WIADOMOŚCI

W internecie pojawia się coraz więcej aplikacji ulepszających nasze codzienne sufrowanie po sieci. Ostatnim krzykiem techniki jest prosta, ale jakże efektowna przeglądarka do zdjęć Cooliris w pełni współpracująca z programami Internet Explorer oraz Firefox. Wystarczy wejść na stronę główną firmy, dokonać instalacji wtyczki i... cieszyć się jej możliwościami. Po wejściu na którąś z galerii zdjęć opublikowanych w dziale foto naszego dziennika wystarczy kliknąć na dwa małe kwadraciki zlokalizowane w prawym górnym rogu przeglądarki, aby przenieść się do wirtualnej biblioteki zdjęć rodem z filmu Matrix. Opisany sposób stanowi jedynie ułamek zastosowań do jakich można wykorzystać Cooliris.
red.
komentarzy: 0 odsłon: 7 więcej

Płatna winda

2009-02-04
Mieszkańcy spółdzielni w Zgorzelcu od nowego roku płacą... za windę. Średnia stawka to 50zł za miesiąc i jest naliczana nie od mieszkańców, ale od metra kwadratowego. Co ciekawe za udogodnienie płacą także mieszkańcy parteru. Więcej w materiale Prosto z Polski TVN24.
red.
komentarzy: 0 odsłon: 11 więcej

Koncert Cree

2009-02-04
Mówi się o nich „następcy Dżemu”. Poruszają się w nurcie rocka o silnym zabarwieniu bluesowym. Do tej pory nagrali 4 płyty, ostatnią w 2007r. Zespół Cree, założony przez Sebastiana Riedla, syna Ryszarda Riedla nieżyjącego wokalisty Dżemu wystapi 13 lutego o godzinie 20:00 w Kuźni. Bilety w cenie 25 zł. Rezerwacje pod nr. 0 75/648 19 69
red.
komentarzy: 0 odsłon: 363 więcej
Realizacja inwestycji jest już w zaawansowanym stadium tym bardziej, że na dzień dzisiejszy są już podpisane umowy na wynajem 75% powierzchni centrum. Wszelkie formalności związane z pozwoleniem na budowę już niemal załatwione, dlatego rozpoczęcie prac może nastąpić lada chwila. Planowane otwarcie obiektu dla odwiedzających planowane jest w pierwszej połowie 2010 roku. O szczegółach inwestycji opowiada Agnieszka Cymerman, Dyrektor Departamentu Najmu Plaza Centers Polska.
red.
komentarzy: 0 odsłon: 11 więcej

Awaryjna prowizorka

2009-02-04
Sezon zimowy w pełni, jednak ostatnie mrozy połączone z opadami śniegu pozostawiły po sobie ogromne dziury na drogach. Jeszcze w piątek na ulicy Armii Krajowej pracowała ekipa remontująca nawierzchnię. Tymczasem już w poniedziałek na wysokości wjazdu do Restauracji Mc Donalds pojawiło się nowe wgłębienie. Co ciekawe stało się to na nowej "piątkowej" łatce położonej przez fachowców. "Obecnie są prowadzone prace polegają na awaryjnym łataniu - mówi Joanna Jarocka, Rzecznik Prasowy Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei We Wrocławiu - zdajemy sobie sprawę z faktu, że warunki atmosferyczne nie służą takim działaniom, jednak w trosce o bezpieczeństwo kierowców musimy je wykonać. Konkretne zabezpieczenie nawierzchni odbędzie się na wiosnę."
red.
komentarzy: 0 odsłon: 24 więcej

