WIADOMOŚCI

Od 4 kwietnia w Muzeum Łużyckim będzie można oglądać nową wystawę malarską, pt. Oblicza Łużyc. Eksponowane prace zostały stworzone przez malarzy ze Stowarzyszenia Artystów z Górnych Łużyc. 27 obrazów, które wchodzą do ekspozycji będą dostępne dla zwiedzających do 31 maja. Wstęp na wystawę kosztuje 4 złote, a dla uczniów i studentów 2 zł.
Z.Ś.
komentarzy: 0 odsłon: 415 więcej

Zostań harcerzem

2009-03-31
Gromada zuchowa „Odważne wilczki” i Wodna Drużyna Harcerska „Przystań” zapraszają na zbiórki harcerskie. Na spotkania zuchowe mogą przychodzić dzieci w wieku 6 - 10 lat, w każdą środę w godzinach od 16:00 do 17:30, natomiast na zbiórki harcerskie zapraszana jest młodzież w wieku od 10 do 16 lat, w piątki od godziny 17:00 do 18:30. Zbiórki odbywają się w Przedszkolu Publicznym nr 2 przy ulicy Kościuszki (wejście z boku od strony kuchni). W trakcie spotkań dzieci i młodzież będą mogli się nauczyć m.in. podstaw udzielania pierwszej pomocy, piosenek harcerskich i technik traperskich. Dodatkowych informacji udziela Drużynowy 18 GZ „Odważne wilczki”, pwd. Piotr Sosna pod nr telefonu: 888 427 032.
Z.Ś.
komentarzy: 0 odsłon: 543 więcej
Już 5 kwietnia o godz. 19.00 w Kościele p.w. św. Józefa Robotnika w Zgorzelcu odbędzie się koncert Zespołu Pieśni i Tańca ŚLĄSK im. Stanisława Hadyny. Występ nosi tytuł Santo Subito i będzie poświęcony Janowi Pawłowi II. W trakcie koncertu będzie można usłyszeć występy solistów jak również pieśni śpiewane przez cały chór. Wstęp wolny.
Z.Ś.
komentarzy: 0 odsłon: 442 więcej
Prawo jazdy w USA można sobie wyrobić bezpłatnie w trakcie szkoły średniej i to w wieku 16 lat. Zgorzelec to miasto, w którym brakuje prawdziwej dyskoteki. Espresso, to ulubiona restauracja całej drużyny, a głównym problemem amerykańskiego społeczeństwa jest... otyłość - oto niewielka część tematów poruszanych w trakcie dzisiejszego obiadu z najprzystojniejszymi zawodnikami Turowa. Jak widać na załączonym obrazku są nimi Tyus Edney i John Turek. Po zakończonym posiłku i kurtuazyjnej rozmowie obie dziewczyny przeszły do "interesów", dlatego w ruch poszły długopisy i zdjęcia. W dziale foto jest już dostępna galeria.
red.
komentarzy: 0 odsłon: 93 więcej
Dzisiaj w nocy przechodzimy z czasu zimowego na letni, dlatego godzinie 2:00 nad ranem przestawiamy zegarki na godzinę 3:00. W efekcie końcowym śpimy o godzinę krócej. Najlepszym sposobem na łagodne wejście w nowy czas jest przestawienie wszystkich urządzeń wskazujących czas w domu tuż przed pójściem spać.
red.
komentarzy: 0 odsłon: 420 więcej

Wojsko nie bierze

2009-03-27
Do niedawna wielu mężczyzn w wieku poborowym, którzy nie wiązali swojej przyszłości z polskim wojskiem, musieli na wiele różnych sposobów dbać o swoje tymczasowe odroczenia. Teraz dzięki zmianie w ustawie o powszechnym obowiązku obrony Rzeczypospolitej Polskiej, aby być przeniesionym do rezerwy wystarczy zgłosić się do WKU.
Telewizja Łużyce
komentarzy: 0 odsłon: 175 więcej
Jak naprawdę nazywa się Maryla Rodowicz, skąd wziął się Jej pseudonim artystyczny i jak wspomina czasy PRL- u? Tego jak i wiele innych rzeczy dowiesz się oglądając wywiad z Marylą Rodowicz jaki dla Telewizji Łużyce przygotowali: Michał Podulka i Michał Szwed .
Telewizja Łużyce
komentarzy: 0 odsłon: 44 więcej

