Aplikację mObywatel posiada już ponad 7,5 miliona Polaków. A ile osób wykorzystuje ją do zrealizowania wystawionych prze lekarza recept? Każdy, kto zainstalował ją w swoim telefonie ma taką możliwość. Przy jej pomocy możemy pobrać, przeglądać i zrealizować wystawione recepty przez naszego lekarza.
Od stycznia 2020 r. lekarze wystawiają pacjentom głównie elektroniczne recepty. Dzięki bezpłatnej aplikacji mObywatel można je przechowywać w swoim telefonie. Ponadto oprócz własnych recept, możemy też realizować recepty naszych dzieci oraz innych osób, od których otrzymamy pełnomocnictwo. Po kliknięciu w receptę aplikacja wyświetla jej szczegółowe dane, w tym status i informacje o lekach.
Jak zaznaczył minister Adam Andruszkiewicz
„E-recepta w aplikacji mObywatel to czytelność, większe bezpieczeństwo oraz wygoda. Wystarczy w aptece na swoim telefonie wyświetlić moduł e-recepta i pokazać farmaceucie wygenerowany przez nią kod QR. Bez podawania jakichkolwiek informacji. Jest to bardzo wygodny i praktyczny sposób.”
E-recepta w telefonie
Ile razy zdarzyło nam się, że podczas realizacji recepty w aptece nie zabraliśmy z domu numer PESEL naszych dzieci, aby wykupić potrzebne leki z recepty, lub sąsiadka prosiła nas o realizację recepty w jej imieniu, ale podała tylko kod recepty, a o numerze PESEL zapomniała? Dzięki funkcji e-recepty w aplikacji mObywatel możemy zapomnieć o tych problemach. Wystarczy okazać kod QR na ekranie naszego telefonu. Jest to dużo wygodniejsze! Już dziś zachęcamy do skorzystania z tej możliwości.
Jak zrealizować receptę korzystając z aplikacji mObywatel?
Gotowe! Szybko, sprawnie i bez podawania jakichkolwiek danych recepta została zrealizowana.
Źródło: Cyfryzacja KPRM