WIADOMOŚCI

Firma szkoleniowo-doradcza BOW Polska Spółka z o.o. poszukuje do pracy osobę z doświadczeniem przy realizacji projektów unijnych. Jednym z głównych wymogów stawianych kandydatom jest dyspozycyjność, mobilność i skuteczność w działaniu. Zainteresowani mogą do najbliższego piątku włącznie składać swoje dokumenty aplikacyjne pod adresem bowpolska@poczta.onet.pl.
red.
komentarzy: 0 odsłon: 363 więcej

Podejrzana praktyka

2009-03-19
W tym roku w większości szkół podstawowych w Zgorzelcu przeprowadzano już akcję robienia zdjęć dzieciom. Firmy oferujące usługi fotograficzne rozsyłają propozycje cenowe do poszczególnych placówek i na tej podstawie Rada Pedagogiczna w porozumieniu z Radą Rodziców podejmuje decyzję, którą firmę wybrać. Najczęściej wybieraną firmą w Polsce jest Mawi Sp. z o. o. z Warszawy, która jednak zdaniem lokalnych właścicieli zakładów fotograficznych budzi wiele zastrzeżeń pod kątem finansowym. Ich zdaniem oferowana cena 5 zł za komplet zdjęć legitymacyjnych jest niemożliwa do uzyskania przy założeniu że od tej kwoty odprowadzane są wszystkie podatki.
Z.Ś.
komentarzy: 0 odsłon: 1690 więcej
Od 20 marca do 5 kwietnia Niemcy przywracają kontrolę graniczną na swoich granicach lądowych, powietrznych i morskich. Ma to na celu zapewnienie bezpieczeństwa w czasie Szczytu NATO organizowanego w Strasburgu, Baden-Baden i Kolonii, w dniach 3 i 4 kwietnia. Nadal będzie można wjeżdżać do Niemiec w dowolnym miejscu i o dowolnej porze, ale należy mieć na uwadze, że przekraczając granicę możemy być poddani kontroli.
- Mieszkańcy muszą pamiętać o posiadaniu przy sobie dokumentów potwierdzających ich tożsamość i uprawniających do przekraczania granicy, czyli np. dowodu osobistego, albo paszportu- mówi kap. Joanna Woźniak, Rzecznik Prasowy Komendanta Łużyckiego Oddziału Straży Granicznej.
red.
komentarzy: 0 odsłon: 452 więcej
21 marca o godzinie 14:00 pod Pomnikiem Ofiar Hitlerowskich Obozów Koncentracyjnych odbędzie się uroczyste złożenie urn z ziemią przywiezioną z obozów koncentracyjnych. Inicjatorem uroczystości są : Zgorzeleckie Koło Polskiego Związku Byłych Więźniów Politycznych Hitlerowskich Więzień i Obozów Koncentracyjnych. Urny będą wypełnione ziemią z obozów Mauthausen Gusen, Ravensbrück, Sachsenhausen, Flosenburg symbolizującą prochy ofiar hitlerowskiego reżimu.
Z.Ś.
komentarzy: 0 odsłon: 517 więcej
Od 26 do 27 marca w Miejskim Domu Kultury w Zgorzelcu, odbywać się będzie młodzieżowy konkurs teatralny, pod hasłem Teatr Absurdu. Tegoroczna, szósta edycja Młodzieżowych Zatargów z Teatrem jest organizowana przez Starostę powiatu zgorzeleckiego i pomysłodawcę konkursu – Anetę Ćwieluch, która jest reżyserem teatru dzieci i młodzieży. Na zawody sceniczne przyjadą młodzi aktorzy m.in. ze Zgorzelca, Bogatyni, Pieńska, Wrocławia, Złotoryi i Legnicy.
Z.Ś.
komentarzy: 0 odsłon: 1055 więcej
27 marca w Centrum Sportowo-Rekreacyjnym w Zgorzelcu rozpoczynają się eliminacje strefy zachodniej ogólnopolskiej olimpiady młodzieży w taekwondo olimpijskim. W walkach mogą brać udział zawodnicy w wieku 13-14 lat, którzy mają przynajmniej 7 stopień kup i posiadają licencję PZTO na 2009 rok. Chętni mogą się zgłaszać w elektronicznym systemie PZTO do 22 marca. Gospodarzem spotkania jest Uczniowski Klub Sportowy Warrior ze Zgorzelca. Wszyscy uczestnicy podzieleni będą na 10 wag. Trzy pierwsze miejsca z każdej wagi przechodzą do ogólnopolskiego etapu.
Z.Ś.
komentarzy: 0 odsłon: 407 więcej