Zabawki i narkotyki

2009-03-27
W Bogatyni 34 letni mężczyzna w sklepie sprzedawał artykuły dziecięce i … narkotyki, policjanci po ladą znaleźli ponad 100 porcji metamfetaminy. Wartość zarekwirowanych narkotyków to blisko cztery tysiące złotych.
Telewizja Łużyce
komentarzy: 0 odsłon: 26 więcej
Od poniedziałku Świat Kredytów - centrum kredytów hipotecznych zmienia lokalizację. Nowy adres, to ul. Emilii Plater 18. Pozostałe dane teleadresowe nie ulegają zmianie.
red.
komentarzy: 0 odsłon: 763 więcej
Dzisiaj od rana na rondzie w Pieńsku pracownicy służby drogowej prowadzili prace naprawcze. Sprawa ronda oraz nawierzchni na drodze Pieńsk - Zgorzelec została poruszona nieco ponad tydzień temu na forum Pieńska. Wtedy właśnie materiał zdjęciowy obrazujący wszystkie uszkodzenia został wysłany do DSDiK we Wrocławiu. Jak się okazuje o wielu ubytkach urzędnicy najzwyczajniej nie wiedzą, dlatego Ci, którym dziury w drodze porządnie przeszkadzają powinni mogą wysyłać materiał zdjęciowy (wraz z opisem miejsca) na adres naszej redakcji.
red.
komentarzy: 0 odsłon: 152 więcej
Wczoraj siedzibie KKS Turów Zgorzelec S.A. odbyło się drugie losowanie osoby, która pójdzie na niedzielny obiad z dwoma najprzystojniejszymi zawodnikami Turowa. Tym sposobem miejsce Natalii Sitkowskiej, które w ostatniej chwili zostało zwolnione zajmie Agnieszka Skrzypek.
red.
komentarzy: 0 odsłon: 418 więcej
Anna Górniak i Maciej Poniatowski to osoby, które wygrały zaproszenia na najbliższy koncert HooDoo Band w Kuźni. Szczegóły o wydarzeniu są dostępne w kalendarzu imprez.
red.
komentarzy: 0 odsłon: 195 więcej
Podczas dzisiejszej sesji Rady Powiatu zapadła decyzja w sprawie Ireneusza Owsika pełniącego funkcję członka Zarządu Powiatu. Stosunkiem 11 do 9 głosów wniosek o odwołanie przepadł w głosowaniu imiennym. Od początku wśród niektórych radnych było wyczuwalne napięcie, które w pewnym momencie eksplodowało. Dość powiedzieć, że poziom dyskusji w niektórych momentach sięgał dna, a wytaczane argumenty były najzwyklejszą przepychanką personalną. Jedno z najmocniejszych i zarazem najbardziej nie na temat przemówień należało do samego Starosty, który nie mogąc znieść ciągłego ataku I. Owsika sam przeprowadził ofensywę na Wojciecha Leszczyńskiego. Sprawa dotyczyła naginania prawa w stosunku m.in jego osoby w głosowaniu o odwołanie z funkcji radnego, za spóźnione złożenie oświadczenia majątkowego. Tak czy inaczej sugestie Wojewody Dolnośląskiego nie zostały wzięte pod uwagę, a jak zapowiada sam Woroniak w najbliższym czasie osobiście wyrusza przekonywać zwierzchnika o swoim stanowisku. W "więcej" publikujemy wynik imiennego glosowania w sprawie o odwołanie Ireneusza Owsika.
red.
komentarzy: 0 odsłon: 847 więcej
Sprostowanie do artykułu pt. Kolejne Hipermarkety z 23 marca 2009r. przesłane przez Urząd Miasta w Zgorzelcu.
red.
komentarzy: 0 odsłon: 420 więcej
Ewelina Kowalska i Natalia Sitkowska, to dwie szczęściary, które w najbliższą niedzielę zjedzą przepyszny obiad w Restauracji Espresso, w towarzystwie dwóch najprzystojniejszych zawodników PGE Turowa Zgorzelec. Kim są obaj panowie i dlaczego będzie ich dwóch? Tego Wam nie powiemy, bo oficjalne wyniki zostaną ogłoszone podczas inauguracyjnego meczu koszykówki. Możemy natomiast powiedzieć tyle, że dziewczyny już wiedzą, a relacja zdjęciowa z niedzielnego obiadu na pewno zostanie opublikowana w naszym dzienniku.
