Fałszywy alarm na dworcu w Görlitz

W piątek (19.06) po godzinie 17:00 patrol Policji Federalnej odkrył pozostawioną bez opieki walizkę na peronie 9/10 dworca kolejowego w Görlitz. Poszukiwania właściciela zakończyły się niepowodzeniem.

W piątek (19.06) po godzinie 17:00 patrol Policji Federalnej odkrył pozostawioną bez opieki walizkę na peronie 9/10 dworca kolejowego w Görlitz. Poszukiwania właściciela zakończyły się niepowodzeniem.

Ponieważ zawartości walizki nie można było obejrzeć z zewnątrz i początkowo nie można było stwierdzić jej nieszkodliwości, funkcjonariusze odgrodzili peron i zarządzili przekierowanie ruchu pociągów.

Następnie powiadomiono jednostkę saperską Policji Federalnej, odpowiedzialną za takie sytuacje. Po przybyciu na miejsce funkcjonariusze zbadali walizkę i stwierdzili, że nie stanowi ona zagrożenia. W walizce znajdowały się jedynie ubrania. Następnie walizkę zabezpieczono, a ruch pociągów wznowiono o 19:44.

Dzięki możliwości przekierowania pociągów jadących tymi torami nie doszło do żadnych odwołań pociągów.

W tym kontekście Policja Federalna po raz kolejny apeluje, aby nie pozostawiać przedmiotów bez nadzoru na terenach kolejowych.