Bez prądu

2009-03-18
Od 26 i 27 marca br. w godzinach 8:00 - 17:00 mieszkańcy ulic: Sztygarskiej, Barbary, Gwarków, Kochanowskiego, Okólnej, Konrada Duszy i Chełmońskiego nie będą mieli prądu.
red.
komentarzy: 0 odsłon: 368 więcej
14 milionów euro za przyspieszenie prac i oddanie drogi do użytku przed terminem chce konsorcjum Strabag, które buduje odcinek autostrady A4 z Krzyżowej do Wykrot. Pieniędzy nie dostanie i do jesieni poczekamy na drogę którą, według planów, mieliśmy jeździć już jesienią zeszłego roku. Szczegóły w materiale Bernarda Łętowskiego
Telewizja Łużyce
komentarzy: 0 odsłon: 121 więcej
Jolanta Adamczyk oraz Marek Cichocki, to dwoje szczęśliwców, którzy otrzymają zaproszenie na sobotni występ Kabaretu Skeczów Męczących w Kuźni. Szczegółowe informacje na temat imprezy można znaleźć w kalendarzu imprez.
red.
komentarzy: 0 odsłon: 50 więcej
W kwietniu rozpoczną się prace ziemne na terenie przyszłego centrum Zgorzelec Plaza. Na przełomie czerwca i lipca powinna natomiast ruszyć budowa ronda i wewnętrznych dróg komunikacyjnych na wysokości skrzyżowania ulic Krańcowej, Armii Krajowej, Zamiejsko-Lubańskiej i Granicznej. Informacje zostały przekazane przez przedstawicieli Plaza Centers Polska, którzy 11 marca br. na prośbę Burmistrza przyjechali do Zgorzelca.
red.
komentarzy: 0 odsłon: 120 więcej
Od pewnego czasu rondo w Pieńsku ulega stopniowemu rozkładowi na czynniki pierwsze. Asfalt pęka, a kostka granitowa wyskakuje na drogę powodując zagrożenie dla uczestników ruchu. O ile problem jest znany mieszkańcom, to osoby przejeżdżające przez miejscowość "tranzytem" mogą zostać zaskoczone tą niemiłą niespodzianką. Równie niebezpieczny odcinek pojawił się niecałe 200 metrów od ronda w stronę Zgorzelca, gdzie ubytki w asfalcie zajmowały całą szerokość drogi, a ich głębokość mogła przy prędkości 50km/h mogła być przyczyną poważnego uszkodzenia zawieszenia. W innym miejscu, na mostku tuż przed Stojanowem pojawiło się kilkadziesiąt głębokich dziur, także powodujących spore zagrożenie. Joanna Jarocka, Rzecznik Prasowy Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei we Wrocławiu zapewnia, że problem lada chwilę zniknie: "Rondo w Pieńsku jest małym obiektem drogowym. Wypadanie kostki granitowej powodują najprawdopodobniej przejeżdżające samochody ciężarowe. Znamy ten problem, dlatego naprawa nastąpi jeszcze tym tygodniu." Temat nawierzchni w tym rejonie został niedawno poruszony na nowym forum Pieńska pod adresem www.piensk.info.
red.
komentarzy: 0 odsłon: 1015 więcej
W zeszły wtorek w Radiowej Trójce miała premierę piosenka „Szarość a radość” wykonywana przez Lidię Pospieszalską, do której tekst napisał Grzegorz Żak.
Piosenka czeka na wejście na listę przebojów radia, jednak wyjście z "poczekalni" będzie możliwe tylko wtedy, gdy liczba głosów słuchaczy będzie wystarczająco duża. Link "więcej" przeniesie na stronę radia, gdzie można przesłuchać utwór i oddać głos.
red.
komentarzy: 0 odsłon: 16 więcej
Plebiscyt dla kibiców Turowa trwa. Dla tych, którzy głosują w kategorii "najprzystojniejszy" Restauracja Espresso przygotowała nie lada gratkę: obiad z największym przystojniakiem PGE Turowa Zgorzelec. "To co przygotujemy będzie do samego końca niespodzianką - mówi Monika Swacha, właścicielka restauracji - mogę jednak zdradzić, że będzie bardzo uroczyście". Obecnie największe szanse mają kolejno: John Turek, Tyus Edney, Alex Harris, Bryan Bailey, Gorjan Radonjic, Robert Witka oraz Dragisa Drobnjak. Zabawa trwa do końca 23 marca br., dlatego powyższy ranking może jeszcze ulec zmianie. Przypominamy, że głosowanie odbywa się w trzech kategoriach i każdy oddany głos (niezależnie w którym dziale) będzie brany pod uwagę przy losowaniu nagrody głównej w postaci trzech karnetów (1 siedzący i 2 stojące) na nadchodzącą rundę play-off. Oddając głos po kilka razy zwiększa się swoją szansę na wygraną.
red.
komentarzy: 0 odsłon: 148 więcej
Od 2002 roku istnieje w Zgorzelcu prężna organizacja, która zajmuje koordynowaniem działań wolontariuszy w powiecie zgorzeleckim. Centrum Wolontariatu ma pod swoimi skrzydłami prawie 200 wolontariuszy i całe mnóstwo sukcesów w pomocy osobom potrzebującym. Teraz intensywnie poszukuje ochotników, którzy chcieliby udzielać porad prawnych.
Z.Ś.
komentarzy: 0 odsłon: 525 więcej
W sobotę (21 marca) o godzinie 19:00 w Kuźni odbędzie się występ Kabaretu Skeczów Męczących. Formacja zajmuje się ironiczno-skandaliczną sztuką wokalną i rozbawianiem każdej publiczności w tym także tej zgorzeleckiej. Bilety są już do nabycia w Restauracji Kuźnia w cenie 35 zł, a my dla czytelników naszego dziennika przygotowaliśmy dwa pojedyncze zaproszenia na to wydarzenie. Wystarczy wysłać na e-mail naszej redakcji wysłać list zawierający imię, nazwisko i numer kontaktowy oraz treść „ Kabaret Skeczów Męczących” w tytule. Link więcej przenosi do serwisu YouTUBE, gdzie można się wstępnie zapoznać z występami kabaretu.
Z.Ś.
komentarzy: 0 odsłon: 75 więcej

