WIADOMOŚCI

Dzisiaj o godzinie 10:00 w MDK będzie miała miejsce styczniowa sesja rady miasta. Poruszone zostaną sprawy inwestycyjne (hala, skatepark), a także inne mające wpływ na to co wydarzy się w Zgorzelcu, w tym roku jak i kolejnych latach. Przebieg sesji można śledzić na naszym forum, a kto ma czas może samemu wybrać się jako widz, który z bliska przyjrzy się pracy naszym władzom.

red.
komentarzy: 0 odsłon: 1716 więcej

Automobilklub Zagłębie Turoszowskie w Zgorzelcu podsumował miniony rok startów poprzez organizację balu, na którym nagrodzono najlepszych kierowców.

red.
komentarzy: 12 odsłon: 2871 więcej

O niesamowitym pechu musi mówić kierowca zatrzymany w minioną niedzielę na autostradzie A-4. Podczas zatrzymywania wykazał się tak dużą brawurą przy parkowaniu, że staranował samochód służbowy Straży Granicznej. Gwoździem programu nie była tylko śliska nawierzchnia, ale także promile we krwi.

red.
komentarzy: 1 odsłon: 1033 więcej

Warsztaty na "Riwierze" będą nadal funkcjonowały, ale bez możliwości zarobkowania. Co to oznacza dla mieszkańców?

red.
komentarzy: 58 odsłon: 3883 więcej

Siedmiu radnych sprawiło, że drzwi do budowania marketów w centrum miasta zostały otwarte na oścież. Do najciekawszych przypadków można zaliczyć teren dawnego przejścia granicznego, skwer przy ul. Okrzei i Daszyńskiego oraz teren Centrum Sportowo-Rekreacyjnego.

red.
komentarzy: 30 odsłon: 1943 więcej

Minionej nocy o godzinie 2:50 Leśna Stacja Meteorologiczna Nadleśnictwa Ruszów wskazywała najniższą temperaturę tej zimy -17 st. Celsjusza. W Polsce najzimniej, bo -30,3 st. C. wskazywały termometry w Nadleśnictwie Pisz w woj. warmińsko-mazurskim. Prawdziwy rekord na naszych terenach ma paść dopiero w trakcie nadchodzącej nocy.

Aleksander Pitura
komentarzy: 16 odsłon: 1057 więcej

Takie pytanie można postawić po przeczytaniu porządku obrad najbliższej sesji Rady Miasta.  W przyszłą środę zgorzeleccy rajcowie zajmą się bowiem poza „standardowymi” sprawami także Strategią Zrównoważonego Rozwoju Miasta Zgorzelec na 2010r. oraz uchwaleniem Wieloletniego Programu Inwestycyjnego na lata 2010-2013, w którym opisana została min. sprawa finansowania hali sportowej.

red.
komentarzy: 23 odsłon: 1572 więcej

-Chcemy mieć równą dwunastkę, ponieważ daje to możliwość grania na równym poziomie przez cały sezon- mówi w rozmowie z dziennikiem zgorzelec.info trener PGE Turowa Zgorzelec.

Bartosz Seń
komentarzy: 5 odsłon: 1489 więcej

Zdychają wszyscy, tak jak zdychają nasze myśli i pamięć. Pamięć na przykład o Marku Hłasce, który jest autorem powyższego stwierdzenia. Dwójka przyjaciół ze Zgorzelca postanowiła rozpropagować twórczość pisarza wśród mieszkańców naszego miasta.

Joanna Oleszkiewicz
komentarzy: 6 odsłon: 2520 więcej

W dziale foto są już dostępne zdjęcia kibców PGE Turowa Zgorzelec.

Aleksander Pitura
komentarzy: 0 odsłon: 29 więcej

Dzisiejsza impreza w 2Brothers Pub odbędzie się pod znakiem 7. urodzin dziennika www.zgorzelec.info. Podczas zabawy zostanie rozdanych 70 upominków-niespodzianek przygotowanych przez właścicieli pubu. Za sterami konsolety usiądzie DJ Richi.