red.
komentarzy: 0 odsłon: 415 więcej
W najbliższą sobotę o godzinie 20:00 w Kuźni odbędzie się koncert HooDoo Band. W skład zespołu wchodzi 5 wrocławskich muzyków, którzy grają ciekawą mieszankę bluesa, funky i soulu. Dla naszych czytelników mamy do rozdania dwa bilety wstępu. Zainteresowani do końca dzisiejszego dnia powinni wysłać na adres biuro@zgorzelec.info list zawierający imię, nazwisko, numer telefonu oraz wyraz HooDoo w tytule. Szczegółowa informacje można znaleźć w kalendarzu imprez.
red.
komentarzy: 0 odsłon: 435 więcej
Według Obwodowego Urzędu Miar w Jeleniej Górze nie można zatankować butli gazem powyżej 80% jej pojemności. Tymczasem Sebastian Solski, mieszkaniec powiatu bolesławieckiego udowadnia, że na stacji paliw w zgorzeleckim Carrefourze zatankował 34,24 litra gazu do butli o pojemności 35 litrów. Dyrekcja marketu umywa od sprawy ręce twierdząc, że wszystkie badania są przeprowadzane na bieżąco. Artykuł o zmaganiach "Dawida z Goliatem" został opublikowany na stronie istotneinformacje.pl.
red.
komentarzy: 0 odsłon: 140 więcej
Dzisiaj około godziny 15:00 na teren Szkoły Podstawowej nr 2 w Zgorzelcu wjechał samochód Straży Miejskiej, z którego wysiadł strażnik i wszedł do budynku. Po chwili wyszedł w towarzystwie dwójki dzieci trzymając w ręce szkolny tornister. Wszyscy wsiedli do samochodu i odjechali. Kilka minut później samochód zatrzymał się przy Domu Kultury. Dzieci wysiadły, a auto odjechało w kierunku komendy Straży Miejskiej. Tak nasz czytelnik opisuje sytuację, której był świadkiem. Pikanterii sprawie dodaje fakt, że wjeżdżając na teren szkoły kierowca złamał zakaz wjazdu. Jutro na ręce komendanta Straży Miejskiej zostanie złożone oficjalne zawiadomienie w tej sprawie oraz prośba o wyjaśnienie całego zajścia. Przypomnijmy, że to nie pierwszy przypadek nadużywania uprawnień przez strażników miejskich. Poprzednim razem przyłapano samochód służbowy jeżdżący alejkami parku oraz po trawniku. Wszystkich, którzy są świadkami podobnych zdarzeń zachęcamy do wysyłania zdjęć lub filmów na adres naszej redakcji. O szczegółach będziemy informować na bieżąco. W "więcej" mini galeria zdjęć.
red.
komentarzy: 0 odsłon: 34 więcej
23 marca br. do Starostwa Powiatowego wpłynęło pismo w sprawie rzekomego niedopełnienia obowiązku aktualizacji zeznań majątkowych małżonka przez Renatę Andrysz oraz Ireneusza Owsika. O sprawie pisaliśmy 26 listopada 2008 roku w artykule pt. "Niedopatrzenie, czy świadome zatajenie ?". Zdaniem Wojewody Dolnośląskiego działanie tych osób narusza ustawę o samorządzie powiatowym, dlatego w przypadku R. Andrysz powinno nastąpić rozwiązanie o pracę bez wypowiedzenia (tryb dyscyplinarny - 52 § 1 pkt 1 Kodeksu pracy), a w przypadku I. Owsika odwołanie z funkcji. W obu przypadkach Starostwo powinno wystąpić o zwrot nienależnie pobranych wynagrodzeń, za okres w którym nie były aktualizowane zeznania. Innego zdania jest Starosta Piotr Woroniak dzisiaj oświadczył: "Poprosiłem o ekspertyzę prawną niezależną kancelarię, której opinia była jednoznaczna: ustawa nie została naruszona." Mimo to, nieoficjalnie mówi się, że podczas czwartkowej sesji Rady Powiatu Ireneusz Owsik ma zostać odwołany z funkcji członka zarządu.
