WIADOMOŚCI

W miniony piątek obywatel Niemiec o mały włos nie zgwałcił młodej Polki. Do zdarzenia doszło w biały dzień, w godzinach popołudniowych przy ulicy Francuskiej i gdyby nie interwencja mieszkańca Zgorzelca, nie wiadomo jakby się cała sprawa zakończyła. Wobec napastnika sąd zastosował areszt tymczasowy. Warto nadmienić, że nie wszyscy przyszli z pomocą dziewczynie: jednemu z kierowców tak się spieszyło, że zażądał od udzielającego pomocy mieszkańca, natychmiastowego przestawienia samochodu, co prawie doprowadziło do ucieczki napastnika! Jak widać  znieczulica nie zna granic.

red.
komentarzy: 27 odsłon: 14157 więcej

Kto z Państwa jechał ostatnio furmanką do lasu na jagody? Niewielu jest takich. Przydarza się niepowtarzalna okazja, żeby spełnić marzenia z dzieciństwa. Koło Ludzi Aktywnych „Pirat” z Ruszowa organizuje w dniu 5 lipca br. o godzinie 12:00 konkurs: „Furmanką na jagody. Ponadto trwają zapisy do innej zabawy: zawodów w lepieniu pierogów! Będzie i degustacja: świeżutkie pierożki z jagodami, gotowane na miejscu imprezy. Do tego waniliowa śmietana. Palce lizać.

red.
komentarzy: 0 odsłon: 6728 więcej

Nie ujmując niczego innym, chyba najważniejszym wydarzeniem tego tygodnia w MDK Zgorzelec będzie finał tegorocznych Dni Miasta, który odbędzie się już w najbliższy weekend. Zanim jednak o nim, dwa słowa o imprezach go poprzedzających.

red.
komentarzy: 5 odsłon: 6375 więcej

Pod względem zdarzeń drogowych nasz powiat w perspektywie kraju nie wypadł źle. Jedynie 5 kolizji i 34 zatrzymane dowody rejestracyjne ze względu na zły stan techniczny pojazdów, to efekt długiego, czerwcowego weekendu.

red.
komentarzy: 0 odsłon: 6030 więcej

Pod koniec maja do Burmistrza Pieńska wpłynął monit od jednego z wydawców w sprawie zaległości finansowych za zamówione podręczniki, jakie posiada tamtejsza szkoła podstawowa. Kwota zadłużenia miała sięgać kilkudziesięciu tysięcy złotych jednak po monicie została w dużej części spłacona. Według naszych informacji podręczniki miała zamówić i nie zapłacić Dyrektorka placówki, z którą jak informuje pieński magistrat: rozwiązano już umowę o pracę.

red.
komentarzy: 36 odsłon: 10943 więcej

Grając w mocno rezerwowym składzie, pewna już awansu drużyna Nysy Zgorzelec, zremisowała u siebie z drużyną Czarnych Lwówek Śląski. Przed wejściem na boisko piłkarze gości utworzyli mistrzowski szpaler dla najlepszej drużyny sezonu.

Tomasz Góral
komentarzy: 11 odsłon: 6468 więcej

Urząd Miasta przekazał informację o utrudnieniach jakie mogą powstać przy ulicy Lubańskiej podczas budowy parkingu przy szpitalu. Plac budowy został przekazany wykonawcy 17 czerwca, a zakończenie prac zaplanowano na wrzesień br.

red.
komentarzy: 5 odsłon: 6767 więcej

Podczas kolejnego turnieju eliminacyjnego do finału tytułowej imprezy, doszło do sporej niespodzianki. Z turniejem pożegnała się broniąca tytuł drużyna - FC Puszyści.

Tomasz Góral
komentarzy: 0 odsłon: 5978 więcej

Zgorzeleccy policjanci zatrzymali 31-letniego mężczyznę, który znieważył interweniujących funkcjonariuszy. Mężczyzna wielokrotnie używał słów powszechnie uważanych za obelżywe wobec policjantów. Stwierdził, że jest piłkarzem i mu wszystko wolno. W niewybrednych słowach zapowiedział też, że doprowadzi do zwolnienia z pracy interweniujących policjantów. Badanie trzeźwości wykazało, iż mężczyzna jest pijany. Miał blisko półtora promila alkoholu w organizmie. „Piłkarz” trafił do policyjnego aresztu.

red.
komentarzy: 12 odsłon: 7666 więcej

Młody motocyklista – Miłosz Steleżuk w zeszły poniedziałek wystartował na torze w Poznaniu, gdzie w wyścigu z serii zaliczanej do Pucharu Polski, zajął trzecie miejsce w stawce 22 zawodników. Miłosz do wyścigu ruszył z trzeciego pola wywalczonego w kwalifikacjach i jak się ostatecznie okazało, nie oddał go do końca wyścigu notując cenne punkty w walce o Puchar Polski.

