WIADOMOŚCI

Będą nowoczesne linie kolejowe, m.in. na takich trasach jak: Wrocław- Zgorzelec, Wrocław- Jelenia Góra oraz połączenie Karkonosze i Warszawa.

Natalia Gorzka
komentarzy: 5 odsłon: 934 więcej

Od dziś (12.10.09) Powiatowy Urząd Pracy w Zgorzelcu wznawia przyjmowanie wniosków na dofinansowania dla osób niepełnosprawnych. Z uwagi na ograniczone środki finansowe wnioski przyjmowane będą tylko do dnia 19 października 2009 r.

Iwona Russ
komentarzy: 1 odsłon: 814 więcej

Od dzisiaj na ul. Czachowskiego obowiązuje zmiana organizacji ruchu. Choć nadal obowiązuje jeden kierunek jazdy, to wjazd jest możliwy wyłącznie od strony ul. Emilii Plater. Do końca października zostanie także przebudowany cały parking.

red.
komentarzy: 17 odsłon: 1511 więcej

Wszyscy, którzy ukończyli 15 lat i nie zdążyli się jeszcze zapisać na kurs nauki języków obcych metodą SITA, mają szansę zrobić to w ciągu najbliższych dwóch tygodni. Z dofinansowanego kursu w ramach programu „Bliżej Europy”, chętni ze Zgorzelca i okolic mogą skorzystać już za 439 zł.

Ośrodek Językowy SITA
komentarzy: 0 odsłon: 821 więcej

Do naszej redakcji zgłosił się Stefan Kozłowski - 60-latek z Węglińca, sportowiec, pierwsza osoba, która opowiedziała nam o swoim talencie i utwierdziła mnie w przekonaniu, że sport można trenować w każdym wieku, a sukces nie jest tylko domeną osób młodych.

Natalia Gorzka
komentarzy: 2 odsłon: 1699 więcej

25 września br. na rynku muzycznym pojawił się czwarty już krążek zespołu Sumptuastic pt. „Iluzjoniści”. Jak zapewnia zespól płyta jest zupełnie inna niż poprzednie, cechuje ją dojrzałość emocjonalna i refleksyjność. Na jednego z naszych czytelników czeka gorąca jeszcze płyta. Aby ją otrzymać wystarczy odpowiedzieć na jedno proste pytanie.

Natalia Gorzka
komentarzy: 0 odsłon: 2028 więcej

Koszykarze PGE Turowa nie dali jakiejkolwiek nadziei na zwycięstwo drużynie Stali w sobotni wieczór. W Stalowej Woli to zgorzelczanie przejęli inicjatywę już na samym początku spotkania. Wicemistrzowie Polski bez większych problemów pokonali beniaminek PLK 88:60.

Adam Milintowicz
komentarzy: 0 odsłon: 713 więcej

Od dwóch tygodni w zgorzeleckim parku Błachańca można dostrzec pewne zmiany i wszystko wskazuje, że będzie ich więcej. Na stawie przy tzw. Łabędziej Wyspie zamontowano wodotrysk tzw. aerator. Urząd Miasta planuje również modernizację amfiteatru. Na ten cel zabezpieczono w budżecie miasta kwotę 180 tys. zł.

Natalia Gorzka
komentarzy: 15 odsłon: 1309 więcej

9 października na basenie w Centrum Sportowo Rekreacyjnym odbędzie się czwarta już edycja Międzynarodowych Zawodów Pływackich Placówek Korczakowskich.

Natalia Gorzka
komentarzy: 3 odsłon: 1561 więcej

Dziś 7 października ok. godz. 13.30 doszło do śmiertelnego wypadku na drodze za Koźminem, w którym zginął 42-letni mężczyzna, mieszkaniec Zgorzelca. Nie wiadomo co było przyczyną tragedii.

Natalia Gorzka
komentarzy: 16 odsłon: 2176 więcej

30 września br. na mocy zarządzenia nr 68 Komendanta Głównego w strukturach Straży Granicznej będzie funkcjonować nowa jednostka edukacyjna – Ośrodek Szkoleń Specjalistycznych SG w Lubaniu, jedyny na południu Polski, ośrodek szkolący funkcjonariuszy SG.

