Przywłaszczył znaleziony milion złotych - usłyszał zarzut

Konwojenci w Zgorzelcu zgubili milion złotych. Pieniądze przepadły bez śladu.

Konwojenci w Zgorzelcu zgubili milion złotych. Pieniądze przepadły bez śladu.

Prokuratura Rejonowa w Zgorzelcu prowadzi śledztwo, przeciwko 51- letniemu mieszkańcowi powiatu zgorzeleckiego, podejrzanemu o przywłaszczenie znalezionych środków pieniężnych w kwocie 1 miliona złotych .

Jak ustalono, 18 maja 2026 roku, na ulicy Łużyckiej w Zgorzelcu, podczas transportu wartości pieniężnych, z niezabezpieczonej przestrzeni ładunkowej pojazdu służącego do przewozu gotówki wypadł worek zawierający depozyt pieniężny. W worku znajdowały się środki finansowe w łącznej kwocie  około 1 miliona złotych. Konwojenci nie zauważyli od razu utraty depozytu i kontynuowali jazdę.

Według ustaleń śledztwa, przejeżdżający tą drogą mężczyzna zatrzymał pojazd, zabrał worek z pieniędzmi do samochodu, a następnie odjechał z miejsca zdarzenia.
Prokurator, wspólnie z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu, podjął działania operacyjno-śledcze, które doprowadziły do ustalenia i zatrzymania sprawcy przywłaszczenia pieniędzy.

Po doprowadzeniu do Prokuratury Rejonowej w Zgorzelcu mężczyzna usłyszał zarzut przywłaszczenia, znalezionej rzeczy w postaci środków pieniężnych w kwocie około 1 miliona złotych , to jest  przestępstwa z art. 284§3kk.

Za ten czyn grozi kara do roku pozbawienia wolności.
Podejrzany nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu występku i złożył wyjaśnienia.
Prokurator Rejonowy w Zgorzelcu zastosował wobec niego wolnościowy środek zapobiegawczy, w postaci poręczenia majątkowego, w kwocie 50.000 zł

Mężczyzna  nie był  wcześniej karany sądownie.
Do chwili obecnej nie odzyskano przywłaszczonych pieniędzy.


Źródło: Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze