WIADOMOŚCI

Zapał kibiców Turowa z dnia na dzień maleje. Wspaniały i niepokonany zespół koszykarski po serii niepowodzeń wyraźnie traci popularność wśród amatorów tego sportu. Na ostatnim meczu w Libercu pojawiła się dosłownie garstka osób, której zależało na obejrzeniu spotkania na żywo. Złośliwi mogą to porównać do porannego rozczarowania dziewczyną leżącą obok w łóżku, którą się zapoznało dzień wcześniej na dyskotece. Kiedy hormony i alkohol przestają buzować, spojrzenie trzeźwym okiem potrafi pogrążyć... W raporcie firmy Pentagon Research opublikowanym w listopadzie ub. roku ponad 91% ankietowanych osób stwierdziło, że nie przestaną kibicować Turowowi w przypadku jego spadku do niższej ligi. Rzeczywistość pokazuje coś całkiem innego. Czy w takim razie nowa hala nadal jest potrzebna?
red.
komentarzy: 0 odsłon: 429 więcej

-18 i spada dalej

2009-01-05
Kilka minut temu w Leśnej Stacji Meteorologicznej Nadleśnictwa Ruszów termometry wskazywały -18 stopni Celsjusza. Przypomnijmy: zaledwie 5 dni temu odnotowano temperaturę -12 stopni Celsjusza i była ona rekordowa tej zimy. "W ciągu dwóch najbliższych dni wszystko się wyjaśni - mówi Janusz Droś, specjalista ds. pożarnictwa Nadleśnictwa Ruszów - najniższe temperatury są osiągane zazwyczaj o wschodzie słońca, dlatego na ostateczny wynik musimy poczekać do rana." Od blisko 40 lat Nadleśnictwo Ruszów prowadzi stację meteo, a od 3 lat jest to ona w pełni zautomatyzowana. Co 10 minut rejestrowana jest temperatura powietrza, gleby, gruntu (gł 50cm) oraz wilgotność.
red.
komentarzy: 0 odsłon: 597 więcej
W najbliższą sobotę na pływalni Centrum Sportowo Rekreacyjnego w Zgorzelcu, przy ulicy Maratońskiej 2 w Zgorzelcu o godzinie 11:00 odbędą się Zawody Pływackie „O Uśmiech Dziecka” 2009. Uczestnicy będą startować w pięciu różnych grupach wiekowych w tym także w kategorii "open" (rocznik 1994 i starsi). Zainteresowani udziałem powinni się zgłosić w dniu zawodów o godzinie 10:30.
red.
komentarzy: 0 odsłon: 464 więcej
Warstwa białego puchu wciąż rośnie i nic nie wskazuje na to, żeby przestała. Warto wiedzieć, że odpowiedzialność za odśnieżanie nie leży wyłącznie po stronie drogowców, ale także właścicieli nieruchomości. Straż Miejska może ukarać kwotą nawet 500zł za nieodgarnięty śnieg, lub nieposypany piaskiem chodnik. Na tym jednak nie koniec, bo w przypadku dojścia do nieszczęśliwego wypadku (potłuczenia, złamania, uszkodzenia mienia itp.) właściciel posesji ponosi wszelkie konsekwencje z tym związane. "W takim wypadku najlepiej mieć świadka, który jest w stanie potwierdzić stan nawierzchni w chwili zdarzenia podczas ewentualnej sprawy sądowej." - mówi nadkom. Mirosław Matuszewski. W "więcej" można znaleźć wyciąg z Uchwały RM oraz Ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach.
red.
komentarzy: 0 odsłon: 1090 więcej