Brel raz jeszcze

2009-02-03
8 lutego (w niedzielę) o godzinie 17:30 w Miejskim Domu Kultury odbędzie się koncert pt. "Une fois encore" czyli "Brel raz jeszcze" w wykonaniu Yana Zbigiela - aktora krakowskiego Teatru Piosenki Francuskiej. Całość wyreżyserowała Krystyna Janda. Bilety w cenie 10zł do nabycia w MDK w Zgorzelcu.
red.
komentarzy: 0 odsłon: 354 więcej
To pierwszy taki przypadek od wielu lat - rada powiatu zgorzeleckiego działa w niepełnym składzie. Odwołano właśnie jednego jej członka, który został skazany prawomocnym wyrokiem sądu.
Telewizja Łużyce
komentarzy: 0 odsłon: 156 więcej
Ci, którzy w święto zakochanych chcą się wybrać na romantyczny obiad do restauracji albo na posiedzenie do baru maja ostatnią okazję na rezerwacje stolików. Jak potwierdzają restauratorzy zamówienia są przyjmowane nawet z 6-cio miesięcznym wyprzedzeniem. Wszystko za sprawą soboty, na którą w tym roku przypadnie ten wyjątkowy dzień. Ci, którym nie uda się w lutym nie będą musieli długo czekać, bo niebawem nadejdzie 8 marca, który w tym roku także przypada na dzień wolny - niedzielę. W "więcej" znajdziecie telefony do najważniejszych obiektów gastronomicznych w Zgorzelcu.
red.
komentarzy: 0 odsłon: 169 więcej
Zgorzelecka Restauracja Kuźnia zmienia swoje oblicze. Teraz praktycznie codziennie dzieje się tam coś ciekawego. Filmy, koncerty i kabarety odtwarzane na dużym ekranie projektora, a do tego wystawy i koncerty muzyczne na żywo. Jeżeli tendencja się utrzyma, to lokal stanie się swojego rodzaju klubem, do którego zawsze warto pójść. Dzisiaj zostanie wyświetlony koncert Pata Metheny, a w czwartek Sex Pistols. Szczegółowy grafik jest już dostępny w kalendarzu imprez.
red.
komentarzy: 0 odsłon: 47 więcej
Na świeżo wyremontowanym przejeździe kolejowym przy ul. Powstańców Śląskich ustawiono kilka nowych świateł ostrzegawczych. Na chwilę obecną dla kierowców jadących od strony centrum innowacja nie będzie miała większego znaczenia, bo jej nie widać. Wszystko przez olbrzymie drzewa, które skutecznie zasłaniają całą instalację. Niebawem ten krajobraz ma się zmienić i to dosyć znacznie. "Sygnalizatory na przejeździe w Zgorzelcu będą wykorzystane dopiero po zakończeniu robót i uruchomieniu nowych urządzeń. - mówi Mirosław Siemieniec, Rzecznik Prasowy PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. - Wykonawca dostosuje teren do standardów wymaganych na przejeździe kolejowo drogowym, gdzie między innymi usunie drzewa w celu zapewnienia właściwej widoczności użytkownikom drogi." Wiadomo już, że odpowiednie pozwolenia na wycinkę zostały uzyskane.
red.
komentarzy: 0 odsłon: 493 więcej
Każdy kto zna twórczość panów z Monty Pythona wie że byli genialni. Okazuje się, że w swoich skeczach przewidzieli obecną sytuację Turowa Zgorzelec. Na blogu krytycznego pojawiła się przeróbka skeczu o papudze, którą niezadowolony klient przyszedł zwrócić sprzedawcy. Dla lepszego zrozumienia całego dialogu polecamy obejrzenie filmu, którego link podany jest zaraz pod tekstem.
red.
komentarzy: 0 odsłon: 162 więcej

Park sprzed 60 lat?

