Botox – usuwanie zmarszczek

Botox jest polecany do leczenia zmarszczek mimicznych twarzy i szyi, spowodowanych kurczeniem się mięśni. Botox ma działanie prewencyjne, tzn. zapobiega powstawaniu zmarszczek.

Botox jest polecany do leczenia zmarszczek mimicznych twarzy i szyi, spowodowanych kurczeniem się mięśni. Botox ma działanie prewencyjne, tzn. zapobiega powstawaniu zmarszczek.

Zabieg polega na ostrzykiwaniu twarzy toksyną botulinowa, w celu zablokowania przekaźnictwa nerwowo – mięśniowego, w efekcie czego następuje całkowite lub częściowe spłycenie istniejących zmarszczek.
Dodatkowo, terapia zapobiega powstawaniu kolejnych zmarszczek mimicznych.
Rezultaty botoxu utrzymują się ok. 6 miesięcy, podczas których skóra odpoczywa, zmarszczki wygładzają się a mięsień „zapomina” o swojej aktywności, dzięki czemu twarz wygląda na wypoczętą i zrelaksowaną. Efekty będą trwalsze, gdy terapia będzie powtarzana.

Botox, idealnie nadaje się do:
Eliminacji zmarszczek mimicznych twarzy – zmarszczek na czole, tzw. kurzych łapek wokół oczu, bruzdy między brwiami (lwia zmarszczka), zmarszczek palacza. Dodatkowo można unieść opadnięte kąciki ust, albo podnieść opadające powieki.
Likwidacji problemu nadmiernej potliwości – w przypadku wstrzyknięcia preparatu bezpośrednio w pachę lub inne wybrane miejsce.

Opis zabiegu z botoxem

Na początku lekarz przygląda się mimice twarzy pacjenta, ocenia jakość skóry i stopień jej napięcia. Po dobraniu odpowiedniej dawki, wstrzykuje preparat w kilku / kilkunastu miejscach. Z medycznego punktu widzenia, toksyna botulinowa skutecznie minimalizuje przewodnictwo nerwowe, pomiędzy nerwami i mięśniami, co skutkuje ich relaksacją i wygładzeniem zmarszczek mimicznych. Po pewnym czasie preparat się dezaktywuje, powstają nowe połączenia nerwowe i wraca przewodnictwo nerwowo-mięśniowe.

Zabieg jest odczuwalny, ale niebolesny – można zastosować miejscowe znieczulenie. Zajmuje około kwadransa, nie wymaga rekonwalescencji, ani wcześniejszych przygotowań.
Ostateczny efekt widoczny jest po tygodniu i utrzymuje się ok. 6 miesięcy, w niektórych przypadkach nawet dłużej, wszystko zależy od ilości podanej dawki i indywidualnych predyspozycji pacjenta. Każdy kolejny zabieg dodatkowo wydłuża ten czas.

Przeciwwskazania:

- ciąża oraz okres karmienia piersią
- stany grypowe
- przyjmowanie antybiotyków
- zaburzenia krzepniecia krwi
- zaburzenia przewodnictwa nerwowo mięśniowego
- infekcje skórne w ostrzykiwanej okolicy
- stosowanie leków antykoagulacyjnych

 Cena zabiegu:

  •  Czoło, lwia zmarszczka, oczy  – 850 zł

 
Gabinet Medycyny Estetycznej

Tel: +48 604 285 710