red.
komentarzy: 12 odsłon: 6639 więcej

Wygląda na to, że często mylimy zgorzelecki skwer z placem zabaw. Wyrwane szczebelki w leżakach da się jeszcze naprawić ale złamana „płoza” oznacza, że będzie o jeden leżak mniej.

red.
komentarzy: 26 odsłon: 9643 więcej

W ramach Dni Zgorzelca o których więcej pisaliśmy tutaj, w niedzielny poranek (22.06) rozpocznie się  piknik tenisowy. Na zwycięzcę czeka Puchar Burmistrza.

red.
komentarzy: 0 odsłon: 5566 więcej

Po awansie juniorów do Dolnośląskiej Ligi Juniorów, do pełni szczęścia brakowało tylko awansu seniorów do IV ligi. W przedostatniej kolejce ligi okręgowej mecz sezonu odbył się w Mirsku, z niepokonanym dotąd w meczach u siebie tamtejszym Włókniarzem. Jak się okazało każda seria musi się kiedyś skończyć. Zgorzelecka drużyna wygrywając 2:1 zapewniła sobie awans do IV ligi!

Tomasz Góral
komentarzy: 6 odsłon: 6554 więcej

Kukułka - Cuculus canorus. Pewnie każdy ją słyszał, niewielu widziało, a jeszcze mniejsza liczba osób ją zadowalająco sfotografowała.  Ja swoją przygodę z kukułką zacząłem 3 lat temu i w poniższym tekście spróbuje opisać i wskazać najbardziej istotne elementy, które mogą pozytywnie wpłynąć na zadowalający efekt naszych fotograficznych poczynań z tym tajemniczym i rzadko widywanym ptakiem. A zatem zapraszam na bliższe spotkanie z kukułką.

Rafał Bojanowski
komentarzy: 6 odsłon: 7217 więcej

Było karmienie jeżozwierzy, wielbłądów i wydr. Poza tym mini park linowy, stodoła odkrywców, a także tory przeszkód i wiele innych atrakcji. W miniony wtorek Zoo w Goerlitz wraz z firmą Bieleccy Bus zaprosiło dzieci z klasy 0b ze Szkoły Podstawowej Tęcza na urodziny jednej z uczennic.

red.
komentarzy: 0 odsłon: 6064 więcej

Miodrag Rajković, który równo tydzień temu wywalczył z PGE Turowem Zgorzelec mistrzostwo Polski, pozostanie w przygranicznym klubie przynajmniej przez kolejny rok. Obie strony podały sobie ręce i doszły do porozumienia. – Nie podpisaliśmy jeszcze kontraktu, ale wszystkie warunki nowej umowy zostały już ustalone – mówi Waldemar Łuczak.

Bartosz Seń
komentarzy: 18 odsłon: 7833 więcej

Policjanci z grupy Nysa zatrzymali 37-letniego mężczyznę podejrzanego o przestępstwa narkotykowe. W mieszkaniu mężczyzny zabezpieczono metamfetaminę oraz marihuanę.

red.
komentarzy: 14 odsłon: 7677 więcej

Już jutro (czwartek 19.06) na boisku w Mirsku prawdopodobnie wyjaśni się sprawa awansu do IV ligi. W bezpośrednim starciu rozstrzygną to ze sobą, dwie najlepsze ekipy obecnego sezonu jeleniogórskiej "okręgówki". Początek spotkania o godzinie 17:00.

Tomasz Góral
komentarzy: 3 odsłon: 5809 więcej

W najbliższy czwartek (19 czerwca 2014 roku) ulicami wielu miast oraz wsi naszego powiatu przejdą procesje związane z Uroczystością Bożego Ciała. Trasy przemarszu będą zabezpieczali zgorzeleccy policjanci oraz strażnicy miejscy. Apelujemy do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności oraz stosowanie się do poleceń funkcjonariuszy kierujących ruchem.

red.
komentarzy: 5 odsłon: 6122 więcej

Wczoraj na boisku przy Gimnazjum nr 2 odbyły się pierwsze eliminacje turnieju "Młodzież na boisko". Jak się okazało pierwszym finalistą została drużyna "Psiaków na medal". Dzisiaj kolejne eliminacje!

Tomasz Góral
komentarzy: 0 odsłon: 6069 więcej

W ostatni weekend w Lubaniu odbył się turniej finałowy OZPN. Na turniej zaproszono 12 wyróżniających się zespołów klubowych, które brały udział w turniejach zaplanowanych przez Okręgowy Związek Piłki Nożnej w sezonie 2013/2014. Jak się okazało młodzi piłkarze zgorzeleckiej drużyny zostali srebrną ekipą turnieju!

