Turniej piłki nożnej Orlik z okazji Święta Konstytucji 3 Maja

Z okazji Święta Konstytucji 3 Maja na stadionie w Zgorzelcu przy ul. Maratońskiej odbył się turniej piłki nożnej w kategorii Orlik, którego organizatorem był Uczniowski Klub Sportowy Błyskawice Jędrzychowice. W rywalizacji udział wzięło osiem drużyn – siedem z Polski oraz goście z zaprzyjaźnionego niemieckiego klubu NVF Gelb-Weiss Görlitz.

Z okazji Święta Konstytucji 3 Maja na stadionie w Zgorzelcu przy ul. Maratońskiej odbył się turniej piłki nożnej w kategorii Orlik, którego organizatorem był Uczniowski Klub Sportowy Błyskawice Jędrzychowice. W rywalizacji udział wzięło osiem drużyn – siedem z Polski oraz goście z zaprzyjaźnionego niemieckiego klubu NVF Gelb-Weiss Görlitz.

Zespoły rywalizowały w dwóch grupach.

Grupa A:

  • Nysa I Zgorzelec – LKS Jaśnica Opolno-Zdrój 5:0
  • UKS Błyskawice Jędrzychowice – Cement Raciborowice 5:0
  • UKS Błyskawice Jędrzychowice – LKS Jaśnica Opolno-Zdrój 7:0
  • Nysa I Zgorzelec – Cement Raciborowice 9:1
  • LKS Jaśnica Opolno-Zdrój – Cement Raciborowice 2:7
  • UKS Błyskawice Jędrzychowice – Nysa I Zgorzelec 1:1

Klasyfikacja końcowa grupy A:

  1. Nysa I Zgorzelec
  2. UKS Błyskawice Jędrzychowice
  3. Cement Raciborowice
  4. LKS Jaśnica Opolno-Zdrój

Grupa B:

  • NVF Gelb-Weiss Görlitz – Łużycka Akademia Sportu 2:3
  • MKS Nysa II Zgorzelec – KS Kolonia Bolesławiec 9:0
  • Łużycka Akademia Sportu – MKS Nysa II Zgorzelec 8:2
  • NVF Gelb-Weiss Görlitz – KS Kolonia Bolesławiec 3:2
  • Łużycka Akademia Sportu – KS Kolonia Bolesławiec 0:3
  • NVF Gelb-Weiss Görlitz – MKS Nysa II Zgorzelec 8:0

Klasyfikacja końcowa grupy B:

  1. KS Kolonia Bolesławiec
  2. NVF Gelb-Weiss Görlitz
  3. Łużycka Akademia Sportu
  4. MKS Nysa II Zgorzelec

Po fazie grupowej rozegrano mecze półfinałowe oraz spotkania o miejsca V–VIII. Drużyny z pierwszych dwóch miejsc w grupach zmierzyły się systemem krzyżowym.

Wyniki fazy finałowej:

  • Cement Raciborowice – Nysa II Zgorzelec 2:4
  • LKS Jaśnica Opolno-Zdrój – Łużycka Akademia Sportu 1:6
  • Nysa I Zgorzelec – NVF Gelb-Weiss Görlitz 1:4
  • UKS Błyskawice Jędrzychowice – KS Kolonia Bolesławiec 4:0

Mecze o miejsca:

  • VII miejsce: LKS Jaśnica Opolno-Zdrój – Cement Raciborowice 2:8
  • V miejsce: Nysa II Zgorzelec – Łużycka Akademia Sportu 0:6
  • III miejsce: UKS Błyskawice Jędrzychowice – Nysa I Zgorzelec 5:0
  • Finał: NVF Gelb-Weiss Görlitz – KS Kolonia Bolesławiec 0:4

Podczas wydarzenia zawodnicy, ich rodziny oraz kibice mogli skorzystać z bogatego cateringu przygotowanego przez rodziców zawodników UKS Błyskawice Jędrzychowice. Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwali sędziowie: Kacper Aftyka oraz Antek Czabaj.

Drużyny z miejsc I–III otrzymały puchary, a wszyscy zawodnicy zostali uhonorowani pamiątkowymi medalami. Wyróżniono również najlepszych zawodników turnieju:

  • Lena Wnuk (LKS Jaśnica Opolno-Zdrój)
  • Kornel Palczak (Cement Raciborowice)
  • Milan Formantowicz (MKS Nysa II Zgorzelec)
  • Tymon Pawłowski (Łużycka Akademia Sportu)
  • Wiktor Sierosławski (Nysa I Zgorzelec)
  • Jonasz Laddach (UKS Błyskawice Jędrzychowice) – król strzelców
  • Oli Budkowski (NVF Gelb-Weiss Görlitz) – najlepszy bramkarz
  • Dawid Bazak (KS Kolonia Bolesławiec) – MVP turnieju

Nagrody dla zawodników zostały ufundowane m.in. przez firmę MAXEnergy sp. z o.o., a wręczył je jej przedstawiciel Mateusz Kruszewski. Wsparcia udzielił również Piotr Zawieja – przyjaciel klubu.

Turniej został zorganizowany w ramach projektu „Wspieranie i upowszechnianie rozwoju kultury fizycznej” w Gminie Miejskiej Zgorzelec. W imieniu samorządu nagrody i dyplomy wręczył Radny Miasta Zgorzelec Marcin Filozof.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania wszystkim osobom i instytucjom, które przyczyniły się do sprawnej organizacji wydarzenia i stworzenia sportowego święta na wysokim poziomie.

Zadanie publiczne współfinansowane ze środków budżetu Miasta Zgorzelec (Gmina Miejska Zgorzelec).

Źródło: UM Zgorzelec