WIADOMOŚCI

Już w najbliższy wtorek 4 sierpnia odbędzie się pierwszy trening taekwondo olimpijskiego w ramach akcji „Wakacje na sportowo w mieście”. Bezpłatne zajęcia prowadzone będą w Centrum Sportowo Rekreacyjnym w Zgorzelcu w każdy wtorek i czwartek w godzinach 16.30 -17.45.

red.
komentarzy: 0 odsłon: 27 więcej

Okres wakacyjny to czas urlopów i wypoczynku oraz bliższych i dalszych wyjazdów. Pamiętajmy, aby przed wyjazdem odpowiednio zabezpieczyć swoje mieszkanie.

red.
komentarzy: 0 odsłon: 22 więcej

Po godzinie 17:00 ulicami Zgorzelca trwał pościg za kierującym samochodem Volkswagen Polo. Akcja policji zakończyła się zatrzymaniem uciekającego. W chwili obecnej prowadzone są z nim czynności wyjaśniające.

red.
komentarzy: 4 odsłon: 1408 więcej

Tylko dwa spośród 17 klubów nie przeszło procedury licencyjnej w Tauron Basket Lidze. Wśród nich beniaminek Stal Ostrów Wielkopolski i wicemistrz Polski PGE Turów Zgorzelec. - Stelmet nie wykupił od nas akcji Euroligi i przez to nie możemy uiścić wszystkich zobowiązań. Z odwołaniem nie będzie problemów - mówi dla dziennika www.zgorzelec.info Waldemar Łuczak.

Bartosz Seń
komentarzy: 17 odsłon: 1363 więcej

Na dzisiejszej sesji nadzwyczajnej zgorzeleccy rajcowie upoważnili Burmistrza Rafała Gronicza do podjęcia działań mających na celu pozyskania budynku byłego dworca PKP oraz terenu przyległego. Co najważniejsze cała „akcja” ma się odbyć za darmo, bo dotychczasowy właściciel ma już dosyć problemów z nieruchomością.

red.
komentarzy: 15 odsłon: 2115 więcej

Wczoraj (28.07) w budynku Starostwa Powiatowego, obyło się  posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Głównym tematem spotkania była realizacja zadań bezpośredniej ochrony przed powodzią na terenie powiatu zgorzeleckiego w okresie wiosenno-letnim 2015 r.

red.
komentarzy: 1 odsłon: 377 więcej

Na łączniku pomiędzy ulicą Św. Jana, a Mickiewicza trwa wymiana sieci wodociągowej. Na ten czas zmieniono organizację ruchu z której kierowcy i tak niewiele sobie robią.

red.
komentarzy: 8 odsłon: 842 więcej

Pewnie wielu z nas, będąc dzieckiem zakradło się kiedyś na strych babci. Stare niepotrzebne graty, pokryte warstwą kurzu wydawały się nam wtedy prawdziwymi skarbami. Każdy cień, kształt krył tajemnicę i obiecywał przygody. Takim „wyprawom” towarzyszył zawsze dreszczyk emocji. Echo tych doznań można doświadczyć na wystawie Edwarda Szuttera w Muzeum Łużyckim w Zgorzelcu.

red.
komentarzy: 0 odsłon: 159 więcej

Trwa ocieplanie wizerunku rządzącej Platformy Obywatelskiej. Ostatnio widzimy istny eksodus „warszawki” w różne regiony kraju. Także do naszego powiatu.

red.
komentarzy: 6 odsłon: 814 więcej

Przygniecione sławą olbrzymiego pałacu, ocienione konturem kościoła śś. Piotra i Pawła, mniej ważne niż najstarszy w południowo-zachodniej Polsce nagrobek rycerza Lossowa. Anonimowe, zamknięte na kłódkę jak komórka z węglem. Wystarczy jednak zbliżyć się do kościoła… i już nie sposób go pominąć.

