Serwis klimatyzacji

Wiosna to najlepszy okres do przeglądu układu klimatyzacji, a według prognoz, czeka nas coraz cieplejsza pogoda!

Wiosna to najlepszy okres do przeglądu układu klimatyzacji, a według prognoz, czeka nas coraz cieplejsza pogoda!

Przegląd klimatyzacji powinno się robić co 2, 3 lata, jeśli tego nie zrobiłeś to teraz jest najlepsza pora. Wiosna jest najlepszą okazją na to zadanie, a zwłaszcza na wymianę filtrów przeciwpyłkowych i odgrzybienie układu nawiewów, co powinno robić się regularnie raz w roku.

Dlaczego wiosna? Ponieważ w zimie nie jesteśmy w stanie sprawdzić (odczuć), czy coś się dzieje z naszym układem, dlatego serwis przeprowadzamy pod kątem sprawności, stanu czynnika w układzie jak i ewentualnych wycieków, a co może spowodować poważniejsze, kosztowne problemy jak choćby zatarcie sprężarki.

Dobrym na to przykładem są dwa auta z tego tygodnia. Pierwsze trafiło do nas z dziurawą chłodnicą. Drugie, to nieszczelny osuszacz. Sprawa wyszła po przeglądzie układu. Niestety część gazu już uciekła i to pomimo tego, że ten cały czas pracował, a co mogło się odbić na zatarciu sprężarki.

Oba elementy zostały wymienione. Do tego napełniliśmy układ nowym czynnikiem i uzupełniliśmy olej odpowiednio dobrany do danego układu.