W sobotę (2.08) na 156 kilometrze A4 inspektorzy zatrzymali dwa transporty międzynarodowe – przewożące maszyny i artykuły przemysłowe.
Jeden z nich, należący do polskiego przewoźnika, okazał się niesprawny: pęknięte tarcze hamulcowe na obu kołach osi kierowanej, zużyte opony i niesprawne oświetlenie stanowiły realne zagrożenie na drodze.
W niedzielę (3 sierpnia) na tym samym punkcie kontrolnym zatrzymano kolejną ciężarówkę – należącą do słowackiego przewoźnika – której kierowca świadomie złamał zakaz, licząc, że inspektorzy nie prowadzą kontroli w weekendy.
Wszystkie transporty zostały wstrzymane, kierowców ukarano mandatami, a wobec przewoźników i osób zarządzających transportem wszczęto postępowania administracyjne. Inspekcja Transportu Drogowego przypomina, że zakazy obowiązują w całej Polsce w każdy weekend przez całe wakacje i będą egzekwowane bez wyjątków.
Źródło: WITD