Hannibal Smoke,onet.pl
komentarzy: 6 odsłon: 1249 więcej

Bardzo niskie oferty wpłynęły do magistratu w przetargach na utrzymanie wiat przystankowych i oświetlenia ulicznego w Zgorzelcu. Zapowiadają się ciekawe rozstrzygnięcia.

red.
komentarzy: 5 odsłon: 820 więcej

6 października w zgorzeleckim MDK-u odbędzie się kolejny już TDIR. Pracodawcy zainteresowani udziałem muszą pamiętać, że zgłoszenia mogą składać tylko do 7 sierpnia!

red.
komentarzy: 2 odsłon: 319 więcej

Maria Adamczewska, Wioleta Pusiak i Robert Zubkiewicz wygrywają u nas zaproszenia, które można wykorzystać od poniedziałku do czwartku (2D lub 3D) w terminie od 27 lipca do 10 sierpnia br. włącznie.

red.
komentarzy: 0 odsłon: 107 więcej

Na temat polsko-niemieckiej współpracy, połączeń transgranicznych, rewitalizacji, uchodźców, a także zbliżających się wyborów mówił Grzegorz Schetyna na spotkaniu z dziennikarzami w Zgorzelcu.

red.
komentarzy: 19 odsłon: 1444 więcej

Reprezentant zgorzeleckiego koła PZW (sekcja Famago) Sławomir Kubisz wygrał sobotnie Szuwary 2015. Łowiono na Nysie przy Przedmieściu Nyskim w Zgorzelcu.

red.
komentarzy: 0 odsłon: 493 więcej

W Łagowie na jednej z posesji wybija źródełko, z którego woda za pomocą rur spływa do pobliskiego strumyka. Jak się okazuje źródełko stało się na tyle popularne, że przygotowano tam nawet odpowiednie dojście. Teraz ktoś postanowił jednak zakręcić kurek.

red.
komentarzy: 31 odsłon: 2418 więcej

W piątek (24.07) w zgorzeleckim starostwie odbyła się kolejna  sesja Rady Powiatu Zgorzeleckiego.

red.
komentarzy: 3 odsłon: 741 więcej

Dzisiaj (sobota) dla naszego województwa obowiązuje ostrzeżenie o silnych burzach z gradem. Ostrzeżenie potrwa do godziny 20:00.

red.
komentarzy: 0 odsłon: 584 więcej

W najbliższy poniedziałek rozdamy 3 zaproszenia do Multikina. Aby wziąć udział w zabawie, wystarczy dopisać się na tej stronie.

red.
komentarzy: 0 odsłon: 195 więcej

Uwaga! Niewybuchy

2015-07-24

W ostatnim czasie zgorzeleccy policjanci otrzymują zgłoszenia odnalezienia czy to w kompleksie leśnym czy podczas prac polowych pocisków artyleryjskich pochodzących z okresu II wojny światowej. Należy mieć świadomość, że materiały wybuchowe stosowane w technice wojskowej w praktyce są całkowicie odporne na działanie warunków atmosferycznych i niezależnie od daty produkcji zachowują swe właściwości wybuchowe.

red.
komentarzy: 6 odsłon: 957 więcej

O naszych „śmieciowych” zachowaniach pisaliśmy już wiele razy. Ostatnio cierpi na tym między innymi skwer im. ks. Jerzego Popiełuszki, gdzie leżą sterty słoneczniku, czy porozrzucane butelki i puszki po piwie. Mało tego, na polskich śmieciarzy uskarżają się nawet Niemcy między innymi na wspólnej komisji koordynacyjnej obu sąsiednich miast. Jak się jednak okazuje, temat ten nie jest taki prosty.

red.
komentarzy: 22 odsłon: 1943 więcej

Z powodu braku odpowiedzi firmy Drog-Max na zapytania magistratu jedyna oferta, która mieściła się w budżecie zamawiającego  na remont cmentarza została odrzucona. Tym samym unieważniono przetarg i rozpisano kolejny.

