WIADOMOŚCI

Dzisiaj w hali sportowej w Zgorzelcu odbył się Dzień Otwarty PGE Turowa Zgorzelec skierowany do młodzieży szkolnej. Każda szkoła podstawowa oraz gimnazjum ze Zgorzelca wybrała grupę 100 osób, która wzięła udział w imprezie. Zawodnicy oraz trenerzy wspólnie z drużynami reprezentującymi szkoły brali udział w różnych grach i zabawach. Następnie cały skład PGE Turowa Zgorzelec był do dyspozycji swoich fanów, którym rozdawali swoje autografy i pozowali do zdjęć. W dziale foto publikujemy obszerną galerię zdjęć.
red.
komentarzy: 0 odsłon: 87 więcej
25 marca 2009 r. w Zgorzelcu odbędzie się trzecie posiedzenie wspólnego polsko-niemieckiego Komitetu Monitorującego Program Współpracy Transgranicznej Polska – Saksonia 2007-2013, w ramach Europejskiej Współpracy Terytorialnej. Głównym punktem obrad będzie przyjęcie przez członków Komitetu Monitorującego Wspólnego Uszczegółowienia Programu. Zatwierdzenie tego dokumentu umożliwi w najbliższym czasie uruchomienie naboru wniosków w Programie. Wstępnie termin ten został zaplanowany na 31 marca 2009 r. Oznacza to, że polscy i niemieccy wnioskodawcy będą mogli starać o dofinansowanie na realizację wspólnych projektów na pograniczu polsko – saksońskim. Nabór projektów od momentu uruchomienia będzie prowadzony w opublikowane na oficjalnej stronie Programupod adresem www.sn-pl.eu.
red.
komentarzy: 0 odsłon: 53 więcej
Niebawem Radni mają zadecydować czy w Zgorzelcu, a dokładniej w okolicy Starostwa Powiatowego ma powstać kolejny wielkopowierzchniowy obiekt usługowo-handlowy. Na tym jednak nie koniec bo drugi market miałby zostać zlokalizowany na terenie Delty. „Obecnie trwają prace nad zmianami studium uwarunkowań i planów zagospodarowania przestrzennego dla obszaru Zgorzelec Śródmieście”- przyznaje Renata Burdosz, podinspektor ds. współpracy z mediami w Urzędzie Miasta Zgorzelec. Dyskusja w tej sprawie toczy się na łamach forum.
red.
komentarzy: 0 odsłon: 128 więcej

Znowu sprawdzają

2009-03-23
Podróżni wybierający się na zachód Europy powinni pamiętać o zabraniu ze sobą dowodu osobistego lub paszportu. Niemcy tymczasowo przywrócili kontrolę graniczną. Poddają podróżnych szczegółowej kontroli w związku z odbywającym się w Niemczech szczytem NATO.
Telewizja Łużyce
komentarzy: 0 odsłon: 190 więcej
Koszykarze PGE Turowa przeciwko Kotwicy zagrali bardzo ospale i momentami wyglądali na ociężałych. Wicemistrzowie Polski mieli sięgnąć, pierwszy raz w historii klubu, po Puchar Polski, ale kolejny raz ta sztuka im się nie udała. Przygraniczna ekipa 76:88 uległa późniejszemu triumfatorowi tego trofeum - kołobrzeżanom.

PGE Turów: Drobnjak 15 (1), Bailey 14 (1), Edney 10 (2), Witka 9 (1), Daniels 6, Roszyk 6, Miljkovic 5 (1), Harris 4, Bochno 3 (1), Stefański 2 i Turek 2.
Adam Milintowicz
komentarzy: 0 odsłon: 420 więcej
Dzisiaj dokładnie o godzinie 12:44 rozpoczęła się astronomiczna wiosna. I choć pogoda na zewnątrz pokazuje coś zupełnie innego, to przyroda coraz bardziej daje o sobie znać. Pierwszym dniem kalendarzowej wiosny jest 21 marca. Panowanie tej uroczej pory roku będzie trwało do letniego przesilenia, a więc do 21 czerwca. Wtedy także rozpocznie się kalendarzowe lato. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami w dziale foto publikujemy galerię zdjęć naszych czytelników obrazującą pierwsze nieśmiałe oznaki wiosny.
red.
komentarzy: 0 odsłon: 36 więcej

