BoryRun 3.0 – zabiegaj po zdrowie

W niedzielę, 24 maja, w malowniczej scenerii Borów Dolnośląskich odbędzie się trzecia edycja festiwalu biegowego BoryRun. Wydarzenie skierowane jest do wszystkich miłośników aktywnego wypoczynku, biegania w otoczeniu natury oraz zdrowego stylu życia.

W niedzielę, 24 maja, w malowniczej scenerii Borów Dolnośląskich odbędzie się trzecia edycja festiwalu biegowego BoryRun. Wydarzenie skierowane jest do wszystkich miłośników aktywnego wypoczynku, biegania w otoczeniu natury oraz zdrowego stylu życia.

Jak podkreślają organizatorzy, BoryRun to coś więcej niż sportowa rywalizacja. To przede wszystkim wspólne spędzanie czasu, integracja i radość z ruchu.

– W BoryRun czas na mecie nie jest najważniejszy. Liczy się to, że jesteśmy razem i aktywnie spędzamy czas. To wydarzenie bez podziałów i presji rywalizacji – pełne pozytywnej energii, promujące zdrowie, integrację międzypokoleniową oraz bliskość natury – podkreślają organizatorzy.

Program wydarzenia obejmuje kilka dystansów dostosowanych do różnych poziomów zaawansowania:

  • maraton BoryRun,
  • półmaraton,
  • dwa biegi na 10 km – Bieg Zamkowy oraz Bieg Mundurowy,
  • Nordic Walking na 5 km.

Na wybranych trasach uczestnicy będą mogli wystartować również ze swoimi psami.

Szczególnie widowiskowym punktem programu będzie Bieg Mundurowy na 10 km, przeznaczony dla przedstawicieli służb mundurowych oraz uczniów klas mundurowych. Zawodnicy pokonają trasę w pełnym umundurowaniu i butach wojskowych, co stanowić będzie wymagający test wytrzymałości i charakteru.

 

BoryRun ma także rodzinny charakter. Dla najmłodszych przygotowana zostanie strefa BoryRun Activ z konkurencjami sprawnościowymi. Udział dzieci w wydarzeniu jest bezpłatny.

Start i meta wszystkich biegów zlokalizowane będą przy Zamku Kliczków, a trasy poprowadzą leśnymi ścieżkami Borów Dolnośląskich – jednego z największych kompleksów leśnych w Polsce.

– Chcemy pokazać, że bieganie może być przygodą i sposobem na zdrowie. Bory Dolnośląskie oferują idealne warunki do uprawiania tego sportu, dlatego zapraszamy zarówno początkujących, jak i doświadczonych biegaczy do wspólnego udziału w festiwalu – mówi Andrzej Stefańczyk, pomysłodawca wydarzenia i prezes Stowarzyszenia BoryRun.

Ambasadorem festiwalu jest Jerzy Skarżyński – legenda polskiego maratonu, były reprezentant Polski oraz popularyzator zdrowego biegania.

Szczegółowe informacje oraz zapisy dostępne są na stronie organizatora: www.boryrun.pl.