red.
komentarzy: 7 odsłon: 930 więcej

Kto wybrał się ostatnio w pobliżu trwającej odbudowy zapory na Witce, mógł zobaczyć, jak dużo się zmieniło w ostatnim czasie.

red.
komentarzy: 3 odsłon: 2254 więcej

Już w poniedziałek (27.07) w zgorzeleckim MDK-u rozpocznie się Noc Nietoperzowa. W planach trochę teorii jak i praktyki, czyli warsztaty w Parku nad Nysą i wyjazd do Małej Wsi Górnej.

red.
komentarzy: 1 odsłon: 317 więcej

Sympatyków wędkarstwa, jak i zainteresowanych tym co pływa w Nysie zapraszamy na sobotnie zawody wędkarskie o Puchar Szuwarka, popularnie zwane Szuwarami. W ubiegłym roku zwyciężył  Grzegorz Miśków.

red.
komentarzy: 0 odsłon: 327 więcej

Kolejny wartościowy po Damianie Kuligu Polak opuszcza szeregi PGE Turowa Zgorzelec. Z opcji przedterminowego rozwiązania kontraktu skorzystał wiecznie kojarzony z klubem z przygranicznego miasta Michał Chyliński, który teraz prawdopodobnie będzie wybierał pomiędzy grą w Hiszpanii, Turcji oraz…w Stelmecie Zielona Góra. 

Bartosz Seń
komentarzy: 32 odsłon: 2371 więcej

CIEKAWOSTKI (więcej)

Pizza krok po kroku cz.2

2015-07-29
ciekawostki
Kolejna porcja pysznych pomysłów.

Rehabilitacja niemowląt

2015-07-29
ciekawostki
Sprawdź czy Twoje dziecko rozwija się prawidłowo!

Nie tylko stomatologia

2015-07-29
ciekawostki
Poza usługami stomatologicznymi świadczymy również zabiegi z zakresu medycyny estetycznej.

Skutecznie zabezpiecz swoje dokumenty.

2015-07-28
ciekawostki
W swojej ofercie posiadamy sejfy zabezpieczające przed włamaniem, pożarem i zalaniem pieniądze, dokumenty, sprzęt elektroniczny oraz nośniki danych.

ENEMEF: Noc Grozy i Horrorów (21.08)

2015-07-28
ciekawostki
ENEMEF: Noc Grozy i Horrorów to JEDYNA możliwość obejrzenia premierowego horroru „Sinister 2”

Krokiety ze szpinakiem, serem żółtym i pieczarkami

2015-07-28
ciekawostki
Nowe wyjątkowe krokiety ze szpinakiem serem żółtym i pieczarkami w cenie 3,50 zł/ szt.
komentarzy: 0 więcej

Dostawa artykułów jeździeckich

2015-07-28
ciekawostki
Derka siatkowa z kapturem,zapinana pod brzuchem, szczotki, kantary, czapraki kolorowe, preparaty do skóry, do kopyt i wiele innych
komentarzy: 0 więcej

Nowy kurs na prawo jazdy

2015-07-28
ciekawostki
We wtorek (4.08) o godzinie 17:00 rozpoczynamy kurs prawa jazdy na kategorię B, C, C+E.

Bezpłatne kształcenie językowe z gwarancją zatrudnienia

2015-07-28
ciekawostki
I edycja kształcenia już zakończona. Do końca wytrwało 6 osób, które w obecnym czasie są już na praktykach w Niemczech.

Profesjonalna szlifierka kątowa DeWALT 1400W

2015-07-28
ciekawostki
Profesjonalna szlifierka kątowa 125 mm o mocy 1400 Watt w promocyjnej cenie 399 zł.

Piątkowe premiery

2015-07-27
ciekawostki
Dwa nowe filmy już w piątek (31.07) na dużym ekranie

Weekendowy turniej w CHR Zgorzelec Plaza!

