XVI Integracyjne Zawody Sportowe - relacja

24 czerwca br. na boisku Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Zgorzelcu odbyły się XVI Integracyjne Zawody Sportowe, zorganizowane przez Fundację „Niepełnosprawnym i Oczekującym Pomocy”, przy której funkcjonują Warsztaty Terapii Zajęciowej w Zgorzelcu.

24 czerwca br. na boisku Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Zgorzelcu odbyły się XVI Integracyjne Zawody Sportowe, zorganizowane przez Fundację „Niepełnosprawnym i Oczekującym Pomocy”, przy której funkcjonują Warsztaty Terapii Zajęciowej w Zgorzelcu.

Do tegorocznych zmagań sportowych stanęło dziesięć drużyn:

  • Warsztat Terapii Zajęciowej Caritas im. św. Krzysztofa w Lwówku Śląskim
  • Warsztaty Terapii Zajęciowej PSONI w Jeleniej Górze
  • Warsztaty Terapii Zajęciowej PSONI w Wałbrzychu
  • Warsztaty Terapii Zajęciowej przy Oddziale Miejskim TPD w Lubaniu
  • Warsztaty Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu Rodziców, Dzieci i Młodzieży Specjalnej Troski w Bolesławcu
  • Warsztaty Terapii Zajęciowej przy Fundacji Pomocy Dzieciom Specjalnej Troski w Legnicy
  • Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Marii Grzegorzewskiej w Zgorzelcu
  • Powiatowy Ośrodek Wsparcia Typu A w Zgorzelcu
  • Dom Pomocy Społecznej „Jędrek” w Opolnie-Zdroju
  • Warsztaty Terapii Zajęciowej przy Fundacji „Niepełnosprawnym i Oczekującym Pomocy” w Zgorzelcu

Uroczystego otwarcia wydarzenia oraz powitania zgromadzonych gości dokonał Prezes Fundacji „Niepełnosprawnym i Oczekującym Pomocy” – Sławomir Wojaczyński.

Po pełnej emocji i sportowego ducha rywalizacji, po podsumowaniu wyników, wyłoniono laureatów zawodów:

I miejsca:

  • WTZ Lubań
  • Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Zgorzelcu
  • DPS Jędrek Opolno Zdrój  

II miejsca:

  • WTZ Lwówek Śl.
  • WTZ Wałbrzych
  • Powiatowy Ośrodek Wsparcia Zgorzelec

III miejsca:

  • WTZ Jelenia Góra
  • WTZ Legnica
  • WTZ Bolesławiec
  • WTZ Zgorzelec  

Piękna, słoneczna pogoda stworzyła doskonałe warunki do sportowych zmagań i sprzyjała osiąganiu bardzo dobrych rezultatów. Uczestnicy z ogromnym zaangażowaniem pokonywali własne ograniczenia, wykazując się determinacją, wytrwałością i duchem zdrowej rywalizacji.

Nieocenionym wsparciem dla zawodników był entuzjastyczny doping kibiców, który dodawał energii i motywował do dalszego wysiłku. Po zakończeniu konkurencji wszyscy mogli odpocząć i zregenerować siły podczas wspólnego ciepłego posiłku.

Zwieńczeniem wydarzenia było wręczenie pamiątkowych dyplomów, medali, pucharów oraz nagród rzeczowych dla wszystkich drużyn. Wyróżniono także najlepszych sportowców poszczególnych zespołów oraz zwycięzców konkurencji indywidualnych rozgrywanych w ogródkach sportowych.

Nad bezpieczeństwem uczestników przez cały czas trwania imprezy czuwała Grupa Wsparcia Medycznego Iza-Med.

Wydarzenie było nie tylko okazją do sportowej rywalizacji, ale przede wszystkim do integracji, budowania nowych relacji i umacniania już istniejących więzi. Istotną rolę odegrała również młodzież z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych, która z dużym zaangażowaniem wspierała organizację zawodów jako wolontariusze.
Największą wartością tego dnia była satysfakcja płynąca z własnych osiągnięć, radość ze wspólnie spędzonego czasu oraz gotowość do dalszej współpracy i podtrzymywania nawiązanych kontaktów.

Uroczystość uświetnili zaproszeni goście:

  • Radosław Baranowski – Zastępca Burmistrza Miasta Zgorzelec
  • Ireneusz Owsik – Etatowy Członek Zarządu Powiatu Zgorzeleckiego
  • Monika Listwan – Dyrektor Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Zgorzelcu
  • Dariusz Janaś – Wicedyrektor Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Zgorzelcu
  • Małgorzata Dowiat – Łasek – Dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Zgorzelcu

Serdeczne podziękowania kierujemy do Dyrekcji Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Zgorzelcu, nauczycieli - Pana Pawła Niedzieli, Pana Adama Kałasa za  życzliwość, zaangażowanie i nieocenioną pomoc w przygotowaniu oraz przeprowadzeniu wydarzenia.Organizacja zadania była możliwa dzięki wsparciu finansowemu Gminy Miejskiej Zgorzelec oraz Gminy Zgorzelec, za które serdecznie dziękujemy.