Zaciskanie pasa

2009-03-20
Kryzys gospodarczy dotarł do dwóch największych zakładów pracy w naszym regionie - kopalni i elektrowni Turów. Związkowcy żądają podwyżki płac, a prezesi odpowiadają, że nie ma z czego podnosić pensji. W kraju spada zapotrzebowanie na energię elektryczną, a tym samym zmniejsza się wydobycie węgla brunatnego.
Telewizja Łużyce
komentarzy: 0 odsłon: 17 więcej
Od paru lat w zgorzeleckim Domu Kultury odbywały się Marleyki - impreza poświęcona muzyce reggae i alternatywnej. Mimo komercyjności cieszyła się sporym zainteresowaniem. Tak było do zeszłego roku, w którym liczba zainteresowanych była tak mała, że za kwota z biletów nie wystarczyła na pokrycie kosztów. To także przesądziło o dalszym losie imprezy.
- Zgorzelecki Dom Kultury nie był głównym organizatorem Marleyek, dlatego też w tym roku imprezy nie będzie. Mimo to fani muzyki reggae będą mieli okazję posłuchać podobnego brzmienia w czasie Dnia Młodzieży, który odbędzie 29 maja br. - mówi Beata Zygmuntowicz, Instruktor sekcji teatralnej w Domu Kultury w Zgorzelcu.
Z.Ś.
komentarzy: 0 odsłon: 376 więcej
Dzisiaj tj. 20 marca w zgorzeleckim Domu Kultury odbędzie się koncert wirtuoza gitary – Marka Długosza. Podczas koncertu będzie można usłyszeć zróżnicowane gatunkowo utwory. W repertuarze znajdą się dzieła m.in. Gershwina. Usatysfakcjonowani będą zarówno miłośnicy muzyki latynoamerykańskiej, jak również jazzowej. Koncert rozpoczyna się o godzinie 18:00, w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury. Bilety są do kupienia w kasie MDK, a ich cena wynosi 10 zł.
Z.Ś.
komentarzy: 0 odsłon: 513 więcej
Po trzech godzinach poszukiwań policjantom z Sekcji Kryminalnej, Prewencji oraz Ochotniczej Straży Pożarnej ze Zgorzelca udało się znaleźć zaginionego chłopaka. "Poszukiwany w chwili spotkania z policjantami znajdował się nad rzekę w kompleksie leśnym około 2 km od miejsca zamieszkania. Oświadczył, że uciekł z domu z powodu nieporozumień rodzinnych. W chwili obecnej przebywa już w swoim miejscu zamieszkania." - mówi sierż. Antoni Owsiak, oficer prasowy KPP w Zgorzelcu.
red.
komentarzy: 0 odsłon: 385 więcej
Od 1 kwietnia Szkoła Języków Obcych GER–ANGLOS rozpoczyna ekspresowy kurs języka angielskiego przeznaczony dla osób planujących wyjazd za granicę. W trakcie 3-miesięcznego szkolenia zostanie zrealizowane 44 godziny zajęć, głównym zadaniem prowadzących będzie ćwiczenie wymowy oraz nauka typowych zwrotów przydatnych na obczyźnie.
Z.Ś.
komentarzy: 0 odsłon: 46 więcej