Tomasz Góral
komentarzy: 0 odsłon: 5811 więcej

Długi czerwcowy weekend upłynie nam pod znakiem kolejnych imprez z całego szeregu czerwcowych propozycji w ramach Dni Zgorzelca. Finał zaplanowano w ostatni weekend tego miesiąca, ale już w i ten najbliższy na pewno nie będziemy się nudzić. Przed nami występ Dawida Podsiadło, wspaniałe widowisko (spektakl akrobatyczno-taneczny) - PROMETEUSZ oraz festiwal koszykówki ulicznej Streetball 2014.

red.
komentarzy: 16 odsłon: 9991 więcej

Już dzisiaj o godzinie  18:00 na boisku przy Gimnazjum nr 2 w Zgorzelcu (ul. Elizy Orzeszkowej), odbędą się pierwsze eliminacje do finałowej imprezy. Do tej pory zgłosiło się dziesięć drużyn w tym obrońcy tytułu - ekipa z Radzimowa, FC Puszyści. Lista z zapisami wciąż otwarta!

Tomasz Góral
komentarzy: 0 odsłon: 5930 więcej

Jak wynika z naszych informacji od samego rana z terenu Zgorzelca na policję napływają informację o próbach oszustwa metodą "wnuczka". Zachowajmy czujność i nie dajmy się złodziejom!

red.
komentarzy: 5 odsłon: 5961 więcej

Policjanci z grupy Nysa odzyskali skradzioną na terenie Niemiec koparkę. Jak się okazuje maszyna była wykorzystywana przez jedną z lokalnych firm budowlanych.

red.
komentarzy: 14 odsłon: 8162 więcej

Polak potrafi

2014-06-17

Wczoraj (poniedziałek 16.06) w godzinach wieczornych ulicą Fabryczną i Lubańską z dawnego Famago, transportowano bardzo długi dźwigar (?). Jeżeli ktoś uważa, że na tamtejszym skrzyżowaniu jest wąsko, to powinien obejrzeć zdjęcia z akcji, na których widać, że Polak to jednak potrafi.

red.
komentarzy: 15 odsłon: 9788 więcej

CIEKAWOSTKI (więcej)

Koncert - Róże Europy w Plcebo Klub

2015-01-30
ciekawostki
Róże Europy po raz drugi w Zgorzelcu w Placebo Klub ! Zapraszamy na koncert legendy polskiego rocka!

"Ying" – niedźwiadek niejadek

2015-01-30
ciekawostki
Zaburzenia żywieniowe u jednego z bliźniaków pandy czerwonej w Naszym Zoo.
komentarzy: 0 więcej

Hotele tylko dla dorosłych

2015-01-30
ciekawostki
Po ofertach wypoczynku dla rodzin z dziećmi czas na propozycje dla dorosłych. Mogą one być świetną okazją do spędzenia czasu we dwoje.

Rozpoczęcie kursów w Zgorzelcu i Węglińcu kat.B

2015-01-30
W czwartek (5.02) od godz.10:00 rozpoczynamy zapisy na kurs prawa jazdy kat.B

Nowy kurs prawa jazdy.

2015-01-30
ciekawostki
W dniu 6.02.2015r. o godzinie 16.00 rozpoczynamy nowy kurs na kategorie prawa jazdy B, BE, C, CE, D. Zapisy trwają.

Jutro ostatni dzień promocji -50%

2015-01-30
ciekawostki
Już jutro kończy się promocja na zabiegi w naszym salonie. To ostatnia szansa nabycia karnetu w promocyjnej cenie.

Szkolenie dla nauczycieli języka polskiego jako języka obcego

2015-01-29
ciekawostki
28.03.2015 zapraszamy na warsztaty prowadzone przez wykładowcόw Szkoły Języka i Kultury Polskiej KUL nt. "Jak radzić sobie w glottodydaktyce z pisaniem?...

Luty miesiącem dla par

2015-01-29
ciekawostki
Promocje lutowo-walentynkowe. Idealne pomysły dla zakochanych i nie tylko... Masaże przy świecach, relaksującej muzyce i lampce wina...
komentarzy: 0 więcej

Piątkowe kreatywne zajęcia dla dzieci

2015-01-27
ciekawostki
Już w najbliższy piątek (30.01) o godz. 16:30 zapraszamy na zajęcia plastyczno-techniczne w rytmach Zumby w Punkcie Przedszkolnym Słoneczny Promyczek.

Ile zaoszczędzisz wymieniając stare żarówki?