Zabawy ze śniegiem

2009-01-04
Duże opady śniegu i łagodniejsza temperatura sprawiły, że w wielu miejscach pojawiły się bałwany. Ich różnorodność często potrafi zadziwić, choć w większości przypadków jest to okrągły "stwór" z guzikami z węgla, marchewkowym nosem i garnkiem na głowie. Ten odwieczny symbol zimy jest w naszej szerokości geograficznej coraz rzadziej widziany. Wszystko przez ocieplenie klimatu, które coraz bardziej daje o sobie znać. Według Dziennika jeżeli północny prąd Golfsztrom ogrzewający nasz kontynent zaniknie, to średnia temperatura może obniżyć się nawet o 10 stopni. Wszystko za sprawą topnienia lodowców, z których słodka woda przedostaje się do Atlantyku.
red.
komentarzy: 0 odsłon: 347 więcej
Przez dwa dni przez Węgliniec (miasto gminne) nie przejechał ani jeden pług śnieżny. Dopiero dzisiaj późnym wieczorem pojawiły się dwa pojazdy. Jeżeli opady śniegu utrzymają się przez najbliższy tydzień to firmy, które wygrały przetargi na obsługę gmin w powiecie Zgorzeleckim po raz kolejny mają szansę potwierdzić fakt, że nie są w stanie spełnić warunków zawartych w kontraktach. Na zdjęciu obok stan nawierzchni z godziny 16:00.
red.
komentarzy: 0 odsłon: 400 więcej
Jutro (niedziela) w kościele św Bonifacego o godzinie 19:00 odbędzie się charytatywny noworoczny koncert Nikosa Rusketosa i Greckiej Grupy Orfeusz. Zespół zagra najpiękniejsze polskie kolędy i piosenki świąteczne w ramach 60 rocznicy przyjazdu Greków do Polski.
red.
komentarzy: 0 odsłon: 319 więcej

Sprostowanie

2009-01-01
W załączeniu publikujemy sprostowanie nadesłane z Urzędu Miasta w Zgorzelcu do artykułu pt. "Kłamstwem do celu".
red.
komentarzy: 0 odsłon: 338 więcej

Rekordowy mróz

2009-01-01
Wczoraj o godzinie 8:10 w Leśnej Stacji Meteorologicznej Nadleśnictwa Ruszów zanotowano najniższe grudniowe temperatury tj. - 12,0 stopni Celsjusza na poziomie 2 metrów i minus 11,6 przy gruncie (+ 5 cm). (źródło: Janusz Droś)
red.
komentarzy: 0 odsłon: 572 więcej
Bez imprez i fajerwerków weszliśmy w Nowy Rok. W Zgorzelcu, nawet jeśli były organizowane jakiekolwiek wydarzenia na świeżym powietrzu, to i tak mało kto o nich wiedział. Ci, którym nie był straszny mróz udali się na rynek w Goerlitz, gdzie tradycyjnie witano Nowy Rok z wielkim hukiem. Jedno jest niemal pewne - za rok w Zgorzelcu zostanie zorganizowana impreza jakiej nikt dotąd nie widział. Wszak wyborcy muszą dobrze zapamiętać rządy obecnego włodarza jako bardzo udane. Wszystkim naszym czytelnikom życzymy jak najmniejszych skutków kryzysu globalnego oraz kolejnych udanych 12 miesięcy z naszym dziennikiem.
red.
komentarzy: 0 odsłon: 442 więcej

Amatorzy paliw

2009-01-01
W naszym regionie święta minęły spokojnie. Nie zanotowano poważnych wypadków ani zdarzeń. Zatrzymano kilkunastu pijanych kierowców, a lubańscy funkcjonariusze zatrzymali sprawców nietypowej kradzieży paliwa. W tej ostatniej kategorii zwycięża Zgorzelec.
Telewizja Łużyce
komentarzy: 0 odsłon: 430 więcej
Zagrał w dwóch oscarowych filmach, w sumie ma na koncie ponad 40 tytułów. Nie mieszka w Nowym Jorku ani nawet w Warszawie tylko w niewielkiej Bogatyni. Filmy to jego życiowa pasja. Jan Wołoszyn - zawód - statysta.
Telewizja Łużyce
komentarzy: 0 odsłon: 839 więcej
Brak zaangażowania i szósta z rzędu porażka. Trzeba odpowiedzieć sobie na jedno arcyważne pytanie: Czy PGE Turów Zgorzelec chce jeszcze coś osiągnąć w tym sezonie? Czas na zmiany!