Zaginiony

2009-03-20
Komenda Powiatowa Policji w Zgorzelcu prowadzi poszukiwania za zaginionym Dawidem SUSZKO (syn Henryka i Małgorzaty, ur. 23 maja 1988 r., zam. Jędrzychowice). Zaginiony w dniu 16 marca 2009 roku opuścił miejsce zamieszkania i do chwili obecnej nie powrócił. Nie zostawił żadnej informacji dokąd się udaje. Od dnia wyjścia z miejsca zamieszkania nie kontaktował się z rodziną. Osoby, które w ostatnim czasie widziały zaginionego lub znają jego miejsce pobytu, proszone są o kontakt telefoniczny z Komendą Powiatową Policji w Zgorzelcu pod numerami telefonów: 075/6494200, 075/6494244 lub numerem alarmowym policji: 997/112 (z telefonów komórkowych).
red.
komentarzy: 0 odsłon: 907 więcej
European Schoolnet przy wsparciu Komisji Europejskiej i Dyrekcji Generalnej do Spraw Rozwoju organizuje konkurs o tematyce społecznej, w której główną nagrodą jest 5-dniowa podróż do Afryki. Aby wziąć udział w rywalizacji młodzież w wieku od 16 do 18 lat musi przesłać do 31 maja br. plakat lub film wideo na tematy: równość płci, dzieci i młodzież lub różnorodność kulturowa.
Z.Ś.
komentarzy: 0 odsłon: 550 więcej
Od listopada 2009 roku aby otrzymać becikowe trzeba będzie przedstawić odpowiednie zaświadczenie potwierdzające, że ciężarna pozostawała pod stałą opieką lekarską, od przynajmniej 10 tygodnia ciąży. Już teraz kobiety w ciąży powinny zadbać o wypisanie potrzebnego dokumentu przez ich lekarza prowadzącego. Wzór wymaganego zaświadczenia, jak i formę opieki medycznej nad ciężarną ma określić rozporządzenie Ministerstwa Zdrowia, jednak prace nad nim wciąż trwają. Dla porównania w Niemczech wysokość becikowego "nieco" odbiega od naszego standardu, bo kwota przekazywana rodzicom nie wynosi 1000 zł, ale nawet 8000 zł (1800 EUR) i nie jest wypłacana jednorazowo, tylko co miesiąc (przez okres 12-14 miesięcy).
Z.Ś.
komentarzy: 0 odsłon: 577 więcej

Ukradła milion

2009-03-19
Anna H. wyprowadziła z Banku Polskiej Spółdzielczości ogromną kwotę miliona złotych .Zdaniem Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze prowadzącej w tej sprawie śledztwo, oszukańczy proceder trwał pięć lat, a przywłaszczone pieniądze pochodziły z lokat zakładanych przez klientów tego banku.
Telewizja Łużyce
komentarzy: 0 odsłon: 168 więcej
Dzisiaj w godzinach popołudniowych na ulicy Daszyńskiego doszło do niecodziennej stłuczki. Młody (24-letni) kierowca chcąc zaparkować swoją ciężarówkę blisko sklepu najechał na zaparkowany policyjny radiowóz podczas wykonywania manewru cofania. Po chwili na miejscu pojawił się inny patrol, który zgodnie z przepisami jest wymagany do orzeczenia o winie. Najwidoczniej sprawa na tyle zaciekawiła innych funkcjonariuszy, że niedługo po zdarzeniu tuż za stukniętym samochodem policji zaparkowało kolejnych pięć. Za spowodowanie kolizji sprawca został ukarany mandatem w wysokości 300 zł.
red.
komentarzy: 0 odsłon: 476 więcej

Sprostowanie

2009-03-19
Sprostowanie do artykułu pt. "Zarządzanie po zgorzelecku" z dnia 10 marca 2009 roku, nadesłane przez Lecha Detko, Prezesa Zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej w Zgorzelcu.
red.
komentarzy: 0 odsłon: 439 więcej
Po godzinie 13:00 przy ul. Konarskiego 6 doszło do tragedii. 55-letni mieszkaniec Goerlitz wszedł na dach bloku i skoczył. Świadkowie zdarzenia twierdzą, że przez ponad godzinę był widziany w okolicach budynku z reklamówką bezskutecznie próbując wejść do klatki schodowej. -Widziałem go wcześniej, potem byłem u siebie w kuchni i usłyszałem głośny huk. Nawet myślałem, że to ktoś w samochód uderzył- mówi mieszkaniec feralnego bloku, Stanisław Jędrzejczyk. Okazało się, że samobójca był bardzo dobrze przygotowany do swojej akcji, gdyż w reklamówce znaleziono nożyce, którymi przeciął metalowy łańcuch zabezpieczający wejście na dach. Na miejscu znajduje się policja, która zabezpiecza miejsce zdarzenia.
Z.S.
komentarzy: 0 odsłon: 607 więcej
Firma szkoleniowo-doradcza BOW Polska Spółka z o.o. poszukuje do pracy osobę z doświadczeniem przy realizacji projektów unijnych. Jednym z głównych wymogów stawianych kandydatom jest dyspozycyjność, mobilność i skuteczność w działaniu. Zainteresowani mogą do najbliższego piątku włącznie składać swoje dokumenty aplikacyjne pod adresem bowpolska@poczta.onet.pl.
red.
komentarzy: 0 odsłon: 364 więcej

