Dziewiąte miejsce w stawce 216 drużyn to podsumowanie występów zgorzeleckiej OSY w Lublinie podczas XXXII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, czyli najważniejszej imprezy mistrzowskiej w kategorii U18.
Reprezentanci MKS Osa Zgorzelec zaprezentowali się z bardzo dobrej strony, osiągając wartościowe wyniki, ustanawiając rekordy życiowe oraz zdobywając dwa medale Mistrzostw Polski.
Wyniki naszych zawodników:
Kornelia Kondycka – srebrny medal w rzucie dyskiem z wynikiem 41,25 m, który jest jednocześnie nowym rekordem życiowym.
Natalia Pomonicka – 5. miejsce w biegu na 800 m z czasem 2:16,56.
Antoni Pilny – 6. miejsce w biegu na 200 m oraz nowy rekord życiowy 22,02 s.
Vanessa Gawryło – 8. miejsce w finale biegu na 100 m przez płotki z wynikiem 14,07 s. Pomimo problemów zdrowotnych zawodniczka z powodzeniem awansowała do finału i ambitnie walczyła o jak najlepszy miejsce.
Jakub Kaczmarek – 8. miejsce w finale B biegu na 110 m przez płotki. Uzyskany czas 14,62s w eliminacjach jest jednocześnie nowym rekordem życiowym.
Dawid Markowski pomimo kontuzji nie zrezygnował ze startu, ustanowił nowy rekord życiowy w rzucie oszczepem – 55,33 m – i zakończył rywalizację na 6. miejscu.
Emilia Woźna zajęła 11. miejsce w konkursie rzutu oszczepem.
Na zakończenie rywalizacji MKS Osa Zgorzelec w punktacji drużynowej zajmuje 9. miejsce spośród 216 sklasyfikowanych klubów. W Systemie Sportu Młodzieżowego zdobywamy 61 punktów.
Osiągnięte wyniki są efektem systematycznej pracy zawodników, trenerów oraz wsparcia rodziców i wszystkich osób zaangażowanych w działalność klubu.
Serdecznie gratulujemy wszystkim reprezentantom oraz trenerom udanych startów i dziękujemy za godne reprezentowanie barw MKS Osa Zgorzelec.
Źródło: facebookowy profil MKS OSA Zgorzelec