red.
komentarzy: 0 odsłon: 887 więcej
Nieregularnik literacki Boso po Nysie powstał jesienią 2002 - z nadmiaru mocy TFUrczych (duże TFU znamienne). Z grupą przyjaciół stwierdziliśmy, że damy radę - Euroopera udostępniła drukarkę i papier, a my mieliśmy zabawę. Po wydaniu dwóch numerów moc TFUrcza nieco osłabła, idea wydawania gazety i pracy za darmo dotarła do nas wyraźniej - i, jak to bywa - rzecz umarła śmiercią naturalną. Śmierć okazała się tylko letargiem, bo oto w 2008 przy pomocy MDK Zgorzelec obudzono podłączonego do metaforycznej kroplówki nieboszczyka. Tekstów dostarczyli głównie laureaci konkursu literackiego o nagrodę Nie-Do-Rzeczki, stroną graficzną zajęli się tacy miejscowi artyści jak Robert Myka, Kuba Chromik, Tadeusz Andrzejczak, a rolę redakcji wzięliśmy na swoje barki razem z Mirkiem Kłysem. Boso po Nysie ma za zadanie aktywizować talenty literackie. Więc jeśli ktoś z Was pisze, to niech przyśle, może uda się coś wydać na światło dzienne: grzegorz.zak@zgorzelec.com Kiedy już nazbiera się trochę bibuły, to będziemy drukować. Gazetę można znaleźć w okolicach MDK i zawsze kilka egzemplarzy w moim osobistym codziennym plecaku.
Grzegorz Żak
komentarzy: 0 odsłon: 1115 więcej
Henryk Suszko, ojciec odnalezionego kilka dni temu Dawida w dniu dzisiejszym przyszedł osobiście podziękować policjantom za pomoc. Przypomnijmy: 20 marca br. trzy grupy kilkunastu policjantów i strażaków wyruszyły na akcję poszukiwawczą. Po zaledwie kilku godzinach akcja zakończyła się sukcesem tym bardziej, że zaginiony był w pełni zdrowy. W grupie, której udało się odnaleźć chłopaka znajdowali się: asp. Sławomir Olejniczak, asp. sztab. Krzysztof Madejski, st. sierż. Krzysztof Szewczyk (na zdjęciu pierwszy od prawej), sierż. sztab. Roman Bogacz oraz sierż. Dariusz Tomaszewski. W dalszej części artykułu publikujemy opinię ojca na temat działań operacyjnych policji oraz oficjalne podziękowanie kierowane do osób pomagających w poszukiwaniach.
red.
komentarzy: 0 odsłon: 419 więcej
Dzieci ze szkoły w Trzcińcu koło Bogatyni mają lekcje wychowania fizycznego na szkolnym korytarzu. Od dwunastu lat dyrektor walczy o budowę sali. Na próżno. Wszelkie działania w tym kierunku kończyły się na projektach, na które do tej pory wydano już ponad pół miliona złotych.
Telewizja Łużyce
komentarzy: 0 odsłon: 92 więcej
Od piątku kierowcy planujący swoją podróż w kierunku Bolesławca powinni uzbroić się w cierpliwość. Na wysokości miejscowości Zebrzydowa trwają prace naprawcze przejazdu kolejowego, dlatego do 30 marca do godziny 18:00 przejazd w tamtym miejscu będzie niemożliwy. "Tymczasowy objazd prowadzi przez Lubań (30), Nowogrodziec (357) i Zebrzydową."- tłumaczy Małgorzata Borówka, przedstawiciel firmy Dolkom. Bezpośrednią przyczyną rozpoczęcia prac przy przejeździe był jego krytyczny stan zagrażający zarówno użytkownikom drogi jak i pociągom.
red.
komentarzy: 0 odsłon: 412 więcej

