Dzisiaj jest 28 mar 2024, 9:41

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ] 
Autor Wiadomość
Post: 17 lut 2009, 12:24 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 22 lip 2005, 19:47
Posty: 46
Witam.Ostatnio coraz częściej jest mnóstwo promocji na sprzęr rtv,chodzi mi o telewizor 32 cale full HD.Chętnie wysłucham osób,które troszkę więcej znają się w tym temacie lub tych którzy kupili właśnie tego typu telewizor.Proszę o swoje opinie na temat sprzętu jak i sklepu,w którym najkorzystniej kupić.Chodzi mi też o to,aby nie musieć go za dwa,trzy lata zmieniać,bo coś tam nie będzie miał.Proszę o porady.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 17 lut 2009, 13:19 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
janekmilan pisze:
Chodzi mi też o to,aby nie musieć go za dwa,trzy lata zmieniać,bo coś tam nie będzie miał.


Jesteś człowiekiem tzw. starej daty? Wskaż mi jakąkolwiek elektronikę (oprócz młynka do kawy) w których po 3 latach będzie nadal nowoczesny... :roll:

Ale na temat bardziej - swego czasu zauważyłem (uwaga reklama!!!) , że sieć Avans (sklep na Kościuszki w nowym budynku) ma niskie ceny - niższe niż w tych niby marketach o tym profilu. Dodatkowo z chłopakami można się dogadać co do rabatu - ja ostatnio kupowałem tam trochę i zawsze upusty uzyskiwałem.

Podobno kontrast jest najważniejszy - ale ja i tak patrzyłem na firmę i design , bo tv traktuję jako mało ważny mebelek ;) Mebelek , bo mam małe tv :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 17 lut 2009, 15:06 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 paź 2006, 15:29
Posty: 1762
Lokalizacja: Zgorzelec
Nieskromnie powiem, że trochę orientuje się w zakresie sprzętu audio-video.

Po pierwsze - nie ma sensu kupować tv full hd o przekątnej 32 cali!! Jest to zbyt mały ekran żeby dostrzec różnicę i jakość obrazu wysokiej rozdzielczości, nawet jakbyś patrzył z odległości 10 cm. Jakość full hd dostrzeżesz dopiero od ekranu 42 calowego wzwyż. Pamiętać należy, że tv full hd są bardziej energochłonne - o ok. 50% więcej niż hd ready. Telewizory hd ready dobrze na ogół radzą sobie z sygnałem full hd, a różnica jest praktycznie niezauważalna.

Istotne jest z jakiej odległości będziesz oglądał tv - jeśli jest to mniej niż 3 metry, to tv powinien być mniejszy niż 42 cale. Dobrym wyborem są 37 cale.

Aby tv był w miarę "przyszłościowy" - dobrze jakby miał z 2 złącza hdmi oraz tuner cyfrowej telewizji naziemnej, ale w formacie MPEG-4! Więcej o tym: http://zgorzelec.info/forum/viewtopic.php?t=3348

No i pytanie fundamentalne: plazma czy lcd? Wybór należy do Ciebie, ale z własnego doświadczenia i użytkowania oraz opinii i komentarzy innych - polecam zdecydowanie plazmę. Obecnie sprzedawane plazmy nie pobierają więcej prądu od lcd, ich żywotność to ponad 30 lat, lepiej dekodują sygnał SD (analogowy i cyfrowy), mają bardziej naturalne barwy, lepszą ostrość i czerń, obraz jest zbliżony do naturalnego - w odróżnieniu od lcd, nie ma efektu smużenia - szybki czas reakcji matrycy. Z producentów polecam Panasonica lub Samsunga - dobrym wyborem jest Panasonic TH-37PV8 (ok. 1600zł). Warto kupić tv w dużym i sprawdzonym sklepie netowym (cena_, choć może jakiś lokalny sklep ma go w ofercie w atrakcyjnej cenie.

Pozdro i powodzenia


Ostatnio zmieniony 17 lut 2009, 15:07 przez paawlus, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 18 lut 2009, 22:29 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 22 lip 2005, 19:47
Posty: 46
YELLO_35 nie chodziło mi o nowoczesność,bo doskonale zdaję sobie sprawę z postępu techniki,zle mnie zrozumiałeś.Chodziło mi o takie rzeczy jak choćby to MPEG-4 ,o którym wspomniał paawlus lub podobne sprawy.I właśnie paawlus,ja chcę 32 cale,ale większosc opini słyszalem,że lcd jest lepsz przy 32 calach od plazmy?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 18 lut 2009, 23:37 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 paź 2006, 15:29
Posty: 1762
Lokalizacja: Zgorzelec
janekmilan - najlepiej idź do sklepu i sam oceń, ale uwaga! - niech Ci sprzedawca puści normalny materiał (ze zwykłego tunera analogowego lub "nierasowanej" płyty dvd), wtedy będziesz mógł porównać kilka tv i zdecydować co Ci bardziej pasuje. Polecam jednak 37 cale (niewielka różnica w cenie, a i wielkość znośna do małych pokoi).


