Problem ubywania wpływów z podatku PIT w miastach przygranicznych stanowi dziś jedno z najpoważniejszych wyzwań finansowych, z jakimi mierzą się samorządy. O tym będzie mowa podczas konferencji 10 kwietnia (piątek) w Zgorzelcu.
Problem ubywania wpływów z podatku PIT w miastach przygranicznych stanowi dziś jedno z najpoważniejszych wyzwań finansowych, z jakimi mierzą się samorządy. Spadek dochodów własnych, przy jednoczesnym wzroście kosztów realizacji zadań publicznych, wymaga pilnej, merytorycznej debaty oraz poszukiwania skutecznych i systemowych rozwiązań.
Organizatorem konferencji jest Miasto Zgorzelec. Moderatorem wydarzenia będzie Prof. dr hab. Marian Noga – Profesor nauk ekonomicznych, który pełnił funkcję rektora Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu oraz Dziekana Wydziału Gospodarki Narodowej tej samej uczelni. W latach 2000–2004 Senator IV i V kadencji RP. Członek Rady Polityki Pieniężnej w latach 2004–2010. Przewodniczący Komisji Nauk Ekonomicznych PAN w latach 2007–2014. Autor 34 monografii oraz ponad 170 artykułów naukowych. Jest stałym komentatorem ekonomicznym w telewizji, radio i prasie.
Konferencja - pod patronatem ZMP - odbywa się 10 kwietnia 2026 (piątek) w godzinach 9:30–15:30 w Europejskie Centrum Pamięć, Edukacja, Kultura. Zaproszeni są przedstawicieli samorządów i decydentów do wspólnej dyskusji o przyszłości finansowania samorządów i źródłach dochodów.
Rejestracja do 27 marca br. - TUTAJ.
Program - TUTAJ.
Źródło: ZMP