Natalia Gorzka
komentarzy: 2 odsłon: 968 więcej

W związku z wieloma prośbami firm oraz osób świadczących usługi budowlane dział REMONTY zostaje przeniesiony do drzewa głównego ogłoszeń drobnych. Nowością jest kategoria ZWIERZĘTA, w której jak sama nazwa wskazuje można zamieszczać ogłoszenia związane z wszelkiego rodzaju pupilami.

red.
komentarzy: 0 odsłon: 6 więcej

30. września w dzienniku publikowaliśmy historie państwa Bobowiak, które ewidentnie czuło się pokrzywdzone oraz nie rozumiało powodu interwencji patrolu składającego się z policjanta oraz strażnika miejskiego. Przedstawiamy wersję zdarzeń drugiej strony, która różni się o 180 stopni od tej opowiedzianej przez małżeństwo Bobowiak.

Natalia Gorzka
komentarzy: 20 odsłon: 1020 więcej

22 mandaty karne, 6 zatrzymanych dowodów rejestracyjnych oraz 4 nietrzeźwych kierowców - to efekt poniedziałkowego "polowania" w ramach akcji Trzeźwy poranek, jakie przeprowadzili policjanci z KPP w Zgorzelcu.

red.
komentarzy: 10 odsłon: 922 więcej

Jeżeli jesteś wyjątkowy, masz talent, chcesz pochwalić się swoimi osiągnięciami i ciężką pracą? Przyjdź do redakcji lub napisz do nas. Szukamy perełek z naszego regionu, o których warto napisać, które chcemy podziwiać i być dumni z ich sukcesów.

Natalia Gorzka
komentarzy: 0 odsłon: 1215 więcej

Masz talent literacki? Piszesz wiersze opowiadania, skecze, pamiętnik? Podziel się swoim talentem i weź udział w trzeciej edycji Międzynarodowego Konkursu Literackiego "O Nagrodę Nie-Do-Rzeczki" organizowanym przez Miejski Dom Kultury w Zgorzelcu.

 

Natalia Gorzka
komentarzy: 0 odsłon: 1330 więcej

W dziale foto publikujemy 240 konkursowych zdjęć z Jakubów, które brały udział w tegorocznej edycji konkursu.

red.
komentarzy: 0 odsłon: 13 więcej

Gniew po przegranej

2009-10-06

Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o zniszczenie mienia w salonie gier oraz kradzież siedmiu puszek piwa. Mężczyzna wybił szyby w pomieszczeniu, ponieważ  postanowił w ten sposób rozładować swój gniew po przegranej.

Komenda Powiatowa Policji w Zgorzelcu
komentarzy: 10 odsłon: 889 więcej

Dzisiaj w Zgorzelcu pojawiło się dwoje dziennikarzy z Narodowej Telewizji Chorwackiej (Hrvatska radiotelevizija), którzy nagrywali reportaż o Zgorzelcu i Goerlitz.

red.
komentarzy: 7 odsłon: 1637 więcej

Marcin Milejski jest autorem fotki, która otrzymała największą ilość głosów w konkursie na najlepsze zdjęcie z Jakubów i tym samym wygrał nagrodę w postaci 500 zł. Już niebawem opublikujemy galerię wszystkich zdjęć biorących udział w zabawie, a tymczasem zwycięzcy gratulujemy wygranej.

red.
komentarzy: 11 odsłon: 1729 więcej

Początek jesieni, to dobry moment by pomyśleć o zapisie na kurs języka obcego, bo jego znajomość w CV to już nie atut, ale wymóg ze strony pracodawców oferujących ciekawe zatrudnienie. Czy mieszkańcy Zgorzelca korzystają z tego, że żyją w mieście przygranicznym?

Niuszkin
komentarzy: 4 odsłon: 1066 więcej

30 września br. zgorzeleccy policjanci zatrzymali 29 – letniego mężczyznę, który zajmował się wytwarzaniem środków odurzających.

KPP Zgorzelec
komentarzy: 1 odsłon: 916 więcej

Nowy patron szkoły

2009-10-02

Dziś (02. października br.) odbyły się uroczystości związane z nadaniem imienia Zespołowi Szkół Zawodowych i Licealnych przy ul. Powstańców Śląskich 1. Patronem szkoły są Górnicy oraz Energetycy Turowa.

