Co to by艂 za mecz?! - relacja z pi艂karskiej kolejki.

Derby z prawdziwego zdarzenia, tak mo偶na w skr贸cie opisa膰 mecz Nysa - Apis. Dla pozosta艂ych naszych dru偶yn to nie by艂a udana kolejka. Jeden punkt na swoim koncie odnotowa艂a jedynie Granica Bogatynia.

Faworytem na stadionie w Zgorzelcu byli go艣cie, kt贸rzy kolejk臋 wcze艣niej zapewnili sobie mistrzostwo ligi. Nie min臋艂o jeszcze 10 minut, a ekipa trenera Gerarda Jurewicza prowadzi艂a ju偶 dwiema bramkami. Najpierw Machowski skutecznie wykona艂 rzut karny, a chwil臋 p贸藕niej Damian Piechno g艂ow膮 pokona艂 Finka. Centrowa艂 w tej akcji Patryk Bystryk.

To by艂 dobry fragment naszej gry, mogli艣my strzeli膰 wi臋cej bramek, m.in. ja nie wykorzysta艂em dw贸ch "setek". P贸藕niej spu艣cili艣my z tonu i gra si臋 wyr贸wna艂a - m贸wi Kacper Aftyka.

Pocz膮tek meczu nale偶a艂 do go艣ci. Uwa偶am, 偶e moja dru偶yna troch臋 si臋 ich przestraszy艂a. M艂odo艣膰 w sk艂adzie ma swoje uroki, a u nas od pierwszej minuty wyst膮pi艂o pi臋ciu m艂odzie偶owc贸w. Obudzili艣my si臋 po 20 minutach i postawili艣my godne warunki, aby powalczy膰 z liderem - komentuje trener Nysy Pawe艂 Ko艣ciuk.

Drug膮 po艂ow臋 rozpocz臋li艣my od korekt w sk艂adzie, wprowadzi艂em dw贸ch do艣wiadczonych zawodnik贸w - Bandur臋 i Iwanowskiego, kt贸rzy wnie艣li du偶o jako艣ci do ataku. Przez ca艂y sezon brakowa艂o nam typowego strzelca, zdobywaj膮cego bramki dla nas. Poniek膮d potwierdzi艂o si臋 to w drugiej po艂owie, bo mieli艣my du偶o okazji bramkowych, a nie potrafili艣my zdoby膰 gola. Apis w pewnym momencie ograniczy艂 si臋 do gry z kontry i w艂a艣nie wtedy podwy偶szy艂 na 0:3 - relacjonuje Ko艣ciuk.

Gola zdoby艂 Aftyka, gdy w zamieszaniu po rzucie ro偶nym uda艂o mu si臋 skierowa膰 pi艂k臋 do siatki. Odpowied藕 Nysy by艂a szybka, do bramki trafia Bandura, ale zn贸w Aftyka wpisuje si臋 na list臋 strzelc贸w, tym razem finalizuj膮c indywidualn膮 akcj臋 Daniela Piechny.

Zgorzelczanie nie poddali si臋, wr臋cz przeciwnie si艂 do walki doda艂 im gol Gawory z rzutu karnego. W samej ko艅c贸wce Iwanowski daje Nysie trafienie kontaktowe, a w czwartej minucie doliczonego czasu gry miejscowi maj膮 sta艂y fragment gry. W pole karne go艣ci pow臋drowa艂 nawet bramkarz Fink, dosz艂o do du偶ego zamieszania i ostatecznie Brzoza celnym strza艂em zapewnia jeden punkt swojej ekipie.

Wydawa艂o si臋, 偶e jest po meczu. Niestety Nysa zdoby艂a gola po niepotrzebnie sprokurowanym rzucie karnym, a p贸藕niej wcisn臋艂a nam dwa kolejne i po zako艅czeniu spotkania to rywale 艣wi臋towali spektakularne odrobienie strat. Dla nas ten remis smakuje jak pora偶ka, bo ci臋偶ko mie膰 inne odczucia, gdy wypuszcza si臋 w ko艅c贸wce wynik 1:4 - podsumowa艂 mecz Aftyka.

Wielka rado艣膰 mojego zespo艂u. Jak na derby przysta艂o, by艂 to mecz z emocjami do ostatniej minuty. Gratuluj臋 te偶 dobrego widowiska zespo艂owi Apisu! Uwa偶am, 偶e takie spotkania buduj膮 dru偶yn臋 i klub. W trakcie meczu odby艂 si臋 festyn sportowy z Nys膮 i ciesz臋 si臋, 偶e po raz pierwszy od bardzo dawna mog艂em zobaczy膰 na naszym stadionie tak wielu kibic贸w. Chcia艂o si臋 dla nich gra膰 - skomentowa艂 Ko艣ciuk.

NYSA: Fink - Brzoza, Gawora, Janicki, Jurgowski, Ka藕mierczak (46 Bandura), Ko艣ciuk (86 Kopciak), Piwowar (50 Iwanowski), Statnik, Wr贸blewski, Wronkowski.

APIS: Smo艂uch - Aftyka (80 Kardach), P. Bystryk, Chernyshenko, Gargas (83 Lorenc), Liszka, Machowski, Mocka艂o, Damian Piechno, Daniel Piechno, Witowski.

To nie by艂 weekend naszych dru偶yn. Jedynie Granicy uda艂o si臋 zdoby膰 punkt. Pozosta艂e nasze zespo艂y przegra艂y swoje pojedynki.

• G贸rnik W臋gliniec - Orze艂 Mys艂akowice 0-11
  • KS Stare Jaroszowice - Olimpia Kowary 2-1
  • Nysa Zgorzelec - Apis J臋drzychowice 4-4
  • W艂贸kniarz Le艣na - Twardy 艢wi臋tosz贸w 1-3
  • Iskra 艁ag贸w - Lotnik Je偶贸w Sudecki 1-2
  • Chrobry Nowogrodziec - Granica Bogatynia 1-1
  • Pogo艅 艢wierzawa - Hutnik Pie艅sk 1-0
  • Victoria Jelenia G贸ra - Gryf Gryf贸w 艢l膮ski 2-1