Emilia Zjawin zwyci─Ö┼╝y┼éa w konkursie plastycznym ÔÇ×Cztery pory roku z odnawialnymi ┼║r├│d┼éami energiiÔÇŁ

Emilia Zjawin z Zawidowa, zwyciężyła w konkursie plastycznym, którego organizatorem był Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu.

Emilia Zjawin z Zawidowa, zwyciężyła w konkursie plastycznym, którego organizatorem był Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu.

Z ogromn─ů przyjemno┼Ťci─ů og┼éaszamy wyniki konkursu plastycznego ÔÇ×Cztery pory roku z odnawialnymi ┼║r├│d┼éami energiiÔÇŁ.

Bardzo cieszymy si─Ö z ilo┼Ťci nades┼éanych prac. Jury mia┼éo przy ocenianiu twardy orzech do zgryzienia, bo prac otrzymali┼Ťmy a┼╝ 212.

Wszystkie prace by┼éy fantastyczne, wida─ç w nich by┼éo zaanga┼╝owanie i przemy┼Ťlenia na temat konkursu. Ka┼╝demu uczestnikowi nale┼╝─ů si─Ö gratulacje za w┼éo┼╝ony trud, pomys┼éowo┼Ť─ç i kreatywno┼Ť─ç. Dzi─Ökujemy wszystkim Dzieciom za wzi─Öcie udzia┼éu w konkursie, a tak┼╝e wszystkim szko┼éom, wychowawcom, nauczycielom oraz rodzicom.

Celem konkursu by┼éa nauka o odnawialnych ┼║r├│d┼éach energii i ich zastosowaniu (energii s┼éo┼äca, wiatru czy energii p┼éyn─ůcej wody), rozbudzenie w┼Ťr├│d dzieci potrzeby ochrony przyrody, umiej─Ötno┼Ťci obserwacji zjawisk przyrodniczych, ochrona ┼Ťrodowiska naturalnego.

Po długich naradach jury konkursowe przyznało nagrody 12 najlepszym wg oceny pracom, z których planowane jest stworzenie kalendarza dla Projektu Doradztwa Energetycznego na rok 2023. Komisja postanowiła przyznać 5 wyróżnień.

12 nagrodzonych prac:

1) Emilia Zjawin SP im. Bolesława Chrobrego Zawidów

2) Mikołaj Proszko SP nr1 im. Bolesława Prusa w Górze

3) Milena Nitarska SP Tadeusza Ko┼Ťciuszki w Wykrotach

4) Kasjan Buraczyński SP im. Adama Mickiewicza w Olszanach

5) Paulina Krajcer SP Marii Skłodowskiej - Curie we Wrocławiu

6) Pola Lorek SP w Budzowie z Fili─ů w Grodziszczu

7) Zuzanna Gruszczyk SP im.Jana Pawła II w Nielubi

8) Daria Lalik SP im. Maratończyków Polskich w Miłoszycach

9) Anna A┼éda┼Ť SP nr 7 im. K. I.Ga┼éczy┼äskiego w Legnicy

10) Maria Łuszczyńska SP im. M. Kopernika w Pakosławsku

11) Karolina Wilk SP im. Bolesława Chrobrego w Żórawinie

12) Aniela Bazylewicz SP im. Bolesława Prusa w Górze

Wyr├│┼╝nienia:

Dominika Bałdys SP w Lipie

Karol Kuryło SP nr 2 im. Bolesława Chrobrego w Jeleniej Górze

Wiktoria Balik SP nr 7 w Głogowie

Agnieszka Majer SP im. Władysława Broniewskiego w Wojcieszowie

Julia Krupa SP im. Bolesława Prusa w Górze

Źródło: WIOŚ