2015-07-27
ciekawostki
W ten weekend znów niezła gratka dla wszystkich miłośników XBOX oraz Playstation - w CHR Zgorzelec Plaza rozegramy turnieje hitów gier video: FIFA15 i NBA15!
komentarzy: 0 więcej

Rozpoczęcie kursów w Zgorzelcu

2015-07-27
W czwartek (30.07) od godz.10:00 rozpoczynamy zapisy na kurs prawa jazdy kat.A ,A2 i B

Zostań mistrzynią makijażu z Douglas!

2015-07-26
ciekawostki
Zapraszamy wszystkie Panie na porady makijażowe i pielęgnacyjne.
komentarzy: 0 więcej

Haft komputerowy

2015-07-24
Polecamy haft komputerowy na lnianych serwetach , obrusach, ręcznikach a także na bluzkach , koszulach i spódnicach.

X-lander X-Run – wózek na spacery i do biegania za 1299 zł.

2015-07-24
ciekawostki
X-Run to rozwiązanie dla rodziców, którzy pragną przekazać dziecku sportowy styl życia. Wózek jest wyjątkowo stabilny, dzięki kołom nachylonym pod kątem.

Z farbami i pędzlem do zwierząt

2015-07-24
ciekawostki
Wakacyjna akcja w Naszym Zoo 29 lipca od godz. 10:00 do 17:00
komentarzy: 0 więcej

Woblery Bonito

2015-07-24
ciekawostki
W naszej ofercie mamy szeroki wachlarz zarówno pływających jak i tonących woblerów Bonito.

Zakończenie kursu P1

2015-07-23
ciekawostki
Andrzej w ostatni wtorek odebrał certyfikat płetwonurka P1 CMAS. Nurkował w bardzo różnych warunkach wodnych i pogodowych

Ostatnie dni promocji

2015-07-22
ciekawostki
Zdjęcie przedstawia bikini po trzech zabiegach za pomocą urządzenia IPL + RF.
zobacz wszystkie ciekawostki

HITY LENIWCA

Turcja na ostatnią chwilę

Hotel: Nergis Select 4*
Termin: 3.08 - 10.08.2015 / 7 dni
Wylot: Wrocław
Wyżywienie: All inclusive
Organizator: Itaka
Cena: 1959 zł/ os. dorosła

Wakacje w Egipcie

Hotel: Dreams Beach Resort 5*
Termin: 22.08 - 29.08.2015 / 7 dni
Wylot: Wrocław
Wyżywienie: All inclusive
Organizator: Sun&Fun
Cena: 1890 zł/ os. dorosła

Wrzesień na Lefkadzie

Hotel: Lydia's Beach 4*
Termin: 16.09 - 23.09.2015 / 7 dni
Wylot: Katowice
Wyżywienie: All inclusive
Organizator: Grecos
Cena: 1960 zł/ os. dorosła

Wyspy Zielonego Przylądka

Hotel: Oasis Atlantico Belorizonte 4*
Termin: 6.12 - 13.12.2015 / 7 dni
Wylot: Warszawa
Wyżywienie: all inclusive
Organizator: Itaka
Cena: 3596 zł/ os. dorosła

Lazurowe Wybrzeże

Zakwaterowanie: Hotele **/***
Termin: 12.09 - 18.09.2015 / 4 dni
Wyjazd: Wrocław
Wyżywienie: wg programu
Organizator: Itaka
Cena: 1667 zł/ os. dorosła

MULTIKINO ZGORZELEC (więcej)

NAJBLIŻSZE IMPREZY

CENY WALUT

  kupno sprzedaż
EUR 4.1250 zł 4.1350 zł
CZK 0.1520 zł 0.1523 zł
USD 3.7500 zł 3.7600 zł
GBP 5.8550 zł 5.8650 zł
Dodano dnia: 2015-07-29 Ceny orientacyjne.

ANKIETY (więcej)

zobacz wszystkie promowane