PGE Turów: Miljkovic 15 (3), Witka 15 (5), Bailey 10 (2), Daniels 9, Roszyk 8 (2), Kitzinger 7 (2), Turek 5, Harris 2, Bochno 0 i Drobnjak 0.
Adam Milintowicz
komentarzy: 0 odsłon: 376 więcej
Dzisiaj o godzinie 18:10 w TVP1 zostanie wyemitowany pierwszy z dwóch odcinków programu "Jaka to melodia" z udziałem Nikosa Rusketosa i Demisa Roussosa. Druga część zostanie pokazana w najbliższym wydaniu noworocznym. Rusketos potwierdził, że prowadzi rozmowy Roussosem w sprawie jego występu podczas XII Festiwalu Piosenki Greckiej w Zgorzelcu. "Występ Demisa w 2000 roku pamiętają chyba wszyscy zgorzelczanie -mówi Rusketos- teraz chciałbym powtórzyć to wydarzenie. Zrobię co w mojej mocy, żeby się udało. Liczę także na Burmistrza Gronicza, który mam nadzieje zreflektuje się i tym razem zabezpieczy pieniądze na to przedsięwzięcie."
red.
komentarzy: 0 odsłon: 454 więcej

Czekolada - koncert

2008-12-28
16 stycznia (piątek) w Kuźni wystąpi Zespół Czekolada. Wydarzenie będzie gratką dla miłośników poezji śpiewanej i piosenki turystycznej. Robert Mazurkiewicz (jeden z założycieli zespołu) jest laureatem prawie wszystkich Festiwali Piosenki Studenckiej w Polsce. Bilety do nabycia w cenie 9,95 zł. W "więcej" utwór pt. "Przed podróżą".
red.
komentarzy: 0 odsłon: 123 więcej
Zespół do końca roku 2005 wystąpił w sześciu edycjach programu telewizyjnego Bar, zagrał koncerty na prestiżowych festiwalach jazzowych m.in. w Koblenz czy Gladbeck (Niemcy), zorganizował w Srebrnej Górze pierwszy w Polsce funkowy festiwal Groove Power z obsadą międzynarodową oraz wystąpił przed pięćdziesięciotysięczną publicznością na rynku we Lwowie wspierając "pomarańczową rewolucję". Thr Crackers Band, bo o nich mowa pod koniec stycznia (31.01) dadzą swój koncert w Kuźni. Bilety do nabycia w cenie 13,75zł. Rezerwacje: 075 64 81 969. W "więcej" znajduje się próbka brzmienia zespołu (youtube.com).
red.
komentarzy: 0 odsłon: 34 więcej
23 stycznia (piątek) o godzinie 19:00 w Kuźni wystąpi Grzegorz Halama. Bilety są już do nabycia w cenie 29,90zł. Rezerwacje pod numerem 075 64 81 969. Ilość miejsc ograniczona.
red.
komentarzy: 0 odsłon: 346 więcej

Imprezowe święta

2008-12-24
Ci którzy nie mają planów na jutro, piątek i sobotę wieczór mogą się udać na imprezę. Jutro (czwartek) w Karczmie w Łagowie (20:00) odbędzie się Dyskoteka Świąteczna. Muzykę serwuje DJ Los Danielos. Wstęp 15 zł. W piątek i w sobotę w Tawernie Naoussa odbędzie się Dancing przy muzyce na żywo granej przez Spiros Group. Wstęp: piątek - 20zł, sobota - 10zł.
red.
komentarzy: 0 odsłon: 351 więcej
Wczoraj tuż przed budynkiem Urzędu Miasta na kopercie dla osób niepełnosprawnych zaparkował samochód. Dwie minuty później na miejscu pojawiło się dwoje funkcjonariuszy Straży Miejskiej, którzy przystąpili do wykonywania swoich czynności. Niecałe 10 minut po założeniu blokady przy aucie pojawił się właściciel. Kiedy zdał sobie sprawę z faktu, że szanse na szybkie odjechanie są niewielkie wszedł do budynku Urzędu wyjaśnić sprawę. Z informacji przekazanych przez Straż Miejską kierowca został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 zł.
red.
komentarzy: 0 odsłon: 376 więcej