Sprostowanie

2009-03-17
Sprostowanie do artykułu pt. "Pomniki przyrody – bitwa wygrana" z dnia 14 marca 2009 roku, nadesłane przez Renatę Burdosz, Podinspektora ds. Współpracy z Mediami w Urzędzie Miasta Zgorzelec.
red.
komentarzy: 0 odsłon: 409 więcej

Tragiczny wypadek

2009-03-16
16 marca 2009 roku około godziny 07:30 na drodze krajowej nr 4, pomiędzy miejscowościami Strzelno – Przesieczany doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. Kierujący samochodem osobowym przy wykonywaniu manewru wyprzedzania stracił panowanie nad pojazdem, wskutek czego zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w przydrożne drzewo. W wyniku tego zdarzenia pasażer pojazdu mężczyzna w wieku 55 lat na skutek odniesionych obrażeń zmarł. Kierujący i drugi pasażer zostali przewiezieni do szpitala.
red.
komentarzy: 0 odsłon: 637 więcej
Dzisiejszy koncert Maryli Rodowicz był absolutnym hitem muzyczno-rozrywkowym. Pomimo stosunkowo wysokiej ceny biletów oraz dostawienia po wcześniejszej imprezie ponad 400 krzeseł, znalezienie miejsca na hali graniczyło z cudem. Artystka już po pierwszym utworze znalazła kontakt z publicznością, po drugim poderwała wszystkich na równe nogi, a niedługo potem wyciągnęła dwoje śmiałków do wspólnego śpiewania na scenie. Po zakończonym koncercie cierpliwie i w spokoju podpisywała każdą płytę i kartkę. Cierpliwi oprócz autografu mogli także liczyć na zdjęcie grupowe z piosenkarką. Co ciekawe, pomimo tak wielkiej sławy nie było tu miejsca na "sezonowe gwiazdorstwo" i niedostępność dla fanów w stylu Feela, czy innych gwiazdek. W dziale foto jest już dostępna galeria zdjęć.
red.
komentarzy: 0 odsłon: 165 więcej
Wicemistrzowie Polski, po niełatwym spotkaniu w Warszawie, które ostatecznie rozstrzygnęli na swoją korzyść, odnieśli swoją szóstą kolejną wygraną. PGE Turów pokonał Polonię Gaz Ziemny 69:64.

PGE Turów: Harris 21 (3), Edney 9, Witka 9 (2), Bailey 7, Daniels 6, Drobnjak 6, Stefański 4, Turek 4, Roszyk 3 (1), Bochno 0, Miljkovic 0 i Strzelecki 0.
Adam Milintowicz
komentarzy: 0 odsłon: 419 więcej
Zaledwie kilkadziesiąt minut potrzebowali policjanci z KPP w Zgorzelcu, aby uchwycić zbiegłego Rafała D., który w miniony piątek nie zatrzymał się do kontroli drogowej. "Poszukiwany został pojmany niedaleko miejsca zdarzenia - mówi sierż. Antoni Owsiak, oficer prasowy KPP w Zgorzelcu - w chwili obecnej zostanie mu postawiony zarzut kierowania pojazdem mechanicznym będąc w stanie nietrzeźwości. Pozostali dwaj zatrzymani po przesłuchaniu zostali zwolnieni."