Podejrzana praktyka

2009-03-19
W tym roku w większości szkół podstawowych w Zgorzelcu przeprowadzano już akcję robienia zdjęć dzieciom. Firmy oferujące usługi fotograficzne rozsyłają propozycje cenowe do poszczególnych placówek i na tej podstawie Rada Pedagogiczna w porozumieniu z Radą Rodziców podejmuje decyzję, którą firmę wybrać. Najczęściej wybieraną firmą w Polsce jest Mawi Sp. z o. o. z Warszawy, która jednak zdaniem lokalnych właścicieli zakładów fotograficznych budzi wiele zastrzeżeń pod kątem finansowym. Ich zdaniem oferowana cena 5 zł za komplet zdjęć legitymacyjnych jest niemożliwa do uzyskania przy założeniu że od tej kwoty odprowadzane są wszystkie podatki.
Z.Ś.
komentarzy: 0 odsłon: 1695 więcej
Od 20 marca do 5 kwietnia Niemcy przywracają kontrolę graniczną na swoich granicach lądowych, powietrznych i morskich. Ma to na celu zapewnienie bezpieczeństwa w czasie Szczytu NATO organizowanego w Strasburgu, Baden-Baden i Kolonii, w dniach 3 i 4 kwietnia. Nadal będzie można wjeżdżać do Niemiec w dowolnym miejscu i o dowolnej porze, ale należy mieć na uwadze, że przekraczając granicę możemy być poddani kontroli.
- Mieszkańcy muszą pamiętać o posiadaniu przy sobie dokumentów potwierdzających ich tożsamość i uprawniających do przekraczania granicy, czyli np. dowodu osobistego, albo paszportu- mówi kap. Joanna Woźniak, Rzecznik Prasowy Komendanta Łużyckiego Oddziału Straży Granicznej.
red.
komentarzy: 0 odsłon: 453 więcej
21 marca o godzinie 14:00 pod Pomnikiem Ofiar Hitlerowskich Obozów Koncentracyjnych odbędzie się uroczyste złożenie urn z ziemią przywiezioną z obozów koncentracyjnych. Inicjatorem uroczystości są : Zgorzeleckie Koło Polskiego Związku Byłych Więźniów Politycznych Hitlerowskich Więzień i Obozów Koncentracyjnych. Urny będą wypełnione ziemią z obozów Mauthausen Gusen, Ravensbrück, Sachsenhausen, Flosenburg symbolizującą prochy ofiar hitlerowskiego reżimu.
Z.Ś.
komentarzy: 0 odsłon: 520 więcej
Od 26 do 27 marca w Miejskim Domu Kultury w Zgorzelcu, odbywać się będzie młodzieżowy konkurs teatralny, pod hasłem Teatr Absurdu. Tegoroczna, szósta edycja Młodzieżowych Zatargów z Teatrem jest organizowana przez Starostę powiatu zgorzeleckiego i pomysłodawcę konkursu – Anetę Ćwieluch, która jest reżyserem teatru dzieci i młodzieży. Na zawody sceniczne przyjadą młodzi aktorzy m.in. ze Zgorzelca, Bogatyni, Pieńska, Wrocławia, Złotoryi i Legnicy.
Z.Ś.
komentarzy: 0 odsłon: 1056 więcej
27 marca w Centrum Sportowo-Rekreacyjnym w Zgorzelcu rozpoczynają się eliminacje strefy zachodniej ogólnopolskiej olimpiady młodzieży w taekwondo olimpijskim. W walkach mogą brać udział zawodnicy w wieku 13-14 lat, którzy mają przynajmniej 7 stopień kup i posiadają licencję PZTO na 2009 rok. Chętni mogą się zgłaszać w elektronicznym systemie PZTO do 22 marca. Gospodarzem spotkania jest Uczniowski Klub Sportowy Warrior ze Zgorzelca. Wszyscy uczestnicy podzieleni będą na 10 wag. Trzy pierwsze miejsca z każdej wagi przechodzą do ogólnopolskiego etapu.
Z.Ś.
komentarzy: 0 odsłon: 409 więcej