Natalia Gorzka
komentarzy: 2 odsłon: 1570 więcej

Już niebawem każdy kto posiada urządzenie (laptop, palmtop, komórka) przystosowane w standardzie : WiFi 802.11 b i g  będzie mógł korzystać z bezpłatnego z Internetu. Problem w tym, że usługa będzie dostępna tylko w dwóch miejscach w Zgorzelcu i przy ograniczonej liczbie jednoczesnych użytkowników.

Natalia Gorzka
komentarzy: 42 odsłon: 1443 więcej

Finał III Ogólnopolskiego konkursu Serce na Start z zakresu udzielania pierwszej pomocy w sytuacjach zagrożenia życia dla uczniów klas IV-VI szkół podstawowych oraz gimnazjów odbył się 26 września na Rynku w Krakowie. Pierwsze miejsce w konkursie zajęli Piotr i Grzegorz Woźniak z Gimanzjum nr 1 w Zgorzelcu.

Natalia Gorzka
komentarzy: 6 odsłon: 2004 więcej

Wczoraj 30.września o godz. 17.00 w Kuźni odbyło się szkolenie dotyczące kilku zagadnień związanych m.in. z tworzeniem wizerunku własnej firmy, brandingiem (tworzeniem marki), reklamą w Internecie i kryzysem światowym. Zajęcia prowadzili dwaj eksperci z Wrocławia – Marek Jankowski i Paweł Tkaczyk. Przekazywanie wiedzy odbywało się na zasadzie interakcji ze słuchaczami, dlatego praktycznie nie było możliwości aby się nudzić.

Natalia Gorzka
komentarzy: 3 odsłon: 1333 więcej

CIEKAWOSTKI (więcej)

Parking w prezencie i nowe oferty

2015-05-22
ciekawostki
Zaplanuj wakacje z Leniwcem. Do każdej rezerwacji dokonanej w naszym biurze dodajemy parking długoterminowy przy wrocławskim lotnisku w prezencie.

Zrób to sam - ławka ogrodowa

2015-05-22
ciekawostki
Wystarczą dwa żeliwne profile, pięć desek (3x8x130cm) i 20 śrub aby w Twoim ogrodzie pojawiła się solidna ławka.

-10% na wszystkie drzwi stalowe KMT

2015-05-22
ciekawostki
Od dziś dajemy rabat 10% na wszystkie drzwi stalowego KMT. Cena kompletnych drzwi z ościeżnicą, klamkami i zamkami w cenie 1199 zł.
komentarzy: 0 więcej

Koncert Orkiestry Młodzieżowej

2015-05-22
ciekawostki
25 maja (poniedziałek) o godz. 15:00 na łące festynowej odbędzie się Koncert Orkiestry Młodzieżowej.
komentarzy: 0 więcej

Szable

2015-05-21
ciekawostki
Szabla austriacka należąca do oficera piechoty, a także szable pruskie i szpada.
komentarzy: 0 więcej

Tydzień Otwartych Drzwi w Szkole Muzycznej

2015-05-20
ciekawostki
Od 25 do 29 maja zapraszamy na Tydzień Otwartych Drzwi - będzie można wejść na lekcje i poznać naszą szkołę.

Pomysły na prezent na Dzień Matki

2015-05-20
ciekawostki
Przygotowaliśmy wiele ciekawych pomysłów na prezenty dla mam. W promocji między innymi: Colistar, Yonelle, Eris, Calvin Klein, Versace, a także Dolce&Gab...
komentarzy: 0 więcej

Hit sezonu - szczotki MagicBrush do czyszczenia koni

2015-05-20
ciekawostki
Ciężko Ci wyczyścić konia? MagicBrush teraz w cenie 22 zł. Wystarczy jedno pociągnięcie, aby sierść została rozczesana, wygładzona i oczyszczona z zabrudzeń.
komentarzy: 0 więcej

Rozpoczęcie kursów w Zgorzelcu i Węglińcu

2015-05-20
W czwartek (21.05) od godz.10:00 rozpoczynamy zapisy na kurs prawa jazdy kat.A,A2 i B

Już są! Plumbike - rowery wyjątkowe jak Ty

2015-05-19
ciekawostki
Pięć pięknych rowerów Plumbike typu cruiser zawitało do naszego salonu. Są kolorowe, wygodne i wykonane z najwyższą starannością przez polską firmę. Cena 19...