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 19 lut 2009, 6:58 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo

Rejestracja: 06 kwie 2006, 22:37
Posty: 1428
Lokalizacja: Zgorzelec-Ujazd
To po co rozważać full HD czy Hd Ready jeżeli mamy go sprawdzić na analagaowym nadajniku i zwykłym dvd a po co w takim razie MPEG-4?
Sam ostatnio nabyłem Fulla Samsunga z generacji 8 i przy sygnale hd albo niemieckiej cyfrówce, róznica do hd ready jest rewelacyjna . Kosz ogladany w hd na fullu to rewelka , hd ready to taki wyrób porównywalny z dawnymi czekoladopodobnymi.
Bardzo przekonujacy test i porównanie lcd i plazmy mozna znaleźć na niemieckiej stronce Media Marktu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 27 lut 2009, 13:12 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 10 gru 2006, 10:47
Posty: 119
Lokalizacja: Zgol
paawlus pisze:
Z producentów polecam Panasonica lub Samsunga


Czy Toshiba i LG także wchodzą w grę jeżeli chodzi o LCD 37' ?

Na jakimś forum czytalem, żeby unikać Samsung-a. Mam z tą firmą dobre doświadczenia- stary telewizor kineskopowy działa 11 lat bez zarzutu. Chyba, że przy nowych technologiach sie posypali.

W ME "gorąco polecał" Sharp-a , ale nie mam własnych doświadczeń z tą marką.


Ostatnio zmieniony 27 lut 2009, 13:14 przez tommo, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 27 lut 2009, 17:06 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 07 wrz 2008, 22:37
Posty: 17
Lokalizacja: ZGORZELEC
Więc tak, fajny i stosunkowo tani jest samsung serii 5 w Media Expert z tego co kojarze? Chyba że to we wcześniejszej gazetce było. Teraz jest bez vat'u to będzie może jeszcze taniej. 32 cale, 3 HDMI i full hd. Koszt 1699 zł. Jak nie Samsung to z ciekawości spytam co? BO sony robi na matrycach Samsunga, a inne firmy to moim skromnym zdaniem wybuchowe zagadaki:) W carrefurze był też z serii 3 koszt około 1499zł. Moim zdaniem warto wziaśc samsunga:)

Pozdr


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01 mar 2009, 10:56 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 03 sty 2005, 0:32
Posty: 3636
Lokalizacja: Warszawska 15
Znalezione w sieci. W sumie dotyczy tematu, dlatego zamieszczam:

media2.pl:
Cytuj:
Telewizory i komputery będą droższe
Łukasz Szewczyk, 20 lutego 2009, godz. 18:29
Planujesz zakup nowego komputera, notebooka czy telewizora? Z decyzją warto się pospieszyć. Jak informuje dziennik Polska, najbliższych tygodniach czekają nas znaczne podwyżki.
Większość producentów i importerów sprzętu pospiesznie drukuje nowe cenniki i rozsyła je do sieci handlowych. Najbardziej zdrożeją produkty importowane z Dalekiego Wschodu. O około 5 proc. mogą zdrożeć niektóre telewizory, a laptopy o 10-20 proc. - czytamy w dzienniku Polska .

Przedstawiciele sieci handlowych zapowiadają, że klienci odczują podwyżkę niektórych artykułów za kilka tygodni, gdy magazyny zostaną wyczyszczone z zapasów. Największe korekty cen wprowadzają dostawcy aparatów cyfrowych, laptopów i komputerów. Już kilka tygodni temu w niektórych sieciach ceny laptopów zwiększyły się nawet o kilkadziesiąt procent.

Telewizory czy komputery to nie jedyne produkty, które w najbliższym czasie będą oferowane po wyższych cenach. Podobny ruych zapowiadają także operatorzy telefonii komórkowej, którzy już prowadzą negocjacje z producentami komórek.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01 mar 2009, 11:34 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
Cytuj:
Największe korekty cen wprowadzają dostawcy aparatów cyfrowych


W tej branży ceny już skoczyły - podwyżki cen obiektywów w systemie Nikona ruszyły z początkiem nowego roku. Wiele nowości trzyma wysokie ceny pomimo , że zazwyczaj taniały :|


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 03 mar 2009, 20:00 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 14 mar 2007, 17:44
Posty: 169
Lokalizacja: Zgorzelec
Ja mam dylemat co będzie lepsze 37 cali full hd 50 Hz, czy 37 cali hd rady 100 hz? Pierwszy philips, drugi samsung albo lg.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 04 mar 2009, 19:41 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 paź 2006, 15:29
Posty: 1762
Lokalizacja: Zgorzelec
raul0505 pisze:
Ja mam dylemat co będzie lepsze 37 cali full hd 50 Hz, czy 37 cali hd rady 100 hz? Pierwszy philips, drugi samsung albo lg.

Jeśli już ma być lcd to zdecydowanie wybór nr 2 - 37 cali 100Hz. Tak jak pisałem wcześniej - 32 cale full hd to bzdura - efekt niedostrzegalny, chyba że ktoś lubi się czuć, że ma to "coś" :)
Przed zakupem sprawdź "na żywca" telewizory - jak sobie radzą z sygnałem cyfrowym i analogowym, no i nie słuchaj rad sprzedawców tylko zaufaj swoim zmysłom :smt023


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..