Historyczne zwycięstwo koszykarek Citronexu!

Takiego meczu dawno w Zgorzelcu nie było. W swoim pierwszym spotkaniu inauguracyjnym rozgrywki pierwszej ligi kobiet, Citronex UKS Basket Zgorzelec wygrał z AZS ENEA II Gorzów Wielkopolski 68:66 (14:16,22:24,15:10,17:16).

Kibice którzy w niedzielne popołudnie przyszli kibicować zgorzeleckim koszykarkom, nie mogli narzekać na emocje. 23 zmiany prowadzenia, 16 remisów to statystyki, które mówią jak zacięty był to pojedynek.

Początek meczu nie zapowiadał takich emocji. Zgorzelec narzucił swój styl gry i objął kilkupunktowe prowadzenie. Niestety z każdą minutą malała skuteczność celnych trafień z gry. W całym meczu nasz zespół oddał 84(!) rzuty przy 59 przeciwnika.

Gorzowianki wygrały rywalizację w walce na tablicach, w stosunku 60:42. Tylko dzięki świetnej obronie Zgorzelczanki nadrabiały swoje mankamenty w grze z AZS ENEĄ. 35(!) strat Gorzowianek mówi samo za siebie.

Pokerowa zagrywka Ciitronexu w ostatniej minucie meczu przesądziła o losach spotkania. Na parkiet wyszło pięć niskich zawodniczek, które dzięki agresywnej obronie zachwiały atakiem gorzowianek.

Koszykarską „zabójczynią” okazała się Patrycja Lipniacka. Dwa celne trafienia w końcówce przesadziły o pierwszym zwycięstwie Citronexu w tym sezonie. Zwycięstwo cieszy tym bardziej, gdyż AZS ENEA to wyrobiona marka na parkietach żeńskiej koszykówki.

Barw Zgorzelca broniły: Wiktoria Marcinów 3(1x3), Natalia Ferenc 4, Wiktoria Kowalczuk 4, Monika Paradowska 6, Patrycja Lipniacka 20,(4x3), BarbaraŁachacz 10, Nina Łozowska 2, Paulina Żukowska 3, Wiktoria Boks, Elżbieta Paździerska 11(1x3), Joanna Pawlukiewicz 5.