red.
komentarzy: 0 odsłon: 427 więcej
Wydział Ochrony Środowiska w zgorzeleckim Urzędzie Miasta wszczął postępowanie prowadzące do objęcia ochroną pomnikową drzew przy przejeździe kolejowym na ul. Powstańców Śl. Obecnie niezbędne jest przeprowadzenie dokładnych analiz dendrologicznych. Zebranie pełnej dokumentacji i zamknięcie procedury może potrwać nawet kilka miesięcy. Dopiero wtedy drzewa zostaną objęte pełną ochroną.
Z.Ś.
komentarzy: 0 odsłon: 1111 więcej
17 kwietnia o godzinie 16.00 w Miejskim Domu Kultury odbędzie się konkurs amatorskich grup kabaretowych lub solistów. Młodzi satyrycy z gimnazjów i szkół średnich naszego powiatu, będą mieli okazję zyskać nie tylko sławę, ale także pieniądze. Skecze trwające nie dłużej niż 20 minut, mają rozbawić publiczność i specjalnie powołane, profesjonalne jury. Zgłoszenia można przysyłać do 14 kwietnia 2009 roku na adres: grzegorz.zak@zgorzelec.com lub zostawiać w sekretariacie MDK.
Z.Ś.
komentarzy: 0 odsłon: 475 więcej
Poziom wody w Zalewie Czerwona Woda nieznacznie podniósł się zabierając z brzegu wszystkie śmieci. Umowa dzierżawy całego terenu wygasła, więc teraz za utrzymanie czystości odpowiedzialny jest Urząd Miasta. O sprawie dowiedzieliśmy się od naszego czytelnika. "Przekazałam już tą informację do odpowiedniego działu. Teraz nasi pracownicy udadzą się na miejsca ocenić sytuację i w razie potrzeby podejmą interwencję. Miasto ma przewidziane w budżecie wykonywanie podobnych prac, jednak w takich przypadkach sprzątanie odbywa się okresowo, lub w razie ewentualnego zgłoszenia." -tłumaczy Renata Budrosz, podinspektor ds. współpracy z mediami w Urzędzie Miasta Zgorzelec.
red.
komentarzy: 0 odsłon: 2849 więcej
W niedzielę, 15 marca br. na hali sportowej odbędzie się przełożony z 14 lutego koncert Maryli Rodowicz. Bilety można nabyć w kasie Centrum Sportowo-Rekreacyjnego oraz w Tawernie Naoussa.
red.
komentarzy: 0 odsłon: 118 więcej
Dzisiaj w Ruszowie policja ostrzelała samochód, po tym jak nie zatrzymał się do kontroli, a następnie próbował rozjechać policjanta. Zatrzymane zostały dwie osoby w tym także Dariusz E. znany policji z powiązań narkotykowych. Kierowcą okazał się, 32-letni mieszkaniec Ruszowa - Rafał D., który uciekł z miejsca zdarzenia i w chwili obecnej jest poszukiwany.
red.
komentarzy: 0 odsłon: 405 więcej
Właściciel pojazdów, które nanosiły błoto na ul. Reymonta został ukarany mandatem karnym.
red.
komentarzy: 0 odsłon: 457 więcej