Wesołych Świąt

2008-12-23
Dzisiaj do redakcji dziennika www.zgorzelec.info zawitał listonosz podający się za Świętego Mikołaja. Pomimo swojego granatowego przebrania, braku brody, okularów i znanej w kręgach podziemnych ksywki Belmondo przekraczając próg rozpoczął od symbolicznego "Ho, ho, ho..". Następnie przekazał nam w sekrecie imiona i nazwiska obojga rodziców czerwonego kapturka. W końcu wyszło na jaw, że ojcem jest Santa Claus, a mamą Merry Christmas. Chwilę później pospiesznie opuścił redakcję wraz ze swoim przebiegłym uśmiechem na buzi. Wszystkim czytelnikom naszego dziennika życzymy takiego samego humoru przez całe Święta Bożego Narodzenia.
red.
komentarzy: 0 odsłon: 355 więcej
Obecność na ławce trenerskiej Bobana Miteva nie odmienił trudnej już sytuacji PGE Turowa, która po poniedziałkowej porażce z PBG Basketem stała się dramatyczna. Wicemistrzowie Polski ponieśli piątą z rzędu porażkę.

PGE Turów: Kitzinger 18 (2), Drobnjak 9 (1), Harris 9 (2), Daniels 6, Turek 6, Bailey 4, Roszyk 4, Bochno 3 (1), Witka 3 (1) i Miljkovic 2.
Adam Milintowicz
komentarzy: 0 odsłon: 327 więcej
W dziale foto są już dostępne zdjęcia z dzisiejszego spotkania PGE Turowa Zgorzelec z PBG Basketem Poznań (64:72) Warto dodać, że podczas dzisiejszego spotkania było widocznych wiele akcentów solidarności z trenerem Saso Filipovskim, który przez cały mecz siedział z dala od swoich podopiecznych w sektorze dla VIP-ów. Były okrzyki, koszulki i transparenty. Zapraszamy do galerii.
red.
komentarzy: 0 odsłon: 186 więcej
Dzisiaj do naszej redakcji trafiło świadectwo ochronne na znak towarowy dziennika www.zgorzelec.info wydane przez Urząd Patentowy Rzeczypospolitej Polskiej. To jeden z najbardziej wyczekiwanych dokumentów od ponad 3 lat. Na zdjęciu obok Aleksander Pitura, redaktor naczelny i właściciel dziennika.
red.
komentarzy: 0 odsłon: 1027 więcej

Kłamstwem do celu

2008-12-22
Antagonistyczne stosunki Burmistrza Rafała Gronicza z Nikosem Rusketosem znane są już chyba wszystkim. Raczej każdy, kto choć trochę śledził wypowiedzi tego pierwszego może dojść do następujących wniosków: Festiwal Kultur organizowany przez miasto jest świetną medialną imprezą. Festiwal Piosenki Greckiej to kicz, na który co roku wyrzucano pieniądze. Nikos Rusketos, to naciągacz który część pieniędzy otrzymanych z urzędu chował do kałydki.

Okazuje się jednak, że powszechnie znane "fakty" są niczym innym jak propagandą samego burmistrza, która nie ma zbyt wiele wspólnego z rzeczywistością. Przyjrzyjmy się.
red.
komentarzy: 0 odsłon: 146 więcej
"Sąsiedztwo z zorganizowanym i czystym Zachodem nie ma - prócz paru demonstracyjnie wylizanych ulic - prawie żadnego przełożenia na wygląd Zgorzelca. Nie ma, choć teoretycznie wszyscy gotowi są zgodzić się z tym, że w miejscu uporządkowanym żyje się milej. Właściciele poustawianych tu i ówdzie handlowych bud nadal podkładają pod drzwi pękniętą płytę chodnikową jako próg, nadal nikt nie reaguje, gdy ktoś maluje sobie kawałek fasady dokoła wejścia do sklepu na buraczkowo. (...) Zaraz za Mostem Staromiejskim rzeczywistość jest już zupełnie inna. Goerlitz to czysty Zachód." - oto niewielka część artykułu Ziemowita Szczerka, który został opublikowany na portalu interia.pl. Jak nas widzą nasi goście ? Zapraszamy do lektury...
red.
komentarzy: 0 odsłon: 23 więcej
„Otoczmy troską życie” – tak brzmi hasło pracy duszpasterskiej na rok 2008/2009. Program jest realizowany w Kościele w Polsce od pierwszej niedzieli Adwentu, przypadającej 30 listopada. Obejmuje on troskę o życie środowiska naturalnego i życie człowieka w wymiarze fizycznym, psychicznym i duchowym – wyjaśnia abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Komisji Duszpasterstwa Konferencji Episkopatu Polski. Nawiązując do powyższego Ojcowie Franciszkanie z Pieńska wraz z Grupą Ratownictwa PCK ze Zgorzelca zorganizowali 19 grudnia specjalne czuwanie pt."Ocalić życie". Miejscem spotkania był kościół prowadzony przez Franciszkanów w Pieńsku. W programie była konferencja na temat szeroko pojętego życia i jak zachować się w sytuacji jego zagrożenia, prezentacja multimedialna i pokaz pierwszej pomocy, a wszystko zakończyło się Adoracją Jezusa w Najświętszym Sakramencie i modlitwą za Służby Ratownicze. Grupa Ratownictwa PCK Zg-c deklaruje dalszą chęć współpracy w tym wyjątkowym programie.
red.
komentarzy: 0 odsłon: 326 więcej

