Dzisiaj jest 29 mar 2024, 15:06

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 54 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
Post: 01 kwie 2006, 7:54 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 cze 2005, 9:14
Posty: 704
Lokalizacja: Oława
Od kilku lat korzystam z usług firmy CXT (a może CTX, czort ich tam wie :P), zawsze byłam zadowolona, jednak od kilku tygodni zadowolenie znika. Zmienił się zarządca Internetu na terenie Zgorzelca w tej firmie i zaczęły się problemy... W moim bloku kilka osób korzysta z usług tej samej firmy. W piątek dowiedziałam się, że przez kilka dni działo się tak, że gdy ja uruchamiałam Internet nie miał go w bloku nikt inny... Śmieszne? Owszem, ale to jeszcze nie koniec :) W ubiegłą środę pojawił się komunikat, że kabel sieciowy odłączony. Samemu grzebać nigdzie nie można, więc postanowiłam poczekać do piątku, awarie takie miały miejsce wielokrotnie, miałam nadzieję, że szybko i ta zostanie naprawiona. Tak się jednak nie stało. W piątek postanowiłam zadzwonić po jakiegoś technika, dowiedzieć się co się stało itp. I tu pojawił się problem, bo nigdy nie dostałam żadnego numeru telefonu, trzeba było szukać go na własną rękę. Zadzwoniłam więc do Warszawy (szefostwo), podano mi numer do p. technika, zadzwoniłam i umówiłam się na poniedziałek. Dlaczego tak późno? Bo technik "jest w terenie" :| W poniedziałek przyszedł SYN technika, pogrzebał w komputerze, a następnie zszedł kilka pięter w dół, aby pogrzebać w skrzynce "od której wszystko zależy". Okazało się, że powinnam sama zająć się skrzynką :| Na moje pytanie odnośnie tego, który kabel jest mój usłyszałam, że wszystkie kable w bloku są podpisane numerami mieszkań oprócz dwóch kabli (one wcale nie są podpisane). Jednym z tych dwóch kabli jest mój kabel, więc gdy znowu kabel sieciowy będzie odłączony to mam zejść, poszperać przy kablach i wrócić do domu, a gdyby jeszcze coś nie grało to wtedy ewentualnie zadzwonić po p. technika. Wiem, wiem... To tak wyglądać nie powinno, więc zapytałam gdzie mogę napisać skargę, bo jak dla mnie to to wszystko było lekką paranoją. I co usłyszałam? "Skargę proszę napisać do ojca." :| Powiedziałam, że owszem napiszę ją, ale do szefostwa do Warszawy. Bo co to w końcu... Pojawia się podejrzenie, że sąsiedzi odłączają nam kabel, bo czasem znów jest tak, że gdy ja mam Internet to nikt inny w bloku go nie ma...
I dlatego chcę zmienić dostawcę.
Kogo polecacie? Jakie opłaty itd.? Ja się kompletnie nie orientuję, nigdy nie miałam potrzeby zmian, aż tu nagle taka sytuacja się pojawiła no i cóż... Bawić się z sąsiadami nie będę w ten sposób.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01 kwie 2006, 8:55 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 01 sty 2006, 23:20
Posty: 632
Lokalizacja: Slumsy :o
Nie wiem,czy sieć dochodzi(telefoniczna) ale jeśli,to polecałbym Dialog.
Mam od kilku już lat (trzech?,czterech?) i nie miałem najmniejszych problemów. Grzeczni, cierpliwi :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01 kwie 2006, 9:21 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 paź 2005, 20:03
Posty: 999
Lokalizacja: Zgorzelec
Mam złe doświadczenia z CXT. Tak, jak przedpiśca polecam Dialog. Szczegóły na stronie http://www.dialog.pl - niestety trzeba być ich abonenetem. DSL działa gładko, publiczny adres IP, żadnych sterowników, żadnego USB - kabelek do karty sieciowej i działa.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01 kwie 2006, 9:50 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 cze 2005, 9:14
Posty: 704
Lokalizacja: Oława
Dialog odpada właśnie... Nie mogę zostać ich abonentem, w moim przypadku byłoby nieopłacalne ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01 kwie 2006, 10:47 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 01 sty 2006, 23:20
Posty: 632
Lokalizacja: Slumsy :o
Era BlueConnect ????
aparacik, kabelek USB, i chodzi :)
60zł chyba teraz. Abonament.
Ja nie brałem ich modemu, wiec zdecywanie spadły koszty instalacyjne :)
Szczegóły na http://www.blueconnect.pl/blueconnect.php?id=blue_conn


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01 kwie 2006, 11:09 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 cze 2005, 9:14
Posty: 704
Lokalizacja: Oława
A to chyba tylko do laptopów jest...