Wyniki plebiscytu

2009-03-25
Znane już są wyniki plebiscytu dla kibiców Turowa zorganizowanego przez KKS Turów Zgorzelec oraz dziennik www.zgorzelec.info. Karnet siedzący na sezon play-off otrzyma Teodor Dimitriu, a dwa karnety stojące Marcin Seń oraz Marek Wolanin. Nagrody można odbierać od poniedziałku (30 marca) w biurze klubu. Zwycięzcy zawodnicy zostaną zaprezentowani podczas inauguracyjnego meczu w Zgorzelcu, który odbędzie się już 3 kwietnia br.
red.
komentarzy: 0 odsłon: 440 więcej
W środę (25 marca) o godzinie 18:00 zostanie otwarta wystawa pt. "Wędrówka idei". Tematem przewodnim jest ukazanie jak idea i sztuka wypalania kamionki przywędrowała z zachodniej Europy na teren Łużyc i Śląska. Najstarsze prezentowane przedmioty datowane są na wiek XV. Wystawa wzbogacona została o elementy multimedialne, możliwy będzie także zakup katalogu wystawowego.
red.
komentarzy: 0 odsłon: 441 więcej
Dzisiaj w hali sportowej w Zgorzelcu odbył się Dzień Otwarty PGE Turowa Zgorzelec skierowany do młodzieży szkolnej. Każda szkoła podstawowa oraz gimnazjum ze Zgorzelca wybrała grupę 100 osób, która wzięła udział w imprezie. Zawodnicy oraz trenerzy wspólnie z drużynami reprezentującymi szkoły brali udział w różnych grach i zabawach. Następnie cały skład PGE Turowa Zgorzelec był do dyspozycji swoich fanów, którym rozdawali swoje autografy i pozowali do zdjęć. W dziale foto publikujemy obszerną galerię zdjęć.
red.
komentarzy: 0 odsłon: 89 więcej

CIEKAWOSTKI (więcej)

Kobiety w obrazach Alfonsa Muchy

2014-10-31
ciekawostki
W CHR Zgorzelec Plaza obecna jest już nowa wystawa prac plastycznych wykonanych przez artystów z Pracowni Plastycznej "Pod kopułą".
komentarzy: 0 więcej

Termowizja

2014-10-31
15% rabatu na badanie termowizyjne

Tanie rajstopy ciążowe

2014-10-31
ciekawostki
Rajstopy ciążowe Gatta w Chili Sense.

Sposób na jesienną chandrę?

2014-10-31
ciekawostki
Jest sposób na jesienną chandrę. W La Bru Day Spa atrakcyjne zabiegi w kuszących cenach w listopadowej promocji.
komentarzy: 0 więcej

Rozpoczęcie kursu prawa jazdy kat. B, C

2014-10-30
ciekawostki
W piątek (7.11) o godzinie 16:00 rozpoczynamy nowy kurs prawa jazdy. Zapraszamy na spotkanie organizacyjne!

Halloween z Maratonem Spinning i Zumba

2014-10-30
ciekawostki
Już 31.10.2014 w O2 Fitness Club odbędzie się Maraton Spinning i Zumba. Tego dnia wstęp wolny

Wypożyczalnia kostiumów otwarta również w piątek (31.10.)

2014-10-30
ciekawostki
Halloween za pasem - dlatego wypożyczalnia kostiumów będzie otwarta również w piątek 31.10. w godzinach od 17.00 do 19.00

Piękne i zmysłowe usta

2014-10-30
Usta idealne, o doskonałych proporcjach, pełne i jędrne, świadczą o atrakcyjności kobiety. Zapraszamy do skorzystania z oferty modelowania ust.

Nadszedł czas na saunę ziołową

2014-10-30
ciekawostki
Skorzystaj z sauny FITO i wygraj 45 min seans w wyjątkowym miejscu dla Ciebie i Twojej rodziny.

Usuń plamy z dłoni

2014-10-29
ciekawostki
Przebarwienia starcze, po słoneczne i hormonalne usuwamy bezinwazyjnie, bezboleśnie i najskuteczniej profesjonalnym urządzeniem IPL+RF.

