Co należy wiedzieć o zadaszeniach tarasowych?

Jeżeli tylko ktoś ma taką możliwość, zadaszenie tarasu należy ustalić już na etapie projektowania domu. Dzięki temu całość będzie stanowić jedność.

Jeżeli tylko ktoś ma taką możliwość, zadaszenie tarasu należy ustalić już na etapie projektowania domu. Dzięki temu całość będzie stanowić jedność.
Co jednak nie oznacza faktu, że z budowy zadaszenia należy rezygnować przy domach już istniejących. W tym wypadku należy uważniej podejść do projektowania całej konstrukcji.
Tak, aby mieć pewność co do tego, że cała przestrzeń nie zostanie zaburzona.
Zadaszenie musi uwzględniać nie tylko budynek domowy, ale również przestrzeń zieloną. Jeżeli tylko ktoś ma taką możliwość, zadaszenie tarasu należy ustalić już na etapie projektowania domu.
Dzięki temu całość będzie stanowić jedność. Co jednak nie oznacza faktu, że z budowy zadaszenia należy rezygnować przy domach już istniejących. W tym wypadku należy uważniej podejść do projektowania całej konstrukcji. Tak, aby mieć pewność co do tego, że cała przestrzeń nie zostanie zaburzona. Zadaszenie musi uwzględniać nie tylko budynek domowy, ale również przestrzeń zieloną.


Gdzie ustawić zadaszenie nad tarasem?
Nietrudno otrzymać w dzisiejszych czasach zadaszenia tarasu. Wiele firm może służyć w tej kwestii fachową pomocą. Trzeba jednak zwrócić uwagę na to, aby całość wychodziła na prawidłową stronę. 

Pod uwagę należy wziąć kierunki świata:

    • Zachód — od rana w tym miejscu będzie nieco chłodniej, aby popołudniem cieszyć się ciepłymi kąpielami słonecznymi. Tarasu wysuniętego na zachód nie warto osłaniać w całości. Warto w tym miejscu postawić na zadaszenie z poliwęglanu lub szklane.

    • Południe — taras, który powinien zostać zadaszony w całości, ponieważ słońce będzie obecne tu przez dużą ilość czasu. W tym przypadku na pewno złym rozwiązaniem okaże się szklane zadaszenie.

    • Wschód — od rana ma się do czynienia z dużą ilością słońca, po południu będzie go zdecydowanie mniej. Dobrą propozycją okazać się może zadaszenie z płyt poliwęglanowych, które w pewnej części pomoże przepuścić światło. Ewentualnie, można zdecydować się na pełną lub częściową konstrukcję zadaszenia.

    • Północ — zabronione jest pełne zadaszenie, które będzie również ograniczać dostęp światła do pomieszczeń domowych. Warto pomyśleć o rozsuwanych markizach, które można regulować w dowolny sposób.

Jak zadaszyć taras?
Pytanie, które uzależnione jest od indywidualnych potrzeb każdego użytkownika. Tym bardziej że do wyboru są różnorodne materiały, które oferowane są przez salony z zadaszeniem. 

Chcąc odpowiedzieć na to pytanie, pod uwagę należy wziąć:

    • Obecność roślinności — lub jej całkowity brak pod zadaszeniem. Nie można bowiem zapomnieć, że różne gatunki roślin lubią całościowe lub częściowe nasłonecznienie.
   • Pożądany efekt — czy ktoś planuje ochronić się tylko przed słońcem, czy też przed opadami deszczu? Czy ktoś docelowo chciałby postawić na ogród zimowy?
   • Stylistyka budynku — nowoczesne domy w minimalistycznym stylu wykluczają obecność drewnianych zadaszeń tarasowych. Trzeba dążyć do stworzenia jednolitej aranżacji.
   • Budżet — nie ma co ukrywać, ale stałe zadaszenia tarasowe nie należą do tanich. Co jednak nie oznacza, że trzeba zrezygnować z zamiaru postawienia takiej konstrukcji.

Warto również ustalić, czy za budowę ktoś chciały zabrać się samodzielnie, czy też wolałby zlecić wykonanie osobom bardziej doświadczonym? Ta druga opcja wydaje się zdecydowanie korzystniejsza.
W szczególności, że dzięki temu można zaoszczędzić sporą ilość czasu wolnego.
Do tego można być pewnym tego, że każdy szczegół konstrukcji zostanie w należyty sposób wykonany. Potem pozostanie już tylko cieszyć się z obecności takiego miejsca.

Więcej o Nas [zobacz]