2009-02-01
Po publikacji artykułu pt. "Zaśmiecony park" otrzymaliśmy sygnały o nowych problemach. Zdaniem mieszkańców obecny park im. Paderewskiego jest raczej zaniedbaną alejką. W jednym miejscu klosze w lampach, które wyglądają jak nieumyte od nowości, w innym nieświecące, albo ich całkowity brak. Nawierzchnia, która po deszczu zamienia się w błotnistą maź i dziury zasypywane zwykłym piaskiem, zamiast tłuczniem. Ponadto wyłamane siedziska w ławkach, libacje pijackie w czasie cieplejszych dni, niszczony drzewostan oraz regularnie parkujące na trawniku samochody klientów pobliskiej restauracji i mieszkańców prywatnych posesji. Co prawda bezpośrednią przyczyną dewastacji są mieszkańcy, jednak z drugiej strony dobrze sprawowany nadzór przez służby porządkowe oraz lepsza opieka techniczna ze strony miasta mogłyby to zmienić. Choć szanse na powrót do stanu świetności tego miejsca sprzed 60 lat jest niemal niemożliwy, to jednak burmistrz powinien wziąć sobie do serca fakt, że spędzanie wolnego czasu w zadbanym miejscu potrafi bardzo mocno poprawić nastroje wypoczywających tam osób.
red.
komentarzy: 0 odsłon: 104 więcej
14 lutego o godzinie 18:30 na hali sportowej w Zgorzelcu wystąpi Maryla Rodowicz. Tymczasem na stronie plk.pl widnieje informacja o meczu Turowa Zgorzelec z Kotwicą Kołobrzeg, który ma się odbyć także 14 lutego, ale o godzinie 18:00. Wątpliwości rozwiewa Prezes KKS Turów Zgorzelec S.A. Jan Michalski: "Maryla Rodowicz będzie zgodnie z planem czyli 14 lutego, natomiast mecz z Kotwicą rozegramy dzień wcześniej, czyli w piątek. To dziwne, że data na stronie plk. nie została do tej pory zmieniona, bo termin został ustalony już dawno temu i to ze względu na transmisję telewizyjną."
red.
komentarzy: 0 odsłon: 806 więcej

Zaśmiecony park

2009-01-30
W parku im. Paderewskiego od dłuższego czasu leżą niesprzątnięte śmieci. Co prawda kosz przeznaczony był na odchody czworonogów, ale brak innych urządzeń tego typu w pobliżu zapewne wymusił na przechodniach podjęcie ostatecznej decyzji. Z końcem roku zakończyły się wszystkie umowy na utrzymanie czystości w mieście i do czasu rozstrzygnięcia następnego przetargu wszelkie doraźne interwencje są zlecane przez Wydział Infrastruktury UM (075 77-52-655). Jeżeli propozycja Burmistrza zostanie wdrożona w życie, to nowe przetargi będą obejmowały utrzymanie konkretnego sektora miasta, a nie jak dotychczas wybiorczych czynności w całym mieście (sprzątanie wszystkich podwórek, parków itp.)
red.
komentarzy: 0 odsłon: 1065 więcej
24 lutego (wtorek) odbędzie się przeniesione spotkanie PG Turowa Zgorzelec z Polpharmą Starogard Gdański. Nie wiadomo jeszcze o której godzinie odbędzie się mecz, ani też czy będzie transmitowany w telewizji.
red.
komentarzy: 0 odsłon: 469 więcej
Na wniosek KKS Turów Zgorzelec S.A. jutrzejszy mecz Turowa z Polpharmą odbędzie się w innym terminie. Grypa w zespole dała o sobie znać tak bardzo, że na ostatnim treningu pojawiło się tylko dwóch zawodników.
red.
komentarzy: 0 odsłon: 478 więcej

Będzie TOYOTA!

2009-01-28
Przedstawiciele koncernu Toyota podpisali wczoraj z burmistrzem Nowogrodźca, Robertem Relichem list intencyjny w sprawie inwestycji w strefie ekonomicznej w Wykrotach. Budowa zakładu może zacząć się już w maju. Pracę może znaleźć w nim nawet 400 osób.
Telewizja Łużyce
komentarzy: 0 odsłon: 194 więcej
Wczoraj na oficjalnej stronie PGB Basketu Poznań pojawiła się następująca informacja: "Po kolejnej, kompromitującej ligowej porażce z drużyną Victorii Górnika Wałbrzych, Zarząd klubu PBG Basket, rozczarowany poziomem sportowym prezentowanym przez zespół, postanowił obniżyć ceny biletów na mecze PBG Basket w Poznaniu, które od spotkania z warszawską Polonią wynosić będą 12 pln (normalne) i 7 pln (ulgowe)."