CIEKAWOSTKI (więcej)

Smycze automatyczne w różnych wzorach

2014-10-20
ciekawostki
Ciekawe i modne wzory na wygodnych smyczach automatycznych marki Flexi w cenie 32,70 zł.

Kompaktowa, skuteczna i elegancka

2014-10-20
ciekawostki
Mikrowieża Philips DCM3020 z technologią wOOx, która gwarantuje potężne basy, czyta CD, CD-R/RW oraz wszystkie pliki MP3 i WMA teraz w cenie 111 €.

Koncert Depeche Mode w Multikinie.

2014-10-20
ciekawostki
Już 4 listopada o godz. 18:00 w Multikinie Zgorzelec odbędzie się premierowy pokaz koncertu grupy Depeche Mode w Berlinie.

Intensywny kurs języka niemieckiego

2014-10-20
Zapraszamy na intensywny integracyjny kurs języka niemieckiego, ktόry rozpoczyna się od 26.01.2015 r. Zapisy trwają do 16.12.2014 r.

Sprawdź czy masz zdrowe oczy

2014-10-20
ciekawostki
Badanie pola widzenia pozwala wykryć między innymi wczesną fazę jaskry. To badanie przeprowadzamy całkiem bezpłatnie.

Jędrne pośladki i brzuch

2014-10-20
ciekawostki
Wygładzenie i ujędrnienie pupy oraz brzucha bez żadnego wysiłku i bólu jest możliwe dzięki fotoodmładzaniu IPL+RF. Przy wykupieniu 5 zabiegów zniżka -25%.

Smaki lata... (galeria)

2014-10-20
ciekawostki
Miło i kulinarnie wspominają tegoroczne lato Mieszkańcy "Jutrzenki". I choć ono już za nimi - to warto przypomnieć sobie jakie było ono pyszne i sm...

Śliwa Węgierka, Empers, Mirabelka z Nany i inne

2014-10-20
ciekawostki
Różne rodzaje śliw w nowym ogrodzie. Renkloda Ulena w cenie 16 zł/sadzonkę.
komentarzy: 0 więcej

Wszystkie komody 30% taniej w Black Red White

2014-10-20
ciekawostki
Do salonu, sypialni, jadalni i przedpokoju… wszystkie komody Black Red White aż 30% taniej. Wybieraj spośród setek produktów i oszczędzaj!

Tandem. Temat: folklor

2014-10-20
We wtorek (21.10) o godz. 18:00 w Volkshochschule będą czekali na Państwa Kasia i Michael. To kolejne bezpłatne spotkanie językowe.

Otwarcie wypożyczalni kostiumów i konkurs

2014-10-20
ciekawostki
Mamy dla Was ponad 700 kostiumów dla dzieci i dorosłych. Weź udział w naszym konkursie i wypożycz strój za darmo.

