WIADOMOŚCI

Od 20 lipca br. zostały obniżone niektóre ceny za publikację ogłoszeń drobnych.

red.
komentarzy: 5 odsłon: 954 więcej

Bez prądu

2009-07-22

W następną środę (29 lipca) w godzinach 9:00-14:00 mieszkańcy ulicy Orzeszkowej nr 52A, 52B, 52C, 54A, 54B, 54C mogą spodziewać się przerw w dostawie prądu.

red.
komentarzy: 0 odsłon: 943 więcej

Rekordy temperatur

2009-07-22

Od dzisiaj przez co najmniej dwa dni możemy spodziewać się rekordowych upałów tego lata. Temperatura ma wzrosnąć tak bardzo, że na stronie IMGW pojawił się specjalny komunikat ostrzegawczy, zgodnie z którym w srode 22.07 można się spodziewać od 30 do 31°C, w czwartek 23.07. od 31 do 34°C.

red.
komentarzy: 8 odsłon: 997 więcej

W sobotę Stadion Miejski opanowany był przez lekkoatletów. W kontrolnych zawodach, które rozpoczęły się o godz. 10, wzięli udział młodzi polscy sportowcy oraz ekipy reprezentacyjne z Bahrajnu i Omanu.

Marek Żytomirski
komentarzy: 9 odsłon: 3152 więcej

Sprawa turystów, którzy zostali oszukani przez Biuro Podróży Kopernik z Warszawy, odbiła się także szerokim echem w Zgorzelcu. Sprawdźmy, czy do podobnej sytuacji może dojść w naszym mieście.

Joanna Oleszkiewicz
komentarzy: 13 odsłon: 1220 więcej

Wypadł przez okno

2009-07-20

W nocy z soboty na niedzielę w Trójcy 21-latek wypadł przez okno swojego mieszkania.

Joanna Oleszkiewicz
komentarzy: 1 odsłon: 1967 więcej

W sobotnie popołudnie, ok. godz. 17, pod wejściem na basen odkryty w Zgorzelcu można było spotkać grupę osób, które nie mogły skorzystać z pływalni.

Joanna Oleszkiewicz
komentarzy: 12 odsłon: 908 więcej

Przy ulicy Kościuszki w Zgorzelcu pracownicy MPGK jak co roku kosili trawniki. Piasek i trawa uderzały o karoserie samochodów powodując efekt jak na zdjęciu obok. Choć prezes spółki zobowiązał się do naprawienia ewentualnych uszkodzeń, to w przypadku oblepionych trawą samochodów stwierdził "świeci słońce, trawa wyschnie i sama odpadnie."

Joanna Oleszkiewicz
komentarzy: 24 odsłon: 2170 więcej

O godzinie 10:00 na miejskim stadionie rozpocznie się mityng lekkoatletyczny. Dla tych, którzy mimo pogody będą chcięli zobaczyć zawodników z wielu części świata publikujemy szczegółowy harmonogram.

red.
komentarzy: 3 odsłon: 1123 więcej

Na forum dyskusyjnym zostało opublikowane nietypowe pismo w sprawie przyznania przez Radę Powiatu tytułu „Zasłużony dla Powiatu Zgorzeleckiego” Staroście Piotrowi Woroniakowi. Co ciekawe, główną zasługą mocno maglowana niegdyś przez media sprawa pewnego „wybryku”.

red.
komentarzy: 12 odsłon: 1414 więcej

Deszczowe lato z największa burzą (2 lipca) spowodowały w wielu miejscach uszkodzenia jezdni. Nawierzchnia z kostki zapadła się na ulicy Leśnej, natomiast dramatyczne obsunięcie się terenu z asfaltem zagraża bezpieczeństwu poruszających się od ul. Daszyńskiego do biur PZN, sklepów, hurtowni i domów mieszkalnych.

Marek Żytomirski
komentarzy: 2 odsłon: 908 więcej

Od dzisiaj startuje konkurs Biura Podróży Leniwiec, w którym nagrodą są wczasy dla dwóch osób w Egipcie. „Zasady są proste – mówi Magda Kozłowska, kierownik biura  – wystarczy przyjść do nas, wypełnić ankietę i przynieść na płycie 30 zdjęć ze swojego najlepszego urlopu.

Biuro Podróży Leniwiec
komentarzy: 18 odsłon: 1628 więcej

Przy ul. Warszawskiej 61 zostały znaleziony zwłoki 56-letniej kobiety, które były w zaawansowanym stadium rozkładu.