W Zgorzelcu pomimo coraz niższego poziomu gry zawodników bilety normalne nadal są w cenie 35zł. Pełny tekst oświadczenia zarządu w "więcej".
red.
komentarzy: 0 odsłon: 473 więcej

Jagodowe Królestwo

2009-01-27
Jagodzin, to niewielka wioska w Gminie Węgliniec otoczona ze wszystkich stron lasem. Zaledwie kilka dni temu swoje funkcjonowanie rozpoczęła strona www traktująca o tych terenach. "Przeglądając zasoby Internetu nie sposób znaleźć informacji na temat tej miejscowości - mówi Grzegorz Kusiak, twórca strony - to dlatego razem z kolegą postanowiliśmy podjąć jakieś działanie w tym kierunku. Mało kto wie, że są tu doskonałe tereny dla grzybiarzy i miłośników jagód." Sezon letni już niedługo, dlatego ci, którzy będą chcieli skorzystać z wiedzy jagodzinian mogą śmiało wysyłać zapytania o najlepsze miejsca w lesie.
red.
komentarzy: 0 odsłon: 53 więcej

Nie nacieszył się

2009-01-26
Nieco ponad dobę cieszył się sprawca kradzieży z auta, które zniknęło pewnemu Niemcowi. W Kopaczowie koło Bogatyni pogranicznicy odnaleźli wartego blisko 100 tysięcy złotych Volkswagena.
Telewizja Łużyce
komentarzy: 0 odsłon: 1 więcej
Grzegorz Żak otrzymał wyróżnienie na zakończonym właśnie Przeglądzie Piosenki Debilnej we Wrocławiu. Wyszedł na scenę, zaśpiewał dwie debilne piosenki i nie zrobił przy tym debila z siebie. Przegląd Piosenki Debilnej, to odpowiedź organizatorów Kabaretowego Międzynarodowego Festiwalu Wrocek 2009 na Przegląd Piosenki Aktorskiej. Swoje wyróżnienie otrzymał za utwory: Facet ze zdrowym podejściem do życia oraz reduta belfrowa.
red.
komentarzy: 0 odsłon: 437 więcej
To będzie jedyny taki koncert na Dolnym Śląsku. 14 Lutego o godzinie 18:00 na sali sportowej wystąpi gwiazda polskiej estrady Maryla Rodowicz wraz z zespołem. Szczegółowe informacje można znaleźć w kalendarzu imprez oraz w reportażu TV Łużyce.
red.
komentarzy: 0 odsłon: 85 więcej
Opowiadając potrafi oderwać każdego na długi czas. Sposób w jaki to robi jest porównywalny do Bogusława Wołoszańskiego w programie Sensacje XX Wieku z tą różnicą, że jego podstawową zasadą jest spontaniczność i brak scenariusza. Za swój program podróżniczy „Wojciech Cejrowski - boso przez świat” zdobył złoty medal podczas New York Festivals 2008. W następny piątek (6 lutego) każdy będzie miał okazję zobaczyć na własne oczy jaki jest naprawdę ten największy podróżnik III RP. Ci, którzy jeszcze nie mieli okazji zobaczyć Cejrowskiego w akcji powinni obejrzeć kilka programów opublikowanych na stronie TVP. Szczegóły dotyczące występu na hali sportowej można znaleźć w kalendarzu imprez, a tymczasem link "więcej" przeniesie na stronę itvp.pl do odcinka pt. Hacjenda.
red.
komentarzy: 0 odsłon: 19 więcej
W najbliższy czwartek o godzinie 19:00 na antenie Radia TRI będzie można usłyszeć retransmisję z występu Kabaretu Grzegorza Halamy zarejestrowanego w Kuźni w ubiegły piątek.
red.
komentarzy: 0 odsłon: 111 więcej
Zima pozostawiła na miejskich drogach poważne ślady. Dzisiaj od samego rana na "mandaryni" uzupełniają wszystkie ubytki. Co ciekawe z roku na rok wycinane łatki asfaltu są coraz większe. Na nieszczęście dla kierowców dziury w nawierzchni mogą być przyczyną poważnego uszkodzenia pojazdu. Dlatego też w przypadku uszkodzenia opony lub felgi należy wezwać policję dla zabezpieczenia dowodów, a następnie dochodzić odszkodowania od zarządcy drogi, na której doszło do zdarzenia.
red.
komentarzy: 0 odsłon: 496 więcej
Gorzej już chyba być nie może. Zgorzelczanie przegrali szóste z rozegranych przez siebie siedmiu spotkań. Po wpadce w Inowrocławiu PGE Turów tym razem przegrał z Atlasem Stalą Ostrów Wlkp. 72:55.

