Tajemnicza Kraina Turisede już od 31 maja otwarta

Nowością zasługującą na uwagę jest kompletnie wyposażony duży zadaszony obszar„Turihallum”.

„Tajemnicza Kraina Turisede”, nadal w dużej mierze znana jako „Kulturinsel Einsiedel”, będzie mógła ponownie od poniedziałku otworzyć swoje bramy dla wszystkich gości.

Podobnie jak w wielu innych miejscach z branży turystycznej, wraz z pandemią nastał czas radykalnych oszczędności, nie było więc przestrzeni i możliwości na większe inwestycje. Niemniej jednak, oprócz wielu niezbędnych napraw, powstał szereg mniejszych niespodzianek.

Nowością szczególnie zasługującą na uwagę jest teraz kompletne wyposażony duży zadaszony obszar„Turihallum”. Znajdziecie tu ofertę dla wszystkich członków rodziny pomyślaną i zaprezentowaną w sposób po turisedyjsku pomysłowy i oryginalny. Dzięki temu wariantowi na wypadek złej pogody i „łące wodnych kwiatów” na gorące letnie dni, Tajemnicza Kraina Turisede może teraz z czystym sumieniem nazywać się „parkiem na każdą pogodę”!

Otwarcie nie dotyczy polskiej części parku w Bielawie Dolnej – Zakątek Turiusa z kawiarnią Widokową/ „Sehcafe”, pozostanie na razie zamknięta. W ciągu najbliższych 3 tygodni przeprowadzone tu będą różnego rodzaju przebudowy i remonty. Mamy nadzieję, że dzięki nim na początku wakacji będziemy mogli zaprezentować znacznie atrakcyjniejszy park. Pływająca kawiarnia na Nysie Neisse-Cafe z legendarnym już zagadkowym piwem Rätselbier i przygodowymi ścieżkami spacerowymi po polskiej stronie będą oczywiście nadal dostępne.

 

Bilety wstępu 2021:

1. Bilet jednodniowy

Cena:

  • w dni powszednie: 11,50 € osoba dorosła, 7,50 € dziecko (4-14 lat)
  • w weekendy, wakacje i święta: 17,50 € osoba dorosła, 12,50 € dziecko (4-14 lat)

Do nabycia na terenie Parku w dwóch punktach recepcyjnych - Westportal (od strony parkingu), Neissepforte (od strony Nysy)

 
2. Roczny bilet - ważny rok od daty zakupu

  • 44,50 € osoba dorosła, 29,50 € dziecko (4 - 14 la),
  • 35,50 € bilet ulgowy. Do nabycia w obu kasach parku.