany, ale mogę się mylić. Jeżeli jednak nie masz szanse wyciągnąć konsekwencje wobec dyżurnego.

Co do SM i ich manewrów wymijania... Post nie zostanie usunięty, bo nie widzę do tego podstaw nawet jeżeli takie obiekcje zostały by zgłoszone. Masz prawo do wyrażania swoich opinii i bodajże 54 par. Konst RP ci to gwarantuje.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 lis 2006, 13:01 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 maja 2006, 11:21
Posty: 1716
Lokalizacja: zza rogu...
Cytuj:
Masz prawo do wyrażania swoich opinii i bodajże 54 par. Konst RP ci to gwarantuje.


Dokładnie to art. 54 8)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 lis 2006, 13:34 
Offline
obserwator
obserwator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 lut 2006, 7:18
Posty: 208
Lokalizacja: Zgorzelec
Tak, jeśli już dzwonimy na pogotowie, to nadal najlepiej na numer 999, niż na reklamowane wszędzie 112.

Mariusz dość dobrze wyjaśnił problem.

Acz, pan spod 112 rzeczywiście powinien przyjąć zgłoszenie, tylko pewnie karetka dłużej by jechała...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 lis 2006, 13:41 
Offline
obserwator
obserwator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 paź 2006, 10:48
Posty: 184
Lokalizacja: Zielona Góra
masz racje alien, jak ja slysze takie cos to az mnie krew zalewa :evil: jakby to byl czlowiek, to zaraz cos by z tym zrobili, a jak dla mnie potracony czlowiek i potracony pies to jedno i to samo, bo przeciez i to i to zyje! pozatym jak mozna zauwazyc czytajac o tym, co zrobila straz miejska, zwierzeta sa niekiedy madrzejsze od ludzi. szkoda slow...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 lis 2006, 13:56 
Offline
rekrut
rekrut
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 paź 2006, 21:05
Posty: 22
Lokalizacja: Zgorzelec
Z tego co slyszalem to numer 112 odbiera straz pozarnam ze to ich dzialka ?

Tak bynajmniej obilo mi sie o uszy....?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 lis 2006, 15:29 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 27 lut 2005, 23:01
Posty: 239
Lokalizacja: Zgorzelec
jak już pisałem, 112 ze stacjonarnych przydzielony jest do straży pożarnej a komórki do Policji.Polega to na tym,iż w Polsce nie ma jeszcze ujednolicenia stanowisk kierowania zitegrowanych służb ratowniczych.w straży istnieje jednak możliwość przekierowania zgłoszenia do Policji lub Pogotowia i to się stosuje.Jest to obowiązek dyzurnego.Jeżeli istnieje przypadek w którym to dyżurny nie jest w stanie (spanikowanej osobie) przekazać że dodzwonił się do straży przyjmuje on zgłoszenie i przekazuje do innych służb.Być może zaistnieje w niedalekiej przyszłości zitegrowane centrum powiadamiania ratunkowego.Póki co to jak widać w życiu.Niektóre powiaty w Polsce już poradziły sobie z tym problemem i posiadają takie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 lis 2006, 15:53 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo

Rejestracja: 04 sty 2006, 9:29
Posty: 1280
Lokalizacja: miasteczko Salem
112 to zalezy jaki oficer dyżurny odbierze.
Kilka tygodni temu dzwoniłem zgłościć pożar w gipsiaku,zadzwoniłem na 112.
Facet zachował się jak najbardziej odpowiednio.
Zgłosiłem pożar,sam powiedział,że karetke tez wezwie ,straż oczywiście i żeby juz nie dzwonic.
Przyjechali wszyscy równocześnie.
Takze wszystko zależy od stopnia rozgarnięcia dyżurnego.
Tego typa,który w sytuacji zagrożenia życia podał Ci telefon 999,zamiast odrazu przekierowac czy nawet samemu powiadomić,można ścigać.
Łatwo się dowiedziec kto to.
Złóż skargę na niego do komendanta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 lis 2006, 17:38 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 maja 2006, 11:21
Posty: 1716
Lokalizacja: zza rogu...
Cytuj:
Złóż skargę na niego do komendanta.


SPEED DVD : popieram z całą stanowczością. Nie tylko można ale bezwzględnie należy zrobić szum wokół tej sprawy. Począwszy od złożenia skargi do komendanta a na zawiadomieniu mediów o tym incydencie kończąc. I oczywiście monitorować przebieg procesu wyciągania konsekwencji wobec dyżurnego. Jak pomyślę, że w rękach tak nieodpowiedzialnych (choć z pewnością to zbyt delikatne określenie) osobników spoczywa być może ludzkie życie, krew mnie zalewa. Zdaje się, że nie do końca rozumie ów dyżurny co oznaczy określenie "pełnić służbę".

Alex, temat wydaje się dostatecznie bulwersujący... :twisted:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 lis 2006, 21:27 
Offline
obserwator
obserwator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 wrz 2006, 16:32
Posty: 168
Lokalizacja: Lubań
Ernesto pisze:
Łatwo się dowiedziec kto to.
Złóż skargę na niego do komendanta.

