Starosta Zgorzelecki ogłasza XII edycję konkursu „Nasza wieś – mamy się czym pochwalić!”. Do rywalizacji o atrakcyjne nagrody mogą włączyć się sołectwa powiatu zgorzeleckiego oraz organizacje pozarządowe mające siedzibę i działające na terenach wiejskich.
Główną ideą konkursu jest podniesienie atrakcyjności i estetyki otoczenia, kształtowanie postaw współodpowiedzialności mieszkańców za wizerunek wsi, rozwijanie tożsamości lokalnej, pobudzanie aktywności na rzecz lokalnego środowiska oraz zachowanie wartości środowiska kulturowego i przyrodniczego.
Zgłoszenia do udziału w konkursie należy składać na załączonej poniżej karcie zgłoszenia (załącznik nr 1 do regulaminu) wraz z podpisaną klauzulą (załącznik nr 2 do regulaminu) do 13 lipca br. Wizytacje zgłoszonych wsi odbywać się będą natomiast od od 1 do 30 września 2026 r.
Warunkiem przeprowadzenia konkursu jest zgłoszenie się do udziału co najmniej 4 wsi. Dla zwycięzców Starosta Zgorzelecki ufunduje atrakcyjne nagrody.
Źródło: Starostwo Powiatowe