CIEKAWOSTKI (więcej)

Kolejny raz pomagamy zwierzakom ze schroniska

2014-09-02
ciekawostki
Zaprezentuj swój talent na scenie i pomóż podopiecznym z Dłużyny Górnej. Już wkrótce rusza kolejna akcja tym razem pod hasłem "Pomóż nam pomagać".
komentarzy: 0 więcej

Rozpoczęcie kursów A, A2 i B

2014-09-02
W czwartek(04.09) o godz.10:00 rozpoczynamy zapisy na kurs prawa jazdy kat. A, A2 i B

Przedłużenie lata z Pro-Staff Polska

2014-09-02
ciekawostki
Jeszcze przez cały wrzesień zapraszamy do skorzystania z letniej oferty urodzinowej Pro-Staff Polska. Zorganizuj urodziny dla dziecka już od 150 zł

Bezpieczna droga do szkoły

2014-09-01
ciekawostki
7 września 2014r o godz. 15.00 zapraszamy do CHR Zgorzelec Plaza na spotkanie z lokalnymi służbami, które na co dzień dbają o nasze bezpieczeństwo.
komentarzy: 0 więcej

Gorczyca na poplon 5 zł / kg.

2014-09-01
ciekawostki
Na czasie: najpopularniejszy i najlepszy poplon - gorczyca tylko 5 zł/kg.
komentarzy: 0 więcej

1 września uczniowie jeżdżą za darmo

2014-08-31
ciekawostki
1 września każdy uczeń może korzystać z naszych autobusów bezpłatnie na podstawie legitymacji szkolnej. W tym czasie można kupić u nas najtańsze bilety szkolne.

Dni otwarte

2014-08-30
ciekawostki
5 września specjalne rabaty, szkolenia, a także pokazy elektronarzędzi i techniki zamocowań.

Chcesz markizę tańszą o 1130 zł ?

2014-08-29
ciekawostki
Od 1 września do każdej markizy SELENE EVO dodajemy napęd elektryczny Somfy z wodoodpornym i wstrząsoodpornym pilotem Telis Patio oraz czujnik wiatru Eolis 3D.

Rozpoczęcie kursu w SUPER eLce

2014-08-29
ciekawostki
3.09 (środa) o godz. 17:00 zaczynamy nowe kursy prawa jazdy kat. B i C

Wracamy z hitami! Bilety za 11 zł.

2014-08-28
ciekawostki
Od 1 do 18 września zapraszamy na 14 tytułów za 11 zł. Codziennie do wyboru 2 filmy w rewelacyjnej cenie.

Trwała depilacja dla mężczyzn

2014-08-28
ciekawostki
Usuń na stałe nadmiernie owłosione plecy, kark bądź ręce. Ta metoda jest bezinwazyjna i bezbolesna. Zabieg objęty promocją -30%.