Marek Żytomie
komentarzy: 6 odsłon: 1304 więcej

Postąpił zgodnie z prawem, ale został ukarany - tyle można wywnioskować z pisma dotyczącego niedzielnego podwiezienia do reala "osoby spóźnionej do pracy" przez służbowy pojazd Straży Miejskiej.

red.
komentarzy: 25 odsłon: 1740 więcej

Jeden z naszych czytelników chcąc zapłacić kartą za umycie samochodu został obciążony dodatkiem w wysokości 20%. Sprawdziliśmy czy takie praktyki są zgodne z prawem.

Marek Żytomirski
komentarzy: 12 odsłon: 1423 więcej

Wybite szyby w samochodach, połamane drzewka w parku, włamania, a także wszystkie inne przestępstwa i wykroczenia mają szansę być ukrócone. Na zgorzelec.info stowrzyliśmy specjalny moduł dla anonimowych informatorów.

red.
komentarzy: 21 odsłon: 1014 więcej

Osoby, które nie mogły dotychczas opłacić ogłoszeń drobnych za 1,22 zł informujemy, że problem został rozwiązany. O "usterce" dowiedzieliśmy się od naszego czytelnika, który nie mogąc opłacić ogłoszenia o zaginionym Yorku poprosił nas o pomoc. W zamian za tak duże zaangażowanie publikujemy pełną treśc zamieszczonego ogłoszenia: "13 lipca br. (poniedziałek) zaginął piesek rasy York. Dla znalazcy jest przewidziana nagroda. Kontakt: 0 505 056 002, 0 500 568 181."

red.
komentarzy: 5 odsłon: 890 więcej

Pół godziny - przynajmniej tyle czasu stał zaparkowany przy prywatnej posesji radiowóz Straży Miejskiej. Dyżurny zaprzeczył, aby na ulicę Szymanowskiego było przyjmowane jakiekolwiek zlecenie. Teraz komendant ma sprawdzić, czy samochód służbowy został wykorzystany niezgodnie z przeznaczeniem. Na ręce burmistrza zostało po raz kolejny złożone pismo z prośbą o wyjaśnienie sprawy.

red.
komentarzy: 45 odsłon: 1874 więcej

W dziale foto jest już dostępna galeria zdjęć z X-lecia Powiatu Zgorzeleckiego oraz z XII Festiwalu Piosenki Greckiej.

red.
komentarzy: 0 odsłon: 178 więcej

Minionej nocy w wielu samochodach na terenie Zgorzelca zostały wybite szyby. Wandal szalał najprawdopodobniej na ulicy Warszawskiej, Powstańców Śląskich i E. Orzeszkowej. Osoby, które mogą pomóc ustaleniu tożsamości sprawcy proszone są o kontakt z KPP w Zgorzelcu pod numerem 112, lub o wysłanie anonimowej informacji na adres naszej redakcji w zakladce donosy.

red.
komentarzy: 27 odsłon: 1415 więcej

Gimnazja na tapecie

2009-07-14

Centralna Komisja Egzaminacyjna wystartowała z pilotażowym programem „Trzyletnie wskaźniki egzaminacyjne dla gimnazjów”, który ma pomóc rodzicom i uczniom przy wyborze dobrego gimnazjum. Choć w niektórych przypadkach precyzyjność wyników może być problematyczna, to zastanawiające jest to, że Gimnazjum im Orląt Lwowskich w Ruszowie wyprzedza w rankingu nawet Zgorzelec.

Marek Żytomirski
komentarzy: 3 odsłon: 2440 więcej

W ubiegły piątek na granicy polsko – czeskiej – dokładnie w miejscowości Ves graniczącej ze Spytkowem (gmina Zgorzelec) miało miejsce dosyć niecodzienne wydarzenie. Na niedokończonym „mostku” spotkały się osoby, które będą współpracować przy nowym – trans granicznym projekcie pod skomplikowaną nazwą „Stworzenie powiązania transgranicznego pomiędzy Gminą Černousy z Gminą Zgorzelec“.

red.
komentarzy: 6 odsłon: 965 więcej

Już niebawem na ulicy Warszawskiej (tuż przy Hotelu Pod Orłem) ma się pojawić jedno dodatkowe miejsce parkingowe.