Przedświąteczna wyprzedaż zniczy

2014-10-19
ciekawostki
10% rabatu na wszystkie znicze i kwiaty. Znicz mały w cenie 1,5 zł, średni za 3,5, a duży już za 12 zł.

Bliskie spotkania ze zwierzętami

2014-10-18
ciekawostki
Nadchodzące dwa ostatnie tygodnie października w Naszym Zoo Goerlitz-Zgorzelec zapowiadają się pod hasłem "bliskie spotkania ze zwierzętami".
komentarzy: 0 więcej

Krzewy pienne: agrest oraz porzeczka

2014-10-18
ciekawostki
Porzeczka biała, czarna i czerwona pienna, agrest biały i czerwony pienny, a także inne krzewy owocowe.
komentarzy: 0 więcej

Bezpłatna nauka języka obcego dla mam

2014-10-18
ciekawostki
Każda mama, która planuje powrócić na rynek pracy po przerwie związanej z urodzeniem i wychowaniem dziecka może nauczyć się j. niemieckiego lub angielskiego.

Halloween z Maratonem Spinning oraz Zumba

2014-10-17
Już 31.10.2014 w O2 Fitness Klub odbędzie się Maraton Spinning i Zumba. Tego dnia wstęp wolny.

Obniżamy ceny rajstop

2014-10-17
ciekawostki
Powabne i wygodne. Ekskluzywne i wytrwałe, a do tego teraz jeszcze tańsze.

Linia PodMiejska - ostatni dzień

2014-10-17
ciekawostki
Z dniem 17 października Prywatna Linia PodMiejska przestaje kursować. Linia Miejska 50-tka kursuje jak dotychczas.

Piątkowe premiery w Multikinie

2014-10-16
ciekawostki
Od 17 października dwie nowe propozycje: widowiskowy film fantasy "Dracula: Historia Nieznana" oraz popularny "Pinokio" w nowej odsłonie.

Kolejne wyjazdy do Zielonej Góry

2014-10-16
ciekawostki
W najbliższy weekend po raz kolejny wyruszamy do Zielonej Góry.
zobacz wszystkie ciekawostki

HITY LENIWCA

Teneryfa last minute

Hotel: La Quinta Park Suites 4*
Termin: 23.10 - 30.10.2014 / 7 dni
Wylot: Katowice
Wyżywienie: śniadanie i obiadokolacje
Organizator: Itaka
Cena: 2259 zł/os. dorosła

Październik w Egipcie

Hotel: Lillyland Beach Club 4*
Termin: 23.10 - 30.10.2014 / 7 dni
Wylot: Wrocław
Wyżywienie: All inclusive
Organizator: Itaka
Cena: 1659 zł/os. dorosła

Zimowisko w Tatrach

Hotel: Pensjonat "Tatry"
Termin: 24.01 - 31.01.2015 / 7 dni
Wyjazd: Wrocław
Wyżywienie: Pełne
Organizator: Almatur
Cena: 924 zł/dziecko

Turcja Egejska

Hotel: Bodrum Holiday Resort & Spa 5*
Termin: 23.10 - 30.10.2014 / 7 dni
Wylot: Katowice
Wyżywienie: All inclusive
Organizator: Wezyr
Cena: 1438 zł/ os. dorosła

Wyspy Zielonego Przylądka

Hotel: Oasis Atlantico Belorizonte 4*
Termin: 15.01 - 25.01.2015 / 10 dni
Wylot: Warszawa
Wyżywienie: All inclusive
Organizator: Itaka
Cena: 4685 zł/ os. dorosła

MULTIKINO ZGORZELEC (więcej)

NAJBLIŻSZE IMPREZY

CENY WALUT

  kupno sprzedaż
EUR 4.2150 zł 4.2250 zł
CZK 0.1528 zł 0.1530 zł
USD 3.3000 zł 3.3100 zł
GBP 5.3300 zł 5.3400 zł
Dodano dnia: 2014-10-21 Ceny orientacyjne.

ANKIETY (więcej)

zobacz wszystkie promowane