Spotkanie Tandem

2014-08-28
ciekawostki
Zapraszamy na pierwsze powakacyjne spotkanie konwersacyjne pn. Tandem Zgorzelec-Goerlitz do Miejskim Domu Kultury w Zgorzelcu. Tradycyjnie we wtorek 2 września.

Nowy kurs na prawo jazdy.

2014-08-28
ciekawostki
8 września br. o godz. 16.00 rozpoczynamy kurs prawa jazdy kategorii B, BE, C, CE, D. Zapisy trwają.

Ekspresy do kawy - zostań pasjonatem

2014-08-27
ciekawostki
Funkcjonalne, nowoczesne, niezawodne - te trzy słowa dokładnie opisują urządzenia, które stały się atrakcyjną alternatywą dla tradycyjnych ekspresów do kawy.
komentarzy: 2 więcej

Jakubowa Lemoniada za 2 zł

2014-08-27
ciekawostki
Poczuj smak lemoniady z wodą sodową Soda Stream jak za PRL-U. Znajdziecie nas w "Królestwie Lenistwa" - tego zamku na pewno nie przegapicie.

Usuwamy plamy, piegi oraz przebarwienia różnego rodzaju

2014-08-27
Fotoodmładzanie twarzy już za 240zł. Tylko do 15 września zapłacisz 70% ceny za nasze usługi.

Paradox to też imprezy

2014-08-27
ciekawostki
Kotlety de voille z masłem, ziemniaki, rolada wieprzowa z warzywami, kluski śląskie w sosie borowikowo -pieczarkowym. To i wiele innych smakołyków za 80 zł/os.

Bezpłatne przeglądy stomatologiczne

2014-08-27
W dniach od 1 - 21.09 zapraszam państwa na bezpłatne przeglądy uzębienia wykonywane stomatologiczną kamerą video.

Specjalny kurs języka niemieckiego dla dzieci

2014-08-27
ciekawostki
Zapraszamy dzieci ze szkoły podstawowej na zajęcia języka niemieckiego. Kurs zaczyna się od 16 września.

Wyprzedaż kostiumów kąpielowych

2014-08-27
ciekawostki
Rozpoczynamy wyprzedaż kostiumów kąpielowych z kolekcji Lato 2014.
zobacz wszystkie ciekawostki

HITY LENIWCA

Słoneczna Tunezja na ostatnią chwile

Hotel: Caribbean World Borj Cedria 3*
Termin: 03.09 - 10.09/ 7dni
Wyjazd: Wrocław
Wyżywienie: All inclusive
Organizator: Sun & Fun
Cena: 1590 zł/os

Epickie wakacje w Egipcie

Hotel: Tia Heights Makadi Bay Aquapark 5*
Termin: 5.09 - 19.09.2014 / 14 dni
Wylot: Wrocław
Wyżywienie: all inclusive
Organizator: Wezyr
Cena: 2860 zł/os. dorosła

Wyspy Kanaryjskie Zimą

Hotel: Club Caleta Dorada 3*
Termin: 15.12 - 22.12.2014 / 7 dni
Wylot: Wrocław
Wyżywienie: all inclusive
Organizator: Itaka
Cena: 2249 zł/os. dorosła

Riwiera Turecka

Hotel: Sunset Beach 5*
Termin: 06.09- 13.09.2014 / 7 dni
Wylot: Wrocław
Wyżywienie: all inclusive
Organizator:Wezyr
Cena: 1880zł/ os. dorosła

Kenia na ferie zimowe

Hotel: Reef 3*+
Termin: 18.01 - 28.01.2015 / 10 dni
Wylot: Warszawa
Wyżywienie: all inclusive
Organizator: Itaka
Cena: 4865 zł/ os. dorosła

MULTIKINO ZGORZELEC (więcej)

NAJBLIŻSZE IMPREZY

CENY WALUT

  kupno sprzedaż  
EUR 4.2050 zł 4.2100 zł 0.02%
USD 3.2000 zł 3.2050 zł 0.06%
CZK 0.1515 zł 0.1517 zł 0.01%
GBP 5.2700 zł 5.2800 zł 0.06%
Dodano dnia: 2014 - 09 - 03 Ceny orientacyjne.

ANKIETY (więcej)

zobacz wszystkie promowane