Aleksander Pitura
komentarzy: 3 odsłon: 1052 więcej

Samochodowy kwiatek

2010-01-21

Na ulicy Warszawskiej tuż przy światłach na głównym skrzyżowaniu z ulicą Bohaterów Getta stoi czerwony volkswagen przykryty grubą warstwą śniegu. Samochód jest bez tablic rejestracyjnych. Zgodnie z prawem o ruchu drogowym tego typu pojazdy uznaje się za porzucone, dlatego auto może zostać usunięte z drogi na koszt właściciela przez straż miejską lub Policję.

red.
komentarzy: 21 odsłon: 2349 więcej

Siedem

2010-01-21

To nie jest zapowiedź kontynuacji filmu Davida Finchera z Morganem Freemanem i Bradem Pittem w rolach głównych. Dzisiaj mija siedem lat od dnia gdy powstał dziennik www.zgorzelec.info.

red.
komentarzy: 10 odsłon: 1080 więcej

Dzisiejszy występ Chrisa Johnsona, to prawdziwa uczta dla każdego, koszykarskiego kibica. PGE Turów wygrał z PBG Basketem Poznań 99:70 i tym samym uzyskał awans do półfinału Pucharu Polski

Bartosz Seń
komentarzy: 10 odsłon: 1111 więcej

Zakazane reklamy

2010-01-20

Władze miasta jednym pociągnięciem zmieniły miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego zgorzeleckiego Śródmieścia. Tym samym zakazały tego, co tak bardzo dodaje uroku sąsiedniemu Goelritz. Odkręcenie błędu może kosztować mieszkańców dziesiątki tysięcy złotych.

red.
komentarzy: 18 odsłon: 3282 więcej

Uwaga na czad!

2010-01-20

Tej zimy na terenie powiatu zgorzeleckiego tlenkiem węgla zatruło się siedem osób. Jeden przypadek (mieszkaniec Sulikowa) był śmiertelny. Mróz nie zamierza odpuścić, dlatego każdy powinen zadbać o właściwy stan techniczny instalacji grzewczych i odpwiednią wentylację mieszkań.

red.
komentarzy: 2 odsłon: 2659 więcej

Głosuj i wygrywaj!

2010-01-20

Od poniedziałku trwa wielkie głosowanie na najlepsze zdjęcie w konkursie "Podróże z Leniwcem". Od wczoraj osoby, które zdecydują się oddać głos mają szansę otrzymać jedną z wielu nagród przygotowanych przez zgorzeleckie firmy.

red.
komentarzy: 6 odsłon: 1707 więcej

Śnieżna lawina

2010-01-19

Znalezienie miejsca parkingowego w Zgorzelcu, to połowa sukcesu. Przekonał się o tym właściciel zielonego renault, któremu śnieg spadający z dachu starostwa wybił przednią szybę.

red.
komentarzy: 18 odsłon: 1681 więcej

Mistrz 70 tys. zł, a finalista 30 tys. zł - tyle otrzymają dwie zwycięskie drużyny Pucharu Polski. Już jutro (20.01) w ramach tych właśnie rozgrywek zgorzelecki PGE Turów Zgorzelec zmierzy się z PBG Basketem Poznań.

Bartosz Seń
komentarzy: 1 odsłon: 1298 więcej
W dziale foto jest już dostępna galeria zdjęć z imprez sylwestrowych.
red.
komentarzy: 0 odsłon: 35 więcej

W maju br. mają się rozpocząć polsko-niemieckie zajęcia z gimnastyki, z wykorzystaniem ćwiczeń Pilates oraz elementów aerobiku. Udział będzie bezpłatny, a grupą docelową będą kobiety z Europamiasta Görlitz-Zgorzelec.

red.
komentarzy: 9 odsłon: 1266 więcej

Dzień Dawcy Szpiku

2010-01-18

30 stycznia w Zgorzelcu i w Goerlitz odbędzie się Dzień Dawcy Szpiku dla Milana, Marty i innych. Każdy, kto chce pomóc osobom potrzebującym może się zarejestrować jako potencjalny  dawca. Formalności prawie nie ma, a do rejestracji potrzebne jest tylko 4 ml krwi.