Laptop z mobilnością tabletu za 319 €

2015-05-19
ciekawostki
Asus T 100TA jednym z najlżejszych laptopów na rynku, po odłączeniu 10,1-calowego ekranu od klawiatury staje się równie lekkim, wielodotykowym tabletem.

Wycieczki szkolne

2015-05-19
ciekawostki
Już tylko miesiąc pozostał do końca roku szkolnego. Przed wakacjami warto wybrać się jeszcze na szkolną wycieczkę.

Nabór na kursy

2015-05-18
ciekawostki
Dla osób zainteresowanych pracą za granicą oferujemy przyśpieszone kursy językowe i zawodowe.

Jawna baza pytań na prawo jazdy

2015-05-18
ciekawostki
Ministerstwo Transportu ujawniło w sieci bazę pytań na prawo jazdy.

Zestaw kluczy nasadowych NEO

2015-05-18
ciekawostki
Zestaw kluczy nasadowych składający się aż z 71 elementów, wraz z poręczną walizką w cenie 322 zł. Dodatkowo 25 lat gwarancji producenta.

Kosmetyczna proteza szkieletowa acetalowa

2015-05-18
Acetal to związek organiczny, który zastąpił metal występujący dotychczas w protezach szkieletowych. Dzięki temu nie łamie się i jest świetny także dla alergikó

"TANDEM" polsko-niemieckie spotkania językowe

2015-05-18
ciekawostki
Nadszedł czas na piknik. Tym razem w ogrodzie przy Stadthalle Görlitz. Tutaj we wtorek, 19. maja 2015 r. o godz. 18:00 będą na Państwa czekali Kasia i Michael.

Piękne i zmysłowe usta

2015-05-16
ciekawostki
Usta idealne, o doskonałych proporcjach, pełne i jędrne, świadczą o atrakcyjności kobiety. Zapraszamy do skorzystania z oferty modelowania ust.

Nowa baza pytań

2015-05-15
ciekawostki
Ministerstwo Infrastruktury przygotowuje się do upublicznienia nowych pytań egzaminacyjnych. Programy szkoleniowo egzaminacyjne zostaną zaktualizowane automatyc

II Polski Dzień

2015-05-15
ciekawostki
W najbliższą niedzielę zapraszamy na II Polski Dzień w Naszym Zoo. Uczniowie z SP 4 przygotowali specjalne stacje, na przy których będą przekazywać swoją wiedzę
komentarzy: 1 więcej
zobacz wszystkie ciekawostki

HITY LENIWCA

Last minute do Egiptu

Hotel: Rehana Sharm Resort 4*
Termin: 26.05 - 3.06.2015 / 7 dni
Wylot: Wrocław
Wyżywienie: all inclusive 24 h
Organizator: Itaka
Cena: 1359 zł/ os. dorosła

Greckie wakacje

Hotel: Diogenis Palace 4*
Termin: 28.06 - 5.07.2015 / 7 dni
Wylot: Wrocław
Wyżywienie: all inclusive
Organizator: Sunshine
Cena: 2079 zł/ os. dorosła

Wielkie Południe

Zakwaterowanie: hotele typu ***
Termin: 12.06 - 19.06.2015 / 7 dni
Wylot: Katowice
Wyżywienie: wg programu
Organizator: Itaka
Cena: 2359 zł/ os. dorosła

Czerwiec na Majorce

Hotel: Aparthotel Blue Sea Gran Playa 3*
Termin: 7.06 - 15.06.2015 / 7 dni
Wylot: Wrocław
Wyżywienie: all inclusive
Organizator: Itaka
Cena: 2739 zł/ os. dorosła

Tour de Bulgaria

Zakwaterowanie: hotele typu ***
Termin: 24.07 - 31.07.2015 / 7 dni
Wylot: Wrocław
Wyżywienie: wg programu
Organizator: Itaka No Limits
Cena: 2079 zł/ os. dorosła

MULTIKINO ZGORZELEC (więcej)

NAJBLIŻSZE IMPREZY

CENY WALUT

  kupno sprzedaż
EUR 4.0900 zł 4.1000 zł
CZK 0.1494 zł 0.1495 zł
USD 3.7300 zł 3.7400 zł
GBP 5.7500 zł 5.7600 zł
Dodano dnia: 2015-05-23 Ceny orientacyjne.

ANKIETY (więcej)

zobacz wszystkie promowane