red.
komentarzy: 22 odsłon: 975 więcej

Było już o jeździe po trawniku, po parku, a także o odbieraniu ze szkoły dzieci - wszystko to służbowym samochodem Straży Miejskiej. Po tych wybrykach przyszedł czas na kolejne podejrzenie. W minioną niedzielę (ok. godziny 11:52) pod wejście służbowe marketu REAL (przy bramie dla TIRów) podjechał radiowóz SM. Z samochodu wysiadła tajemnicza osoba, która następnie wejściem służbowym weszła do firmy. Kim była i dlaczego została tam przywieziona takim środkiem transportu zostanie zapewne wyjaśnione już niebawem. Stosowne pismo z zapytaniem zostało już skierowane do samego burmistrza.

red.
komentarzy: 46 odsłon: 1872 więcej

Alter Piknik

2009-07-13

W najbliższy piątek rozpocznie się dwudniowa impreza promująca muzykę alternatywną. Tym razem na scenie pojawią się takie zespoły jak Czosnek, Klinika, Profanacja oraz SKTC. W programie przewidziano także pokaz grupy Fire Show, pokazy filmowe, wystawy, mecz piłki nożnej oraz przegląd kapel.

red.
komentarzy: 0 odsłon: 891 więcej

Sprostowanie

2009-07-12

Sprostowanie do artykułu z dnia 19 czerwca br. pt. Życie w cieniu gigantów.

red.
komentarzy: 0 odsłon: 894 więcej

CIEKAWOSTKI (więcej)

Kompletujemy zestaw do „metody”

2015-03-26
ciekawostki
Łowienie na tak zwaną „metodę” nie oznacza wcale ciężkiego, sztywnego zestawu do połowu karpi. W ten sposób możemy łowić również bardziej finezyjnie.

Bebetto Silvia – wózek z niebanalną konstrukcją i wyjątkową tapicerką

2015-03-25
ciekawostki
Wózek Bebetto Silvia wyróżniający się pionierską konstrukcją z aluminiowymi profilami budki oraz gondoli w cenie 1499 zł.

Wycieczka tematyczna do "Stajni u Jasinka"

2015-03-25
ciekawostki
Zapraszamy dzieci oraz młodzież na wycieczkę do naszej stajni. Ognisko połączone z jazdą konną (przejażdżka, pokaz kiełznania i siodłania), pokaz jazdy konnej.
komentarzy: 0 więcej

Epson L800 – wyjątkowa drukarka do zdjęć z pojemnikami na atrament.

2015-03-25
ciekawostki
Drukarka zdjęć L800 jako pierwsza oferuje system zintegrowanego pojemnika na atrament, który umożliwia tanie drukowanie wysokiej jakości zdjęć.

Wiosną zadbaj o siebie

2015-03-24
ciekawostki
To ostatnie dni promocji na zabiegi w La Bru Day Spa. Tylko do końca marca zabiegi ujędrniające i upiększające w atrakcyjnych cenach.
komentarzy: 0 więcej

2 koncerty najlepszych młodych muzyków

2015-03-24
ciekawostki
Blisko 100 skrzypków, wiolonczelistów i gitarzystów weźmie udział w konkursie. Najlepsi z nich wystąpią podczas dwóch koncertów 25 i 26 marca. Wstęp wolny!

Weselny pakiet animacji

2015-03-24
ciekawostki
Nasi animatorzy pomogą Młodej Parze zapewnić atrakcje dla najmłodszych gości przyjęcia weselnego. Od 24-31.03. zarezerwuj pakiet animacji w cenie 550 zł!

Piękne, cętkowane, zagrożone...

2015-03-24
ciekawostki
Mała grupa sik wietnamskich, gatunku który na wolności wyginął, mieszka w Naszym Zoo od trzech lat. Jedna z samiczek wydała na świat zdrową "dziewczynkę...
komentarzy: 0 więcej

Świeża dostawa drzew i krzewów owocowych

2015-03-23
ciekawostki
Borówka Bluecrop, Bluejay i inne odmiany borówek 12 zł, a także maliny, agresty, jabłonie, wiśnie i inne.
komentarzy: 0 więcej

Termowizja wiosną

2015-03-23
ciekawostki
Zbliża się koniec sezonu grzewczego - to ostatni moment na przeprowadzenie badań termowizyjnych.

Duże zniżki do końca marca

2015-03-23
ciekawostki
Chcesz się cieszyć gładką skórą? A może denerwują Cię niechciane włosy? Tylko do końca marca możesz skorzystać z naszych usług nawet o 50% taniej.