Dokładnie, powinienies to zrobic na pismie, przedstawiajac cala sytuacje jaka zaistniala, zanoszac w godzinach urzedowania do KPP Zgorzelec takowe pisemko, (opisac to tak jak opisales na forum) ale zalecam: napisz to w dwoch egzemplarzach, podaj jaknajbardziej swoje dane-bo powinni ci odpisac jaki byl skutek twojej skargi-podejrzewam ze upomnienie tego dyzurnego, ale mniejsza z tym. Jeden egzemplarz zostanie u nich, drugi popros zeby potwierdzili i zabierz dla siebie, po miesiacu jak bedzie cisza, mozesz na tej podstawie zaskarzyc KPP Zgorzelec (urzad panstwowy) droga administracyjna za niedopelnienie swoich obowiazkow. K-t KPP jest w miare ok, takze mysle ze porzadnie zajmie sie ta sprawa i kazdy wyniesie z tego pozytywne konsekwencje w przyszlosci.
To nie jest nic zlego, nikt za to ciebie karal nie bedzie i masz do tego prawo, wiec znajdz czas na wykonanie tego ruchu, najlepiej nie odkladajac tego na potem, bo juz bedzie za pozno. Uwierz mi, jak to zrobisz, naprawde poczujesz sie lepiej:)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 lis 2006, 22:04 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 27 lut 2005, 23:01
Posty: 239
Lokalizacja: Zgorzelec
no tak,może i doszukuje się winy dyżurnego?
ale trzeba zwrócić uwagę oczywiście nie nawiązując do tego konkretnego przypadku na to,że bywają takie sytuacje w których potencjalna osoba nigdy wcześniej nie dzwoniąca po pomoc wykręca numer np 112.i co ? słyszy w słuchawce że dodzwoniła się do policji czy do straży pożarnej.Często bywa tak( z punktu widzenia dyżurnego),że po usłyszeniu komunikatu,że to komenda policji czy stanowsko kierowania straży [pożarnej poprostu rozłącza się.powodem jest brak wiedzy na system o którym pisałem wyżej.Bywają takie przykłady jak np.osoba zgłaszająca będąca pod wpływem jakiegoś szoku związanego z sytuacją,wykręca błędnie numer alarmowy.Dyżurny informuje ją o błędnym numerze.Ale oczywiście nie dociera to do soby w jakimś szoku.Więc powinien on osiągnąć od tej osoby wyczerpujące informacje i przekazać dalej do innej ze służb.Bywa i tak,że nie jest w stanie dowiedzieć się niczego.Więc nie szkalujcie tych osób,ponieważ jest i tak,że pracują nieżadko sami a mają podczas prowadzonych działań do obsługi dwa lub trzy telefony alarmowe.I w takiej sytacji stara się zrobić jak najwięcej.a że polecił komuś zadzwonić gdzie indziej pod właściwy numer to nie dokońca wiadomo jaki był powód.Ignoracja czy nie mozność przyjęcia zgłoszenia?
więc jak już napisałem w tym naszym kraju te 112 to lipa


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 lis 2006, 22:13 
Offline
obserwator
obserwator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 wrz 2006, 16:32
Posty: 168
Lokalizacja: Lubań
Jesli 112 jest lipa, to pod jaki numer mozna skutecznie zadzwonic nawet z aparatu komorkowego na karte na ktorej niema ani grosza? Chyba, ze ja nie znam innego numeru jak 112 w takich sytuacjach, a przyznacie racje dla faktu, ze teraz prawie kazdy ma telefon komorkowy i kazdy w takiej sytuacji siegnałby po niego wykrecajac numer pogotowia. A jaki? odpowiedz:112.Chyba ze znacie inny dzialajacy na tej samej zasadzie?Takze wina lezy chyba po stronie zlej organizacji rozmieszczenia numeru 112 czy jak to mozna nazwac, o czym pisal powyzej Mariusz.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 lis 2006, 22:22 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 27 lut 2005, 23:01
Posty: 239
Lokalizacja: Zgorzelec
w całej Polsce obowiązują stare numery alarmowei jeszcze długo będą.z każdego telefonu czy to z budki czy na abonament czy też na kartę dzwoni się na tel.997,998,999.a czy jeżeli ktoś dzwoni z budki robiąc sobie jakieś jaja zgłaszając fałszywe zdarzenia wrzuca do niej monetę?otóż nie i tak jest z każdym innym telefonem-aparatem.telefony alarmowe są darmowymi.
a temat 112 jest tak weilki jak nasz kraj.
miało być tak,jak na zachodzie.jedno centrum i w nim koordynacja weilu służb.Póki co każdy pracuje osobno,straż odbiera 112 ze stacjonarnych i przekazuje dalej.policja z komórkowych.
do niedawna 112 było tylko w policji.i tak jak wszędzie nie ma kasy na ujednolicenie tego systemu.więc mamy co mamy.każdy z dyżurnych powiadamia potrzebne mu służby podcza sjakiegoś zdarzenia.zawsze tak było


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 47 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..