red.
komentarzy: 2 odsłon: 1607 więcej

W trakcie minionego weekendu wielu internautów otrzymało fałszywe maile z banku PKO BP. Choć dla bardziej wprawionego użytkownika sieci wiarygodność listu była z góry wątpliwa, to jednak początkujący „surferzy” mogli się na nią nabrać podając dane dostępowe do swojego konta. Wszyscy klienci, którzy korzystali z podanego na stronie adresu powinni jak najszybciej skontaktować się z infolinią banku.

red.
komentarzy: 3 odsłon: 1262 więcej

Adam Wójcik rozegrał świetne spotkanie i prawdopodobnie wraca do swojej optymalnej formy. Do drużyny ze Zgorzelca dołączą kolejni, nowi zawodnicy. PGE Turów wygrał w dzisiejszym meczu z PBG Basketem 94:86 i tym samym odrabia straty w ligowej tabeli.

Bartosz Seń
komentarzy: 8 odsłon: 1184 więcej

"Burmistrzowska wyliczanka" zatrzęsła posadą wśród wszystkich dotychczasowych potencjalnych kandydatów na stanowisko burmistrza, a do naszej redakcji zaczęły napływać kolejne sygnały od obecnych przedsiębiorców, którzy są zainteresowani służbą dla mieszkańców. W związku z tak dużym zainteresowaniem prezentujemy pierwszy artykuł z serii - poradnik praktyczny dla kandydatów niezależnych.

red.
komentarzy: 8 odsłon: 19759 więcej

Magdalena Pusiak, uczennica uczennica ZSZiL, która w grudniu ubiegłego roku uratowała chłopca potrąconego przez szynobus, szkoliła dzieci ze Szkoły Podstawowej w Studniskach w zakresie udzielania pierwszej pomocy.

red.
komentarzy: 18 odsłon: 1190 więcej

CIEKAWOSTKI (więcej)

Dekoracja okienna AMELIA

2015-09-04
ciekawostki
Dekoracja okienna AMELIA - elegancja w nowoczesnym wydaniu za 523 zł
komentarzy: 0 więcej

TANDEM: Wspomnienia z wakacji

2015-09-04
ciekawostki
Zapraszamy na pierwsze powakacyjne polsko-niemieckie spotkanie konwersacyjne do MDK w Zgorzelcu, we wtorek 08. września 2015 r. na godz.18.00. Wstęp wolny.

Mnóstwo zabawy, radości oraz przygód ze zwierzętami

2015-09-04
ciekawostki
Festyn w Naszym Zoo, w niedzielę 6 września od godz: 10:00 do 18:00 !
komentarzy: 0 więcej

Drukarka wielofunkcyjna o wysokiej jakości

2015-09-04
ciekawostki
Cała rodzina może korzystać z zalet ekonomicznego, 5-atramentowego urządzenia wielofunkcyjnego z zaawansowaną łącznością Wi-Fi i obsługą chmury.

Nowości w Nowolandii – Bilet rodzinny

2015-09-03
ciekawostki
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom licznie odwiedzających nas rodzin, wprowadziliśmy do oferty bilet rodzinny.
komentarzy: 1 więcej

Aqua Baby - Pływanie dla niemowląt

2015-09-02
ciekawostki
Zapraszamy na basen w Görlitz na kurs pływania dla niemowląt. Zajęcia w czwartki prowadzone są w j.polskim przez dyplomowanego fizjoterapeutę.

PERFECTION- antyoksydacyjna regeneracja skóry po letnim słońcu

2015-09-02
ciekawostki
We wrześniu: -20% na zabieg witaminowy stymulujący odnowę skóry po lecie
komentarzy: 0 więcej

Rozpoczęcie kursów w Zgorzelcu i Pieńsku

2015-09-01
ciekawostki
W czwartek (03.09) od godz.10:00 rozpoczynamy zapisy na kurs prawa jazdy kat.A,A2 i B

Nabór uzupełniający

2015-09-01
Język obcy, logopedia, zajęcia techniczno-plastyczne, zajęcia wspomagające rozwój, specjaliści a wszystko bez dodatkowych kosztów.

Piątkowe premiery i akcja "Wracamy z Hitami"

2015-09-01
ciekawostki
Już w piątek (04.09) dwie nowe premiery!!!