PGE Turów: Bailey 15, Radonjic 7, Daniels 7, Drobnjak 7, Roszyk 5, Witka 5, Turek 5, Miljkovic 2, Strzelecki 2, Harris 0, Bochno 0, Szymański 0.

O samym meczu nie ma, co zbyt wiele pisać. Zgorzelczanie po raz kolejny zagrali katastrofalnie
Adam Milintowicz
komentarzy: 0 odsłon: 328 więcej

CIEKAWOSTKI (więcej)

Pizza dla kibiców

2014-09-20
ciekawostki
Tylko dziś i jutro każdy kibic siatkarzy zamawiający naszą pizzę, otrzyma od nas dowóz na terenie Zgorzelca gratis. Do tego potrzebne jest jednak jedno hasło.

Infolinia dla klientów

2014-09-19
ciekawostki
Koniec z sygnałem zajętości przy rezerwacji miejsc do Wrocławia. Teraz dzwoniąc na naszą infolinię usłyszysz miły głos i skorzystasz z nowych usług.

Weekendowy szał zakupów z Vivą, Flesz i Douglas!

2014-09-19
ciekawostki
W dniach 20 i 21.09 wszystkich klientów zapraszamy na wielką akcję promocyjną!
komentarzy: 0 więcej

Nie daj się oszukać i sam wybierz okulistę dla dziecka

2014-09-19
ciekawostki
Objazdowe, bezpłatne lub za przysłowiową złotówkę badania wzroku jeśli nie są przeprowadzane przez specjalistów mogą bardziej zaszkodzić niż pomóc.

Moje przypadki cz. 3 - grzybobranie

2014-09-18
ciekawostki
Połącz przyjemne z pożytecznym, wybierz się na grzyby do Ruszowa i przy okazji przywieź mi swój komputer do czyszczenia lub naprawy.

"Więzień labiryntu" długo wyczekiwana premiera

2014-09-18
ciekawostki
Pasjonujący film ze świetnymi efektami na podstawie bestsellerowej powieści. "Więzień labiryntu" w Multikinie od 19 września.

"Miasto 44" od 19 września w Multikinie.

2014-09-18
ciekawostki
Pasjonatów historii zapraszamy na seans 20.09. o godz. 17:45 z udziałem naszych gości, którzy zaprezentują się w mundurach i z uzbrojeniem z czasów powstania.

Usuwanie zmarszczek IPL+RF

2014-09-18
ciekawostki
Już po 1 zabiegu widać znaczne wygładzenie zmarszczek i ogólne polepszenie stanu skóry. Cena zabiegu na całą twarz wynosi tylko 240 zł.

Kantar dla konia (mix kolorów) za 28 zł

2014-09-17
ciekawostki
Czerwony,zielony,błękitny, różowy,wielokolorowy oraz wiele innych odcieni w cenie 28 zł/szt. W sobotę zapraszamy na nasze stoisko na zawodach konnych w Łagowie.
komentarzy: 0 więcej

Jeszcze do 30.09 bezpłatne przeglądy stomatologiczne

2014-09-17
Zapraszamy na kontrolę uzębienia kamerą stomatologiczną. Uzyskane powiększenie pozwala na prawidłową ocenę stanu jamy ustnej. To ostatnie dni promocji.

Warsztaty Kawowe - rozdajemy 8 zaproszeń

2014-09-17
ciekawostki
4 października odbędą się warsztaty kawowe poprowadzone przez wysokiej klasy specjalistów. Będzie część teoretyczna oraz praktyczna połączona z degustacją.
komentarzy: 0 więcej

Obrotówki Mepps dla każdego

2014-09-17
ciekawostki
Przy obecnym wysypie nowinek spinningowych wielokrotnie powrót do „zwykłej” obrotówki, to najlepszy sposób na złowienie pięknej ryby.