Bez prądu

2009-03-18
Od 26 i 27 marca br. w godzinach 8:00 - 17:00 mieszkańcy ulic: Sztygarskiej, Barbary, Gwarków, Kochanowskiego, Okólnej, Konrada Duszy i Chełmońskiego nie będą mieli prądu.
red.
komentarzy: 0 odsłon: 369 więcej
14 milionów euro za przyspieszenie prac i oddanie drogi do użytku przed terminem chce konsorcjum Strabag, które buduje odcinek autostrady A4 z Krzyżowej do Wykrot. Pieniędzy nie dostanie i do jesieni poczekamy na drogę którą, według planów, mieliśmy jeździć już jesienią zeszłego roku. Szczegóły w materiale Bernarda Łętowskiego
Telewizja Łużyce
komentarzy: 0 odsłon: 121 więcej

CIEKAWOSTKI (więcej)

Wielka "lustracja" w Wenus

2014-10-25
ciekawostki
Nie ujawniamy teczek tajnych współpracowników SB, ale za to wyprzedajemy lustra. To już ostatnie sztuki, a do tego o 20% tańsze.
komentarzy: 0 więcej

Deliszys dowozi do klientów

2014-10-24
Od 20 października uruchomiliśmy dowóz na telefon. Teraz wszystkie nasze pyszne i pachnące potrawy możesz skosztować bez wychodzenia z domu.

Sony KDL-40R455 - 40 cali

2014-10-24
ciekawostki
Żywy, bogaty w detale obraz telewizorów serii Sony R455B gwarantuje rozrywkę audiowizualną na wysokim poziomie. Teraz dostępny w cenie 344 €.

Torby wędkarskie

2014-10-24
ciekawostki
Specjalistyczne i uniwersalne torby wędkarskie od Mikado.

Chryzantemy za 10 zł

2014-10-24
ciekawostki
Chryzantemy drobnokwiatowe - mix kolorów. W ofercie małe, średnie i duże.
komentarzy: 0 więcej

Dyskoteka Dorosłego Człowieka

2014-10-24
ciekawostki
Już jutro gwarantujemy dużą porcję dobrej muzyki i zabawy.

Usuń włosy z brzucha na zawsze

2014-10-24
ciekawostki
Wiele osób boryka się z owłosionym brzuchem. Jest na to idealne rozwiązanie - fotoepilacja. Najskuteczniejszy aparat na rynku. Jeden zabieg tylko za 180 zł.

„Kryzys małżeński” w rodzinie pand czerwonych

2014-10-23
ciekawostki
Dzięki kamerze zamontowanej w gnieździe pand, nasi goście oraz sympatycy zwierząt mogli śledzić w internecie rozwój maluchów: Ying i Yang.
komentarzy: 0 więcej

Prana House w nowej lokalizacji

2014-10-23
ciekawostki
Zapraszamy do gabinetu przy ul. Okrzei 9. Prana House to jedyny Gabinet w regionie dolnośląskim oferujący sprawdzone metody szczegółowej diagnostyki.

Premiera Furii już w piątek

2014-10-23
ciekawostki
Od piątku zapraszamy na znakomity film z Bradem Pittem - "Furia".

Lato jesienią - Egipt czeka

2014-10-23
ciekawostki
Słońce, plaża, palmy i 30 stopni Celsjusza to wszystko jesienią w Egipcie za 1690 zł/os w opcji all inclusive i to w pięciogwiazdkowym hotelu.