Nowość-modne czarne sztyblety gumowe

2014-10-29
ciekawostki
Sztyblety gumowe rozmiary: 36-42 w cenie 75 zł/para.
komentarzy: 0 więcej

Zabawa Andrzejkowa w Kaprysie

2014-10-29
Restauracja Kaprys zaprasza na Andrzejki w sobotę 29.11.2014 r. Zaczynamy o godzinie 20:00. W programie konkursy i zabawy Andrzejkowe.
komentarzy: 0 więcej

Placebo Klub zaprasza na zabawę HALLOWWEN !

2014-10-29
ciekawostki
Zagra u nas znany i lubiany DJ Pieszczoch czyli Darek Dachowski we własnej osobie.

Pomysł na prezent

2014-10-29
ciekawostki
Doskonale wiemy jak ciężko wymyślić coś oryginalnego na prezent, dlatego pod tym hasłem będziemy prezentować nasze propozycje.
komentarzy: 0 więcej

Soczewki kontaktowe

2014-10-29
ciekawostki
W 2008 roku obchodziły 500 lecie, ich stosowanie to nie tylko wygoda i estetyka. Są schorzenie przy, których trzeba używać soczewek.

Legowisko dla psa

2014-10-28
ciekawostki
Komfort dla psa za 39 zł. Wygodne i praktyczne legowiska.

Premiery filmowe na Halloween w Multikinie!

2014-10-28
ciekawostki
Od 31 listopada wszystkich fanów mocnych wrażeń zapraszamy na dwa nowe filmy: "[REC] 4 Apokalipsa" i "Diabelska plansza Ouija".

Nowa sala na Noc Grozy i Horrorów 31.11.

2014-10-28
ciekawostki
W związku z dużym zaiteresowaniem Multikino Zgorzelec otworzyło sprzedaż biletów na kolejnej sali. Początek seansów na nowej sali o 22:45.

Profesjonalne badanie kondycji skóry.

2014-10-28
ciekawostki
W dniach 5 – 6 listopada nasze klientki będą miały możliwość bezpłatnego przebadania stanu swojej skóry za pomocą specjalistycznej maszyny od marki Lancome.
komentarzy: 0 więcej

Ostatnie dni wyprzedaży!!!

2014-10-28
ciekawostki
Jeszcze tylko do piątku trwa wielka wyprzedaż zniczy oraz kwiatów. Aż 10 % taniej !!! Kupuj wcześniej, zapłać mniej.
zobacz wszystkie ciekawostki

HITY LENIWCA

Egipt na ostatnią chwilę

Hotel: Faraana Heights Resort 4*
Termin: 4.11 - 11.11.2014 / 7 dni
Wylot: Wrocław
Wyżywienie: all inclusive
Organizator: Wezyr
Cena: 1683 zł/os. dorosła

Jesień w Maroko

Hotel: Kenzi Europa 4*
Termin: 14.11 - 21.11.2014 / 7 dni
Wylot: Katowice
Wyżywienie: all inclusive
Organizator: Itaka
Cena: 2499 zł/ os. dorosła

Na narty do Włoch

Pensjonat: Alpenrose
Termin: 23.01 - 1.02.2015 / 7 dni
Wyjazd: Wrocław
Wyżywienie: dwa posiłki
Organizator: Olimp
Cena: 1790 zł/ os. dorosła

Fuerteventura w listopadzie

Hotel: Club Caleta Dorada 3*+
Termin: 24.11 - 1.12.2014 / 7 dni
Wylot: Katowice
Wyżywienie: all inclusive
Organizator: Itaka
Cena: 2299 zł/ os. dorosła

Paris, Paris..

Hotel: typu **
Termin: 9.11 - 14.11.2014 / 4 dni
Wyjazd: Jędrzychowice
Wyżywienie: wg programu
Organizator: Itaka
Cena: 1197 zł/ os. dorosła

MULTIKINO ZGORZELEC (więcej)

NAJBLIŻSZE IMPREZY

CENY WALUT

  kupno sprzedaż
EUR 4.2150 zł 4.2200 zł
CZK 0.1516 zł 0.1517 zł
USD 3.3650 zł 3.3700 zł
GBP 5.3800 zł 5.3900 zł
Dodano dnia: 2014-10-31 Ceny orientacyjne.

ANKIETY (więcej)

zobacz wszystkie promowane