Cóż, zostanę chyba przy CXT...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01 kwie 2006, 11:32 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 sie 2005, 22:46
Posty: 1694
Lokalizacja: Kraina Baśni
Kasiu a z kablówki dowiadywałaś się czy można u Ciebie zainstalować?? Ja osobiście go nie mam bo mam dialog alew znajomi są bardzo zadowoleni:)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01 kwie 2006, 11:35 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 01 sty 2006, 23:20
Posty: 632
Lokalizacja: Slumsy :o
kasia145 pisze:
A to chyba tylko do laptopów jest...

Cóż, zostanę chyba przy CXT...


Ależ skądże! NIE tylko do laptopów
KAŻDY wspólczesny :) komórkowiec ma modem.
Czy to przez IRDĘ,czy przez bluetooth, czy przez kabelek USB się łączy z komputerem.
Dla stacjonarnego kompa najwygodniejszy jest
oczywiście kabelek USB.
Choć przyznam, że uruchomienie tego zestawu nie jest tak :) trywialne, jak stałego łacza :)
_Typowego_ stałego łącza :)
XP bez problemu uruchamia sterowniki.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01 kwie 2006, 11:37 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 cze 2005, 9:14
Posty: 704
Lokalizacja: Oława
Kablówka to była moja pierwsza myśl, ale gdy zobaczyłam cennik ich usług to ekhm... :P Ktoś od nich powinien się chyba mocno zastanowić ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01 kwie 2006, 11:41 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 sie 2005, 22:46
Posty: 1694
Lokalizacja: Kraina Baśni
Moja znajoma płaci miesięcznie kwotę rzędu ok.36 zł więc to chyba dość malutko jak za neta.??


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01 kwie 2006, 11:45 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 01 sty 2006, 23:20
Posty: 632
Lokalizacja: Slumsy :o
kasia145 pisze:
Kablówka to była moja pierwsza myśl, ale gdy zobaczyłam cennik ich usług to ekhm... :P Ktoś od nich powinien się chyba mocno zastanowić ;)


Nie znam warunków lokalnych,znaczy-"zagęszczenia". Ale może ktoś ma DOBRE łacze, i można by zrobić podział?
Taka mini-sieć? rozdzielić jedno łącze (czyjeś) na Wasze kompy?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01 kwie 2006, 11:48 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 cze 2005, 9:14
Posty: 704
Lokalizacja: Oława
Owszem, ale przy marnej prędkości... Przekaz, który mnie interesuje kosztuje tam ok. 85zł, podczas gdy za taką samą prędkość w CXT płacę ok. 60zł. Poza tym w kablówce trzeba zapłacić jeszcze za aktywację, modem itp., a to dość spore koszty.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01 kwie 2006, 11:52 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 cze 2005, 9:14
Posty: 704
Lokalizacja: Oława
Za dużo kombinowania, pomęczę się jeszcze trochę z CXT, przejście i zmiany za dużo by mnie kosztowały...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01 kwie 2006, 14:28 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 27 sty 2006, 17:28
Posty: 129
Lokalizacja: U.K.
Witam!
Gdziekolwiek byś nie wzieła internetu zawsze zapłacisz za instalacje , aktywacje czy jak to tam zwał, no chyba że trafisz na jakąś promocje w Dialogu czy TPSA ale to już jest kwestia tego czy masz u nich telefon bo jesli nie to dochodzi jeszcze koszt abonamentu za telefon a to jest kolejny cios finansowy.

Nie napisałaś w jakim regionie Zgorzelaca mieszkasz (albo ja nie odnalazlem tej informacji) bo nie wszyscy prowiderzy mają wszędzie zasięg.

Prócz TPSA, Dialogu, CXT i Kablówki mamy jeszcze w Zgorzelcu 5Com i Sieciucha ale to już zależy gdzie mieszkasz.

Musisz sobie też zadać pytanie do czego będziesz używać internetu i jakich parametrów potrzebujesz.

Każdy z tych prowiderów ma swoja stronkę internetową i tam znajdziesz wszystkie informacje jesli chodzi o lokalnych prowiderow to zawsze warto zadzwonić lub odwiedzić firmę i zawsze można sie potargować :D (mam tu na mysli koszty instalacji)

Ja np. nie mam stacjonarnego telefonu, kablówce nie ufam wiec zdecydowalem sie na lokalnego prowidera.

A jesli chodzi o opinie to powiem tak ilu bedzie tu forumowiczów tyle będzie róznych opinie.


Ostatnio zmieniony 01 kwie 2006, 14:32 przez ap, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01 kwie 2006, 14:32 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 cze 2005, 9:14
Posty: 704
Lokalizacja: Oława
Okej, okej, już sobie poradzę, dziękuję :)
Poszukam, popytam i coś znajdę :)

A mieszkam w pobliżu straży pożarnej, więc tutaj raczej z zasięgiem nie powinno być problemów.

Pozdrawiam ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 54 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 103 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..