Surowa czekolada - superżywność dla każdego

2015-03-23
ciekawostki
Przygotowana z nieprażonego ziarna kakao, bez dodatku mleka i białego cukru. Obniża ciśnienie, wzmacnia odporność, poprawia pamięć - 10,90 zł/tabliczka.
komentarzy: 0 więcej

Kwiatowe kompozycje wielkanocne (galeria)

2015-03-22
ciekawostki
Piękne kompozycje kwiatowe upiększą stół, parapet, korytarz, a także ogród. Zapraszam do obejrzenia moich propozycji.

Nowość: budka lęgowa dla ptaków

2015-03-21
ciekawostki
Budka lęgowa dla ptaków teraz w cenie 33 zł.
komentarzy: 0 więcej

Wiosenna wyprzedaż firan

2015-03-21
Firany żakardowe w cenie 1 zł/mb - do 1 m wys., 3 zł/mb do 2 m wys, a także wersje do 2,5 i 3 m wys. Potrzebujesz gotowy produkt? Zaprojektujemy i uszyjemy.
komentarzy: 0 więcej

Tłumaczenie symultaniczne i konsekutywne w Zgorzelcu podczas MDI 2015

2015-03-21
ciekawostki
Po raz kolejny tłumacze symultaniczni i konsekutywni z naszej kancelarii tłumaczą podczas XXI edycji Międzynarodowych Dni Inwalidy.

Weekendowa jazda konna

2015-03-20
ciekawostki
W ten weekend zapraszamy dzieci i dorosłych na jazdę konną. Jazda na ujeżdżalni lub w terenie 30zł/45min, oprowadzanie na kucyku 10zł/15min.
komentarzy: 0 więcej

Wkręć się do kina i pomóż Darkowi - rozstrzygnięcie konkursu

2015-03-20
ciekawostki
Z wielką przyjemnością informujemy, że uczniowie biorący udział w konkursie uzbierali łącznie 113 kg plastykowych nakrętek na rzecz Darka. Lista nagrodzonych.

Premiera: zbuntowana

2015-03-20
ciekawostki
Już od 20 marca premiera filmu Zbuntowana.

Wielkanoc z all inclusive

2015-03-20
ciekawostki
Zamiast przygotowywać święta wyjedź i odpocznij. Za 2069 zł/os spędzisz Wielkanoc w Egipcie i to z all inclusive, a za 2259 zł/os na Kanarach.
zobacz wszystkie ciekawostki

HITY LENIWCA

Riwiera Olimpijska - Grecja

Hotel: Poseidon Palace 4*+
Termin: 22.06 - 29.06.2015 / 7 dni
Wylot: Wrocław
Wyżywienie: all inclusive
Organizator: Grecos
Cena: 2200 zł/ os. dorosła

Bicicletta in Toscana

Zakwaterowanie: hotele typu ***
Termin: 30.05 - 6.06.2015 / 5 dni
Wyjazd: Wrocław
Wyżywienie: śniadania i obiadokolacje
Organizator: Itaka No Limits
Cena: 2147 zł/ os. dorosła

Madera last minute

Zakwaterowanie: Dom Pedro Baia 4*
Termin: 31.03 - 14.04.2015 / 14 dni
Wylot: Warszawa
Wyżywienie: śniadania i obiadokolacje
Organizator: Itaka
Cena: 3259 zł/ os. dorosła

Turcja w sierpniu

Hotel: Holiday Garden 5*
Termin: 19.08 - 26.08.2015 / 7 dni
Wylot: Wrocław
Wyżywienie: all inclusive
Organizator: Sun & Fun
Cena: 2275 zł/ os. dorosła

Wakacje w Egipcie

Hotel: Grand Plaza Sharm Resort 5*
Termin: 30.06 - 7.07.2015 / 7 dni
Wylot: Wrocław
Wyżywienie: all inclusive
Organizator: Sun & Fun
Cena: 2400 zł/ os. dorosła

MULTIKINO ZGORZELEC (więcej)

NAJBLIŻSZE IMPREZY

CENY WALUT

  kupno sprzedaż
EUR 4.0900 zł 4.0950 zł
CZK 0.1490 zł 0.1492 zł
USD 3.7800 zł 3.7900 zł
GBP 5.6000 zł 5.6100 zł
Dodano dnia: 2015-03-27 Ceny orientacyjne.

ANKIETY (więcej)

zobacz wszystkie promowane