Promocja przedłużona

2015-09-01
ciekawostki
Do 15 września przedłużamy promocję na kursy językowe

Nawiń żyłki od Browninga

2015-08-31
ciekawostki
Seria żyłek CeneX to świetny produkt na którym nie zawiedzie się żaden wędkarz. W naszym sklepie dostępne żyłki główne jak i przyponowe.

O zaletach osocza i medycynie estetycznej w Jeleniej Górze.

2015-08-31
ciekawostki
Wampirzy lifting, leczenie osoczem blizn,mezoterapia Styl Age, kwasy hialuronowe to tylko część tematów spotkania.

Odkurzacz przemysłowy Makita na sucho i mokro

2015-08-28
ciekawostki
Idealny do zastosowań w warsztatach, firmach sprzątających i zakładach przemysłowych. Teraz u nas za 575 zł

Usuwanie zmaian trądzikowych

2015-08-28
ciekawostki
Zdjęcie przedstawia efekt juz po pierwszym zabiegu usuwania zmain tradzikowych. Cena takiego zabiegu na całą twarz to 150 złotych.

Od września także w Pieńsku

2015-08-28
ciekawostki
Od września działamy również w Pieńsku przy ul.Zgorzeleckiej 29(gimnazjum), dysponujemy salą wykładową oraz placem manewrowym.

Piątkowe Premiery i akcja "Wracamy z Hitami"

2015-08-28
ciekawostki
Dwa nowe filmy już w piątek (28.08) na dużym ekranie

Czosnek ozimy - dostępny

2015-08-26
ciekawostki
Harnaś, Arkus oraz Ornak, świeże ozime czosnki w sprzedaży
komentarzy: 0 więcej

Szlifierka Kątowa 230mm 2200W Wolny Start DeWALT D28492S

2015-08-26
ciekawostki
Mocna szlifierka kątowa 230mm Dewalt z wolnym startem w promocyjnej cenie 529zł Promocja ważna do wyczerpania zapasów.

Nasze Zoo na Jakubach

2015-08-25
ciekawostki
W tym roku także, Nasze Zoo weźmie udział we wspólnym święcie Europamiasta Zgorzelec-Görlitz - Jakubach.
komentarzy: 0 więcej
zobacz wszystkie ciekawostki

HITY LENIWCA

Majorka - last minute

Hotel: Blue Sea Don Jaime 3*
Termin: 6.09 - 13.09.2015 / 7 dni
Wylot: Katowice
Wyżywienie: all inclusive
Organizator: Itaka
Cena: 2359 zł/ os. dorosła

Wypoczynek w Turcji

Hotel: Hedef Resort 5*
Termin: 9.09 - 16.09.2015 / 7 dni
Wylot: Wrocław
Wyżywienie: all inclusive ultra
Organizator: Sun&Fun
Cena: 1550 zł/ os. dorosła

Korfu na ostatnia chwilę

Hotel: Cyprotel Almyros 4*
Termin: 8.09 - 15.09.2015 / 7 dni
Wylot: Wrocław
Wyżywienie: all inclusive
Organizator: Grecos Holiday
Cena: 2040 zł/ os. dorosła

Paris, Paris..

Zakwaterowanie: hotele **/***
Termin: 15.10 - 20.10.2015 / 3 dni
Wyjazd: Legnica
Wyżywienie: wg programu
Organizator: Itaka
Cena: 997 zł/ os. dorosła

Margarita w styczniu

Hotel: Kokobay 4*
Termin: 9.01 - 20.01.2015 / 11 dni
Wylot: Warszawa
Wyżywienie: all inclusive
Organizator: Itaka
Cena: 4677 zł/ os. dorosła

MULTIKINO ZGORZELEC (więcej)

NAJBLIŻSZE IMPREZY

CENY WALUT

  kupno sprzedaż
EUR 4.2250 zł 4.2270 zł
CZK 0.1563 zł 0.1564 zł
USD 3.7950 zł 3.8000 zł
GBP 5.7600 zł 5.7700 zł
Dodano dnia: 2015-09-04 Ceny orientacyjne.

ANKIETY (więcej)

zobacz wszystkie promowane