2015-01-27
ciekawostki
Sprawdź jak duże oszczędności daje wymiana oświetlenia na LED.

Konkurs: wygraj zabieg

2015-01-27
ciekawostki
Weź udział w naszym konkursie i wygraj zabieg usuwania owłosienia pod pachą. Spróbuj i zobacz efekt jest już po pierwszym razie. Konkurs trwa tylko 2 tygodnie.

10 calowy Lenovo Yoga Tablet 2 z systemem Android

2015-01-27
ciekawostki
Błyskawicznie włączaj tablet, otwieraj pliki (w tym zdjęcia) i płynnie przełączaj się między aplikacjami nie czekając na ich załadowanie.

Nie ma jak Babcia...

2015-01-27
ciekawostki
O tym, że słowo "babcia" to najpiękniejsze słowo świata nie trzeba nikomu przypominać. Nasze babcie odwiedziły wnuki.

Świeże kwiaty prosto z Holandii (galeria)

2015-01-27
ciekawostki
Od dwóch lat 95% kwiatów w naszych kwiaciarniach sprowadzamy bezpośrednio z holenderskich szklarni. Dzięki temu skracamy podróż kwiatów nawet o tydzień.

Badania techniczne z bonusem

2015-01-27
ciekawostki
Na naszej stacji w trakcie badań technicznych napompujemy koła azotem, a także ustawiamy światła bez dodatkowych opłat.

Wymieniamy olej za 1 zł

2015-01-27
ciekawostki
Za wymianę oleju na naszej stacji zapłacicie tylko 1 zł. Promocja trwa do końca marca 2015 r.

Grecos: ostatnie dni first minute

2015-01-26
ciekawostki
Nawet 35% tańsze oferty i wiele dodatków do imprez. Tygodniowy pobyt na Rodos, w wyżywieniem all inclusive, od 10 do 17 sierpnia można kupić w cenie 2280 zł/os

Dancing w Kaprysie

2015-01-26
ciekawostki
Zapraszamy na roztańczony wieczór w Restauracji Kaprys przy zespole Reed.
komentarzy: 0 więcej

Rekordowa liczba gości

2015-01-26
ciekawostki
W 2014 roku Nasze Zoo odwiedziło prawie 130.000 gości. Jest to rekordowa liczba osób odwiedzających, od czasu zjednoczenia Niemiec w 1990 roku.
komentarzy: 0 więcej

Yerba Mate - siorbanie dla zdrowia

2015-01-25
ciekawostki
Podnosi odporność organizmu, polepsza trawienie, zwiększa koncentrację, niweluje zmęczenie, obniża cholesterol, wspomaga odchudzanie. 200g w cenie 16,90 zł.
komentarzy: 0 więcej
zobacz wszystkie ciekawostki

HITY LENIWCA

Wakacje na Krecie

Hotel: Arion Palace 4*
Termin: 9.08 - 20.08.2015 / 10 dni
Wylot: Wrocław
Wyżywienie: all inclusive
Organizator: Itaka
Cena: 3164 zł/ os. dorosła

Walentynki w Egipcie

Hotel: Xperience Kiroseiz Parkland 5*
Termin: 10.02 - 17.02.2015 / 7 dni
Wylot: Wrocław
Wyżywienie: all inclusive
Organizator: Wezyr Holiday
Cena: 1888 zł/ os. dorosła

Batumi, hej Batumi

Hotel: Sheraton Batumi 5*
Termin: 13.06 - 20.06.2015 / 7 dni
Wylot: Katowice
Wyżywienie: śniadania i obiadokolacje
Organizator: Itaka
Cena: 3123 zł/ os. dorosła

Wycieczka do Źródeł - Włochy

Hotel: typu ***
Termin: 25.04 - 3.05.2015 / 7 dni
Wyjazd: Wrocław
Wyżywienie: śniadania i obiadokolacje
Organizator: Itaka
Cena: 1037 zł/ os. dorosła

Zamki na piasku - Jordania

Hotel: typu ***
Termin: 5.08 - 12.08.2015 / 7 dni
Wylot: Wrocław
Wyżywienie: śniadania i obiadokolacje
Organizator: Itaka
Cena: 2420 zł/ os. dorosła

MULTIKINO ZGORZELEC (więcej)

NAJBLIŻSZE IMPREZY

CENY WALUT

  kupno sprzedaż
EUR 4.1900 zł 4.2000 zł
CZK 0.1512 zł 0.1515 zł
USD 3.7050 zł 3.7150 zł
GBP 5.5700 zł 5.5800 zł
Dodano dnia: 2015-01-30 Ceny orientacyjne.

ANKIETY (więcej)

zobacz wszystkie promowane