Tak jak podejrzewaliśmy, IMGW podniosło stopień ostrzeżenia o upale na najwyższy, jednak nie od niedzieli, ale dzień wcześniej - już od soboty!
Jeżeli te zapowiedzi potwierdza się, to wiekowy rekord najwyższej zanotowanej dotąd w Polsce temperatury, zostanie pobity na o wiele większym obszarze kraju! Więcej o rekordzie w poprzednim artykule - odnośnik na dole.
W każdym razie teraz naprawdę warto tek zorganizować sobie czas, żeby jednak niedzielę spędzić w domowym zaciszu. To wydaje się być teraz najbezpieczniejszym rozwiązaniem!
Upał - stopień: 3