Leszczyna Barceloński teraz 13 zł.

2014-10-23
ciekawostki
Dobra, deserowa odmiana leszczyny o bardzo dużych i bardzo smacznych orzechach (według wielu opinii uważane są za najsmaczniejsze).
komentarzy: 0 więcej

Jesienią rozgrzewamy nasze ciała

2014-10-22
ciekawostki
Do końca października przyjdź na masaż z drugą osobą, a pobyt w łaźni parowej otrzymacie w prezencie.
komentarzy: 0 więcej

Na pielgrzymkowym szlaku

2014-10-22
ciekawostki
Warto jesienią wyruszyć przed siebie, tak jak to czynią rokrocznie Mieszkańcy "Jutrzenki". Celem jest Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie.

Rozpoczęcie kursów A,A2 i B

2014-10-21
W czwartek (23.10) o godz.10:00 rozpoczynamy zapisy na kurs prawa jazdy kat.A, A2, i B

Oferta limitowana

2014-10-21
ciekawostki
Od 27 października br. rusza nowa promocja, w której pierwsze 7 osób otrzyma od nas karnet w cenie 99 zł/miesięcznie.

Sezon na doniczki

2014-10-21
ciekawostki
Jesień to idealna pora na zaopatrzenie się w doniczki ogrodowe, które teraz są o 30% tańsze.
komentarzy: 0 więcej

Ustawiamy zbieżność za stówkę

2014-10-21
ciekawostki
Bezpłatna kontrola nadwozia, a także ustawienie zbieżności za 100 zł na najnowocześniejszym, amerykańskim sprzęcie.

Smycze automatyczne w różnych wzorach

2014-10-20
ciekawostki
Ciekawe i modne wzory na wygodnych smyczach automatycznych marki Flexi w cenie 32,70 zł.

Moje przypadki cz. 8 - przyspiesz swój komputer

2014-10-20
ciekawostki
Optymalizacja komputera nie musi polegać tylko i wyłącznie na wymianie procesora lub karty graficznej. Warto zacząć od niepozornych elementów takich jak dysk.
zobacz wszystkie ciekawostki

HITY LENIWCA

Egipt na ostatnią chwilę

Hotel: Shores Golden Resort 4*
Termin: 28.10 - 4.11.2014 / 7 dni
Wylot: Wrocław
Wyżywienie: all inclusive
Organizator: Sun & Fun
Cena: 1395 zł/os. dorosła

Last minute - Maroko

Hotel: Anezi Tower 4*
Termin: 31.10 - 7.11.2014 / 7 dni
Wylot: Katowice
Wyżywienie: all inclusive
Organizator: Itaka
Cena: 2239 zł/ os. dorosła

Snowboard w Zakopanem

Pensjonat: "Za Wodą"
Termin: 17.01 - 24.01.2015 / 7 dni
Wyjazd: Wrocław
Wyżywienie: pełne
Organizator: Almatur
Cena: 1024 zł/dziecko

Paris, Paris..

Hotel: typu **
Termin: 9.11 - 14.11.2014 / 4 dni
Wyjazd: Jędrzychowice
Wyżywienie: wg programu
Organizator: Itaka
Cena: 1197 zł/ os. dorosła

Wyspy Kanaryjskie

Hotel: Club Caleta Dorada 3*+
Termin: 27.10 - 3.11.2014 / 7 dni
Wylot: Katowice
Wyżywienie: HB
Organizator: Itaka
Cena: 1459 zł/ os. dorosła

MULTIKINO ZGORZELEC (więcej)

NAJBLIŻSZE IMPREZY

CENY WALUT

  kupno sprzedaż
EUR 4.2100 zł 4.2150 zł
CZK 0.1522 zł 0.1524 zł
USD 3.3200 zł 3.3250 zł
GBP 5.3450 zł 5.3500 zł
Dodano dnia: 2014-10-25 Ceny orientacyjne.

ANKIETY (więcej)

zobacz wszystkie promowane