Mamy wszystkie akcesoria na Sprzątanie Świata

2014-09-17
ciekawostki
Mocne worki i rękawice, czyli wszystko co potrzebne do wzięcia udziału w kolejnym finale akcji "Sprzątanie Świata". Wszystko czego potrzebujesz kup...

Rabat 10% i 20 rat 0% w BRW

2014-09-17
ciekawostki
Teraz totalnie odmieniasz każde wnętrze z Black Red White. Rabat 10% oraz 20 rat 0% na cały asortyment Black Red White.

Odnów skórę po lecie

2014-09-16
ciekawostki
Zlikwiduj przebarwienia, plamy pigmentacyjne, trądzik, zmarszczki. Piąty zabieg otrzymasz w prezencie.
komentarzy: 0 więcej

Najtańszy obiad w mieście

2014-09-16
ciekawostki
Obiad z dwóch dań, codziennie inny, porcje słusznej wielkości i zawsze świeże składniki, a wszystko to za 13 zł.

Totalna wyprzedaż kostiumów kąpielowych

2014-09-16
ciekawostki
Wyprzedaż strojów kąpielowych polskiej marki LAVEL oraz włoskiej kolekcji LILI

Zimowit-jesienny kwiat Medei

2014-09-16
ciekawostki
Zimowit odżywia jesienne rabaty. Cebula - 6 zł / sztuka. Dostępne także: tulipan, krokus, narcyz i lilie.
komentarzy: 0 więcej

Okulary do pracy biurowej

2014-09-16
ciekawostki
Idealnie sprawdzają się wszędzie tam, gdzie wymagane jest ostre widzenie w bliży i dystansach pośrednich.

Makijaże z marką NYX

2014-09-15
ciekawostki
Kuba - ulubiony wizażysta naszych klientek zaprasza na konsultacje makijażowe już 26 września w godzinach 11:30 - 17:00.
komentarzy: 0 więcej
zobacz wszystkie ciekawostki

HITY LENIWCA

Narty z przelotem - Włochy

Hotel: Blu Senales 3*
Termin: 24.01 - 31.01.2015/ 7dni
Wyjazd: Wrocław
Wyżywienie: śniadania i obiadokolacje
Organizator: Itaka
Cena: 2084 zł/os

Turcja

Hotel Grand Ontur 5*
Termin: 23.09 - 30.09.2014 / 8 dni
Wylot: Wrocław
Wyżywienie: all inclusive
Organizator: Itaka
Cena: 1899 zł/os. dorosła

Zimowisko na Ziemi Kłodzkiej

Hotel: Pensjonat "u Wanata"
Termin: 18.01 - 24.01.2015 / 7 dni
Wyjazd: Wrocław
Wyżywienie: pełne wyżywienie
Organizator: Index
Cena: 829 zł/dziecko

8 dni w Egipcie

Hotel: Blue Reef Resort 4*
Termin: 27.09 - 04.10.2014 / 8 dni
Wylot: Wrocław
Wyżywienie: all inclusive
Organizator: Alfa Star
Cena: 1799zł/ os. dorosła

Super last do Egiptu

Hotel: Tia Heights 5*
Termin: 26.09 - 03.10.2014 / 7 dni
Wylot: Wrocław
Wyżywienie: all inclusive
Organizator: Sun&Fun Holiday
Cena: 1810 zł/ os. dorosła

MULTIKINO ZGORZELEC (więcej)

NAJBLIŻSZE IMPREZY

CENY WALUT

  kupno sprzedaż
EUR 4.1820 zł 4.1850 zł
USD 3.2550 zł 3.2580 zł
CZK 0.1517 zł 0.1519 zł
GBP 5.3000 zł 5.3100 zł
Dodano dnia: 2014-09-21 Ceny orientacyjne.

ANKIETY (więcej)

zobacz wszystkie promowane